2851
Shogun 2 Total War
  • Andriska86
    Jövő hónapban jön a gold edition, 10k, amúgy én is gondolkozom a megvételén.

Kedves uwu420, nem kell lehülyézni a másikat, ha vennéd a fáradságot és elolvasnád a hozzászólásokat, akkor talán értenéd. De leírom neked még egyszer: bár a gépem viszi a játékot, a tört verzió mindig elszáll az End Turnnél. Arra vagyok kíváncsi, hogy az originál FoTS is fagyik-e, viszont kideríteni nincs 10 rongyom.
  • CooperXY
    Sziasztok! Valamelyik nap eszembe jutott a game és elkezdtem gondolkodni ,hogy mára mennyire lecsökkenhetett az ára. Igazából a multy miatt szeretném megvenni. Esetleg néhány aktív játékos leírná a tapasztalatát, hogy mennyien tolják még a shofun 2 multyt, főleg cooperativ kampány érdekelne. Nem tudom... van lehetőség random embereket keresni? Mert a haveri körömből akik játszanak azok is orknak öltözve kergetik a pandákat az meg engem annyira nem hoz lázba, és efelé kacsintgatnék inkább. Előre is köszi!
  • uwu420
    Az pont elég.
    A kör vége ebben a részben nem vészes. Persze azért lépked egy darabig a gép, de úgyis a nagy csatákkal lesz gond ha nem bírja a géped, ebbe a játékba az a kritikus.
    Az Empire Total War volt az ahol katasztrofális volt kivárni a kör végét, itt más a helyzet.

Egyébként mégis mit kéne csinálnunk az accountoddal? Ha az én gépemen a tiedet használom az neked miért jó? Értelmetlen ötleteid vannak.
    Ha jót akarsz magadnak nem adod oda senkinek. Nem véletlenül szerepel a tájékoztatóban több helyen is kiemelve.
  • Andriska86
    A demóban csak csata van, szóval azzal nem tudom kipróbálni a kör befejezését.

Ha valaki hajlandó segíteni, akkor megadom neki a saját accomat.
  • wednes
    Accountot még ismerősnek sem szoktunk megadni, nemhogy idegennek!

Ha arra vagy kíváncsi, hogy fut a játék, létezik Demo verzió a Steamen, úgyhogy kipróbálható ilyen szempontból.
  • uwu420
    Te milyen gyakorisággal adod oda az accountodat idegeneknek?
  • Andriska86
    Sziasztok!

Nagyon szeretnék játszani ezzel a játékkal, de van egy kis gondom.

A tört verzió mindig lefagy, amikor megnyomom az End Turn gombot, vagy ha egy csata végén folytatom a harcot és a menekülők eljutnak a pálya széléig.

Elvileg nem ezek a tört verzió tipikus fagyási helyzetei, ezért félek megvenni az originált, lehet ugyanígy előjönne a probléma. Ahogy néztem fórumokon, eredetivel is előfordulnak fagyások a FotS kiadása óta.

Esetleg megtenné valaki, hogy megosztja velem egy estére a steam accountját? :) Csak hogy ki tudjam próbálni... nyugi, ha akarnám se tudnám ellopni.

Aztán lehet, h újra kell raknom az egész rendszert, mindenesetre az alapjátékot ki tudtam próbálni egy éve, csak meg akartam várni a DX11 támogatását.

Köszönöm, üdv:
    Andris
  • uwu420
    Meg még annyi, hogy az AI van olyan hülye, hogyha az egyik sereg szabotálva van, nem hagyja ott a többivel, hanem megvárja míg elmúlik, így olcsóbban lehet visszafogni a nyomulását. Ha elég jók a nindzsáid, nem is tud foglalni, csak minden körbe ki kell csengetni az akció árát, ami nagy seregnél nem kevés.
  • uwu420
    Az még lemaradt, hogy ilyen sok seregnyi ellenséggel úgy kell elbánni, hogy nindzsával beszabotálod amelyikkel nem akarsz harcolni, és egyszerre csak egyet ütsz. Néha azt is be kell szabotálni amelyiket ütni akarod, mert különben megeshet hogy visszavonul, és nem éred utol.
  • uwu420
    Hagyd hogy foglalgasson, te meg ott foglalgass ahol nincs nagy serege.
    Közbe nindzsázd le a tábornokokat, ha az megvan, egy fullos szamurájsereggel meg egy jó tábornokkal meg fogod tudni verni. Ha esetleg nem megy nyílt téren, ülj be egy jól kiépített várba, bár ha sok az íjásza ezzel rosszabbul jársz.
  • MaRee
    Ha van pénzed próbálj meg azt adni, esetleg túszt meg military access-t, úgy hátha hajlandóak a fegyverszünetre. De mint mondtam lehet hogy felesleges, mert következő körben megtámad. Ilyen esetben én kivonulok általában minden erőmmel az ellenség útjában levő városokból, és visszavonulok a frontvonal mögé valami jól megerősített fullos várba, azon hátha elhasalnak. Mást nem igazán lehet tenni.
  • szabii98
    már az is jó lenne, de tárgyalni sem akarnak :D Viszont elég low módon mozog az AI, azt megfigyeltem. Mind a 3 nagy sereg (összesen 5700 fő) egy irányba mozog, egyszerre, pedig ha szétválnának 3 irányba, hatékonyabbak lennének.

