2454
Silent Hunter 5
  • crossy104
    #654
    Ha bekapcsolod, akkor nem lassul vissza az időgyorsitás 8, ill. 16,vagy 32.szeresre ha a csatornában, kikőtőban, ill. másik hajó közelében vagy.
  • PanzerWolf
    #653
    Jobb fölső sarokban van egy olyan az időgyorsitásnál,hogy travel mod.Ezt be és ki lehet kapcsolni.Mire jó ez?
    Siess karabiner a magyarositással.Mondjuk mire meglesz megtanulom kezelni.
    Az útvonal tervezőre meg rájöttem hogyan is kell.Ez viszont jobban tetszik mint régebben.Jah ha valaki tud SH3-as kezelőfelületet nekem az kellene,jobban tetszik mint a 4-é.
  • crossy104
    #652
    Már most is szinte mindenre van mod.Akinek meg könnyű, tegye a nehézséget max-ra.Ott más szelek fújnak.
  • PanzerWolf
    #651
    Ezek a dolgok egyre rosszabul hangzanak.Remélem nem veszem meg hiába!
    Amúgy valahogyan sikerült behozni a azt a kis kütyüt amivel állítod,hogy hány fokra van a hajó a tengódhoz képest.Láttam van idő állítás,mélység,táv(ha jól emlékszem).Csak azt nem tudom hogyan hoztam elő.Akkor ezek minek vannak benne ha nincsen manuális célzás?
  • crossy104
    #650
    Gondolom nem akarták a fejlesztők, hogy egyhangúak legyenek a küldetések.Később úgyis lesz egy csomó kampány.Már most is dolgoznak rajta.
  • LeonSilver
    #649
    Már ne is haragudj de ha ez a mostani nem automata torpedóindítás ( leszámítva azt, hogy a hülye köröket össze kell hozni és megnyomni a fire gombot ) akkor mégis szerinted ez mi ez?
    A játék a mostani állapotában inkább hasonlít egy árkád gémre mint szimulátorra.Minden tekintetben a kezelőfelülettől kezdve a missziókig.
    Jó sok dolga lesz a moddereknek.
  • Buddy
    #648
    :)

    van olyan is, hogy süllyessz el 50 db merchantot...
    hmm...
  • Buddy
    #647
    Ahogy nézem itt a küldetéseket, nem mondom, viccesek a srácok.
    Elején ugye adja ezeket a 50000-es és 100000-es süllyesztgetési poénokat. Aztán lesz itt "na takarodj ki és süllyessz el 2 anyahajót"...vagy ha az jobban tetszik, akkor 2 csatahajót...

    Megpróbálom átirogatni, megnézem műxik-é, mert ez így eléggé humor
  • PanzerWolf
    #646
    Nem mondjátok,hogy ebben ez az egy féle torpedókilövés van?Nem lehet úgy manuálisan állítani a dolgokat mint a 3-ban?Kikeres hajó,magasság,méter,sebesség fok?
  • Muki100
    #645
    Már augusztusban közölték.
  • TitaniumRR #644
    Honnan az info?
  • Buddy
    #643
    Pont a hetekben kutattam repülőgép-szimulátor után, nem igazán találni azt se...
  • Buddy
    #642
    Valószínű azért nem kell méricskélni, hogy konzumidióta tucatpolgár ne bajlódjon ilyesmikkel, mint gondolkodás, számolás, realizmus...csak nyomja a gombot, durranjon (jó nagyot ha lehet) és örüljön a búrája.

    Pedig a 3-hoz és 4-hez saját számítási rendszert használtam és sajátosan oldottam meg az adott feladatokat. Szögekkel, sebességekkel, irányokkal...manuálisan.
  • DonZorro
    #641
    Ez így tényleg egyszerű, csak nem értem miért nem lehet benne szépen méricskélni, vagy akkor már miért nem automata???
  • pluhi
    #640
    Na hülyén irtam a végét. Azonos szám azonos eltelt idő alatt megtett utat jelent a két trajektórián. Nyilván az a cél, hogy a két tárgy adott idő elteltével egy helyen legyen, mert az a bumm:D.
  • pluhi
    #639
    Picsa egyszerű. Három pontot ad meg mind a torpedód tervezett útvonalán, mind a hajó várható útvonalán. A kettő közül nyilván csak a torpedódét befolyásolhatod a sebességével és irányával. A hajóé sem fog sokat változni, max akkor ha észrevesz. Azonos szám azonos poziciót jelez adott idő elteltével. Igazítod a számot a számra (illetve arányosan a kettő közé) és a találat kb. tuti.
  • Buddy
    #638
    No fölraktam én is...eléggé "dobd ki" íze van a dolognak, de még rágom...különösen ez a célzórendszer egy baromság...már szinte számolgatni se kell, meg gondolkozni

