2454
Silent Hunter 5
  • crossy104
    #734
    Azt hiszem chrash dive.
  • PanzerWolf
    #733
    Hangok ha valakit érdekel:Hangok
    A vészmerülés milyen néven van nem tudjátok?Le akarom cserélni Das Boot-ra.
  • crossy104
    #732
    Még valami! Nem tudom, ki hogyan vadászik, de azt tanácsolják a fejlesztők, hogy felejtsük el a rohangászást sokszoros gyorsitással, úgyis észreveszünk valamit alapon.Sokszor merüljünk le 40-50 méterre, és hallgatózzunk.Vagy mi, vagy a szonáros.Das Boot szerü dolog, messzebb hallunk mint látunk.Nézzük a térképeken a hajózási útvonalakat, és azok találkozását.
  • crossy104
    #731
    Mk-nak igaza van.Oda kell menned, ahol a tengó jel van a kikötő jel mellett.Egyébként azért nem enged kikötni sehol mert az 50.000 kevés, beleszámolja az elején lévő Lengyel hajókat is amit még másodtisztként küldtél a másvilágra.Engem 61.000-nél engedett kikötni Kieltől balra.
  • crossy104
    #730
    Ad pontokat rendesen.Abból lehet fejleszteni a személyzetet.Első szintig fejlesztettem mindenkit, természetesen a szakács volt az első.Kell a morál miatt.A fejlesztés egy, ill. kettő pont eddig mármint darabja.Tehát a szonárosnál kell kb. hat pont az első szinthez,a szakácsnak három,gépésznek nyolc, stb.
  • mk452001
    #729
    szerintem már nem Kielbe, hanem kicsit nyugatabra kell kikötnöd (valami B betűs település).
    Ott van egy négyzetben egy tengeralattjáró embléma
  • jboones
    #728
    Az első rendes küldetés után, hiába megyek vissza a kikötőbe /KIEL/ az END PATROL funkció nem aktív, a REFIT és POSTPRONE igen. Ja, bolti verzió, és az angliai partok mellett kijelölt járőrszolgálat completed státuszban van, pluszba még úgy 50e tonnát hazafelé szétvágtam, de most ott figyelek a kikötőben, mint egy idióta....
  • mk452001
    #727
    Érdekes.
    Nem lehet, hogy egy kolléga volt?
  • dronkZero
    #726
    XP-t kaptál akár egyetlenegyet is?

    Mert most kipróbáltam a tutorial skippelős megoldást... Na egy rohadt darab XP-t nem ad, bármit is süllyesztek. Kilőttem 7 hajót, semmi.

    A másik játékban, amiben megcsináltam a tutorialt, de nem kapok küldetést, ott az XP-t rendesen adagolja, a gunnerem már teljesen profi...