vicces még az is, hogy mindenki úgy terjeszkedik ahogy akar(most pl csak 6 klán volt, és mi a 6 klán felosztottuk egymás között Japánt. Egy hibát követett el Oda, hogy Délen támadt az összes haderejével, így ha két erős hadseregem lett volna, a régi tartományait támadva helyet cserélnénk :D
  • MaRee
    Hát azt mondanám próbálj meg fegyverszünetet kötni, de az alapjátékos tapasztalataim alapján felesleges, mert következő körben lehet ugyan úgy visszatámad. Bár nem tudom ez normal-on is így van-e, de very hardon meg legendaryn velem folyamatosan ezt csinálta. Még akkor sem átallott megtámadni néha egy-egy klán, ha túszuk volt nálam lol.

Egyébként valakinek valaha is sikerült már a 'Threaten' opcióval a diplomáciában valamit elérni? Mert nekem még fél Japánt birtokló legendary fame-es klánnak sem sikerült befenyiteni egy területes klánokat sem soha.
  • szabii98
    úgy utálom, ha két frontos háború van. Cheater Oda klán, 3 fullos hadsereget rakott le mellém (értsd: az összes slot, 20 asszem kitöltve a legjobb egységekkel, 5 csillagos generalok mindegyiknél), azaz kb 6k egység. És mivel a térségben én vagyok az egyetlen, azt hiszem vége :D:D
    igaz hogy övé Japán közepe, de csak 3 klánnal kereskedik, én ha 6tal kereskedtem sem bírtam kihozni két fullos sereget, ő meg csak az én oldalamra rak 3at, és gondolom hogy a keleti oldalon is van legalább ennyi, mert ott is megy a dogfight.
    Elég igazságtalan, pedig csak normalon van. Lehet nem kellett volna kiprovokálni, hogy elvettem 3 tartományát :D
    Ötletek?:DD
  • szabii98
    az mi már, hogy nemtudok kereszténységre váltani?:D
    talán azért mert a férfi daimjóim átlag max életkora 25 év körül van? XD
    nagyon lázadozik a főváros :S
  • uwu420
    Azért a Darth mod elég jól össze van rakva, és ezek a tipikus hibák amiket felsoroltál, csak helyenként jelentkeznek benne.
    Ha single playerbe nyomod sok az állítási lehetőség, így a kissé elfuserált dolgokat ki lehet belőle szedni. Tényleg nagyon igényes munka, ennek ellenére nekem az alapjáték jobban tetszik.

Ha szabad ezt hibának felróni, nem ad semmi pluszt, csak a balanszot próbálja meg módosítani olyan dolgokkal amik láthatólag a játékélmény javítását célozzák. Ez helyenként összejön neki, helyenként meg nem. Az eredmény egy fejlesztgetős játékstílusnak kedvező könnyített játék.

• KingPunisher
    Nekem az a gondom ezekkel a modokkal, hogy bár gyakran van benne jó ötlet, de kicsit olyan mint a műzli, összekevernek egy csomó dolgot, aztán eléd basszák tessék.. Se balance tesztre se semmire nincs lehetőség..
    A legnagyobb baj viszont , hogy az AI nem igen tud mit kezdeni ezekkel a modokkal, egyszerűen nincs hozzá igazítva.. bár ugye az alapjátékban is olyan szar, hogy szinte fel sem tűnik..

