2869
Shogun 2 Total War
  • MaRee
    #2749
    Hmm érdekes amit mondasz, nekem nem tűnt fel, hogy gyengék lennének az ashigaruk, én főleg velük nyomom, sokszor a mennyiségre megyek a minőség helyett a seregeimben :D
  • uwu420
    #2748
    Az alapjáték Darth modjával nekem főleg az a bajom, hogy az ashigaruk borzasztó gyengék, tök felesleges velük vesződni. (nem mintha szeretnék velük harcolni) Szamurájozni szinte kötelező, már az elején is, és ez kötöttség, ráadásul a kiegyenlítetlen erőviszonyok miatt túl könnyű is (a gép sok ashigarut hoz).
    A legnagyobb könnyítés egyébként az a nagyon sok lépéspont amit a tábornokok adnak a seregnek. De az az igazság hogy ettől kicsit reálisabb a játék, úgyhogy pont a legnagyobb könnyítés engem nem zavar.

    A legnagyobb bajok igazából FotS-ban vannak a moddal a bugok miatt.
    Ebben a modban a legszembetűnőbb könnyítés az épületek boldogságbüntetésének visszavétele. Az alapjátékban kihívás volt jó gazdaságot építeni, Darth modban mindent megépíhetsz ami eszedbe jut, és annyi pénzed lesz hogy el se tudod költeni. A tengeri csaták is baromi könnyűek, teljesen dilettánsnak kell lenni ha azt valaki rosszul csinálja. A hajók zone kontrolljának növelése, és a nagy lépés viszont tetszik annak ellenére, hogy ez is könnyítés.

    RotS-ban még nem próbáltam a modot, de gyanítom hogy abba se lenne a szívem csücske.
  • MaRee
    #2747
    Én a maxos unit size-al nyomom, egyetlen negatív tényező, hogy a nagyon nagy seregek tényleg nem férnek el a várakban. Szerintem nem olyan könnyű vele a játék, és sokkal jobban is bejön mint az alap, de ízlések és pofonok.
  • uwu420
    #2746
    Egyébként én FotS-t nyomtam legutóbb darth moddal.
    Szerencsére a Sendai klán annyira könnyű volt, hogy még védekezni se nagyon kellett, de észrevettem hogy a bug előjött. én nem ajánlanám a darth modozást senkinek normal unit size felett.

    Az alapjátékban meg a moddal ágyódörgés hangja van az íjászok lövésének, borzasztó hülye jelenet...
    Meg úgy egyébként is a Darth mod nagyon könnyűvé teszi a játékot, igaábol nem sikerült olyan jól (szerintem).
  • uwu420
    #2745
    Azért ne nagyon örülj neki. A nagy egységszám bugokat generál.
    FotS-ben a falhoz állítot csapatokat elmozgatva, pl nem lehet többé lőni.
    Az ostromos védekezős csaták így felejtősek. Csak azokat tudod lejátszani, ahol a falnál maradva is meg tudod oldani.
    Az alapjátékban meg egyszerűen nem férsz el, mert a legtöbb vár túl kicsi.
  • uwu420
    #2744
    Az csak véletlen. A darth modban is ugyanolyan paraszt az AI.
  • MaRee
    #2743
    Darthmodok a legjobb total war modok közé tartoznak, mindegyik TW játékhoz van már. Nagyon sok mindent változtat, az egységszámot is lehet, igen.

    Innen lehet letölteni, meg itt van írva pár dolog, hogy mik a fő fícsörök. Csak eredeti játékkal megy!
  • szabii98
    #2742
    azzal a móddal több lesz az egységszám is nem? vagy az más? ha lesz új gépem, felrakom, fain lehet:D