    Szal szerintem vagy ez, vagy az, de normálisan nem lehet játszani. Úgy tűnik a warez verzió totál hulladék.
  • crossy104
    #725
    Ma láttam egy olyat, hogy nyolc rombolóból álló csapat rombusz alakzatban közrefogta a nagy semmit.Jobbnak láttam elhúzni a csikot.
  • crossy104
    #724
    Bocs, de most dolgozom, nem látok rá.Úgy emlékszem, gogy bal felső sarokban a küldetéseknél felül vannak keresztek.Azt hiszem hat.Abból kettő szinesedett ki.
  • mk452001
    #723
    Az lenne hirtelen a kérdésem, hogy a küldetés céljai alatt lévő kis csík azt jelzi, hogy hogy haladsz vele, vagy csak dísz?
  • U995
    #722
    Crossy PÜ.
  • mk452001
    #721
    A rádiósnál asszem lehet egy olyan képességet fejleszteni, hogy lehalgatja az ellenséges rádióadásokat.
    Akkor talán találsz anyahajót.
  • crossy104
    #720
    Karácsonyig nem végzek.Poén, hogy a kézikönyvbe az van irva, hogy garantált tiz óra játékidő!
  • crossy104
    #719
    Mekkora megalomániás eke lehet, aki ilyet kitalál?
  • crossy104
    #718
    Remélem nem kell megcsinálni a komplett első küldetéssort.Marha sok.Sokáig tart összeszedni a dél-nyugati partoknál 100.000 tonnát, de hogy anyahajót hol találok azt nem tudom.A legelső lengyel alapban kész, a másik a nyugati parti 50.000-es kész, és az északi 5db.hajó.A többi egy agyrém.Ráadásul ki sem pipálja ami kész.
  • SH3
    #717
    Történelmi küldetések között csináltam párat, egyikben a King George V-öt 1 torpedóval felrobbantottam muhaha :D 1 jól irányzott lövés, ami közvetlenül a híd alatt csapódott be, és volt egy kisebb fajta robbanás. :D
  • mk452001
    #716
    Hajráááá, nyííírd kíííí!!!
  • SH3
    #715
    A másik rombolót is elsüllyesztettem, megint hagytam hogy közel jöjjön, aztán bumm.. :D viszont a faránál találtam el és még lendületből jött felém, tolatnom kellett nehogy rám szaladjon.. :D most itt van előttem 5-6 kövér Merchant... nyami nyami :P
  • mk452001
    #714
    Erről jut eszembe: az angol rombolóflotta vagy nagyon béna, vagy én vagyok profi, mert egy kikötőben gond nélkül elsűlyesztettem 3 hajót, mire a rombolók megindultak felém és akkor is ott maradtam a helyemen, csak pár méterrel lejjebb, és így is pont mellém dobtak le két vizibombát. Ez is csak nekem volt jó, mert így nem 180, hanem csak 90°-os fordulót kellett tennem a kijárathoz
  • mk452001
    #713
    Lehet, hogy ő a jövőbe látott (bár ahány ország állt a németek mellett...)
    najó, vita (mégha nem is az) lezárva
  • SH3
    #712
    Most kezdtem az első küldetést, kint vagyok anglia partjai közelében, belefutottam egy jó nagy konvojba. Két romboló kezdeti figyelmetlenségem miatt rám mászott, gondoltam nem szarozok, motorokat leállítottam, periszkóp mélység, csöndes üzzemmód. Hagytam h nagyon közel jöjjön a romboló, és kilőttem 1 torpit ami pár szemből lőttem, valahol középen robbant fel a hasán és szépen felrobbant. A másik most jön felém, már várom.. =D Am első küldinél mi a cél? Megpróbálok minél több hajót leküldeni, jó nagy a konvoj.
  • dronkZero
    #711
    Aha, sejtettem, köszi. Akkor azt felejtsem el, hogy ágyúzok valamit, miközben torpedózok valami mást, mi?

    De a kapitány nem a háború végén, hanem a legeslegelején panaszkodik. Az, hogy 8az1hez arányban nem akar kiállni harcolni, az egyértelmű gyávaság. :P
    Hitlert őrültnek nevezni meg hazaárulás. Nem menti fel őt az a tény, hogy vannak más hazaárulók is! Munkatáborba vele!

    (Csak viccelek ám, nem akarok itt hosszas morális/filozófiai vitába keveredni a katonai kötelességről, meg ilyenekről.)
  • crossy104
    #710
    A fedélzeti tisztnek szólsz, aki kint bámészkodik, hogy küldje ki az ágyúhoz az embereket, vagy F5-öt nyomsz.Ha kint vannak akkor belenézel az egérgörgetéssel a távcsőben és a hajóra nézve Space bill.Bepirosodik a kereszt, és tüzelnek is.Ha kivégezték a hajót, és jó a morál akkor persze maguktól tüzelnek a legközelebbi hajóra.
  • mk452001
    #709
    a távcsővel rá kell nézni a lelövendő hajóra és SPACE-t kell nyomni, akkor tüzelnek rá.
    A kapitány meg nem igazán hazaáruló: a háború végén sokan vélekedtek így, még a német katonák is, de mivel ez volt a munkájuk, harcolniuk kellett (ajánlom a Das Boot/ A tengeralattjáró c. filmet).
  • dronkZero
    #708
    Ezzel kapcsolatban: az ágyúhoz kivezényelt emberek lőnek maguktól? Mert én eddig úgy használtam a fedélzeti ágyút, hogy odasétáltam, beleültem, aztán ott termett két ember aki kezelte a cuccost. Aztán sokkal később észrevettem, hogy oda lehet őket küldeni a távcsöves csókánál. Kipróbáltam, hogy egy ellenséges transzport mellett kiültettem őket, de csak nézték elöl a horizontot meredten, nemigen lőttek... Azt is ki kell nekik adni külön parancsban, hogy mit lőjenek?
  • dronkZero
    #707
    Mondjuk elég gagyi ez a beszélgetős "sztori" szál...