    Gyönyörűen bennehagyták a srácok a játék mappáiban a 4-ből az amerikai mappákat, tehát ugyanazok a medálok, kitüntetésfile-ok, satöbbik ott figyelnek...ötletes, biztos van haszna...

    Átpiszkáltam viszont az összes hajózászlót szebbekre, továbbá az összes német kitüntetés is kapott horogkeresztet vmint a Bismarck festése is.
    Ha érdekel vkit, szívesen elküldöm, csak adjatok vmi email-címet vagy írjatok, sajnos az ilyen föltöltősdihez teljesen hülye vagyok :(

    Még nézegetem miket lehet "átszabni" :)
  • crossy104
    #637
    Viszont a UBI malmára hajtja a vizet, hogy annyi baromságot mod-ot tettem fel a játékra, hogy elszúrtam mert rossz helyre tettem, stb.Volt amit kitöröltem vélelenül.El sem indult a játék.Letöröltem, feltelepitettem újra, és láss csodát megvannak a mentéseim!
  • crossy104
    #636
    Az külön csemege!Nem csak a gyakorló küldinél, hanem mindenhol van.Itt nincs teljesen automata torpedó inditás.Kijelölöd a célt, és a fegyverzeti tiszt kiszámolja az útvonalat.Tehát a seb.ill. távolságtól függően van a hajó elejétől egy vonal.Itt van 1,2,3 kör. A Másik a tengódtol kezdődően egy vonal, ott is 1,2,3 kör. Amig a 3-as köröd nem éri elvagy pont eléri a hajó hármasát addig a hajó hármasához kell irányitani a periszkóppal a vonalat. Amikor közelebb vagy tehát a te hármasod túlment a hajó vonalán akkor a kettesedet kell a hajó ketteséhez irányitani,hogy a te vonalad keresztezze a hajó kettes körét, stb. Egy nap gyakorlás kellett nekem is, hogy sikereket érjek el.
  • PanzerWolf
    #635
    A kis képen a gyakorló küldinél mik azok a kis számok?1-es 2-es,és mikor befogtam egy hajót akkor kiírt egy 3-ast is.
    Aztán hogyan lehet a térképen útitervet megrajzolni mint a 3-ban?tudjátok megrajzolom és a tengó ezt az útvonalat követi.Vayg az ingyens változat miatt nem tudom csinálni?Próbálom mindegyikkel,de nem ment.
  • DonZorro
    #634
    Ezzel a TDC-vel nem vagyok megelégedve ám! Valahogy a torpedók nem igazán akarják a jót.

    Vagy véletlenül talál el valamit, vagy vaktában csípőből elélőve, csak úgy saccra...
  • jocking
    #633
    Nem lehetne ezt a tárcsás dolgot máshova is feltölteni? Csak mert a filefrontos linkre azt írja, hogy nem található.:(
  • pluhi
    #632
    Nem tudom mit lehet elérni modokkal ennél a játéknál, de úgy tűnik lehet piszkálni rendesen. Viszont, ha visszaszabják az egészet SH3-ra, akkor mit ér az egész? Dumálhatok Franz-cal a feleségéről, és kitéphetem a hajam az idióta létrán mászkálósditól. Ha már rámentek a környezet ilyen szintű szimulálására, akkor legyen fullos a hajó, legyen teljes a legénység, váltsák egymást, aludjanak, kajáljanak, menjenek fel a létrán mikor felmerülünk, JÖJJENEK LE mikor merülünk vazze (csak figyeltem, ahogy ellepi őket a víz és pukk, eltűntek). Ekkor se lenne sok értelme, max hangulatfokozás, mivel mindent rádiózva bonyolítunk úgyis.
  • Pluskast
    #631
    Kár, hogy a GWX csapat megszünt
  • mk452001
    #630
    Hali!
    Lehet, hogy volt már szó róla, de olvastam egy angol fórumon, hogy ha a játék exe-jéről indítod a game-t, nem pedig az asztalon lévő fájlról ÉS a gyárilag beállított nevet használod ÉS nem léped át a tutorialt, akkor elvileg menni fog a kampány gond nélkül.
  • LeonSilver
    #629
    Na igen, így lényegesen egyszerűbb volt a fejlesztők / kiadó dolga.
    Kinyomtak egy félig / háromnegyedig kész szoftvert, teljes áron.A zsetont bezsebelik a munkát meg befejezik a modderek ingyen és bérmentve.