  • MaRee
    #2741
    Én felraktam most a Darth Modot, így már valamivel elfogadhatóbb a diplomácia, nincs az, hogy fizetek csillió pénzt hogy demand break of alliance vagy request trade agreement aztán a következő körben felrúgja az egyezséget a klán minden következmény nélkül. Date-val nyomom very hard fokozaton, már japán majdnem egész nyugati fele az enyém, már csak a takedákat meg a hoji-t, kéne kinyírni, utána szabad az út a sógunság felé :D
  • szabii98
    #2740
    jó klán ez a Mori :D
    Besshoval összefogtam, hogy kinyírjuk Kikawat, erre Ouchi a másik oldalról hátba támad :D:D
    Szép helyzetben vagyok, de képtelenség most nyerni. Tétlen állapot állt elő :D:D
  • uwu420
    #2739
    Ezt most nem az 5000-es tanácsra értettem, az úgy van ahogy mondod.
    Úgy értem tényleg nagyok a különbség skilles és alap seregek közt.
  • uwu420
    #2738
    Rizsa.
    Nézz fel más fórumokra is, nyilvánvaló mi a gond a pvp-vel. Persze van akinek bejön. Sokat kell játszani, ennyi.
  • KingPunisher
    #2737
    Hát ez így elég erős tévedés, vertem már le gold10-es játékost is bronz lvl1-2 szinten is. A játék szándékosan ugy van megalkotva, hogy legyen esélyed bárki ellen.
    Lvl 1-2 es seregnél 5000 kokuból kell sereget toborozni ami neki az avatar meg 1-2 osztag.
  • rexsimus
    #2736
    Tolják, de sajnos sok a fejlett ember, akikkel össze is dob a játék, pedig elvileg saját szintűekkel kéne csatázni.
    Alacsony szinten 5000-es csatát kell nyomni, mert akkor nem kerülsz akkora hátrányba.
    Amint szerzel pár egységet és kicsit fejlődsz, már könnyebb a helyzet, csak ismerős kell akivel túl leszel ezen az időszakon.
    Ha gondolod én segítek fejlődni, egységeket szerezni.
  • rexsimus
    #2735
    Milyen az a csen csatazaj?
  • uwu420
    #2734
    Hát én személy szerint csak coop-ban nyomom.
    Szerintem amúgy se valami népszerű a pvp része. Nekem csak annyi volt vele bajom, hogy túl későn vettem meg, és fullos avatar, meg szarrá xp-rett sereg ellenn valahogy nem igazán fun. Túl sokat kéne benne fejlődni.
    Igaz hogy vannak bénák is, de általában az erősebb sereg győz.

    Volt egy csóka aki látszólag meghalni küldte a csapatait. Én azt hittem hogy ennyire hülye, de igazából tudta hogy neki egy csapata is kb olyan erős mint az én seregem. Az első csapata elmenekült miután megölt vagy 2 csapatnyi emberemet, de a másodikkal már nem tök egyedül jött.
    Rájöttem, hogy csak azért csinálta, hogy csak azzal az egy csapatta kelljen pihennie.
    Ezek után még mindig van ám olyan, aki állítja hogy 1-es szinten is ki lehet állni bárki ellen és csak skill kell hozzá. Hihető mi?
  • hekus2011
    #2733
    Sziasztok segítséget szeretnék kérni most vettem meg a játékot steamen és nincs csen csatazaj.

    Mi lehet a probléma .
  • MaRee
    #2732
    Nyomja valaki ezt online, vagy felesleges megvenni a multiért?
  • uwu420
    #2731
    Ez a Sendai klán már szinte csalás.
    100. kör környékén 1 millió van a kincstárban. Azt hiszem elég lesz XD
  • uwu420
    #2730
    Na abbahagytam a Fots-ben kezdett kampányomat a Tsu klánnal.
    Nem álltam valami fényesen, rengeteg tartomány volt mégia alig jött pénz. Sajnos kénytelen voltam agresszorkodni, ezért a diplomáciát hazavágtam és túl sok volt az ellenség.
    Egyébként kezelhető lett volna, de a bugok miatt kellemetlenné vált a játék.
    Beszoptam több védekezést is, nem lehetett megvédeni rendesen a várakat. A Darth mod nagy egységméretei meiatt, folyton beragadnak a aktonák, és nem lőnek a puskások.
    Ezeket a veszteségeket még lenyeltem, visszafoglalásnál nem bugos a vár.
    De ezek miatt a csaták miatt kiéleződött a pénzügyi helyzet, és létfontosságú csaták zajlottak volna a tengeren. De ott előjött egy másik bug, nem spawnolt le az ellenség, így támadásból nem tudtam megnyerni pár csatát.
    Még így is lehetett volna tartani a helyzetet, de azt hiszem érthető hogy ezek után nem volt kedvem tovább szopni.

