6493
MechWarrior Online
  • Ry0K3N
    #2653
    Hogy az ki van rakva a Home lapra. :D
  • vaakuum
    #2652
    Ha a trial Mechek ikonjának bal felső sarkába + jel van, az mit jelent?
  • vaakuum
    #2651
    Hehe, ez is érdekes...mikor megvettem a Catapultot, a Trial Jenner helyére tette be a HOME lapon a bal alsó sarokban. Eladtam a Catapultot, az a mező üres lett. Vettem egy Commando-t, azt meg nem tette be oda, így most csak 3 trial látszik azon a felületen.
  • vaakuum
    #2650
    Ez a Narc rakéta hogy kellene, hogy működjön? Már vagy negyedik meccsen lőtem vele telibe két Atlast is, és miután meghaltam, néztem a Spectratorban, mit látnak a többiek, de semmi különös. Hogy jelöli ez meg a célt a rakétásoknak?
  • vaakuum
    #2649
    Ahh, megvan...hogy nem verte ki a szemem. Bal oldalon kell nezni.
  • vaakuum
    #2648
    A mechek sebességéről hol találok infót? Naivan azt hittem, a commander gyorsabb a jennernél (merthogy kisebb), de hát nem. Pedig eladtam miatta a catapultot :(
  • [NST]Cifu
    #2647
    Szimmetria: Te felborulsz, ha az egyik kezedben fogsz egy 20kg-os táskát? Na ugye. A Mech-ek törzsében van egy giroszkóp, amelynek a lore szerint pont az egyensúly fenntartása a lényege.

    Hardpoint system: Ez eredetileg nincs benne a Battletech-ben, és a Mechwarrior 3-ig az MW játékokban sem volt. A Mechwarrior 4-ben álltak neki valami korlátozásnak, ami távolról emlékeztet erre (egyszerűbb, játékosbarátabb volt, mint az MWO rendszere). A probléma, ami miatt szükség van ilyesmire egyszerű: mindenki durva boat-ozásba kezdene, a Jenner-ek 8 Small Laserrel, a nehezebb mech-ek MedLas-ekkel teletömve, stb.

    A másik ok a kinézet. Elég hülyén néz ki, amikor a Catapult rakétaindító-kezeiből Gauss-lövedék vagy PPC sugár tör elő. Ha megnézed, ez a megoldás erre is bizonyos szintű választ ad: a legtöbb Cata-nak rakétaindító van a vállán, mivel Missile hardpointokkal van az tele. A kivétel a -K2 verzió, amelynél jól látható az energiafegyver (PPC) a vállon. Ugyanez megfigyelhető a többi Mech-nél is. Természetesen nem tökéletes a megoldás, hiszen ugyan úgy néz ki a K2 karja akkor is, ha PCC-t raksz oda, és akkor is, ha Smal Lasert. De mégis előrelépés az alap szituációhoz képest.
  • vaakuum
    #2646
    Akkor sem értem miért nem csinálják szimmetrikusra a robotokat. Totál elképzelhetetlen, hogy az egyik oldalán cipel 10 tonnát egy 50 tonnás robot, a másikon meg 2-t.
    Ha már létezik egy össztömeg a robotnak, amit nem lehet túllépni, és vannak slotok is, amiknek a mennyisége önmagában korlátozó, ehhez szerintem már fölösleges kavarás a fegyvernemek szerinti tiltás, hogy csak missile, meg lézer, meg...
    Mondjuk ez az én józan paraszti eszem, de hát valaki egyszer így álmodta meg.
  • vaakuum
    #2645
    Na az tényleg lehet ...
    Olyan, mintha bekötött szemmel+ félkézzel harcolnék. És néha még így is összejön néha egy kis kill :)
  • [NST]Cifu
    #2644
    Van, lévén a kezek nagyobb mértékben kitéríthetőek (és gyorsabban), mint a törzs. Ráadásul a középső torzóban ugye csak két szabad critical van (így pl. két SRM6-ost nem tudsz oda rakni), míg a karban bőven van hely.
  • Birk@
    #2643
    Lehet a visszászámlálást se láttad
  • vaakuum
    #2642
    A COM 1D és 3A ugyan az, csak a hardpointok helyében tér el? Van ennek értelme?
  • [NST]Cifu
    #2641
    Javítva mindkét Centurion (2x Energy a CT-n). A CN-9AH-n nincs Energy pont.
  • vaakuum
    #2640
    A CN9-A sem az igazi, hiányzik az energy hp helye.
  • [NST]Cifu
    #2639
    Bugos a pálya szélét felügyelő rész.

