2411
tsw
  • MerlinW
    #2171
    "Hát komolyan, teljesen elkeseredtem hogy az hogy puskát használsz az égegyadta világon semmiféle különbséget nem jelet attól hogy mondjuk baltával "

    Assault riffle - leech/heal
    Blade - közelharch, PvE/Tank
    Shotgun - DPS
    Pistol - DPS
    Fist - heal / másodlagos dps boost
    Blood - heal/másodlagos dps boost
    Chaos - tank / másodlagos dps boost
    Elemental - másodlagos dps boost

    Sztorizni, PvE-re a blade + chaos a leghatékonyabb heal passzívokkal. Valamint később, ranged-ként blood + assault rifle, de ehhez kellenek magasabb szintű skillek, illetve megfelelő build. Továbbá nem mindegy milyen cuccokban rohangálsz. DPS-ként elsősorban kell penetration, hit stat. Ezek növelik a sebzésedet, az ellenfél védelmének átütését. Továbbá PvE-hez nem árt némi block és heal statpont sem.

    Nem annyira 1x1 ez mint látszik. Érdemes olvasgatni a TSW fórumokat. A buildek alapvetően egy kaptafák, főleg endgame-ben, de ott már nem is a stat számít a túlélésben, hanem a te ügyességed és a csapatmunkán.

    Egyébként tök felesleges erőltetni, ha nem tetszik a játék. Csak magadat stresszeled vele. Én szeretem. Van egy példátlan, barátságos közösség, egyedi, szép stílusos világ, és egy kellemes oldshcool félig körökre osztott / félig realtime harcrendszerrel.

    Eleinte nekem is fura volt, aztán megértettem. Mára ott tartok, hogy van 4 karakterem, 3 guild-ben, 4000 óra játékidővel.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.12.16. 16:07:30
  • lammaer
    #2170
    Most hosszasan elmélázhatunk a kategorizáláson, hogy akció RPG e vagy nem de sztem nem ez a mérvadó abban hogy egy harcrendszer élvezetes e.

    Jelenleg pl a Star Trek Online-val játszom, az se akció RPG: ott se kell úgy harcolni mint realtime támadok/blokkolok/félregurulok - ott is kb annyi hogy mozogsz WSADval, kijelölöd a célpontot aztán lövöd el a skilleket, a gép meg dobálja neked a számokat.
    Mégis, az valahogy élvezetes mert változatos, a különböző skillek valóban valahogy egyedibbek, ha valamivel lősz vagy ütsz annak van némi effektje.... vagy lehet taktikázni hogy mondjuk rárontasz a célpontra közelre mert shotgunozol, vagy éppen tábolabról osztod sniperrel, esetleg megkínálod őket kábítógránáttal. És ezek tényleges hatások, nem csak leírják hogy te most eldobtál egy gránátot, és kapsz két countert kábulásra.

    Itt meg az egyetlen "élvezet" amig kitalálod a buildet, de maguk a skillek teljesen egykaptafásak mindenféle egyediség nélkül (az egyik ilyen countert tesz rá, a másik meg olyan countert azt kész).

    Hát komolyan, teljesen elkeseredtem hogy az hogy puskát használsz az égegyadta világon semmiféle különbséget nem jelet attól hogy mondjuk baltával csapkodsz. Nincs benne konkrétan ranged harcmodor, itt kb minden harc testközeli melee, max a cimke az hogy te most éppen puskát használsz, miközben gyakolatilag a szádban álló mobokra lövöldözöl.... mindezt ultraérdektelen effektekkel megspékelve.

