2869
Shogun 2 Total War
  • Edorn
    #1989
    Multiban úgy tudom nem lehet nindzsát használni. Ott csak egy leegyszerűsített térképen lépkedsz egy figurával. Ahova lépsz, azt megtámadod. Ekkor besorsol neked egy játékost. Minél több területet hódítasz meg, annál változatosabb és táposabb egységeid lesznek.

    Az összesorsolás totál véletlenszerűnek tűnt mikor legutoljára multiztam (de az már régen volt). Remélem most már javítottak rajta, hogy egy első szintűhöz ne sorsoljon be egy 10-es szintű játékost...
  • Edorn
    #1988
    Ma volt megint egy frissítés... ~200MB Lehet ezért nem volt elérhető számodra a játék...
  • Carmang
    #1987
    Azt lehet tudni, hogy mi alapján sorsolja össze a játékosokat? Ha fel akarok deríteni a ninjával egy szomszédos megyét, akkor "kit" derítek fel? És ha aztán betámadom, akkor milyen szempontok szerint sorsol össze mással?
  • lybrahu
    #1986
    Üdv!
    Ilyenkor nálam van a hiba, vagy tényleg nem elérhető a játék?!

  • Edorn
    #1985
    Minden csatához új ellenfelet sorsol. Viszont egyszemélyes hadjáratban is van rá mód, hogy bekapcsolod a "drop in battle" vagy milyen elnevezésű kapcsolót és akkor a csatáknál nem gépi ellenfelet kapsz, hanem bedob egy másik játékost neked a csata idejére ellenfélnek...
  • Carmang
    #1984
    És hogy működik a multi? Tehát aki engem megtámad, vagy akit én megtámadok az honnan kerül elő? :)
    Teszem azt, belépek a multiba, és ott "összesorsolja" a játék a térképet különböző játékosokból (klánokból), és velük tudom tolni, amíg ki nem lépek? Vagy minden egyes újabb hódításkor más-más játékost sorsol ellenem, aki az adott megyében van, amit el akarok foglalni?
    A szövetségek hogyan működnek így?
  • KingPunisher
    #1983
    Nos ez nem véletlen van így amit te leírsz. Ez a játék iszonyat komplex kb 200 órát toltam vele eddig de csak a felszínét karcolgatom.
    Nem véletlen hogy az osztagokat szét lehet húzni vagy akár több sorba rendezni. Ezek mind mind taktikai elemek. Ha 100 embert 1 sorba raksz és az egyik szélét megtámadják nem fog a másik szél átfutni szabad utat adva mondjuk a lovasságnak.
    Teljesen korrektül van megoldva, a közeli egységek besegítenek azért de a távoliak tartják az alakzatot amíg bírja a morál.
    Kampány ostromról annyit tudok mondani az AI közel sem tökéletes ezzel egyet értek, de szerintem az eddigi legjobb a total warok közül.
    Emlékszem Roma Total warba 10x akkor seregeket megfogtam, itt azért ezt nem lehet megcsinálni.
    Multiba ember ellen viszont korrekt.
    Valaki kérdezte mennyien tolják: Nos steamen ez a legjátszottabb RTS.
    http://store.steampowered.com/stats/
  • zsimborgo
    #1982
    Boldog Új Évet.
    Sajna az angol tudásom elég csekély és játszottam vele de elég érdekes dolgokat csinált(vagy csak azt hittem-az épületeknél amit egyszer kifejlesztettem mondjuk egy kereskedelmi kikötöt azt újból kellet stb.)remélem hamarosan tényleg lesz hozzá teljes magyarosítás mert nagyon bejön ez a game.
  • Carmang
    #1981
    Közben utánanéztem neten az irányításnak, és próbálkoztam a demóval, de nem lehet olyat, hogy gyorsbillentyűvel gyorsan ráviszem akármelyik csapatra a kamerát. Így elég nehéz sereget irányítani, még singlében is, multiban pedig egy igazi fék az ilyen.
    Aztán, sehol egy "toggle hold formation" gomb. Visszafejlődés az első részhez képest. Nem vicces látni, ahogy két csapat egymásnak ütközik, és ahol "összeérnek" ott megy a harc, a többiek pedig hátulról, oldalról bámulnak, mert fontosabb nekik az alakzat tartás... Külföldi fórumon olvastam, hogy a könnyű kezelhetőség miatt egy csoportba rakja az ember a lovasságot, de amikor rohamoz, akkor szétbontja őket, hogy ez a viselkedés kevésbé legyen jellemző a csapatokra.
    Ostrom: röviden, vicc. Az egy dolog, hogy a demó fix összetételű sereget ad, és "nesze oldd meg", de itt is olyan hülyeségek vannak, hogy nézek.
    Szóval a Chokobawe Campaign Tutorial alapján nekem nem éri meg az akciós 10 Eurót az alapjáték.
  • Edorn
    #1980
    A steam "A Nagy Ajándékhalom" feladatai kapcsán:

