2411
tsw
  • Hexex86 #2251
    Én úgy tudom, hogy 26.-tól jelenik meg és free2play lesz! Bétának már vége van.
    Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2017.06.20. 15:05:48
  • savior666
    #2250
    Nem tudjatok, hogy 23.-tol az jatszhat akit bevalasztottak betara, vagy az is, aki csak jelentkezett ra?
  • savior666
    #2249
    Aki bent van a betaban az irhatna rola par mondatot.
  • fluency
    #2248
    Combat in Secret World Legends:

  • s1lkforrent
    #2247
    What is Secret World Legends?

  • MerlinW
    #2246
    Oh nem tudtam, my bad.
  • darkling
    #2245
    Nincs már Steam-en, kb. 1 hónapja levették.
  • MerlinW
    #2244
    Persze, a kezdetektől fogva, de nem steamworks, nem kell a Steam a játék futtatásához, ergo annyit érsz a Steam-es vásárlással, hogy drágább és ott lesz a többi játék között.
  • TomStorm
    #2243
    Üdv.
    Steam-en Secret World elérhető?Vagy csak a sima hivatalos oldalról letöltés lehetséges?
  • fluency
    #2242
    Újabb twitch:
    devstream

    @savior666 Nincs még infó az open beta-ról.
  • savior666
    #2241
    Az open beta datumrol van mar valami info?
  • lammaer
    #2240
    Hát a harcrendszer ugyanaz mint eddig volt, sajnos ahogy tippeltem. Megint csak a marketingesek dolgoztak, a fejlesztők nem :(
  • fluency
    #2239
    Egy 45 perces beta dev stream:

    Twitch
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2017.04.08. 00:08:04
  • Although
    #2238
    Ne várjatok csodát, a conant is elintézték ezt is elfogják. Lassan, de megértették az idők szavát. Már unistaláltam, még befejeztem múlt héten, pár questet kis nosztalgia. Csináltam pár képet és uninstall. Marad a kickstarter, mmo persze nem sok van.
    Edit: Szerintem csak azt nem értették meg ezzel a döntéssel, beléptek egy olyan piacra ahol rengeteg versenyző van. elvesztették amitől egyediek voltak. Meglátjuk bejön é. Kétségtelen az új conan játék sikeres lesz. Azt nem gondolom a TSW-ből tudnak casual játékot csinálni ami tömegvonzó lesz.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2017.03.31. 21:34:25
  • fluency
    #2237
    Az igen. Az Ability Wheel egy az egyben kukában végzi.
    Nem lesz elérhető az összes passzív skill, hanem lesznek a fegyver típusához tartozó csak az adott fegyverhez tartozó passzívok.
    A fegyvereknek lesz fejlődési szintje . Minnél magasabb szinten használjuk, annál több bónuszt kapunk arra a fegyver típusra. Úgy néz ki, hogy nem úgy lesz, mint most, hogy simán AP-ből ki lehet húzni minden fegyver fajtát. Unlock-olni kell az alap 2 fegyvereken kívül a többit és utánna már azokat is lehet tolni AP-ból. Viszont, ha jól értettem, akkor aki összeköti(?) a TSW account-jával az SWL-t, az unlock-ol(hat)ja a fegyvereket, mindenki másnak meg kell venni az unlock-ot.
    Akit érdekel az a olvassa át a MOP-os interjút, mert elég sok mindenre kitértek.
    link
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2017.03.31. 19:50:58
  • lammaer
    #2236

    De jó hogy ilyen ügyesen kutakodsz a neten :)

    Hát remélem ez azt jelenti hogy pl a fegyverekkel konkrétan célozni kell (reticule)... ez esetben a modern day akció RPG alatt én gondolnék pl a falloutra, mass effectre meg ilyesmire.

    Ez mondjuk nagyon bejönne, lenne értelme a ranged fegyvereknek, és tényleg akció lenne az az RPG.
  • fluency
    #2235
    Jó kérdés, hogy most arra gondolnak, hogy ez egy a modern kornak megfeleő akció rpg lesz vagy egy (alternatív) modern korban játszódó akció rpg.
    Azóta az MMORPG-n is megjelent egy interjú:
    link

    Van egy idevágó rész benne:
    "MMORPG: Combat – tell us what’s different this time, and how it will play?
    RA: We have expanded on the functionality for the reticule system that was implemented in TSW. In addition, we have changed how weapons work, added unique elements to each weapon, and updated the active and passive abilities. Overall combat should feel more action oriented than it was in TSW."
  • lammaer
    #2234
    Hozzá tenném én, de fogalmam sincs mi az hogy "modern-day action RPG"... ötlet?
  • fluency
    #2233
    Na még egy kicsi info csepegtetés ( MOP):
    "Is the Ability Wheel still intact for combat? Can you detail a bit what those changes to combat are?

