2411
tsw
  • lammaer
    #2371
    Köszi a választ... az assault riflével nagyon szemezek, ugye kardos varázslós MMOval tele van a polc, szóval ha végre van olyan amiben vannak modern fegyverek inkább arra mennék. Mondjuk guglival több pistol+shotgun buildet t aláltam mint pistol+AR-t, de az AR range nagysága nagyon szimpi (pisztolyban is tetszik hogy amig a közelembe érnek a mobok már jól megtépázom őket.... az AR hatótávja meg a duplája a pisztolyénak ha mindn igaz).

    A content PVE során a kard nagyon jól jön - ugye a mobok többsége közelharci, tehát igy is úgy is a képedbe mászik, tehát a kardot lehet használni, és egyelőre elég nagy szükség van a kardból jövő gyógyításra, amit viszonylag könnyn tudok aktiválni, mert sikerült vennem akciósan egy kék stormbinger kardot, szóval ömlik a chi, azt ha nem csinálok vele semmit akkor jön is a heal.
  • MerlinW
    #2370
    "nem tervezek orrvérzésig dungeonozni, engem kimondottan a sztoriline érdekel, ha az megvan nem fogok csak azért bossolgatni hogy még hatékonyabban bossolhassak"

    Akkor tök mindegy mit csinálsz. A sztori direkt úgy van megalkotva, hogy kék felszerelésben (lvl50-es questek) bármilyen fegyverrel kényelmesen játszható legyen. A jövőben érkező kiegészítések sem lesznek nehezebbek, nem lesz emelt szintlimit, ez nem az a játék. Ha most kényelmesen haladsz a sztoriban és nem érdekelnek a nightmare kontentek, raid-ek, lair-ek, regional boss-ok, stb, akkor kész vagy. Élvezd a történetet :)


    Endgame esetén viszont válassz neked szimpatikus párost. Ha dps, akkor először is ranged vagy melee. Előbbihez a pisztoly a legjobb elsődleges fegyver, másodlagos lehet shotgun vagy blood. Melee esetén hammer az elsődleges meta, másodlagos fegyvernek meg fist, blood, blade.

    Pistol+blade-nek semmi értelmét nem látom, mert dungeon-ökben nem fogsz oda-vissza rohangálni a bosshoz. Ha meg a boss seggében szeretnél lenni, akkor nem pistol-t, hanem a majdnem 2x annyit sebző hammer-t használod. NY Raid-ben meg konkrét melee, mid és range körök vannak, tehát blade esetén ott csak a melee körben állhatsz, ami gáz lehet, mert csak 4-en állhatnak egy buffkörben. Ebből 2 tank.

    kék 25-ig fejleszd a cuccaidat, aztán vagy dungeon-ökből loot-olj extraordinary talizmánokat (extra atrributumokkal rendelkeznek), vagy vedd meg őket és azokat fejleszd. Fontos hogy 3pöttyös legyen minden talizmán. Fegyverből sem árt az MK III, de MK II még oké. Bár DPS pont az a kaszt, aminél az utolsó ezred százaléknyi dmg is számít, nem úgy mint a healer / tank esetében.

    AP-t költsd képességekre, ha már minden megvan ami kell, a többire. Lényeg, hogy a képességfa végén a capstone-ok passzív képességek és megkapod mindet, függetlenül a fegyvertől (mint a passzív oldalon). 9x9 capstone ad neked ~1000 HP-t és attack rating-et, amire szükséged lesz. (Elite 6-7 fölött kell a ~7000 alap HP).

    gear lista


    Mark-ot meg gyűjtsd (daily challenge-ek), mert az extraordinary radiant talizmánok százezrekbe kerülnek.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2017.09.28. 21:45:55
  • lammaer
    #2369
    Köcce.

    Most kicsit tanácstalan vagyok karakter illetve felszerelés fejlesztésben, hogy merre tovább.