    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2016.12.16. 13:58:18
  • Although
    #2169
    :)
  • Maala
    #2168
    Ebben is lehet, és kell is ugrabugrálni. :-D
  • Although
    #2167
    Nem egészen, nem akció rpg ennyi. Nem kell játszani vele. Mondhatom nekem az aoc után anno ez már túl más lett. De válalható és jó mert mi nem akció-rpg-vel akarunk játszani. Ez meg nem akció-rpg. Tehát mi a probléma. Miért kell egy gagyi Dark Soul rendszert várni. Akik az ilyen játékot szeretik nem ugrabugrálni akarnak hanem, buildeket építeni melyik jó nem jó stb.
  • lammaer
    #2166
    nekem 10 nap után annyira érdektelen lett a harc, hogy szivesen megnézné csak as ztorit, mint vmi filmet :)

    Sztem erős dolog sírásnak titulálni azt hogyha vki megkritizálja kicsit azt ami a játékban van...
  • Although
    #2165
    Ha jól értem a végét, akciójáték harcrendszer után sírnak ez nem az. Nem olvasták el a kategóriát meg nem tudják akik csinálták a büdös életben nem fognak akciójáték harcrendszert csinálni. Legalábbis szerintem Ragnar nem adná a nevét olyan szarokhoz. :)
    Utoljára szerkesztette: Although, 2016.12.15. 15:05:04
  • Maala
    #2164
    Sry, hogy nem értem, mit zagyváltok a harcrendszerről, én Scenariokon nevelkedtem. (Pl. 3 percnél lehet látni, hogy kell akár a térképen is haladni) Persze az elején én is szórakoztam AR+Blood builddel, de aztán rájöttem, hogy PVE-ben nem jó, ha nem AoE-vel vágsz neki. Szerencsére elég sok lehetőség van...

    Az első 7 fejezet küldetései igy néznek ki: Haladsz a sztori (kék) küldetéseken, útközben találsz bonuszquesteket, az egyes tiereknél - amik nehezednek, ezért épp elakadhatsz, ha nincs elég SP-d, vagy AP-d - találsz main questeket, amik vagy visszavezetnek ugyanehhez a quest hubhoz, vagy elvisznek egy másik main kveszthez, ami vagy tovább visz, vagy vissza. De a végén mindenképp visszakerülsz az eredeti sztori tieres quest hubba. És útközben itt is találsz bonusz kveszteket.

    Tokyo is hasonlóképp épül fel egyébként. Meg úgy általában minden normális, MMO is...

    Így szép lassan felfedezed a térképet, a loret, és úgy az egész játékot.

    Nem értem, mi ezzel a baj, új játékosként én égtem a vágytól, hogy minden missiont megcsinljak. Probléma a végjátékban jött, amikor nem dobta a Coney Island Bandet, meg a Subway Tokent az NYR. :-) Aztán idővel azt is kidobta... Persze ekkor még 18 órákat kellett várni, hogy nightmare dungeonözhess, ami enyhén szólva sok volt. :-(
  • MerlinW
    #2163
    Az alapjáték lezárja a hősünk történetét. Tokyo-val kezdődik egy új vonal, az Orochi-ra fókuszálva.
  • s1lkforrent
    #2162
    Újrahasznosított Holiday Event egyébként épp most indult el.
  • s1lkforrent
    #2161
    Fizetős anima kutakkal ki lehet általában törülni, ha onnan is ugyanannyira van a quest helyszín, mint a kezdő helytől. Sok küldetés kifejezetten pajzán örömét leli abban, hogy a fél térképen végigfuttat oda-vissza, na ilyenkor aranyat ér a normális futási sebesség.
    Ez viszont Pax Románában eszetlen drága, sprint 4. szintig való feltornázása akkori _minden_ pénzemet elvitte.
    Jó, nyilván mindenki máshogy tűri a kocogási downtime-ot(meg a mobokkal haverkodást, engem az egész MMO divat "bambán állnak a semmi közepén a szörnyek és leszarják a fejemet amíg aggro kerületen kívül vagyok, de ha egy centit is beljebb lépek akkor világ végéig üldöznének" koncepció rettenetesen idegesít), de ha nem gyűjti az ember jó jövőbelátóként csokorba a mellékküldetéseket, akkor tízszer is megmászódik egy helyszín ellentétes irányokból. De a térképet felfedezni, körbejárni is sokkal kényelmesebb, ha nem hinderelt teknősökkel holtversenyben battyog a térkép körül, és nem kell a külső térkép oldalakat nyitva hagyni, hogy hol vannak eldugva a lore szeletek, mert az ember magától is felfedezgeti őket. Szó se róla, lehet hogy MMO körökben még nekem tesznek szívességet a visszabattyogás Send Riportra cserélésével, de a legtöbb MMO pont kibírhatatlanul határszar, szóval nem tudok mit kezdeni vele.

