2411
tsw
  • MerlinW
    #2051
    Csak, ha megveszik és csak 5 veteran-t ami kb semmire sem jó:)
  • lammaer
    #2050
    Küldtem Merlin apunak privit...
  • Maala
    #2049
    Ja tényleg, mi meg kapunk érte fizetőeszközt. Egyből 2 accot is regelhetnél. :P
  • MerlinW
    #2048
    Van, dobsz valakinek egy mail címet privátban és küldünk. 3 nap a trial asszem.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2015.06.18. 19:21:19
  • lammaer
    #2047
    Köszi a részletes választ. Nincs esetleg vmi trial mód?
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2015.06.18. 18:46:41
  • Maala
    #2046
    A harcrendszere a "kijelölöm a célt, és skilleket nyomok rá" elvet követi, legyen szó ellenséges, vagy ally célpontról. Meg persze vannak group buffok is. Előbb utóbb a karaktereddel minden skillt unlockolsz, tehát endgameben mindenki lehet minden, már persze, ha eleget grindelt, hogy minden classhoz meglegyen a megfelelő felszerelése. Nem reflexeket igényel, inkább játék- (skillek és mechanikák) és endgameben pályaismeretet. Már, ha gyorsan akarsz haladni.

    Küldetésekből 3 típus van. Van az investigation (zöld), amikor nyomozol, és magadtól találod ki, hogy kell a küldetést megoldani, a játék beépített böngészőjének segítségével. Vagy rágooglizol (ingame) a megoldásra, ezt is lehet. :) Aztán vannak stealth missiönök (sárga), amikor többnyire észrevétlennek kell maradnod, ügyességi feladatokat megoldanod (dodge-al, ugrással). És akkor vannak a rendes klasszikus "grind" missiönök (pirosak), amikor X mobból Y-t le kell gyűrnöd Z helyre eljutva. Ezen kívül vannak még dungeönök (lila), illetve scenario missiönök (narancs), valamint a sztori küldetéseket (kék) is külön jelzi a játék. Utóbbiak jellemzően nyomozósak, illetve felfedeztetik veled az adott térképet teljesen. Scenario inkább nagyobb szintre jellemző, dungeon egyrészt ugye endgame, azonban találkozol minden térképen egy dungeonnel. Viszont megfelelő társakat találni nem egyszerű, mert kevés az új játékos. Legalábbis tavaly, mikor én "szinteztem", beletelt 15-30 percbe, mire találtam egy csapatot. (Klasszikus szintek ugye itt nincsenek)

    Egyedül is lehet jól haladni, csak a küldetéseket megcsinálva, többemberes küldetés nincs. De minden területen vannak olyan részek, amiket magas szintű játékosoknak találtak ki (nightmare zónák), itt majd később azért lehet csapatozni. Alacsony tierben inkább 1-1 mob van, amit csoportosan ki lehetne nyírni, de ezekért nevetséges lootok vannak.

    Szerintem ez a játék pont, hogy a küldetései miatt különleges. No persze nem a grindes missiönök miatt (bár azokban is van csavar általában), hanem az investigation, és a lopakodós küldik miatt.

    Az alapverzióval megkapod az első 5 kieget (Issuet), a többiért fizetni kell. 6-7 csak 1-1 új kiegészítő fegyvert ad (endgamere elég jók), 8-as bővített scenariot jelent, 9-11 pedig egy új területet, az alapsztori lezárását, egy új dungeonnal. 10-11 nekem sincs még meg.

    Endgame-ben egyébként az alapterületeken található dungeönök nightmare változatát grindeled majd (miután kb 1 este alatt megcsinálod az elite dungeönöket egy segítőkész csoporttal, és persze semmit sem fogsz az egészből érteni :D), 16 óránként egyszer, plusz van 2 db raid, amiből egyiket 3 naponta, másikat 16 óránként tudsz megcsinálni. Így naponta gyűjtöd a Black Bullionokat (BB-t), ha nagyon tolod, akkor napi 150-et, +30 a raidből 3 naponta. Ez a leggyorsabb módszer, a legtöbb ember inkább 30-45 körül szerez naponta, + 30 a raidből, ha talál egy jó és segítőkész társaságot. Egy endgame szett az kerülni fog 1800-2000 BB-be. :)

    Fontos még, hogy itt az itemek adják a karaktered értékeit, a karaktered csak a skilleket szolgáltatja. Vannak aktív, és passzív skillek, 8-8at tehetsz be egyszerre a skillbarba (ebből 1-1 a kiegészítő fegyverből), de míg aktívakat csak a 2 kezedben lévő fegyberből, passzívakat már bármely fegyvertípusból berakhatsz. Így lehet szép kombókat csinálni.