    "Nyerj egy védekező ostromot daimjóddal bármely téli körben."

    Ezt lehet custom battle-ben is? Azaz nem hadjárat módban indítok egy csatát ilyen terepen?
  • Edorn
    #1979
    Én meg csak most vettem észre a karácsonyi dekorációt...
  • navahok
    #1978
    Multi engem is érdekelne mennyien vannak, mert steam-en most leértékelve van 14,34 összes dlc-vel eggyüt de ha nincsenek már emberek akkor lehet nem veszem meg.
  • Carmang
    #1977
    Helló. Néhány kérdés:
    Multi mennyire megy még a játékosok közt, pl Steam-en?
    Van valami módja annak, hogy csata közben egy csoportra mozgassam a kamerát? Tehát a teljes seregem csoportokra van szétbontva, ha megnyomom a csoporthoz tartozó számbillentyűt, akkor kijelölődik a csoport, de hogyan tudom a háta mögé vinni a kamerát? Ami logikus lenne a dupla lenyomás nem működik, leírást meg nem találtam, a demóval nyomom.
  • obe
    #1976
    manuálisan állítsd át shader modell 5 re, aztán engedi majd
  • Edorn
    #1975
    Új helyre költözött a Total War: Shogun 2 magyarítás
    shogun-2-magyaritas.darkrpg.hu
  • KingPunisher
    #1974
    Hmm. Eredeti a termék ? :) HA igen akkor nem tudom nekem simán engedi.
    Amikor indítod megkérdezi hogy dx11 vagy 9 ? Elvileg első telepítésnél kérdez ilyet ha jól emlékszem. Lehet ujra kéne rakni..
  • koj
    #1973
    Sziasztok! Nekem még mindig nem engedi bekapcsolni az élsimítást pedig most vettem új gépet. Mindent ultrára állít magától de az élsimítást nem, pedig DircectX11 van fennt.
  • KingPunisher
    #1972
    Kaptam beta key-t Fall os Samurai zárt bétához ha lejött a 20giga majd mesélek milyen lett.. én rendkívül kíváncsian várom.
    Gatling Gun muhhaha. :)
  • hzsolt
    #1971
    Például itt keresheted daNovát (Last Kingdom - Empire TW) és dömét (Magyar Mod - M2TW): http://totalwar.hu/
  • KingPunisher
    #1970
    Nem is tudtam hogy a szamurájok is építettek hóembert meg díszítettek karácsonyfát. De most már ezt is tudom :P
  • GaBika6
    #1969
    Akció a STEAM-en...Shogun 2
  • Kallahiosz
    #1968
    Ajánlom a 12 hónap 1 év módot az 1640 ig tart...

    Nem lessz végtelen számú köröd de de szerintem elég....

    Már nem tudom honnan töltöttem le de elküldöm ha adsz egy email címet.
  • Kallahiosz
    #1967
    Üdvözlet.
    Korábban kérdeztem már de újra felteszem a kérdést.

    Van köztetek olyan aki ért a modoláshoz?

    FEL SZERETNÉM VENNI VELE A KAPCSOLATOT
  • KingPunisher
    #1966
    Azért ez sok dologtól függ.. de szerintem is bőven elég az idő ami adva van.. bár hogy 15 év alatt elfoglalod az egész térképet azt azért kétlem :P főleg valami komolyabb fokozaton..
  • uwu200
    #1965
    Mondjuk én nem nevezném szűkösnek az időkeretet.
    Több mint háromszor annyi idő van mint amennyi elég rá.
  • KingPunisher
    #1964
    Ugy az egész lényege veszik el.. Simán meg lehet adott számú kör alatt is csinálni, erre törekedj ;)
    Rengeteg helyen mérlegelni kell hogy mi éri meg jobban és ezt pont a viszonylag szűkös időkeret miatt kell tenni. Ha ezt kiveszed a játék lényegét veszted el..
  • KondorKhan
    #1963
    Hali!

