2411
tsw
  • MerlinW
    #2411
    Jah, Legends-et 1100 item powerig (minden piros, max glyphekkel) grind-oltam anno. Aztán elfáradtam és sosem indítottam el utána. Sima TSW sokkal jobb volt minden téren szerintem. Közösségileg, tartalmilag és üzleti modellként is. Egy sima havi előfizu megmenthette volna, de TSW-nél buták voltak a B2P+kontent modellel, Legendsben meg az idióta mobilos F2P+P2W-el. Ez van, szép volt, jó volt, továbbléptem :D
  • Montana92
    #2410
    Az 5x több kontent szerintem kissé túlzó: single player tartalomból néhány side mission hiányzik, plusz az AEGIS rendszer Tokyo-ból (de azt szerintem a játékosok 90%-a utálta mert egy hatalmas plusz grind volt az egész) és a frakció küldetések (ez 3-3 küldetés/frakció).

    Akit az MMO rész érdekel elsősorban, annál tényleg vannak érdemi hiányok: a 2 tokyo-i dungeon, 2 raid, és asszem az összes dungeon nightmare verziója hiányzik.

    A PvP is kurtább, de az emlékeim szerint Shambalán kívül már az eredetiben is igencsak döglött volt.

    Javarészt amúgy end-game tartalomról van szó. Ha valaki "komolyan" tolná a játékot, annak tényleg rohadt nagy grind lett a végjáték, de mindenki másnak szerintem bőven élvezhető, különösen akit a világ és a sztori érdekel, ha a harcrendszert meg tudja szokni.
  • MerlinW
    #2409
    Tök más harcrendszer, 0 mikrotranzakció (csak mtx), 5x több kontent.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.11.09. 01:28:44
  • lammaer
    #2408
    A legends és az "eredeti" közt mi a szignifikáns különbség?

    Szerintem én toltam mindkettőt, de azon kívül hogy a legendsben próbálták némikébb élvezetesebbé tenni a harcot (kevés sikerrel) nem nagyon érzékeltem különbséget.
  • s1lkforrent
    #2407
    Na de pont ez a gond, hogy MMO volt. Fityfaszként bámészkodó aggrózni való mobokkal, számbillentyű gyilkos hotbar zúzással, L4G 4 Necromunda féle mikrotranznemű mutogatós szociál hubokkal.

    kb így
  • Montana92
    #2406
    Aki a sztori miatt szerette az eredetit (nekem az elite dungeon-ök teljesítése volt a max), annak érdemes most is elővenni - Dél-Afrika miatt egy kis plusz is van ugyebár benne.
    A legends amúgy nekem sem jött be - de amúgy az eredeti a mai napig játszható (csak tényleg egy maroknyi ember tolja össz..)
  • MerlinW
    #2405
    Old Republic azért tisztességes MMO-volt anno. Ahogy a TSW is. A Free2Play rendszer b***ta el mindkettőt.
  • s1lkforrent
    #2404
    Vagy fogalmazhatunk úgy is, hogy míg a szöveg és történetírók kidolgozták a belüket is, a többiek csak egy bénácska 12=tucat MMO legyártására voltak képesek. SOKKAL jobban jártunk volna, ha ebből egy tisztes kaland játékot, vagy egyszemélyes RPG-t faragnak.

    Csak épp akkor minden exec rá volt függve a World of Warcraft bevételeire. És annak rendje és módja szerint a taknyukon vontatták magukat kiadás után a kukáig. The Old Republic a másik cucc, ami KoTOR folytatásként teljesen jó lett volna, de az EA-nak csak meg kellett próbálni azt a kurva WoW-ot meggyilkolni ezredik próbálkozásra.
    Azt b@zmeg EA, sikerűt?
  • Fpocok
    #2403
    Igen, sajnos nem volt mainstream így nem sokan tolták. Kár érte!
  • MerlinW
    #2402
    Mióta lecserélték a TSW-t Legendsre, az egész egy nagy mikrotranzakciós grind lett. A játék elég régóta halott. TSW-vel játszottam 3000, SWL-el 1000 órát. Nemrég felnéztem és volt vagy 200 játékos az egész világban... kár érte, az egyik legjobb /legérettebb MMO volt.
  • lammaer
    #2401
    Hú, le kéne tolni ezt a játékot is, mielőtt bezárják (azt hittem vmi ilyesmi hír jön).