    We have changed how the ability wheel works in Secret World Legends. Actives and Passives have been separated into their own unique sections for each weapon. In addition, we have redesigned the actives and passives for each weapon to make the game easier to approach for new players. We still allow the combination of two different weapons to make a completely unique build."

    "Does "updated visuals" mean that character models have been improved/changed?

    We have made improvements to visuals like character models, character heads, combat effects/animations, lighting in playfields, and we've increased view distance in some playfields. Keep in mind these are improvements, not a generational jump in graphics. We are still using the original graphics engine."

    a teljes MOP interjú
  • Maala
    #2232
    Egy kicsit jobban optimalizált dx11, esetleg dx12... Mmm
  • fluency
    #2231
    Így is lehet értelmezni. De ha mellé teszed a modern-day action rpg-t, meg a enhancing game's visuals-t, már icipicivel jobban hangzik. :D
  • lammaer
    #2230
    hááát... nálam ez konkrétan a semmi kategória, az egészből a "make action feel more natural" vonatkozi a harcrendszer újításának leirására :D
  • fluency
    #2229
    Hivatalos oldal:
    link

    "Just as importantly, a dedicated relaunch gives us the opportunity to update the game in ways befitting a modern-day action RPG. This includes redesigning the combat system to make action feel more natural, making systems more intuitive to interact with, enhancing the game’s visuals, and improving the flow of quests overall, as well as the structure of the early game for new players."

    Egyenlőre ennyi az info a harcrendszerről. Ez sem sok, de a semminél több. :)
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2017.03.29. 14:58:51
  • lammaer
    #2228
    Átfutottam. Sajnos a harcrendszer változásairól konkrétan semmi hír/infó (ezt igy ki is írták a cikkben), illetve ami még érdekes hogy a a Secret World Legends (ez a reboot neve) teljesn különáll a TSWtől. Azaz bárki aki játszani akar vele új karaktert kell hogy indítson. Mindeközben a TSW továbbra is él, tehát az ott megszerzett dolgok/karakterek megmaradnak.. szóval olyan mintha két, nagyon hasonló de mégis különálló játék lenne.
  • darkling
    #2227
    Rakat infó az új verzióról.
  • s1lkforrent
    #2226
    Tud a ranged ranged lenni, de csak akkor és addig, amíg szórod az impaired és hindered status effecteket. Persze támadás elől kitérni is csak úgy lehet, ha megszórod valami lassító / helyhez kötő képességgel a közelharci ellenséget, és egy másik helyváltoztató képességgel vagy a tigrisbukfenccel kiérsz a támadási köréből. Nem egy átlagos evade-dodge az biztos.

    De abban mindenképp igazad van, hogy ez ranged csak névleg az, ezt gyönyörűen szemlélteti mikor egy közelharci ellenséget olyan helyről "húzol magadra", vagy oda menekülsz előle ahonnan már nem ér el. Ekkor az AI kicsit szenved, majd a közelharci támadásának megfelelő vagy annál nagyobb sebzést kezd bevinni kis sugarak kíséretében. Nyilván ez egy anti glitching dolog a pályahibák kihasználása ellen, de akkor is mutatja hogy nem gondolták ezt a távolsági harc dolgot komolyan.
  • s1lkforrent
    #2225
    Csak a solo mobok azok amik leginkább illúziórombolók a számomra. Nagy rakás lény csak álldogál a térképen, esetleg mászkálnak pár lépést ide-oda, és jó MMO szokás szerint aggro távolság alapján keverednek harcba, ha egyet elkezdek csapkodni, a másik harminc csak áll bambán és néz ki a bot fejéből. De ez is tervezett persze, mert új helyszínen eggyel bírsz csak el(jobb esetben), felszedsz hármat-négyet magad mögé, esélyes hogy leölnek. Csak éppen rettenet idegesítő mikor questek között cikáznál a térképen, de a mocskos mobokat kell vadászni hogy eljuss odáig.

    Persze talán nem volna akkora gond, ha nem számgomb masszírozásból állna a harc. Lehet hogy a képességek összeválogatásával előtte órákat el lehet játszani, de maga a tényleges harc nagyon kevés mozgásból(ha van az ellenségnek irányba támadása, mert elfutni nem lehet, támadást hárítani nem ill nem a direkt harcon belül lehet, és mint felvetették a harci távolság még gépkarabélynál is csak pár méter), esetleg AOE cuccok lerakásából, meg masszív ability gomb csapkodásból áll.
  • Doom 4
    #2224
    Erre gondoltam. Mondjuk 7. percig. Nekem mondjuk ekkora bajaim nem voltak vele, de azért nem a harc miatt játszottam, hanem a küldetések, és hangulat miatt. Nem kéne nagyon sokat változtatni a dolgokon, az mobok viselkedésén kéne picit, a harcrendszeren meg annyira kéne, hogy egy picit folyékonyabbnak érződjön. Én örülnék egy BlackDesert/Tera féle harcrendszernek, de az meg nem lenne, jó ha emiatt a veteránok elpártolnának, és az se lenne jó, ha egyszerűsödne a dolog. Csak legyen picit jobb :D
  • lammaer
    #2223
    Na én meg akkor reinstall :D