    Nincs véletlenül valami mod/mód arra, hogy végtelen számú turn legyen a kampányban? Szeretném az egész térképet magaménak tudni :D
  • Edorn
    #1962
    Élsimításhoz úgy tudom még mindig DirecX 11 kell.
  • koj
    #1961
    Sziasztok! Nekem nem engedi az élsimítást bekapcsolni a többit viszont ultráig engedi. Miért?
  • Newreg345
    #1960
    Sziasztok!
    Eladó egy steam account rajta egy Shogun 2! (Csak ez van rajta)
    Érdeklődni PM-ben. Alkudni lehet a realitás terén maradva!
    Irányár: Kb 5000Ft
  • Kallahiosz
    #1959
    Üdvözlet.
    Régebben sikerült de most szenvedek vele pár napja:
    Fel akarom tenni a dart mod ot de sehogy sem akar müködni.
    Lehet a 12 hónap 1 év miatt van ez?
  • Kallahiosz
    #1958
    Én meg olyat, hogy mindenkinek olyan nyersanyaga legyen a kezdő várában(vagy a szomszédosban) ami erősíti a speckó egységet. lásd Simazu kardos egységekre tápol és kovácsműhelyek kezd
  • Edorn
    #1957
    Én olyan mod-ot keresek, ahol a klánok a rájuk jellemző egységeket toboroznak (pl takeda elsősorban lovasságot...)

    Illetve olyan mod-ot, amiben kevesebb szamuráj egységet toborozhatok én is és a gép is. (eddig csak olyat láttam, amiben engem korlátozott a mod, de a gépet nem)
  • Kallahiosz
    #1956
    Valaki halott esetleg olyan mod-ról amiben a területek nyersanyagjai máshogyan állnak?
    Esetleg moder tapasztalata van valakinek a shogun 2 es nél????
    Előre is köszi
  • KingPunisher
    #1955
    Játszik valaki a Rise of the Samurai DLC-val ? Én nem rég kezdtem el és nekem nagyon tetszik. Szerintem jó húzás volt ez a 3 korszak. Olyan monumentális lesz tőle az egész.. A kieg is igen várós.. Remélem ahhoz is lesz sok DLC.
  • Prof William
    #1954
    Ezt nevezzük Spartacus féle sebesülésfaktornak. :)

    Érdekel hogy a fall-ban hogy oldják meg a kiegyensúlyozás hogy pl pár gatlinggal felszerelt egység ne mészárolhasson le egész hadseregeket. Tudom hogy a valóságban éppen hogy ez történt de akkor a játék értelme veszik el ha úgyis lekaszálják a sereged.
  • KingPunisher
    #1953
    :) nekem tetszik.. Kicsit talán túlzó, de ezekkel a kardokkal szerintem hasonlóan vérző sebeket lehetett ejteni.
    No de ha nem tetszik kapcsold ki, ne vedd meg.. Én bírom :)
  • Edorn
    #1952
    Hát nekem nem túl realisztikus, hogy ahányszor hasbaszúrnak valakit a csatában az több liter vért spriccol ki kapásból magából... :-/
  • KingPunisher
    #1951
    Blood Dlc : ne eltúlzott szerintem teljesen realisztikus. Normál nézetbe minimális látszik belőle pár vérfolt a földön..
    Közelebb zoomolva viszont szépen spriccel a vér de ott sem eltulzott.
    Teljesen ráközelítve viszont már mi is kaphatunk pár cseppet a monitorra :)
    Aki szereti a játékot no meg a vért :P annak 500ft-ot megér :) semmi extra egy kis extra realitás érzet.
    Csak ki és bekapcsoló gombja lesz nem lehet erősséget állítani.
  • KingPunisher
    #1950
    Jaja nekem is Paypal van semmi nem kell hozzá még bankszámla sem..
    Bár az első összeget olyan 2 hét alatt utalták át rá, már kezdtem lemondani róla de azóta pár nap..