    Most lehet bevédeni a drágaságot, meg hogy milyen jól jár aki utólag lát hozzá, bezzeg a fanokat fejezetenként megszopatták(azok meg élvezik is), de tény, hogy az alapjáték értékben már dobálni való, mert ha tudni akarod a történet folytatását, akkor meg KELL venned még egyszer, vagy kétszer-háromszor(pl aki megvette a Massive Edition-t, majd az Ultimate Edition-t, majd a Complete Edition-t, mert a 60 dollár is kevesebb mint a 100) az alapjátékot is, a újabban kiadott majd leárazott egybe csomagokban, amihez meg ingyen alapjáték jár cserébe(igaz, lehet fiókonként csak egyszer).

    Ha már itt tartunk, érdemes megemlíteni, hogy elfelejtettetek kijavítani, az 1200 bónusz pont az első 30 küldetés után MÁR NEM JÁR. Én elkezdtem a hülyeséget terjeszteni, hogy itt van gyerekek, Secret World-öt vegyetek, azt égett a pofám hogy 30%-os leárazásban 5 euróért nincs ingyécsoppa, meg két hiányzó fejezet, lófasz van a 10 napos trial óta, nem ingyé pénz.

    Harcrendszer meg játékmechanikailag nem javul a jobb deck összekukázása után sem. Mert az rendben van, hogy ha nagyon ügyi vagy, az utadba kerülő mobok, akik csak kicsit is csúnyán néznek rád, nyomban véget nem érő hindered-afflicted-impaired viharban szörnyűséges kínhalállal múlnak ki, de ez a valóságban akkor is úgy néz ki, hogy kinézed a legyalulandó ellent, elé állsz, és elkezded ritmusosan masszírozni(esetleg eszetlenül csapkodni) a számbillentyűket, míg valamelyikőtök el nem dől a végén. Ha nagyon 1337pro vagy, akár még mozogsz is közben, de legtöbb harcnál opcionális, AoE-n kívül nincs mit kivédeni(ebből lehet több is, de akkor is a nagyja targeted auto attack), a rendes auto attack találatok nem védhetők. (sőt, ha közelharci ellenséget elérhetetlen helyre mászva szívatnál, váratlan távolsági sebzést húz ki a seggéből)
    Na, ha következő Dark Souls játék, vagy akár egy prosztó Fallout ilyen harcrendszerrel fog kijönni, akkor a fanok megeszik a játéktervezők máját szép nagy szemű babbal, és jó Chiantit isznak rá..
  • Maala
    #2160
    Amíg nem nyomod le Facilityt tankként, addig elhiszem, hogy nem élvezed. :-D

    Best orgasm ever.

    De a "szintezés" során a harc tényleg egyszerűbb, nyilván inkább a sztoriról és a loreról szól az egész, mint az eszetlen grindelésről. És ez így is van jól, nem?

    Amire "vége" a sztorinak, meg bejön az Aegises hard, az már azért másabb.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2016.11.24. 16:08:21
  • fluency
    #2159
    Ha meg akarod venni, akkor érdemes szerintem a The Complete Edition-t, most úgyis csak 21 euro. Ez már szinte pofátlanul olcsó.
    innen beszerezhető