    Visszatérve a társaságra, attól, hogy kevés az épp haladófélben lévő karakter, attól a közösség még nagyon segítőkész. Vannak nagyon oroszok, akarom mondani retardok, de a legtöbben segítenek akár még a kezdőknek is. Endgame kezdésben is nagyon sokat segítenek, hogy meglegyen az induló lila szetted.

    Szóval felfogható singlenek is, nem fog úgysem csalódást okozni, és elvan vele az ember pár 100 órát. :)
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2015.06.18. 16:51:21
  • lammaer
    #2045
    Sziasztok,

    Fenn van a radaromon a játék egy ideje, és most hogy akciós steamen gondoltam rá hogy megveszem 8 euróért.
    Van viszont egy ultimate edition, ami majdnem 40 euró - ha megveszem csak a 8-ast, akkor nagyon sokmindenből kimaradok?

    Amúgy a többi klasszik MMO-t tekintve miben különleges a Secret World: a témaválasztás az világos - játékmenetben mennyire más mint a többiek. Pl mennyire grindes, mennyire van teli olyan küldetésekkel hogy gyűjts össze X tárgyat, ölj le X szörnyet...

    Mennyire tolható egyedül, mennyire muszáj eggyütműködni másokkal? Van e elég playerbase mondjuk a csapatmunkához, illetve mennyire támogatja a játék a csapatkeresést?

    A harcrendszer mennyire igényli a célzást ésa reflexeket? Olyan e mint mondjuk egy akció RPG (ahol pl el lehet ugrani a támadások elől, célozni kell hogy pontosan hova lőjek) vagy inkább a klasszikus MMO RPG harcrendszer (kattintok a célpontra hogy kijelöljem, aztán csak nyomom rá a skilleket, a gép meg dobálja a sebzés számokat)
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2015.06.18. 16:13:30
  • fluency
    #2044
    Az issue 8 The Venetian Agenda nyitja ki az augment rendszert.
    Issu 5-től megvehetőek a kiegek. Én anno 6-tól vettem meg őket és simán megérték az áruk. Jól el lehetett velük szórakozni. :)
    Június 22-ig le van árazva a Fall of Tokyo(14,99€) és az Ultimate Collection(38,49€) a Steamen.
  • Hezw
    #2043
    Egyelőre még csak transi mappok jönnek éppenhogy a sivatagot végigvittem :) Akkor az augmenteket valahol unlockolni kell egy questtel? Ha ezen túlvagyok és szeretném folytatni mindenképp megveszem a többi issue-t. Azt keresem éppen hogy honnan tudom hogy melyik issue van nekem eddig unlockolva? Accountban nem találok rá menüt, illetve azt látom hogy a shopban csak az 5.-től tudom vásárolni. Első asszem anno járt ingyen (vagy első kettő), 4-ig megkapta mindenki?
  • MerlinW
    #2042
    Nem, csak nélküle sokkal lassabban jönnek össze. Mármint SOKKAL:D Viszont a 9-10-11-et érdemes megvenned, ha tovább szeretnél haladni a történetben. A #11 lezárja az első epizódot.
  • Hezw
    #2041
    Sziasztok! Nagyon rég nem játszottam a játékkal, és mostanában kedvet kaptam újra a dologhoz. Egy olyan kérdésem van, hogy ahhoz hogy legyenek augmentjeim meg kell vegyem az issue8-at ugye?
  • _laja
    #2040
    Hali, jól látod, pont tegnap startolt az 1.11.3 update, sprint V and sprint VI upgrade-ekkel + a motor. Meg végre van egy aegis dungeon (penthouse tokyoban).
  • TomStorm
    #2039
    Motorozni látok játékosokat:o
  • TomStorm
    #2038
    Hali.
    Úgy döntöttem visszanézek játékba az új PC-n kiváncsi vagyok milyen.
    Remélem megvan még a Dragon female karakterem vagyis fogalmam sincs hol és mikkel hagytam abba még régen:D
    Na pár óra és kiderül.Addig olvasok az újításokról..
  • darkling
    #2037
    Lehet, h. jönnek a mountok.
  • _laja
    #2036
    Olyasmit hallottam hogy új raid annyira nem lesz, de Eidolon kap majd normális rewardokat.
  • MerlinW
    #2035
    Új raid meg a dungeon-ok megint elmaradtak úgy néz ki...:/
  • Maala
    #2034
    Köv. hónapban szerintem megveszem a maradék 2 Issue-t, aztán elkezdem tolni, igazából az új raid az, ami nagyon érdekel, meg hogy mire kellettek a sárga booster cuccok (3rd age core, meg superconductor, és még volt valami 3)...
  • MerlinW
    #2033
    Már gyorsítottak rajta. tized annyiba kerülnek az aegis cuccok, több research-öt dobnak a mob-ok, és könnyebb őket megölni. Az i#10 sztorija meg nagyon fun,ajánlom:)
  • Maala
    #2032
    Én az utolsó 2-vel el vagyok maradva már úgyis. Valahogy nem jön be a Tokyo farm. :-|
  • MerlinW
    #2031
    Hozzá kell tenni, hogy előfizetőknek jelent meg 3 napja, a többieknek csak ma lett elérhető:)
  • Maala
    #2030
    Ez azért vicces volt. :)
  • MerlinW
    #2029
    Igen? upsz erről lemaradtam:)
  • fluency
    #2028
    Az issue 11-et kitolták 5.-én.
  • MerlinW
    #2027
    10-es jó lett, folytatja a fősztorit. A 11 még nem jelent meg, az fogja lezárni a sztori első főszezonját, valamint jön vele pár új dungeon és egy raid. Továbbá van újragondolt balance és aegis rendszer is.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2015.05.08. 15:09:29
  • Orgi
    #2026
    Pár hónapja abbahagytam a játékot, talán issue 9-nél, de most látom, hogy akciós még mindig a Fall of Tokyo pack, 20 eu-ért. Milyen lett a 10-11-es issue, aktív játékosoktól kérdezném... előre is köszi!
  • hlaci79
    #2025
    Sziasztok!Új vagyok még a világban társakat keresek(a The Secret World-ben mielőtt kiírtok)Ts-en is tudok lenni.
    Köszi előre is