    Nagyon kevés a jó akció RPG. Csinálnának ebből valami faja kis darksoulsos harcrendszert, a dark háttérvilággal és engem már meg is vettek kilóra :D
    Persze tudom hogy ez irreális álom, ekkora átírás sosem fog megtörténni. Szóval én max kozmetikai meg minimális változásokra számítok :(
  • Although
    #2222
    Meglátjuk mit lépnek, érdekes ez, ha eltolják akciójáték irányába. Akkor az a kérdés mi hagyjuk ott többen, vagy új játékos lesz több. Meglátom, csekkolni fogom, aztán ha zúzdát csinálnak belőle. Akkor uninstall.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2017.03.07. 11:46:13
  • lammaer
    #2221
    Ugyanez volta bajom nekem is itten e
    A ranged az itt csak papíron ranged, gyakorlatban minden melee.

    Mondjuk érdekes hogy neked a csapatfeeling hiányzik, én konkrétan el se tudnám képzelni hogy a sima sztori küldetéseket csapatban tologassam bárkivel is - nincs rá szükség, előnye sincs ha többen vagyunk, akkor meg felesleges vesztegetni az időt a csapatmunka koordinálásával.

    Én is kiváncsian várom mit csinálnak a harcrendszerrel (nekem nagyon monoton/érdektelen volt az egész), de sajnos a szkeptikus énem azt mondja amit olvastunk az csak egy marketing blabla...
  • Maala
    #2220
    Csak akkor mennek az arcodba, ha AoE skillt (jellemzően buildert) használsz, vagy ha csoportos lényt támadsz. Solo mobokat egyenként ki lehet szépen szedni, okosan.
  • Doom 4
    #2219
    Hát remélem nem egyszerűsödni, hanem dinamikusodni fog. Nem tudom mennyire vagy tisztában a TheLazyPeon YT videóssal, de ő elég sok mmo-t tesztelt benne volt ez is, és elsőre tetszett de az volt a gondja ami nekem is az egyik gondom, hogy ha egyedül játszol, kb értelmetlen rangeddel menni, mert minden ellenség egy másodperc alatt a pofádba van. Aztán két kilométeren keresztül üldöznek ha netán elfutnál, illetve picit az animációkon kéne javítani.

    Imádnám a játékot, de egyedül nem olyan élvezetes, annyi időm meg nincs rá, hogy keressek valami csapatot :(
  • lammaer
    #2218
    Erre nagyon kiváncsi vagyok, de van egy olyan érzésem hogy nem tudnak/mernek annyira belenyúlni a játékba hogy radikálissan változzon a harcrendszer.

    A mai trendeket látva inkább egyszerűsíteni fognak, hátha akkor fogyaszthatóbb lesz a tömegek számára. Olyanokat tudok elképzelni hogy nem lesz 8 féle diszciplina csak 3 meg hasonlók.
  • s1lkforrent
    #2217


    something something
    MAJOR IMPROVEMENTS TO GAMEPLAY INCLUDING COMBAT
  • darkling
    #2216
    Ráncfelvarrás érkezik.
  • Umahtar
    #2215
    Imádni valo játék.Minden részletéböl sugárzik a készitök szertete a játék iránt.
  • Although
    #2214
    Ismerős a nevük. :) Nem csatlakoztam egyhez sem, a conan után nem akartam végignézni még egyet ahogy eltűnik. De egy igazi szubkultúra amit a TSW-ben találtam, magányosan kóborolva is, mindig belebotlottam olyanokba akik mindenáron segíteni akartak :D Nagy nehezen értették egyedül szeretném végigcsinálni. Igazi meglepetés volt, hogy agyhalottakba a kezdeti rohamok után nem futottam bele. Második nagy kedvenc az AOC után. Minden attól függ ki melyik játékba talál olyan közösséget amit nem felejt el egykönnyen részint erről szól az mmo. :)
  • Umahtar
    #2213
    Várhato volt hogy nem ez lesz a favorit mmo :)
    De vissza huzott a szivem szoval most nekiálltam Illuminati oldalon is végig tolni a sztorit./meg az utolso pár kieg ki is maradt/
    Szoval ha valaki erre jár Umahtar néven megtalál :)
  • MerlinW
    #2212
    Tudom, hogy van/volt olyan, de embert nem igen láttam rajra. Ha mégis volt 1-2, akkor sem szólaltak meg:) Sőt hungary meg SG csatorna is volt, ott se volt senki. Én találtam két nagyszerű észak-nyugat európai cabal-t, velük éltem az életemet a titkos világban:)
    Az egyik még ma is aktív, állandó heti eseményeket szerveznek, sokan vannak és barátságosak: In Vino Veritas.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2017.01.16. 19:36:01