    Említette itt valaki, hogy huuu mert ez aztán nem a vérpistiknek készült.Hát szerintem meg jelen állapotában, modok nélkül igen is vérpistis játék és a nyomába nem ér nemhogy az SH3-nak de még a négynek sem.

    F*sza játék lesz ez.Majd.A moddereknek köszönhetően.
    szvsz
  • pluhi
    #628
    Azért mekkora vicc, hogy egy Depth under keel nincs benne a játékban gyárilag. No comment, ez jelen állapotában fityinget nem ér.
    Fél év múlva érdemes lesz ránézni. Talán.
  • crossy104
    #627
    http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=162891&page=3

    De regisztrálni kell.Kettő perc.
  • LeonSilver
    #626
    Sokkal nagyobb lenne az öröm ha be is linkeled és nemkellene keresgélnie a népeknek.
  • crossy104
    #625
    Örömmel jelentem, hogy eszement gyorsasággal dolgoznak a modderek!
    Van új billentyű kiosztás, subsim-ről lehet leszedni.A cfg-t irták át.
    Pl:
    Depth under keel: SHIFT N
    Toggle Propulsion Recharging: SHIFT M *
    Emergency Surface: SHIFT E
    Return to Course: SHIFT K
    Report Weather: SHIFT L
    Identify Target: SHIFT I
    Target Nearest Merchant: SHIFT T
    Target Nearest Warship: SHIFT H
    Nearest Visual Contact: SHIFT P
    Toggle Battlestations: SHIFT B *
    Report Nearest Sound Contact: SHIFT G
    Report Nearest Warship Contact: SHIFT X
    Follow Nearest Warship Contact: SHIFT R
    Follow Nearest Contact: SHIFT Q
    Estimate Range to Contact: SHIFT C
    Multiplayer Score: SHIFT Y
    Toggle TDC Auto Update: 0 (Zero)
    Camera on Next Unit: 7
    Camera on Next Unit: 8
    Report Time to Course End: SHIFT 9
    Report Range to Course End: SHIFT 0
  • zoltang
    #624
    A hangradart lehet "saját kézi keresési" módban használni? Nem jöttem rá, hogy kell forgatni a kereket.

    Ez a személyzet sosem alszik az új 5-ös verzióban? Kb. 40 ember helyett 30-an sincsenek.
  • crossy104
    #623
    A morált a modderek már javitották.Az égő, ill. elmerülő hajón sétáló embereket a köv. javitásban megoldják.Gondolom torp. becsapódáskor eltünnek majd.
  • crossy104
    #622
    Az elmerülő hajón sétálnak az emberek, ill. a legényégi morál nem jó.Mással nincs gondom.Az irányitást megszoktam, kezd bejönni a dolog.
    Egy dolog kell csak,hogy tudhatom meg, milyen mély a tenger??????? Ez visz hullámsirba, ez az egy gondom van.
  • helixP
    #621
    Én úgy szedtem le,krekkelni kellett gondolom az már a bolti. Amint alant is látszik, nem tudok rajta missziót elindítani, ill. volt olyan, h. "kint ragadtam" a fedélzeten a megfigyelőkkel első tiszttel együtt, amikor a hajó lemerült. Zsír volt, láttam a víz alatt :)
  • LeonSilver
    #620
    Sehol sem találtam ilyent sajnos.
  • zoltang
    #619
    A bolti változatban minden jól működik???
  • zoltang
    #618
    A mélységmérő jó azt elnéztem... :)
  • crossy104
    #617
    Légyszives árulja el valaki, hol van a mélységmérés!
  • crossy104
    #616
    Rengeteg hiba van az ingyenesség miatt.
  • zoltang
    #615
    Még valami. Ha lejövök a toronyból egy szintet. Kiadhatom a merülési parancsot. Lemerülök vészmerüléssel 50 m-re. A központi vezérlőben a mélységmérő a falon a felszíni merülést mutatja nálam. :((((