2450
Silent Hunter 5
  • Muki100
    #1
    A legnagyobb tengeralattjárós szimulátorsorozat folytatása, az 5. rész visszavisz a német tengeralattjárók periszkópjai mögé.
    Az U-bootok visszatérnek az Atlanti-óceánra és a Földközi-tengerre, immár kapitányként belsőnézetből vezeted a legénységet a világháborúban.

    - alaposan kidolgozott U-boot belsőtér
    - a legénységgel ezentúl kapcsolatban vagy, látod amint a napi teendőiket végzik és átélik a háború érzését
    - saját célpontokat választhatsz az új, dinamikus kampányban
    - cselekedeteit befolyásolják a háború menetét
    - új kezelőfelület, kezdőknek és tapasztaltabbaknak külön-külön


    Hivatalos honlap
  • Muki100
    #2
    Megjelenés: PC, 2010 eleje

    Ajánlott film: Das Boot (1981)
    Ajánlott szakirodalom: Hirschfeld , Vaskoporsók
  • Muki100
    #3
    Első trailer
    még több kép:

  • Máté94
    #4
    Kipróbáljuk!^^
    +fav
  • Ari18
    #5
    Nagy játék volt a III. része. A IV nagyon rossz lett, remélem ezt nem b@sszák el.
  • wednes
    #6
    Na ez igazán jó hír. A III. résszel sokat játszottam. Szinte biztos, voltam benne, hogy visszatérnek erre a hadszíntérre.
  • hungaryws
    #7
    bannernek jó ez?

  • bakvarnyu
    #8
    Vajon mi újat tudnak még hozni.
  • jackcsabi
    #9
    Lehet hogy nem lesz benne tengeralattjáró... az biztos új lenne...
  • Ari18
    #10
    Olvasd el az első hsz-t. Amúgy a IV egy kalap szar lett. Ez csak jobb lehet.
  • fery02
    #11
    Húha, Hmuda megbolondul majd a "Screenshotok játékokból" topikban, ha ez majd kijön. :P
  • haxoror
    #12
    Remélem a hangokat majd át lehet azért állítani németre.

    - cselekedeteit befolyásolják a háború menetét

    muhahahahaha
  • TitaniumRR
    #13
    The No 1 most awaited game of mine!
  • bardocz
    #14
    Ha a Lusitaniat nem lövöd ki, akkor az amcsik nem jönnek
  • LeonSilver
    #15
    Ez egy igazán jó hír!!A 3 itt nézelődik a polcon de amiket olvastam a 4-ről inkább meg se vettem.Talán majd ezt!
  • Tuvok #16
    Hát van egy érzésem, hogy ezt már nem a dev-ék csinálják ..
  • Muki100
    #17
    Ugyanaz a stúdió csinálja mint az előző 2 részt. (a mesés Romániában)
  • Tuvok #18
    Akkor az első pár hónap szenvedés lesz a bug-okkal, ez borítékolható
    Szép képek, megnyerő videók, megy a porhintés mint az előző részeknél, aztán kell fél év, meg 4-5 patch mire talpraáll az egész
    Ja, ez nem borúlátás, hanem az előző 2 rész tapasztalata, a leírást olvasva elég nagy fába vágták ..
  • Tuvok #19
    Hozzáteszem, a videó láttán azért tényleg megnyerő :)
  • Muki100
    #20
    Ha egy jó alapot dobnak a modder közösség elé akkor már bőven elégedettek lehetünk. Tényleg úgy tűnik, hogy olyan lehetőségek lesznek benne amik a 3-ban még jóindulattal sem lelhetők fel.
    Amúgy van német trailer is, ha az ubi oldalnál a német nyelvet választjuk, bár nem kiabálnak benne annyira, mint azt megszoktuk a 3-ban :(
  • Molnibalage
    #21
    Mi baj volt a IV. résszel. A 3. részt kölcsönkaptam egy időre. Nem volt rossz, de nem kötött le annyira. Amit itt most látok, alig több annál.
  • Muki100
    #22
    Az előző részhez képest rossz volt neki a kezelőfelülete, visszafejlesztették.
    Meg személy szerint nem szerettem az amerikai oldalt, így, hogy most visszatérnek az U-bootokhoz viszont azt mondom belefért és jó hogy a 4 másmilyen volt, mert akinek meg az kell megkapta, akinek U-boot kell most megkapja.
  • Dns5000
    #23
    hol van leírás, hogy mi lesz a 5ben?
  • Tuvok #24
    #1
  • Dns5000
    #25
    Biztos én vagyok a hülye de itt csak egy fórum meg egy register van forumban csak 3-4ről van szó.
    Tényleg regisztrálnom kéne? Annyira azért nem érdekel.
    http://silent-hunter.uk.ubi.com/silent-hunter-5/
  • Dns5000
    #26
    - alaposan kidolgozott U-boot belsőtér
    - a legénységgel ezentúl kapcsolatban vagy, látod amint a napi teendőiket végzik és átélik a háború érzését
    - saját célpontokat választhatsz az új, dinamikus kampányban
    - cselekedeteit befolyásolják a háború menetét
    - új kezelőfelület, kezdőknek és tapasztaltabbaknak külön-külön
    Vagy csak ennyi leírás van azt hittem ennél több újítás lesz.
    Ezzel miért vágták nagy fába a fejszét?
  • TitaniumRR
    #27
    Ha nem érdekel, akkor hagyd. Ide kellett regisztrálnod, ahhoz, hogy írogathass? :)