    A HBK-4P észrevételt köszönöm, javítottam.
  • vaakuum
    #2638
    Azért ez durva, hogy egy nyertes csata után a javítás és újrafelszerelés drágább, mint a bevétel úgy, hogy 2 ellenséget minden végtagjától megtisztítottam közben. Drága a rakéta, meg a páncéllemez :(
  • vaakuum
    #2637
    Kereten belül voltam, és nem írta a visszaszámlálást...elvileg akkor is ad 10 másodpercet, hogy visszafordulj.
  • Masakari
    #2636
    sztem kimásztál a pályáról,magadtól nem robbansz fel.
  • keneseig
    #2635
    sztem lementél a térképről...
  • vaakuum
    #2634
    A huncback hbk 4 p sora nem tűnik jónak
  • vaakuum
    #2633
    Az mitől van, hogy gyalogolok, és simán felrobbanok? A kiírás szerint saját magamat öltem meg... A gyaloglástól is túl tud melegedni a robot?
  • Bucser
    #2632
    Srm-et ugy kell hasznalni, hogy láncban tuzelsz es nem egyszerre, mivel a páciens úgyis közel van és folyamatosan lehet vele szórni a criteket. Tehat amig az egyik újratölt a másikkal lősz és sajna több időbe telik az első lővés leadás, mivel a rakéta siló fedő is animált a mechen, azaz elhúzza és lő és ez időbe telik... Nem beszélve arról, hogy assze nagyon sebzést is szopsz be ha ott eltalálnak.
  • Bucser
    #2631
    A JJ-nek később lesz értelme jump lrm-nel ha kellően lehet gyorsítani a lockon-t. (pl valaki tagel vagy narcol te meg popup, elküld, visszahupp)
  • vaakuum
    #2630
    Az SSRM-2-t meg megszívtam, vettem egy csomó olyan lőszert, mert azt hittem,, műxik a 6-ossal is...aztán nem. Majd lehet egyszer veszek hozzá fegyvert is. :)
  • vaakuum
    #2629
    Ugróhajtóművet én is leszedtem rögtön.
    Viszont az SRM-ek nekem az idegeimre mennek, akkora késleltetés van tüzelőgomb megnyomása és a rakéta-indítás között. Ráadásul 3 SRM rel kétszer lőtem orrba közvetlen közelről egy jennert, ami simán elszaladt, és utána körberöhögött.
    Úgyhogy jelenleg 2*LRM15+1*LRM 20 és kikapcs, ha elfogyott a lőszer. Márpedig elfogy, mert a rakéták felét sokszor úgy lövöm ki, hogy félúton eltűnik alóluk a target. Tiszta pocsékolás. Ha megtalálnak, kilőnek, ha nem, akkor megúszom.
  • [NST]Cifu
    #2628
    Rakj fel két LRM-20-ast, mellé pedig 8 tonna lőszert, és kb. 8-10 heat sink-et. A reaktor és a páncélzat pedig izlés kérdése.

    Lehet az A1-est úgy is fittelni, hogy két LRM-15, mellé mondjuk 4-5 tonna lőszer, plus 4db SSRM-2 és két tonna SRM lőszer, és mellé 6-10 heat sink. Így közelre és távolra is van fegyvered.

    Az ugróhajtóműveket én mindkét esetben leszedtem.
  • [NST]Cifu
    #2627
    Kicsit frissitettem a FAQ-ot és a Mechlabot, ami leginkább érdekesebb, az ez:



    Mi micsoda a képen:
    Az elnevezés magától értetődő, a Mech típusjele és tömege szintúgy.
    Az alap erőforrás az, hogy milyen fúziós reaktor van beleépítve, ahol XL látható, ott XL reaktor van benne. Az ugró hajtómű (Jump Jets) az ugróhajtóművek beépíthetőségét jelenti, ahol ki van húzva, arra a mech-re nem lehet ilyet szerelni.
    A sárga cellák az összes Energy / Ballistic / Missile hardpointot jelenti, utána pedig lebontva, hogy merre találhatóak. Ez azért érdekes, mert hiába van például 3x Missile hardpointod, ha mindhárom mondjuk a bal torzóban van, akkor oda nem tudsz 3x LRM-20-ast rakni (5 critical kell nekik egyenként, de 12 áll csak rendelkezésre).
    Végül pedig az AMS hardpoint elhelyezése látható. Ez is lefog egy Criticalt, a tömege fél tonna. Figyelem! Az AMS-hez kell lőszert is venni! Jelenleg csak az AS7-K esetében van két AMS-re lehetőség (ellentmondásosak az információk arról, hogy van-e értelme két AMS-t felrakni).



