6493
MechWarrior Online
  • Nagydög
    #2813
    Ok. Ezzel a 40 kg-val kezdj most el jonni-menni, tevekenykedni!
  • Matusy
    #2812
    Én 72kg vagyok egy kézzel felemelek 40kg-ot. Akkor most én is asszimetrikus vagyok? Nem dőlök el és nem is szakad ki a karom. Nem fogyasztok teljesítménynövelő szereket, és teljesen egészséges emberi testem van. A nagy titok az EGYENSÚLYÉRZÉK ÉS AZ IZMOK MEGFELELŐ HASZNÁLATA.
    A mecheknél erre van a gyroscope és az izmokat helyetesítő nemtommi(nem jut eszembe a neve).
    Másik része meg teljesen marhaság amiről beszélsz, mert a fegyverek felszerelése nem csak hely és súlyfüggő. Tudod ezeket a fegyvereket irányítani kell és aktiválni hőelvezetés se árt, a lőszeradagolót és lőszertárral összeköttetésben kell h legyen.
    Ha egy mech karja a Lézerfegyverekhez lett kitalálva mert ez volt az eredeti terv te pedig megpróbálsz beszuszakolni egy Gaust oda az nem fog müködni. Egy energiafegyvernek nem kell a lőszer ergo nincs is kialakítva neki a megfelelő hely és tárazórendszer.

    Meg nem is értem mi az h körszeletbe felrakja. Ennek meg mi a tököm értelme van? Ha vki nem tudja megjegyezni h a mechjének melyik fegyvere hol helyezkedik el és azzal milyen sávba tud lőni magára vessen.
    De ne akarjad már h azért egyszerűsítsenek egy játékot mert vannak 50iq-s szobanövények is a számítógépek előtt
  • Nagydög
    #2811
    "Nem is egy olyan robot van a listában, aminek pl. az egyik kezében nincs semmi fegyver, a másikat meg tele lehet rakni valamivel. Ez azért szerintem nagyon elcseszett gondolat."

    Mellekgondolat: Ez jellemzoen azert van, mert egyik kez manipulatorban vegzodik, amivel a mech meg tud fogni dolgokat.
  • Jockey
    #2810
    próbálgatom tesztelgetem, de egyenlőre totál noobnak érzem magam..
    elkezdtem light robotozni, mert a mozgással is problémáim vannak, azon most gyakorlom a manővereket és utána megyek nagyobb gépekre..:-p
  • Masakari
    #2809
    Túlpörgöd a dolgot,menj vele a hivatalos fórumra és mond a készítőknek ezt a dolgot,engem személy szerint már nagyon zavar hogy vagy minimum 2 hete ezen kattogsz és íród róla állandóan a kisregényeket. (Te is aszimetrikus vagy ha 1 kézzel felemelsz 5 kiló krumplit,remélem ezen gondolkoztál már....)
  • Torzonborz
    #2808
    késő bánat , a jelenlegi helyzeten már nem fognak változtatni . így is késésben vannak a korábbi ígérethez képest ( ha nem tévedek akkor már open beta-nak kéne mennie ).
  • vaakuum
    #2807
    Továbbra sem bírom elfogadni ezt a hardpoint-restriction rendszert + aszimmetriát. Bocsánat, de le kell írnom, mert nagyon nem hagy nyugodni.

    Nem is egy olyan robot van a listában, aminek pl. az egyik kezében nincs semmi fegyver, a másikat meg tele lehet rakni valamivel. Ez azért szerintem nagyon elcseszett gondolat.
    Pl. awesome és centurion sorozat.