    Erdélyig jutottam legutóbb, ott eléggé megnehezedett azt félretettem....
  • Alanw
    #2400
    https://store.steampowered.com/news/app/215280/view/3021344686054934350
  • JonasSandor
    #2399
    Hát nem nagyon tolják.
  • Hexex86 #2398
    Ajha! :D Itt má jó régen volt valami. Egyik nap streameltem ebből és gondoltam bebiggyeztem ide. (Figyelem! 720p-s a youtubeos rész.Ez egy Twitch stream volt. Sajna a youtube ilyen. )



  • Alanw
    #2397
    https://www.secretworldlegends.com/2019/11/15/new-phone-who-dis-a-new-bee-resource/
  • Alanw
    #2396
    https://www.secretworldlegends.com/2019/04/01/update-2-3-2-patch-notes/
  • s1lkforrent
    #2395
    Azt nem tudom hogy az SWL licenszével lehet-e a régire visszamenni, az biztos hogy Steamen már csak a nagyon ritka és jó drága Steam giftek maradtak a régi kiadásokból. Mivel a kiegészítőkhöz szórták az alapjáték kulcsát, így nem kellene nagy dolognak lennie a SWL Funcom/Steam kliensbéli játékhoz TSW kulcs passzintásának, de esélyes hogy a régi Issue korlátok még élnek, a régi csomagokat pedig megint nem árulják már. Ha és amennyiben egyáltalán a régi játékok kulcsai még működnek, és nem kardlappal vernek mindenkit a SWL játék felé inkább.
  • s1lkforrent
    #2394
    Akit esetleg érdekelne, Legends előtti TSW-nek alakult Discord csatornája: The Secret World Classic https://discord.gg/Wgk5hAb

    Visszaváltás classzikra:
    "KNightweb
    Not sure if I understand you correctly but as I understand it you have TSW installed and opened the launcher but it tried to update to SWL and you don't want to Play SWL but want TSW.

    In order to play what you want to do is download "LocalConfig.xml" from funcoms Servers ( http://cdn.funcom.com/downloads/tsw/client/LocalConfig.xml ) and then put that file in the root of your install folder (example c:\Games\The Secret World) then open the launcher as normal, the launcher will read that file and patch your game to The Secret World Ver. 1.15.10"

    Magyarul a LocalConfig.xml-t a client mappába kell dobni, és a launcher a régire frissít majd.
    A magában akar játszani annak így tökéletes lesz, mert 3 éve sem álltak sűrű tömött sorokban a játékosok, de most aztán a régi változat tényleg teljesen üres. Max 40 játékos egész világban, a minimum pedig 2-3, átlag sem sokkal több.
  • s1lkforrent
    #2393
    TSW halott és élvezi

  • Alanw
    #2392
    https://www.secretworldlegends.com/2019/03/26/announcing-moons-of-madness/
  • Alanw
    #2391
    https://www.secretworldlegends.com/2019/02/06/stonehenge-group-mode-now-available/
  • Alanw
    #2390
    https://www.secretworldlegends.com/2018/10/05/samhain/
  • Alanw
    #2389
    https://www.secretworldlegends.com/2018/02/26/agent-network/
  • s1lkforrent
    #2388
  • MerlinW
    #2387
    Nem tudok róla.
  • Alanw
    #2386
    Van aktiv magyar klàn?
  • Orgi
    #2385
    Köszi, kb értettem a dolgot, csak azt hittem hogy az annó megkreált karakterem névvel ott lesz azért, kb minden nélkül majd, de akkor teljesen újat kell csinálni ezek szerint.
  • MerlinW
    #2384
    Transfer csak a kozmetikai cuccokra vonatkozik, amiket vettél pénzért a shop-ban, stb. Elölről kell kezdened a játékot, eléggé megváltozott.
  • Orgi
    #2383
    Sziasztok,

    régebben elég sokáig játszottam a játékkal, aztán most én is megnézném újra. Ha jól értem, az előző karakterem "elveszett"? Beléptem az account oldalra, nyomtam egy transfert is, de utána a játékot indítva továbbra is csak a create gomb aktív...
  • MerlinW
    #2382
    Mikor rájössz, hogy te viszed a filth-et és bepánikolsz:)) (E10 raid)