    Magyarázat:
    A fegyverek osztályozása már tisztázva lett, az Utility egy nem meghatározott osztály, az AMS nem tartozik sehova (egyébként Ballistic), a NARC missile hardpointot, a TAG energy hardpointot igényel.

    A sebzés egy tüzeléskor leadható maximális, összes sebzés. A hő az egy tüzeléskor termelt hőmennyiség (pontban), az újratöltés az, hogy másodpercenként hányszor lehet vele lőni. A Lőtáv az optimális lőtáv, amely távolságig a maximális sebzését adja le. A Max. Lőtáv az a távolság, amelyen túl már semmit sem sebez. A Slots hogy hány critical slotot igényel, a Tömeg hogy hány tonnát nyom. A Max. DPS az elérhető maximális sebzés másodpercre lebontva két lövés között. Ammo PT alatt látható, hogy az adott fegyvernél egy tonna lőszerért hány lőszert kapunk. Itt fontos megjegyezni, hogy a rakétáknál a rakétaindító típusjelzésében szereplő mennyiségű rakétát lő ki. Tehát egy SRM4 egy tüzeléskor négy rakétából álló rajt lő ki,míg az LRM20 húsz darab rakétátból állót. Az energiafegyvereknél egy Beam szerepel, ami azt mutatja, hogy tüzeléskor hány másodpercig tartó nyalábot lövünk ki. A HPS a tüzelés közben másodpercenként termelt hőmennyiséget mutatja, az EHS pedig azt, hogy hány heat sink kell, hogy hatékonyan, folyamatosan tüzelhess az adott fegyverrel. Például a PPC mögött az olvasható, hogy 14, vagyis ennyi Heat Sink kell a fegyver mellé, hogy folyamatosan tüzelhessünk, de figyelem, ebbe nincs benne az, hogy alapból is termel a Mech hőt, ha mozog!
  • vaakuum
    #2626
    Azt hiszem, a három LRM-nél többet nemigen lehet felerőszakolni normális körülmények között egy katapultra, hiába van 6 missile hardpointja. A tömeg tartása sokkal nehezebb, mint elsőre gondoltm.
  • Masakari
    #2625
    Ezt próbáltam amikor jött a patch és nekem nem használ ez a -1es trükk:)
  • [NST]Cifu
    #2624
    Akinek az user.cfg átírás bejött, és vissza akar térni hozzá:

    ...\MechWarrior Online\USER\Profiles\[user_name]\ könyvtárban keresse meg az attributes.xml fájlt, és nyissa meg (wordpad vagy valami a notepad-nál komolyabb editor javasolt azért).

    Keresd meg ezt a sort:

    <Attr name="OptionCfg.sys_spec" value="4"/>

    A "4"-est pedig javítsd át "-1"-re.

    Voilá, a USER.cfg átírása újra működik.
  • Ry0K3N
    #2623
    jah, ha XL engine van a gépedben azért bizony rá kell fizetni igen rendesen mert a javításuk nem olcsó
  • [NST]Cifu
    #2622
    Ott van továbbra is a FAQ/Blog. Amit kérdezel, kb. 90%-ban ott megtalálod...
  • vaakuum
    #2621
    de az XL motorok elvileg könnyebbek, azért gondolkodom rajta. Persze azt is beszélik, csillagászati a javításuk :(
  • keneseig
    #2620
    a tömeg akkor is max 60 tonna lehet ha nagyobb motort teszel re-ergo minél nehezebb a motorja annál kevesebb fegyver megy rá sztem...
  • vaakuum
    #2619
    Tehát akkor a katapultra is felrakható? A tömeg miatt kellene, mert nem lehet rendesen felfegyverezni a dögöt.

    Egyébként ha kisebbet veszek, akkor csak lassabb lesz, gyengébb hűtéssel, vagy más hatása is van?
  • Ry0K3N
    #2618
    Az a 12 úgy jön össze hogy a két oldaltorsokból is leveszi. Így lesz 12 összesen.
  • vaakuum
    #2617
    Az XL engine az csak az Atlasokon használható? Merthogy a catapultra középen összesen 8 slot van, az XL meg mindegyik 12, ha jól látom.
  • Ry0K3N
    #2616
    Az XP az csak az adott mecre érvényes tapasztalati pont a GXP-t az bármelyik mechre el tudod költeni.
  • vaakuum
    #2615
    Az Xp és GXP viszonyáról viszont valaki homályosítson fel pls, nem bírok rájönni, mi akar az lenni.
  • vaakuum
    #2614
    A poén az, hogy a lábnyomokat látni lehet, és azt is, amikor a lépések felverik a havat meg a port. azért hittem, hogy ez official ötlet. Lehet szabadalmaztatom :)