Shogun 2 Total War
  • uwu200
    #2406
    Ha magas az adó, nem nő a gazdaság. Ha magas szintre emelsz, akkor meg konkrétan visszaesik.
    A lázadások viszont elkerülhetők váltogatós módszerrel.

    Én úgy szoktam hogy a legelső 2-3 körbe feltolom maxra, hogy legyen egy kis kezdőpénz.
    De utána a meddig csak lehet próbálom minimumon tartani, hogy fejlődjenek a tartományok. Néha mikor krízis van - mondjuk blokád vagy hasonló - akkor feltolom low-ra.
    Mikor elkezdődik a zúzás, és meggazdagodtak a tartományok, akkor már fel lehet rakni normálra. Olyankor már nem baj ha megállnak a fejlődésben, és így van miből költeni az új területek megtartására.

    A végére robbanásszerűen szokott felgyorsulni a terjeszkedés, és gyorsan vége is a játéknak. De ennek finanszírozásához tápos tartományok kellenek, amit a játék nagy részében alkalmazott minimális adóval lehet megalapozni.

    Ha rush-ba nyomod, és nem fejlesztesz, lehet végig normal az adó. Ehhez alég profinak kell lenni, és nem árt némi szerencse. Nem nagyon van más lehetőség ha gyorsan akarsz végezni. Szerintem az új peccsel kicsit nehezebb lett a játék, lehet hogy ez a módszer már nem is működne egyáltalán.