• uwu420
    Egyébként az hogy a Darth modos ashigaruk gyengébben muzsikálnak, lehet azért is, mert más a harcrendszer. Elég lassan gyaszatolják egymást az alapjátékhoz képest. Lehet hogy ez van rájuk kedvezőtlen hatással.
  • uwu420
    Az összehasonlítás természetesen relatív.
    Lehetne úgy is előadni, hogy a Darth modos szamurájok erősebbek az alapjáték szamurájainál. Még az is lehet hogy valójában ez a helyzet, és az ashigaruk maradtak ugyan olyanok. Csak nézőpont kérdése.
  • uwu420
    Valamit félreértettél. Én nem a szamurájokhoz akartam őket hasonlítani, hanem az alapjáték ashigaruit a Darth mod ashigaruihoz. És az tényleg sokkal gyengébbek, még akkor is ha nem hiszed el.

Azt én megértem ha te jól elvagy velük, de baromi sokat kell belőlük venni, hogy felérjenek egy szamurájsereg erejével. Darth modnban pénzügyileg rosszul jársz ha ashigaru sereged van, míg az alapjátékban ez pont fordítva volt, és úgy is lenne rendjén.
  • MaRee
    Very hard fokozaton játszom. Nyilván gyengébbek az ashigaruk (annak is kell lenniük, hisz eleve paraszt lándzsás egységek) a szamurájoknál, viszont nagy előny, hogy alakzatba lehet őket állítani (spear wall meg a négyzet alakban történő), így szépen fel tudják fogni a rohamokat, legalábbis nálam bejött. Total Wart meg a shogun 1 óta játszom, úgyhogy némi fogalmam azért van a dolgokról
  • uwu420
    Pedig elég látványos a különbség, nem értem hogy nem lehet észrevenni.
    Ha esetleg nem legendary-n játszol, akkor mondjuk el tudom képzelni hogy nem feltűnő.
    Ellenkező esetben kezdj el mindkettővel egy játékot, és játszd le az első csatát, ha ott sem veszed észre, akkor ez nem a te játékod XD
  • MaRee
    Hmm érdekes amit mondasz, nekem nem tűnt fel, hogy gyengék lennének az ashigaruk, én főleg velük nyomom, sokszor a mennyiségre megyek a minőség helyett a seregeimben :D
  • uwu420
    Az alapjáték Darth modjával nekem főleg az a bajom, hogy az ashigaruk borzasztó gyengék, tök felesleges velük vesződni. (nem mintha szeretnék velük harcolni) Szamurájozni szinte kötelező, már az elején is, és ez kötöttség, ráadásul a kiegyenlítetlen erőviszonyok miatt túl könnyű is (a gép sok ashigarut hoz).
    A legnagyobb könnyítés egyébként az a nagyon sok lépéspont amit a tábornokok adnak a seregnek. De az az igazság hogy ettől kicsit reálisabb a játék, úgyhogy pont a legnagyobb könnyítés engem nem zavar.

A legnagyobb bajok igazából FotS-ban vannak a moddal a bugok miatt.
    Ebben a modban a legszembetűnőbb könnyítés az épületek boldogságbüntetésének visszavétele. Az alapjátékban kihívás volt jó gazdaságot építeni, Darth modban mindent megépíhetsz ami eszedbe jut, és annyi pénzed lesz hogy el se tudod költeni. A tengeri csaták is baromi könnyűek, teljesen dilettánsnak kell lenni ha azt valaki rosszul csinálja. A hajók zone kontrolljának növelése, és a nagy lépés viszont tetszik annak ellenére, hogy ez is könnyítés.

RotS-ban még nem próbáltam a modot, de gyanítom hogy abba se lenne a szívem csücske.
  • MaRee
    Én a maxos unit size-al nyomom, egyetlen negatív tényező, hogy a nagyon nagy seregek tényleg nem férnek el a várakban. Szerintem nem olyan könnyű vele a játék, és sokkal jobban is bejön mint az alap, de ízlések és pofonok.
  • uwu420
    Egyébként én FotS-t nyomtam legutóbb darth moddal.
    Szerencsére a Sendai klán annyira könnyű volt, hogy még védekezni se nagyon kellett, de észrevettem hogy a bug előjött. én nem ajánlanám a darth modozást senkinek normal unit size felett.