    Karakter: ezt a nagyonjól megirt Pistol+Blade guideot követve megszereztem minden szükséges aktív és passziv képességet, egész jól is működik a build.

    Az SPt azt tudom hova szórni, de az APval fogalmam sincs hogy mit kezdjek. Rakosgassam mi azokat a pistol/blade skilleket amire semmi szükségem sincs egyébként, hogy a végén meglegyen a mastery? Vagy esetleg nézzek ki egy másik fegyvert - a puskával szemezek, bár nem hiszem hogy hatékonyab lehetne) és jobb hijáán unlockoljam azoknak az active abilityjait?


    Felszerelés: a pisztolyom és a kardom kék (ennél jobb ugye sztem nem is lesz a sztori végéig), a többi cucc egyelőre zöld. Melyik célszerübbb? Megvenni a többi cucból is a kéket (3-6000 markért már beszerezhetőek) és azt upgradelgetni, vagy szépen upgradeljek mindent zöldről kékre (az ugye minden tárgyból két darab level 20as cucc fejlesztését feltételezi, ami azért elég sok upgrade).

    Megmondom őszintén, mivel jelenleg 40K Markom van, és nem nagyon látom hogy mire másra fordithatnám (a sprint IV meg van, az ingame pénz horrorárú hogy a markot arra konvertáljam) arra gondoltam hogy mindenből megveszem a kék változatot az AHban, nem szarakodok a zöldek upgradelésével meg fúziójával... hacsak a marknak nincs ennél értelmesebb felhasználási módja (nem tervezek orrvérzésig dungeonozni, engem kimondottan a sztoriline érdekel, ha az megvan nem fogok csak azért bossolgatni hogy még hatékonyabban bossolhassak :D )
  • MerlinW
    #2368
    Igen. Amint fejlesztesz valamit, bound lesz, nem adhatod el, max NPC-nek shard-ért. Minden drop a játékban lvl1. Zöld lvl20-ig, kék 25, lila 30, narancs 35, piros 70-ig fejleszthető. 2 zöld fuse = kék, 2 kék fuse = lila, és így tovább.

    Fejleszteni liláig quest droppokkal lehet kényelmesen, Epic (lila) és felette dungeon distillates-ekkel. Glyph és signet-ek minden minőségben lvl20-ig fejleszthetők, fuzió ugyanúgy működik, mint a talizmánok/fegyverek esetén.

    Glyph distilates-eket a scenariok dobnak, Signet-eset a lair-ek, regional boss-ok és megaboss-ok.

    Illetve most már Tokyo konténerek is dobnak mindenféle - relatív alacsony xp számú -
    distillates-t.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2017.09.25. 22:58:44
  • lammaer
    #2367
    Jól láttam hogy aukciós házban csak level1-es tárgyak vannak?

    Szóval, van zöld-kék-stb szin, de mindig level 1?
  • Doom 4
    #2366
    lol lvl 18-on (19 meglett az első side missionnal) mentem át Savage Coastra. Igaz kimaxoltam Kingsmotuhot.