    Meg az milyen már, hogy kb az egész legénységből egyetlenegy igazi náci van? (asszem a félszemű elsőtiszt) Mindenkinél nagyon meg van PC módon magyarázva, hogy nem is nácik ők, csak kell a meló, meg szereti a hajókat, meg egyéb faszságok.

    Meg a kapitány is egy rohadt gyáva hazaáruló, és még a Führerre is beszólt!

    Persze, én pesztráljam őket, meg foglalkozzak a moráljukkal, de az én morálommal mi lesz? Hát egyetlen igazi árja sincs a legénységemben?! Hogy dolgozzon így az ember?

    :D
  • crossy104
    #706
    Ha jó a morál, szó nélkül kimennek az ágyúhoz még szar időben is.Viszont nem ajánlott nagyon, mert lesodorhatja őket a viz a fedélzetről.
  • crossy104
    #705
    Figyeljen mindenki a morálra, és a képességekre.Pl. szakács képességeknél van gyümölcs adása a személyzetnek, stb.Ezt és a hasonlókat engedélyeztetni kell, persze előtte megszerezni.Azt hiszem 1 pontba kerül.Más.Egy idő után változnak a párbeszédek, ez is növeli a morált.
  • crossy104
    #704
    Igy van, örüljön akinek jónak tűnik, mert külföldi forumon irták, hogy a törés sok problémát fog okozni előbb-utóbb.
  • mk452001
    #703
    a legénység nekem is szokott hülyülni, de ha kicsit átveszem az irányítást (pl.: ágyú), utána csinálja
  • mk452001
    #702
    Akkor ezek szerint az én tört verzióm teljes kapacitással működő eredetinek tűnik
  • crossy104
    #701
    Nem szándékos senkitől.Pár órát játszottunk tört játékkal, igy kevés a tapasztalat.Nekem sok gondom volt vele.Volt amikor öt torpedó kellett egy hajóhoz,nagyon ritkán engedelmeskedett a személyzet,nézelődtek az emberek a viz alatt,hiába csináltam meg egy küldit,pl.50000 tonnás, nem fogadta el, stb.Most nincs gondom vele.
  • crossy104
    #700
    A második küldi, hogy 5 hajó meg egy anyahajó.Az öt hajót megcsináltam, visszamentem a kikötőbe, erre kaptam VIIC-t.Most keresek a környéken egy anyahajót.
  • dronkZero
    #699
    Aha, okkés, köszi.

    Akkor adok neki még egy esélyt, skippelem a tutorialt, és megcsinálom azt a három küldetést, és majd jelentkezem, hogy adott-e továbbiakat.
  • Karabiner
    #698
    Én nem tudtam beüzemelni a törtnél. Szóval nem tudom. törtem meg már nincsen. mk452001 kell akkor kérdezni ő neki müxik
  • mk452001
    #697
    én a 2. választ tudom megerősíteni 100%-osan, illetve megjegyzem, hogy én a saját nevemet használom, nem a gyárit.

    Amúgy ha valakit érdekel, hogy én melyik verziót használom, írjon rám priviben
  • Karabiner
    #696
    Hát akkor passz. nekem is a tört verziónál ugyanez a hiba volt hogy nem adta következő küldetést mások is meg erősítek akkor passz hogy neked hogy működik, örülj neki
  • dronkZero
    #695
    Erre valahogy képtelenek válaszolni egyértelműen. Kezdem úgy érezni, hogy szándékosan...

    Most akkor ezek közül melyik az igaz?
    1. Törttel nem lehet küldetést kapni. Sehogy.
    2. Törttel a tutorialt skippelve meg lehet kapni a küldetéseket, és lehet játszani.
    3. Törttel a tutorialt skippelve az első 3 küldetést beadja, de aztán többet nem ad, soha.

    Most melyik?

    Karabiner, te _második_ küldetésről beszélsz. Tutoriallal EGYÜTT, vagy AZON KÍVÜL a második?