Az alapjátékban meg a moddal ágyódörgés hangja van az íjászok lövésének, borzasztó hülye jelenet...
    Meg úgy egyébként is a Darth mod nagyon könnyűvé teszi a játékot, igaábol nem sikerült olyan jól (szerintem).
  • uwu420
    Azért ne nagyon örülj neki. A nagy egységszám bugokat generál.
    FotS-ben a falhoz állítot csapatokat elmozgatva, pl nem lehet többé lőni.
    Az ostromos védekezős csaták így felejtősek. Csak azokat tudod lejátszani, ahol a falnál maradva is meg tudod oldani.
    Az alapjátékban meg egyszerűen nem férsz el, mert a legtöbb vár túl kicsi.
  • uwu420
    Az csak véletlen. A darth modban is ugyanolyan paraszt az AI.
  • MaRee
    Darthmodok a legjobb total war modok közé tartoznak, mindegyik TW játékhoz van már. Nagyon sok mindent változtat, az egységszámot is lehet, igen.

Innen lehet letölteni, meg itt van írva pár dolog, hogy mik a fő fícsörök. Csak eredeti játékkal megy!
  • szabii98
    azzal a móddal több lesz az egységszám is nem? vagy az más? ha lesz új gépem, felrakom, fain lehet:D

• MaRee
    Én felraktam most a Darth Modot, így már valamivel elfogadhatóbb a diplomácia, nincs az, hogy fizetek csillió pénzt hogy demand break of alliance vagy request trade agreement aztán a következő körben felrúgja az egyezséget a klán minden következmény nélkül. Date-val nyomom very hard fokozaton, már japán majdnem egész nyugati fele az enyém, már csak a takedákat meg a hoji-t, kéne kinyírni, utána szabad az út a sógunság felé :D
  • szabii98
    jó klán ez a Mori :D
    Besshoval összefogtam, hogy kinyírjuk Kikawat, erre Ouchi a másik oldalról hátba támad :D:D
    Szép helyzetben vagyok, de képtelenség most nyerni. Tétlen állapot állt elő :D:D
  • uwu420
    Ezt most nem az 5000-es tanácsra értettem, az úgy van ahogy mondod.
    Úgy értem tényleg nagyok a különbség skilles és alap seregek közt.
  • uwu420
    Rizsa.
    Nézz fel más fórumokra is, nyilvánvaló mi a gond a pvp-vel. Persze van akinek bejön. Sokat kell játszani, ennyi.
  • KingPunisher
    Hát ez így elég erős tévedés, vertem már le gold10-es játékost is bronz lvl1-2 szinten is. A játék szándékosan ugy van megalkotva, hogy legyen esélyed bárki ellen.
    Lvl 1-2 es seregnél 5000 kokuból kell sereget toborozni ami neki az avatar meg 1-2 osztag.
  • rexsimus
    Tolják, de sajnos sok a fejlett ember, akikkel össze is dob a játék, pedig elvileg saját szintűekkel kéne csatázni.
    Alacsony szinten 5000-es csatát kell nyomni, mert akkor nem kerülsz akkora hátrányba.
    Amint szerzel pár egységet és kicsit fejlődsz, már könnyebb a helyzet, csak ismerős kell akivel túl leszel ezen az időszakon.
    Ha gondolod én segítek fejlődni, egységeket szerezni.
  • rexsimus
    Milyen az a csen csatazaj?
  • uwu420
    Hát én személy szerint csak coop-ban nyomom.
    Szerintem amúgy se valami népszerű a pvp része. Nekem csak annyi volt vele bajom, hogy túl későn vettem meg, és fullos avatar, meg szarrá xp-rett sereg ellenn valahogy nem igazán fun. Túl sokat kéne benne fejlődni.
    Igaz hogy vannak bénák is, de általában az erősebb sereg győz.

Volt egy csóka aki látszólag meghalni küldte a csapatait. Én azt hittem hogy ennyire hülye, de igazából tudta hogy neki egy csapata is kb olyan erős mint az én seregem. Az első csapata elmenekült miután megölt vagy 2 csapatnyi emberemet, de a másodikkal már nem tök egyedül jött.
    Rájöttem, hogy csak azért csinálta, hogy csak azzal az egy csapatta kelljen pihennie.
    Ezek után még mindig van ám olyan, aki állítja hogy 1-es szinten is ki lehet állni bárki ellen és csak skill kell hozzá. Hihető mi?
  • hekus2011
    Sziasztok segítséget szeretnék kérni most vettem meg a játékot steamen és nincs csen csatazaj.

Mi lehet a probléma .
  • MaRee
    Nyomja valaki ezt online, vagy felesleges megvenni a multiért?