    Szerintem a slotokkal ÉS a fegyverek és felszerelések egyenkénti tömegével ÉS a robot VÉGTAGJAIra maximalizált tömeggel/teherbírással ÉS egy főtípusra jellemző, az adott végtagra rakható maximális fegyverek számával kellene inkább megoldani az egészet! Esetleg meg lehet hagyni, hogy az össztömeg sem lépheti át a típusra megadott határt, de ha minden végtagon ellenőrizzük a feltétel teljesülését, akkor az össztömeg is rendben lesz.
    Pl. ugye logikus, hogy egy 60 tonnás, páncélozott robot nemigen tud egy karon felemelni alapból 20-25 tonnányi fegyvert-lőszert-hűtőbordát-páncéllemezt, mert leszakad a karja, vagy az egész felborul a fenébe.
    És ha a karja 25 tonna, az egyensúly miatt meg a másik is annyi kell egyen, akkor a lábai és a törzse összesen 10? És akkor hol a páncélzat? Azért sarkítok, hogy egyértelmű legyen, a tömeg azért sokat meghatároz, igencsak jó eszköze lehet a balansz beállításának.

    A karok mozgási sebességét két tényezővel is lehetne szabályozni: karok tömege, motor ereje.
    Pakolással nehezítem a kart-lassul a mozgása, csökkentem, gyorsul. Erősebb motorral ugyanaz a tömeg gyorsabban mozgatható, gyengébbel lassabban.
    A törzs sokkal nagyobb tömeget tud viselni, tehát több slot-nagyobb tömeg engedélyezhető a torzókra. De a tömeg és mozgatás sebesség összefüggés itt is tartható lenne: a torzót nehezítem, a törzs lassabban fordul. Erősebb motorral gyorsabban.
    Ha a lábat nehezítem, lassabban fordul, ha erősebb a motor, akkor gyorsabban.

    Ezzel a rendszerrel nem létezik, hogy ne tudjanak balanszot csinálni a robotok között.
    Kisebb robotnak kevesebb slot van a rögzítési pontjain, és kisebb max. súlyt tud cipelni rajtuk. De nem kellene kavarni, hogy csak egyfajta fegyver rakható oda. Ha belefér a súlyba meg a slotokba, miért ne lehetne ott mást (is) használni?

    A különféle robot-verzók megkülönböztetése a játékban azért kellene, hogy
    Vásárlás:
    1) Lehet venni alapmodell robotot minden felszerelés nélkül (LEGO megoldás, ez lenne a legolcsóbb). A slotok száma és végtagok teherbírása a típuson belül minden modellen megegyezik, tehát egyedi konfig alapja, ha nem akarok fölösleges felszerelést venni vele.
    2) Lehet venni gyári modellt, ami egy alapmodell azokkal a fegyverekkel és előre felpakolt cuccokkal, amit a modelltípus listája tartalmaz. Természetesen az árban benne vannak a fegyverek és felszerelések.

    Felszerelés:
    1) HA van alapmodell, akkor a szerelésnél vagy totál egyedit pakolok össze egyenként mazsolázva minden függesztési pont tartalmát (megvásárolva a hozzávalókat), és játszva a fegyverek-lőszerek-páncél-hűtés- jumper elhelyezésével, figyelembe véve a végtagokra engedélyezett max. tömeget és slotot,
    2) vagy rábökök az egyik típusszámra, hogy azt kérem, és akkor automatikusan felkonfigolja az adott típust (ha a raktárban van hozzá elég cucc, ha nincs, akkor meg megveteti hozzá), amivel utána lehet is menni gyakni.

    Amit rakok rá, az látszik rajta. Körszeletes módon felrakja őket egymás mellé.
    Ha egy fegyver engedélyezett az adott pontra, akkor a megjelenítés egyértelmű.
    Ha 2, akkor I vagy – elrendezésben megjeleníti egymás alatt-fölött vagy egymás mellett
    Ha 3 fegyver engedélyezett a karra, akkor Y alakban látszik mind
    Ha 4 fegyver engedélyezett, akkor + (fent-lent-balra-jobbra) vagy X elhelyezéssel megjeleníti mind a négyet.
  • Torzonborz
    #2806
    Cifu erről a MASC nevű kütyüről lehet tudni valamit ? Lesz a játékban mint külön modul ? Itt nézegetem a mecheket és a Flea alapból csak 97-et megy ami nem túl combos viszont MASC-al már 129 ami egyből elfogadhatóbb.
  • [NST]Cifu
    #2805
    #2676 hsz.-ben...