    Érdekes egyébként hogy coop-ban is nyomunk egy kampányt egy haverommal, és ott ilyen hibák nincsenek.
    Kezdtem is gyorsan egy újat a Sendai klánnal. Eddig bug mentes, könnyen és gyorsan haladok.
    Egyébként a legkönnyebb FotS klánnak tűnik eddig.
  • uwu420
    #2729
    Én mostanában S2-ben nem vesződök flottával.
    Ha már akkora a birodalom hogy hátba tudnak támadni, addigra szokott lenni visszafoglalós seregem is.

    Mondjuk ciki hogy ez ugye némi időszakos területvesztéssel jár, de játékidőben még mindig jobban jön ki mint fogócskázni a hajókkal.
    Az AI ha partra is száll nem foglal olyan gyorsan, simán vissza lehet venni ha van rá egy külön sereg.

    De volt olyan is, hogy egy horda ügynök védte a hátországot.
    Nindzsákkal szabotáltam hogy ne foglalgasson, leöltem a tábornokokat, a seregét meg megvettem. Csak ehhez sok 6-os szintű ügynök kell meg rengeteg pénz. Viszont nagyon fun.

    A RotS meg a FotS még jobb, mert ott az ügynökök még táposabbak, a tábornokot is át lehet állítani, így komplett védősereggé lehet változtatni az invázózókat. Csak általába béba seregek jönnek, disbandolni szoktam, mert szar katonáknek nem szívesen adok zsoldot, inkább csak viccből veszem meg őket, úgy vagyok vele hogy örüljön hogy egyszer már le lett fizetve:)
  • KingPunisher
    #2728
    A lényeg hogy a csatákat az elején magad játszd le. Kastély ostromnál védekező szerepben, akár 5x túlerőt is le lehet verni.
    Az Ai ritka gyenge minden téren, ezt ellensúlyozza, hogy sokan jönnek :)
    Kezd el easy-m ott megtanulod mi mire való és lehet emelni a szintet.
    Ja azt meg ne engedd meg, hogy mögéd kerüljenek, én a sereg haladásával együtt a partok mentén , lent és fent is viszek flottát és ha látom, hogy mögém akar kerülni a tengerbe süllyesztem :)
  • uwu420
    #2727
    Válassz egy könnyű klánt elsőre, javaslom a Shimazu-t.
    Meg játsszál sokat, azt majd menni fog. Ez egy olyan játék ahol mindig mindenhonnan támadnak. Régen nekem is nehéznek tűnt, de hidd el hogy nem az, még legendatyn-sem.

    Most egyébként a darth moddal játszok FotS-t a Tsu klánnal, na ez tényleg cumi, de megy ez csak kicsit lassan.
  • Edorn
    #2726
    Normálon sem túl barátságosak azért a klánok... :)
  • Stief
    #2725
    Kegyetlen szar, hardon egyszerűen az egész térkép, ellenem van!
  • Stief
    #2724
    Srácok! Nagyon nagy szarba vagyok, hardon egyszerűen nem tudok nyerni, mindig mindenki ellenem van. Ha véletlenül meg előre haladok a nagy birodalmat meg nem tudom tartani? Nem tudok annyi katonát gyártani amennyi, elég lenne ahhoz hogy védjem a területem. Mindig hátba támad azt annyi. Tanácsot kérek, mit ronthatok el?
  • Edorn
    #2723
    Frissült a magyarítás: Shogun 2 Total War magyarítás
  • LeventeV
    #2722
    Ok. Köszi.
  • hzsolt
    #2721
    még nem jelent meg egyben (tudtommal), de várhatóan lesz majd ilyen kiadás.
  • szabii98
    #2720
    tartományt cserélni nem lehet, ugye??:D
  • LeventeV
    #2719
    Van olyan pakk ami tartalmazza a Shogun 2-t és a Fall of the Samurai-t is? Vagy külön meg kell venni őket?
  • szabii98
    #2718
    A kereszténység miben jó azon kívül hogy tudok puskásokat gyártani meg ágyúkat, és jobban lázadnak egy cseppet a nem keresztény tartományok?