    Amúgy így, hogy olvasom Lovecraft legjobb műveit, még jobban átjön a hangulat, meg a világ. :D
  • JonasSandor
    #2365
    Ja értem köszi.
  • MerlinW
    #2364
    Ha a faction HQ-ra gondolsz, de. Egyébként bármikor visszamehetsz bárhova Agartha-ból.
  • JonasSandor
    #2363
    Az eredeti kezdő helyre nem visz vissza?
  • MerlinW
    #2362
    Endgame-nél számít, több combat power-t ad fejlesztés után. Ráérsz 3 pöttyös kékkel fuse-olni a jelenlegi (majdani) kékedet később (Lilával is eljátszhatod de több idő és a signet/glyph kivétel 20k MoF-ba kerül). Questelés tekintetében, mindegy.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2017.09.12. 10:28:47
  • MerlinW
    #2361
    Emlékeim szerint lvl10-12 körül mész át Savage Coast-ra (hell, zombie, ghost felhozatal), 20 körül Blue Mountain-ba (zombi, ak'ab, Orochi, filth felhozatal), és 25 környékén Egyiptom.
  • MerlinW
    #2360
    Hónap végén jön a folytatás.
  • JonasSandor
    #2359
    Jó erősek ezek a dögök egy küldibe gyógyító zombit kéne kinyomni 8-as szintű esélyem sincs. Varázsolni vagy fegyót cserélni lehet?
  • ssanyii
    #2358
    Tokyóban Kaidan Docks lockolva van még? megvan a küldi (Follow the White Rabbit) de nem tudok átmenni a karantén falon.
  • JonasSandor
    #2357
    Úha azta akkor jó soká kerülök el onnan. 8-as szintű vagyok.
  • lammaer
    #2356
    +1: a távolsági fegyverek esetén van range különbség? Tehát hogy assault riflével mondjuk messzebbről lehet osztani az áldást mint pisztollyal?

    Az eredeti TSWvel volt olyan bajom, hogy nem éreztem a ranged meg a melee fegyverek közti különbséget (irtam is anno, hogy egyszerüen nem lehetett a mobokat távolról abálni, minden testközeli harc volt), de most örömmel látom hogy aimán tudok pl hátrálás közben lövöldözni, sokszor anélkül le tudom szedni pisztollyal az ellenfeleket hogy odaérnének hozzám... nemtom ez igy volt régen is és csak én éreztem rosszul, vagy a Legends harcrendszerének apró ám szimpatikus változása...
  • lammaer
    #2355
    Az hogy 2 vagy 3 pöttyös pisztolyom van sokat számit? Lassan megvan a level 20 és upgradelek, de a pisztolyom csak 2 pöttyös... (ha mindenigaz ugye elsö upgradénál a tutorial keretén belül kapok ingyen egy törött pisztolyt...)
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2017.09.11. 12:15:46
  • lammaer
    #2354
    Hát az biztos hogy mire a végére jutsz ennek a résznek, egy ideig nem akarsz zombikat látni...

    De tegyük hozzá, azért rengeteg más is van arrafelé, nem csak zombi... démonok, életre kelt gépgólemek, csápos mocskok... szóval a zombi az csak egy alaphangulat...
  • MerlinW
    #2353
    Csak New England ilyen. Egyiptomban múmiák, Transylvania-ban vámpírok dominálnak. De van sok más monszter is:)
    Egyébként abszolút nem gáz, ha olvasod mellé a lore-t is és érted mi történt ott.
  • JonasSandor
    #2352
    Ez a zombikkal való sziget elég gáz.
  • MerlinW
    #2351
    1. Érdemes, de csak endgame. De ha maradsz endgame-re úgyis előfizetsz (kapsz minden nap 1 kulcs-ot, dupla AP/SP-t, stb), anélkül kb semmi értelme.

    2. Csak AH-ban lehet venni, Agartha-n kívül csak potion-okat lehet venni NPC-ktől.

    3. Valakinek potya, valakinek fun. De jelenleg csak kitöltésnek tették be Shambala-t amíg nem rakják be a nagy PvP arénákat. AFK-val óvatosan mert az új reporting rendszer szigorú. Ha sokan reportolnak akár hetekig tartó karakter lock-ot is kaphatsz. Egyébként egy Shambala meccs általában 2-3 perc, semmi értelme AFK-zni.
  • lammaer
    #2350
    1. Cacheket érdemes lehet kinyitni, vagy freeként ne eröltessem a dolgot? (150 aurum az elég brutális összegnek tünik jelenleg, aztán ha dob vmi szart falnak megyek :D )

    2. Kék cuccokat lehet venni aukciós házon kívül? TSWben rémlik hogy valamelyik térképen volt olyan NPC amelyiktől tudtam venni relative olcsón kék felszerelést... jelenleg 1 két pöttyös zöld lvl17es pisztollyal szaladgálok, most mentem át a láva moteles térképre...