    Azt már több embertől is hallottam, hogy a harc nem élvezetes a TSW-ben. Nekem ugyan nincs vele semmi bajom,de azt el kell fogadni, hogy sokaknak ez nem jön be.
    Szerintem méltatlanul kevés figyelmet kap a TSW, pedig nagyon jó a világ, jó a sztori, baromi jók és változatosak a küldetések.
  • lammaer
    #2158
    Az építés és a tevezés az valóban lehet élvezetes, de maga az aktuális harc nekem nagyon harmatos volt. Se nem látványos, se nem érdekes, túl monoton
  • MerlinW
    #2157
    Jó a harcrendszer nagyon. Az elején fura, de aztán mikor már lehet válogatni közülük, matekozni a tökéletes kombókat, milyen aktívhoz milyen passzívok, builder-consumer-passive rotációk tervezése, stb élvezetes lesz. Elég összetett.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.11.24. 11:39:47
  • lammaer
    #2156
    A bundlestarsos infóért köszi - az ultimate edition éppen most steamen is bazi olcsó lett (18.69), gyanitom a bundlestarson is ezért ennyi éppen most.
    Nem gondoltam volna hogy igy leesik az ár.... ezzel együtt nem érzem magam "átverve", sztem még az alapjáték végére se fogok eljutni a harcrendszer miatt (eg 10 napos trialt letoltam, pont átjutottam a sivatagba, és bár a világ megfogott, a harcrendszer nem. Egy ebéd árát megéri nekem a cucc, a sokkal több tartalomig meg valószinüleg nem jutok el).

    Na jó, azért egy kicsit elgondolkodtam hogy megveszem 10egynéhány euróért az ultimatet....

    De a lényeg, hogy köszi még1x az infót :)
  • MerlinW
    #2155
    "tekintve hogy az Ultimate és a Complete mellé dobálják ingyé"

    Mármint a kiegészítőket dobják "ingyé" az alapjáték mellé, míg az Ultimate/Complete 4-5x ennyibe kerül. Ha meg 4 dollár 100+ óra minőségi játékidőért sok, akkor te nem ezt a játékot keresed. A kiegészítők meg szintén több 10 óra játékidőt biztosítanak 10€-s áron, évente max 3-4x. Ráadásul nem "kötelezőek". Továbbá ez egy B2P játék, azaz valahogy fenn kell tartani azt a szerverparkot, amin te 4-15€-ért évekig játszol ingyen.

    A szaladgálással kapcsolatban tegyük hozzá, hogy míg minden MMO-ban elmész a quest-lrt, felveszed, megcsinálod, visszaviszed, addig TSW-ben odamész/teleportálsz, felveszed és ott adod le ahol akarod. Tehát lényegesen kevesebbet kell rohangálni itt, mint a többi MMO-ban.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.11.24. 09:26:34
  • Maala
    #2154
    Kezdőként inkább a teleporthelyek nem ismerete a hátrány időben, nem a Chopper hiánya.
  • s1lkforrent
    #2153
    Csak az alapjátékért elég vaskos 4 dollár, tekintve hogy az Ultimate és a Complete mellé dobálják ingyé. persze egy Funcomos Complete Steamesítésére pont jól jöhet.

    De ugye nem kell sokat ecsetelnem pont ebben a topikban, hogy a fejezetek az alapjáték _mellé_ iszonyatosan nagy lehúzás árán szerezhetőek csak be, így a legegyszerűbb simán egyből az Ultimate vagy Complete csomagokat beszerezni leárazáskor, ha a 10 napos próbaidőszakban tetszett a játék.
    És Ultimate éppen van olcsón, BLACKFRIDAY11 kupon kóddal 14,61€-ért van BundleStars.com-on a Steam-es változat.
    Ugyanekkor 30%-os leárazás van a TSW boltban, egy issue így 840 pont, újoncoknak a 30. küldetés után járó 1200 pont mellé kell egy 5€-s 600 pontos feltöltés, és megvehetik a 13-14-es mellékküldetéses DLC-ket olcsón. Így még mindig beljebb van az ember mintha megvenné a 24 eurós Complete-ot Funcom-tól, megvenne hozzá Humble Bundle Steames kódot 4 dollárért, és elkölteni sem muszáj azt az 5 eurót, mire oda jut az ember hogy megvenné a 11 utáni tartalmat, háromszor letette a játékot a mérhetetlen szarrakás harcrendszere miatt.