    "Firepower: A tűzerő egy számított Alpha Strike (Alfa Csapás, az összes fegyver maximális sebzése optimális távolságon) értéket viszonyít az adott Mech esetén, a 100% egy 175 sebzéses Assault Mech. Érdemes megjegyezni, hogy ez nem jelenti azt, hogy az Alpha Strike maximalizálása jó ötlet. Az ok egyszerű: a rendszer nem számol azzal, hogy ezt a tűzerőt fent-e tudod tartani. Magyarul a maximális Alpha Strike általában azt jelenti, hogy a Mech-eden nincs egy deka Heat Sink se, és az első lövés után felrobbansz. :)

    Heat Efficiency: A hőháztartása a Mech-nek. Az alapérték 1.0, ilyenkor ki van egyensúlyozva egy bónusz nélküli pályán a fegyverek és a Mech hőtermelése, illetve a hőcserélők (Heat Sinkek) száma. Az 1.0-nál jobb értéknél több zöldes sárga csík lesz látható, az 1.0-nál rosszabb értéknél egyre több piros csík."
  • Masakari
    #2804
    Az Alpha strikeozásról jut eszembe hogy annyira szép látvány amikor az Atlasnak szétszedem a jobb/bal torzóját(előtte mindene megvolt még)és a következő pillanatban azt látom, hogy lerepül az adott kéz is a másodlagos robbanásoktól és a mech elkezd dőlni mint 1 zsák cement,néha jól tud jönni az a C.A.S.E. :))))
  • Nagydög
    #2803
    Es a tuzero dolgot jol sejted, egy elmeleti maximumhoz viszonyitja. Azt hiszem, Cifu irta, hogy ez nemely esetben azt jelenti, hogy a maximalis tuzeronel egyetlen alpha strike megsuti az egesz miskulanciat.

    Az en alpha stikeom 35, mig a DPS-em 13,45 elmeletileg, de mivel fokent az Ultra AC5-ot hasznalom, ennek a toredeke a valos.
  • Nagydög
    #2802
    Meg a mai jarmuvek sem feltetlenul szimmetrikusak. A vadaszgepeknel pl. gyakori a valamely szarnytobe epitett gepagyu, sot aszimmetrikus fuggesztmenyekkel is repulnek olykor. A (modern) tankok ugyan kb. szimmetrikusak kivulrol nezve, de a pl. loszer raktar gyakran van a torony valamelyik oldalan. Ami szukseges, hogy a tomegkozeppont azert kb. kozepre essen.
  • vaakuum
    #2801
    Én meg továbbra sem tudok megbékélni a robotok aszmmetriájával.
    Lehet csak azért, mert műszaki ember vagyok, és a hókuszpókusz kiegyensúlyozó technológiák helyett ésszerű tervezéssel hasznos súlyt és rögzítési pontot tudnék rájuk optimalizálni

    Az egyébként hogyan van, hogy amikor kiírja a hűtési hatásfokot, a páncélzatot, meg a tűzerőt, akkor nekem mindenből igen gyenge a gépem? Pedig a maximális súlyba raktam bele a az adott típusból legjobb Damage/sec típusú fegyvereket, ha pl. a tűzerőt nézzük. Tény, hogy lehetne többet, ha minden mást leszednék.