    3. Jól érzékelem hogy ez a shambala PVP ilyen potya zöld loot ketegória? Mert mindegy ha nyerek ha vesztek, mindig ugyanaz esik, kb már ott tartok hogy belövöm amikor csak lehet, aztán afkolok egyet PVPben.. vicces amúgy mert mindig azt látom hogy az egyik csapat fölényesen nyer (szóval max 1-2 embert veszit) a másikkal szemben. Az meg kb 50-50 hogy énmelyikben vagyok :D
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2017.09.10. 13:38:27
  • JonasSandor
    #2349
    Úgy nézem csak túlbonyolítottam az egészet. :D:D
  • Doom 4
    #2348
    Írd be, hogy Help és rájössz :D Ha mégsem írj be egy "1"-est és enter :)
  • JonasSandor
    #2347
    A legendsben ott tartok hogy horror show küldi utolsó része hogy aktiválni kéne a számítógépet a rendörségen milyen parancsokkal lehet?
  • MerlinW
    #2346
    Kék cuccokban jutsz el az endgame-ig. Ott kell eldönteni milyen role szeretnál lenni (dps/heal/tank) elsősorban. Kék talizmánokat könnyen lehet fúzionálni más role talikkal lilára. Fegyverek tekintetében az exptertise statot "veszted" csak el, de questeléssel az újonnan válaszott is fel fog fejlődni.

    Az SP/AP végtelen, mindent ki fogsz tudni unlock-olni. Érdemes tudni, hogy míg az ability-s fegyver expertise csak az adott fegyverre érvényes, a passive ablak minden képessége/stat-ját megkapod fegyvertől függetlenül. Tehát nem hogy érdemes, de ki kell maxolni az összeset.
  • lammaer
    #2345
    Köszi,

    Ha most váltok pisztolyra (hogy kipróbáljam) akkor nem kerülök nagy hátrányba igaz? Szóval van elég SP/Ap a játéknban kimasterelni egy új ágat...
  • Maala
    #2344
    Vak vatyok. :-D
  • MerlinW
    #2343
    Elite 5
  • Maala
    #2342
    Story mode?
  • MerlinW
    #2341
    1. Kevésbé, jól látod, de a buffok/debuffok még mindig ott vannak.

    2. Questelni szerintem még mindig hammer/fist/blade variáns a legjobb, egyébként minden fegyver ugyanolyan erős, amíg nem teszel signeteket a talizmánokba. Mert a fő signetek már fegyverorientáltak. Viszont a signetpakolás endgame téma. Tehát mindegy

    3. Lásd feljebb, az egyetlen különbség, hogy csak az elsődleges fegyverhez használhatsz basic ability-t. A másodlagos energiája időarányosan töltődik.Értelemszerűen a signet-es időszaktól kezd el számítani. Shotgun-t pl nem igen használunk elsődlegesként, mert erős ugyan, de 3mp a reload time.

    4. Térképen anima-kútra kattintasz és odateleportálsz. Meg ott a Shift + T világteleport. Ha patron vagy (előfizetsz) akkor ingyenes, egyébként anima shard-okba kerül, amit questelés során kapsz.

    5. Igen minden elérhető ingyen, amolyan mobil-mikrotranzakció filozófiával, igazi pénzért csak időt vehetsz.
  • MerlinW
    #2340
    Itt a kis csipet-csapatom:)


    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2017.09.08. 10:42:23
  • lammaer
    #2339
    No, tegnap ismét belekezdtem a TSW-be - talán emlékszik még rám valaki, amikor még fizetős volt lenyomtam egy trialt - eljutottam egyiptomig, aztán félretettem a játékot bizonyos okok miatt, de a listámon azért fennmaradt. Most hogy tudom hogy végtelen időm van végigtolni, apránként jhaladok anélkül hogy kényszeresen tolnám mert ketyeg az előfizetés/trial :D

    Bár nem látok az ingyenessé legendsben óriási változásokat a TSWhez képest, azért felmerült 1-2 kérdésem...