    Mert ahogy észrevettem, először mindenki Hostle volt, aztán Unfriendly és aztán jött egy bátor(4es szövetség- Imagawa-Hojo-Takeda meg Uesugi asszem , vagy valami ilyesmi) Imagawa aki hadat üzent hogy majd jönnek a haverjai, hát nem jöttek...és sajna, partraszállt 1700 fővel, aztán buktam egy tartományt meg 2 sereget, de ez már más sztori..
    Na de a lényeg, ahogy észre vettem nem is nagyon javul a helyzet, 2 klán lett keresztény még mellettem, de ők kb 10 kört éltek meg, így a kereskedelmemnek K.O. volt, és mivel nem akartak a többiek semmit kötni, így szart sem értem a 4 trade pontommal...Tapasztalt már olyat valaki, hogy változás történt, vagy lehetetlen?:D
  • Sirion
    #2717
    sziasztok, ha az egységek statisztikáiba szeretnék belepiszkálni azt melyik patch files ben találom ?
  • szabii98
    #2716
    azóta már megoldottam, ki is toltam egy kört. Sajna elbuktam, 4-5 tartomány kellett volna a winhez..most a Chokoshabevel kezdtem, majd meglátom mire jutok. Az íjászok miatt kezdtem velük, valamilyen bónuszuk van rá...kereszténységre hogyan tudnék áttérni, ha úgy elvetemülnék? úgy könnyebb lenne támadgatni, hiszen pappal térítek aztán leverem a lázadókat..:D
  • uwu420
    #2715
    Tengeri csatáért nem kapsz.
    Nyíltteres csatánál van ilyen, de az is véletlen szerű.
  • uwu420
    #2714
    Ha nagyon erős a védelem, próbálhatod azt is hogy beostromlod, de nem rohamozol.
    Pár kör után ki fog támadni. Sokszor a nyíltteres csata könnyebb, főleg ha naginatásaid meg lovasíjászaid vannak.

    Bár lehet összerakni olyan sereget is ami ostromnál erősebb. a bow warrior monknak nagyobb a lőtávja, és ostromnál a katana a leg hatékonyabb.
  • szabii98
    #2713
    akarom mondani 1660
  • szabii98
    #2712
    Helló!
    Kis tanácsot kérnék. A Hattori klánnal kezdtem a játékot, levertem Ikko Ikkit és megtámadott Takaoka, akiktől Wakasa-t vettem el, azonban sajnos lezártam a háborút. Mino-t fellázítottam szerzetessel(bszott nehéz volt) így megszereztem azt is. Most úgy vagyok, hogy Keleten a Jimbo és a Hatakeyana klán van, Északon a Takaoka és Kyoto, Délen és Nyugaton valamint délnyugaton az Oda klán. Már 1650 van, úgyhogy ezt nem nyerhetem meg szerintem, de nem is baj, csak tanuló kör. Szerintetek, merre felé terjeszkedjek? Az Oda klán iszonyú erősnek tűnik, és 3700 fővel nem igazán tudnám elverni, viszont félek hogy betámad. Most elindulok északnak...szóval a kérdés, hogy ti mit tettetek volna?:D
  • cRusa1deR
    #2711
    Valaki korábban írta ha egy csatát nem tábornok vezet és megnyered akkor azt a közembert is elő lehet léptetni tábornokká. Ezt hogy lehet megcsinálni? Van egy flottaparancsnokom őt akarom előléptetni, már két tengeri csatát is nyertem vele.
  • szabii98
    #2710
    viszont most van egy kis gondom: ikko ikkit kellene megtámadnom, a várukban 2000 fő van kb, 1600al támadtam, mert megpróbáltam hátha, de szét marcangoltak...Mit lehet tenni? Nindzsával felrobbantani a falat vagy micsoda?