    De éppen lehet inkább költeni Franken Choperre is, mert az is most 1680 pont csak. Utólag üzenem a pénzes sprint fújolóknak, hogy nagy lófaszt nem éri az meg, legalábbis ingyen pénzből biztosan. Mint minden tisztességtelen MMO-ban, itt is _kurva sokat_ kell szaladgálni fel és alá, és a boost pont azt jelenti amit legelőször írtam, míg én komótosan elkocogok a quest givertől a quest helyszínig, addig a újgazdag chopperes kulák már rég elfelejtette az egészet, miközben még az útba kerülő mobokat is kétszer körbetrollkodta.
    Nyilván a endgame-et unó veteránokat már nem izgatja a dolog, de kisköcsög újoncként olyan quality of life fejlesztés, mint a sprint feloldása The Old Republicban, vagy Elder Scrolls Online-ban a fejlesztett paci, egyszerűen büntetni kéne a köcsög fejlesztőket, hogy fölöslegesen nyújtják a játékidőt a csigalassúsággal.
    Utoljára szerkesztette: s1lkforrent, 2016.11.24. 01:09:17
  • lammaer
    #2152
    Hátha érdekel vkit - humble bundléban most kb 4 dollárért benne van a Secret World.

    link
  • MerlinW
    #2151
    10 nap trial mindenkinek:

  • Maala
    #2150
    Ha esetleg elég nagy a túlélőképességed, akkor a Regenerationt cserélheted le talán... Twist the Knife, Fatal Flourish, Iron Maiden pl.
  • lammaer
    #2149
    No, a trialom végére ezt az afflicted buildet sikerült összetákolni, a net népének ajánlása alapján.

    Egész jól elvagyok vele, egyiptom elején még teljesen jól működik. Nemtom merre lehetne upgradelni egy kis plusz DPS reményében...
  • Maala
    #2148
    Jó loot persze, az más kérdés, hogy ezeket a tartalmakat órák alatt átugrod, szóval nem sok értelme van. :D

    De amúgy a kékeket elég jól el lehet adni piacon.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2016.07.07. 14:16:11
  • lammaer
    #2147
    Hát én még QL 3 vagyok, legalábbis ami a tárgyaimat illeti (gondolom azt jelenti) :)

    Tartalom van elég dungeonon kívül is, csak belebotolottam egybe, azért kérdeztem. Mi van a dungeonban amiért érdemes csinálni? Jó loot mondjuk?
  • MerlinW
    #2146
    "2 milla HPs monstrum (sok nulla vót na)"
    Az egy world boss volt:)

    Dungeon-öket nyugodtan csinálhatod randommal, de general, #noobmares, #sanctuary csatornákon kérhettek magatok mellé veterán játékost aki magyaráz, segít.

    Normal és Elite dungeon-ök felét egy QL 10.5+ játékos le tud szólózni, tehát tanulásra jó dolog.

    Ha szeretnéd, hétvégén beugorhatok segíteni.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.07.07. 11:53:14
  • MerlinW
    #2145
    Az event-ek nagy része általában a fősztori (QL9) utánra vannak kihegyezve.
  • lammaer
    #2144
    Most néztem be a blue mountainba, de egyelőre még túl erősek ott a mobok, úgy tűnik vissza kell mennem az előző szintre küldizni kicsit.

    Lehet belebotlottam már én ilyen guardianba - legalábbis KIngsmouthban a repülőtér mellett van egy rakat gólemféleség (azokat gond nélkül le tudtam csapkodni), középen viszont aludt egy böszme nagy vagy 2 milla HPs monstrum (sok nulla vót na) - poénból egy sráccal rácsaptunk egyet, abból rögtön respawn lett... vagy ez nem guardian?

    ---------

    Amúgy a gyors skillváltásra végül találtam megoldást - nem is mondtátok milyen faja kis macrorendszere van a játéknak. Mostmár egy kattintással megy a váltás :)