    1. jól látom hogy mostmár a harcrendszerben nem kell annyira figyelni a szinergiákra mint eddig? Tehát hogy olyan fegyvereket/skilleket pakolok egymásra amik egymást erősitik mindenféle státuszokkal (impaired, injured, bleeding stb), szóval kb személyes preferncia hogy mit rakok be primary meg secondary fegyvernek mert igazából ezek nem hatnak nagyon egymásra....

    2. Blade+elemental (tüzike :D) kombóval kezdtem, de kis guglizgatás után a pistolt jobb DPSnek írják... ugye még csak az elején vagyok, hátrányba kerülök ha most váltok át elementalról pisztolyra, vagy az a része azért még megmaradta játéknak hogy kb mindenre lehet elég pontot szerezni (emlékeim szerint a régi TSWben gyakorlatilag probléma nélkül meg lehetett szerezni az összes skillt/abilityt)

    3. Számit az hogy melyik fegyver az elsődleges illetve másodlagos? tehát hogy van különbség abban hogy a kard a prmary és a pistol a secondary vagy forditva?

    4. Ami legjobban "zavar" a játékban a sok ide-oda futkosás. Esetleg van valami - a sprinten kivül - amivel szignifikánsan fel lehet gyorsitani a közlekedést? Talán még valódi pénzt is áéldoznék rá, persze nem ilyen 10%al gyorsabb futásra hanem valami markánsabbra...

    5. Ha már fizetés: felületes utánaolvasás alapján jól érzékelem hogy lényegében minden valódi pénzen megvehető dolog elérhető freeként is némi grinddel (mert hogy a különféle ingame fizetőeszközök közt van átváltási lehetőség, tehát nincs olyan amit csak bankkártyával lehetne megvenni)? Ha nem, van esetleg olyan fizetős dolog ami szerintetek jelentősen javitja a játékélményt (szóval nem olyasmire gondolok hogy +10% XP...)?
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2017.09.08. 09:11:11
  • MerlinW
    #2338
    Mi voltunk az elsők:) (Elite 5)

  • ssanyii
    #2337
    Írtam ide privátba, és FB-n kértem felvételem a csoportba. Nézz rá légyszíves
  • Undeadharibo
    #2336
    Semmigáz, akkor legyen 6-7ig mert 5ig melózok, aztán ha úgy van 9-10ig de az már meggondolandó :D. Izé akkor most/ma? vagy holnap? örülnék valami skype vagy ts elérhetőségnek ne kelljen irogatni. Egyébként kinek meddig tart a 100 óra :D Én vagyis mi például úgy játszunk hogy valamikor 1órát csak felfedezzük a tájat meg minden kis zugot a játékba mert annyira tetszik
  • MerlinW
    #2335
    Jah bocs, kicsit elhúzódtak a dolgok tegnap. 7-9 között guild programok vannak, előtte vagy utána érek rátok.
  • MerlinW
    #2334
    Az első ~100 óra "single player". Max co-op-ozni tudtok együtt.
  • Undeadharibo
    #2333
    Jólvan, egyébként mondom csináltam egy csoportot facen ahol aktívabbak vagyunk mint itt, már kemény 3man vagyunk :D!
    https://www.facebook.com/groups/350272805400231/
    Egyébként az a baj hogy együtt jó elkezdeni, mert ha valaki már 10es szintű pl akkor jó pár kveszten végig kell rágódni hogy eljuss oda és a 10esnek nem igen éri meg azokat a küldiket csinálni amin már végigment.
  • Doom 4
    #2332
    Akkor engem is felvehettek majd, elkezdtem én is a SWL-t de nem nagyon játszottam tovább a tutorialnal, mert egyedül voltam, és haverokkal volt más, de ha van kivel akkor nagyobb a motiváció is :)