  • Maala
    #2024
    Plusz egy új pakkot is lehet venni, áprilisban pedig jön Tokyo zárás. :)
  • darkling
    #2023
    Golden weekend április 1-ig: dupla AP és egyebek.
  • Fpocok
    #2022
    Én régen is dx 11 ben nyomtam, most viszont átváltottam és így tényleg nem akad. Kössztök!
  • MerlinW
    #2021
    9-re. 10 nincs:) 11-et egyébként célszerű hanyagolni, mert bugos, lassú. DX9-ben minden okés és különbség sok nincs. Egyedül a tesszeláció ami jól néz ki itt-ott, de az még a 970-et is két vállra fekteti. Szar a motor, ez van.
  • Although
    #2020
    Ha DX11-et használsz válts át Dx10-re.
  • Fpocok
    #2019
    Újra felraktam, de van egy kis gond. Normális, hogy amikor lövök, akkor egy nagyon nagyon rövid időre beakad a játék? Minden egyes lövésnél ez történik. Mozgok közben és egyértelműen érződik hogy beakad egy pillanatra. Még leg leg legminimálisabb beállítás mellett is.
    Utoljára szerkesztette: Fpocok, 2015.02.09. 23:59:41
  • MerlinW
    #2018
    Telepítsd a Curse Client-et és azzal telepítsd/ frissítsd a mod-okat. Egyszerű és gyors.
  • Maala
    #2017
    Fent van a Boo, átmásoltam a notebookos telepítésről a modokat, persze közben egy csomó viper deck, meg hasonlók elvesztek...

    Egyszerűen csak sokat felejt az ember fél év alatt. Pl. reflexből tudtam, hogy HR 6 boss rövidítése MT, de 1 percig gondolkodtam azon, hogy vajon mi is az leírva. :D Fun.
  • MerlinW
    #2016
    Van egy mod Boowarnings a neve, jelez minden fontos eseménykor. Machine Tyrant pajzs, NY pod, stb. Hasznos tool.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2015.02.05. 03:32:02
  • Maala
    #2015
    Uhh, furcsa volt ma fél év után először podolni... És elég noob is voltam, a 3. fázis időzítéseit tökre elfelejtettem. -.- De megérte, meglett végre a Subway Tokenem. :D
  • Nicco
    #2014
    Lehet, mások már mondták, de egy jó tanács: mindenképpen érdemes előbb meghívóval kipróbálni a játékot. Amellett, hogy 3 nap alatt látja az ember, hogy tetszik-e a játék, a lejárta után kapunk egy e-mailt, amivel 50%-on meg lehet venni. 15 euró azért elég sok pénz (legalább is nekem :D)
  • bermuda87
    #2013
    Azt megköszönném!
    Megy az angol, igen. :)
  • MerlinW
    #2012
    Ha megy az angol és telepítesz egy Mumble-t, akkor behívlak az In Vino Veritas-ba (az egyik legelismertebb cabal)