    Ha úgy döntenél, mégis érdekel,
    ITT van még leírás
  • Tuvok #28
    A 3-ban és a 4-ben fele ekkora újítások sem voltak, keleti szomszédaink mégis elsőre egy bughalmazt adtak ki, mindkét alkalommal
    Vagy most csoda történik ? :)
  • Dns5000
    #29
    Nem hiszem.
    Hoi3 is egy bughalmaz, kell par hónap mire játszhatóvá teszik.
    Olcsóbb a vásárlókkal bétatesztelni egy játékot mint felvenni sok bétatesztert.
    Csinálnak pár 3d modelt emberekről meg ubootok belsejéről és bejárhatod őket. Meg nézegethetetd a legénységet.
    Ez kb 5percig újdonság lesz aztán, midnen ember ugyanazt csinálja és inkább idegesítő, mint hasznos.
  • Muki100
    #30
    Egy silent hunter 3 új grafikával, meg felújított karrier móddal az összes amire szükség van. Ezek tényleg nem a leghasznosabb újítások de hozzájárulnak hogy tényleg tengeralattjárónak tűnjön, ne csak a térképet bámuld folyton.
  • Gundark 1 1
    #31
    Sok szép ígéret az tény. Csak kérdés hogy mennyi lesz belőle és hogy kell e valójában. Amikor az ember nyakába dobnak egy fido-t vagy két három kísérő pöcögteti nem biztos hogy az embereimet fogom nézegetni.

    Semmi gond nem volt a 4 témájával. Amerika megcsinálta azt a tengóival amit a németek akartak angliával. Kiéheztették japánt, és gyakorlatilag megbénították a szigetek közti forgalmat. És voltak szép hajóik, amik nem voltak rosszak. A Gato-k meg Balao-k már komoly vasak voltak.

    Igazából egy rendes I Vh-s és egy modern 60as 70es évekbeli tengószim kéne.
  • Ari18
    #32
    Nagyon rossz lett az új kezelő felület. A 3. részt úhy irányítottam, hogy oda sem néztem szinte mit nyomok a billen, annyira megszoktam. De a 4. szörnyű volt. gagyi karrier. Amúgy sem szerettem az amerikai oldalt. KB ennyi, semmi hangulata nem volt a 3 hoz képest.
  • TitaniumRR
    #33
    A Halál a tengereken c. könyv cselekményszála főként fikción alapul?
  • Muki100
    #34
    U-boat.net szerint (ami szerintem egy nagyon jó oldal)
    "szörnyű keletnémet könyv ahol minden tengeralattjárós csak egy fasiszta bűnöző, de akkoriban ez az egy könyv szólt a témáról ezért elég sokat adtak el belőle".
    Lehet, hogy valóságon alapul, de nem hiszem hogy nagyon élvezetes lehet ilyen történetmeséléssel.
  • Gundark 1 1
    #35

    Milyen főszálra gondolsz? Ezek történetek benne u-hajókról. Ez nem regény hanem egyfajta "dokumentum könyv"

    Nem is igazán fikciókon, hanem tények az alapok és arra ráolvasva egy két városi legenda. Pl a flak-hajóknál látszik nagyon. A legnagyobb baja mégis az hogy nem "pártatlan". Persze háború volt, haltak az emberek, de nem minden u-hajó mészárolta le a túlélőket. Mert itt ezt érezteti.

    Nem beszél egyáltalán arról hogy nem egy és nem két esetben amikor magányos hajókat támadtak meg, utána megadták a koordinátáikat rádión a vészfrekvenciákon. Arról meg pláne hogy nem egy esetben Sunderlandek és Liberátorok jöttek hogy még elcsípjék az u-bootot.

    Nem az emberi oldalt mutatja be, hanem a politikait. Vannak a jók akik mindig jók, és vannak a rosszak, akik gonoszok.
  • TitaniumRR
    #36
    Nehéz kérdés ez. A háborúban csak a végén vannak szabályok. Akkor is a győztes írja őket.

    A legtöbb forrás arról nyilatkozik, hogy az esetek döntő többségében a legéppuskázásról szó sem volt. Nemhogy gránát hajigálásról. Persze szupertitkos solo küldetés esetén bármi lehetséges. Ma is.

    Ezt a könyvet érdemes elolvasni, vagy nagyon pártos és a stílusa nyomasztó?
  • Tuvok #37
    Érdemes .
  • TitaniumRR
    #38
    Cnaciba.
  • zoltang
    #39
    Bate - 2009-08-21 15:21:38
    Silent Hunter 5 – Első kézből!




    http://www.pcguru.hu/


    SH5: Contract Of Common Sense
  • Hmuda
    #40
    Ez nem kérdéses, de több mint valószínű, hogy kivárom a aptcheket és az első normális szupermodot.