  • MerlinW
    #2381
    8 különböző macska pet-et (6 kék, 2 lila). Mást nem.
    Jack mást nem ad. Kosztümök, cukorkák az acsihoz, 2 ritka pet, és Jack feje a múzeum upgrade-hez.

    Közösségi eseményeken nem szokott esni semi komoly dolog, túl könnyűek ahhoz. A céljuk a szórakoztatás. A karácsonyi event jobb lesz.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2017.10.24. 22:52:33
  • lammaer
    #2380
    A mostani hellovines eventtel kapcsolatban...

    1. A meowling küldetés ad valami értelmes dolgot is, vagy csak a macska petet (ami ugye jó jó hogy van csak ugye semmi haszna)
    2. az óránkénti bossból csak a distillateok meg kosztünök esnek? Esetleg vmi spéci fegyó/felszerelés?
  • MerlinW
    #2379
    TSW halott. Secret World Legends (TSW újra kiadva - átdolgozott harcrendszer, crafting, képességek, grafika) van. Free2Play lett, 0-ról kell kezdened, pár dolgot áthozhatsz a TSW-ből a secretworldlegends.com oldalon. Steam-mel telepíthető

    Sosem volt magyar "állomány", pár magyar játszik, de igen ritkán látom őket. Viszont a nemzetközi állomány még mindig nagyon kellemes. Ha az angol nyelvismeret hiánya a gond, akkor meg ugye nem sok értelme van a játéknak, hiszen a sztori és a lore a legerősebb tulajdonsága:)

    Én játszom, már az endgame végén járok (Item power 920)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2017.10.22. 20:44:13
  • Kiflix
    #2378
    Sziasztok!

    Most szeretnék visszanézni a TSW világába, és érdeklődnék, mert magyar részlegként csak ezt a fórumot találtam meg.
    Régebben is nagyon kihalt volt, de van még valamennyi magyar állomány? akár kisebb guild akikhez lehet csatlakozni?
  • JonasSandor
    #2377
    szerencse.
  • Maala
    #2376
    Nem.
  • JonasSandor
    #2375
    Kitörölte az atlantika online az összes játékot a gépről:D:D:D ilyenkor nem kell előről kezdeni az egészet?
  • MerlinW
    #2374
    Hol a hiba a képeken?:)






    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2017.09.29. 23:29:46
  • lammaer
    #2373
    eh... ösztönösen megtalálom a legszarabb dolgokat :D

    Közben olvasgattam ma elég sokat, az ARnél irják hogy ordas szopás a gránát, egészen odáig mentek hogy van aki azt javasolja az ember ne unlockolja ki azt az ability sort ami a gránátot bekapcsolja... de az meg eléggé kiheréli az AR-t gondolom én...

    Healing az kell, most a sivatagban bóklászok és tegap szokatlanul sokszor haltam (ott a hotelnél).. az ki tudja, lehet ha a DPsem sokkal jobb lenne, akkor nem kéne healing :D
  • MerlinW
    #2372
    Mert az AR elsősorban healer fegyver. Dps-ként is lehet használni, de kevesen használják, mert sok jobb alternatíva van. Lassú, nehéz használni ("gránátfőzés"), meg lehet ölni magadat vele, stb. Heal leech fegyvernek tökéletes.

    Hammer + Chaos = magas dps + gyakorlatilag halhatatlanság. Tankok is használják, healer-nélkül futnak végig Elite 5+ dungeon-ökön.

    A játék szerintem leggyengébb fegyverei: elemental, blade, AR.

    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2017.09.29. 16:04:27