    --------

    Dungeonokra mennyi esély van hogy az ember random csapattal bekerüljön? Találtam minden térképen egyet, de ugye azt írja 5 fős brigád kell, a közelben meg nam nagyon láttam embereket hogy toborozhassak... amúgy is elég kihalt vhogy a jjáték, egy pályán jó ha 10 percenként látok elszaladni vkit, ez normális? Vagy sok instance van azt szétoszlik a népesség?
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2016.07.07. 09:13:32
  • Maala
    #2143
    Felmész #event csatira, és nézed, hogy hol jelennek meg a Guardianok, és ha az első pár területen (gondolom nem mentél még át Egyiptomba) látod, hogy megjelent, akkor menj oda nyugodtan, és üsd. Esetleg AR-el, hogy ha van vmi AoE-je, akkor ne murdelj meg bele. :D
  • lammaer
    #2142
    #2133-ban az évfordulós eventre tudna vki mondani okosat? Vagy értelmetlen a kérdés? :)
  • MerlinW
    #2141
    Miután kiraktad a teljes tárcsát, utána jön majd a legjobb rész, a végtelen kombinációk próbálgatása:)
  • Maala
    #2140
    Clearing the Path, a blade consumer, MerlinW által linkelt buildben balról a 3. :)

    #2139: Tulajdonképp ez a Blade/Chaos annyira univerzális, hogy nem nagyon kell cserélgetned majd. Sőt, ha gondod akad egy nagy Single mobbal, akkor jobban jársz, ha behúzol pár kisebb mobot, mert jobban fogsz gyógyulni, dmg-elni. :D Vicces, nem?
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2016.07.06. 14:44:24
  • lammaer
    #2139
    Egyelőre ez nem nagy gond, kb egy garnitúra felszerelésem van, leginkább csak a skilleket cserélem.

    Csak az lenne jó, hogy ne a charcter menüben kelljen bíbelődnöm a váltogatással, ha látom hogy éppen jön vmi boss miközben előtte thrashmob hegyeket kellett püfölni.

    Persze lehet hogy inkább a skilleken kéne optimalizálni mintsem ezzel szöszölni, de hát 2 nap játék után még nem látom át teljesden mikor mi jó :)
  • lammaer
    #2138
    "CtPvel" - ammegmi? :)
  • Maala
    #2137
    Bocs Fire at will. Kene mar mobilra is szerkesztes.
  • Montana92
    #2136
    Áh, a gear management-nél még mindig olyan, hogy a skilleket ugyan kicseréli, de 50-50, hogy a felszerelés fele "beakad"....
  • Maala
    #2135
    De egyebkent ha nagyon pucolni akarsz, akkor AR Fire in the Holet is hasznalhatsz mobgyujtesre, bar nem sok ertelme van a kis mobokat nyuzni, kuldikbol sokkal gyorsabban lehet fejlodni.
  • Maala
    #2134
    Egyszeruen CtPvel a 40%os pen bonusz miatt jobban jarsz, ha egyszer 2 builder, majd kovre 3 builder utan tolod el, mintha 1x 5 builder utan tolnad el. Aztan Karma, vagy egyeb nagyot uto skill. Fist es Hammer is lehet, elobbi tulelesbiztosabb, utobb dmgben jobb.

    Elvileg van mod setvaltasra, de az ingame se rossz, mar ha kijavitottak a regi inventory bugot (azaz hogy szetvaltasnal az itemeket nem valtja)
  • lammaer
    #2133
    Hogyhogy 2 generálás után nyomsz egy consumert... miféle furmányság ez, beszélj csak!

    Én most úgy tolom hogy van 5 generátor (az csinál 5 chaos meg blade resourcet), aztán ellövök egy chaos illetve egy blade consumer abilityt. Azt az egész előlről...

    Apropó: van vmi gyors lehetőség a deckek váltására? Mondjuk vmi hotkey... két deckem van, egy ha egy célpont van, illetve egy csapatok elleni, de elék körülményes manuálisan váltogatni a deckeket.

    -------------

    Az eévfordulós eventből van olyan dolog amit a magamfajta kezdő is hasznot húzhat? Jól elroleplayezték a leírást, kb egy kukkot sem értek hogy mit kell csinálni milyen rewardért, de első blikkre vmi high end contentnek tűnik az egész... az egyetlen amit értettem hogy dupla AP van, azt mondjuk nem vettem észre de tény hogy gyorsan jön az AP szóval biztos igaz. De vajon mi a többi? :)
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2016.07.06. 08:49:09
  • Maala
    #2132
    1,1,2,1,1,1,2,3