    Ezt úgy kell értelmezni, hogy a tűzerő maximuma páncélzat és hűtés nélkül, a páncélzat maximuma fegyverek és páncél nélkül, a hűtés maximuma meg fegyverek és páncél nélkül mennyi lehetne, vagy van neki egy optimális felszereltsége (amihez viszonyít), amelyik felszerelésnél minden 100%-nak tekinthető?
  • Nagydög
    #2800
    Nem szeretem a Jennert, a Hunchback es a Catapult meg ebben a verzioban nagyon ketsegesen hasznalhato. Utalatos a valaszd a legnagyobbat hozzaallas, de tenyleg az Atlas a leghasznosabb trial.
  • Torzonborz
    #2799
    próbálgasd végig mind a 4et , pl a catát elég jól tudtam használni szóval nem olyan rosszak azok. mondjuk az tény hogy nem mindegyik felel meg az ember stílusának .
  • Archie2048
    #2798
    Na kipróbáltam.
    Baromira jó, csak még nagyon gyorsan leszednek, és a trial mechek, ahogy észrevettem egyenlőre csak a ágyútölteléknek jó.
  • vaakuum
    #2797
    Áruljátok el pls, hogy tudom a sebesség szabályozást az egérgörgőre áttenni?
    Sehogy nem tudok leszokni az FPS-es vezetésről, gyakorlatilag folyamatosan nyomom a w gombot a játékban.
    Viszont nekem a BSGO-ban és a WoWp-ban bevált ez az egérgörgőzés, teljesen hasonló a szisztéma. Szerintem itt is jó lenne...ha lenne.
  • Nagydög
    #2796
    Az uj Centurionom jo viseli azt is, mivel az elsodleges fegyverkent hasznalt UAC-5 nem fut nagyon. A kiegeszito fegyverzetkent hasznalt 2 medlas, 3 SSRM-2 mar sokkal jobban fut, de arra ritkabban is szorulok ra. Mondjuk elofordult mar, hogy a 75 sorozatnyi UAC loszert ellovoldoztem.
  • [NST]Cifu
    #2795
    Danke, javítva.
  • vaakuum
    #2794
    Csak én nem tudom irányítani a robotot, ha a térkép nyitva van, vagy nektek is csak előre megy olyankor?
  • Torzonborz
    #2793
    raven 2X : standard engine 175 , ams : left torso .
    4X-em nincs de vételnél látszik hogy szintén 175ös engine van benne, ams talán ugyan úgy left torso.
  • [NST]Cifu
    #2792
    Az észrevételeket köszönöm, a többi hiányzó dologban is segíthetnétek (pl. Raven-nél hol van az AMS és mekkora motor van benne).

  • Torzonborz
    #2791
    najó azt hiszem az MM-n is lehet mit reszelni mert az hogy az ellennél van atlas nálunk meg semmi assault azért nem teljesen frankó.
  • xblades
    #2790
    Na ma szívók a játékban mindig a thermo pályára rak be tudom hogy nincs sok pálya de néha mást is kaphatnék:)
  • xblades
    #2789
    No nézd csak kösz, tudtam hogy valami zavar a felsorolásban :)
    Nekem vagy Cifu-nak jöhet nyugodtan.
  • xblades
    #2788
    Bár lehet megkérjük Cifu-t hogy kicsit nagyítsa a link betű méretett és adjon neki rikítóbb szint, úgy azért észrevehetőbb lenne.
  • ximix #2787
    :) Kösz
    A "P" a ki/be kapcsoló vagy hova gyűjtsük ha találunk valami elgépelést esetleg ?
  • xblades
    #2786
    Na jó csak nekik beleraktam az fejléc sorában lévő Faq menü alá. Bár kicsit bonyolítva mert 'Alap billentyűzet kiosztás' sor alatt található :)

    (kéretik nem magára venni senkinek)
  • xblades
    #2785
    Na a táblázat Cifu-nál van, ha lesz ideje biztos javítja amit kell.
  • Masakari
    #2784
    Jó hát most hányan szoktak megnézni ilyen apróságokat mielőtt kérdeznek?:))) és utána csodálkoznak ha valaki úgy válaszol ahogy(mint pl néha én:P).
  • xblades
    #2783
    Viszont benne van a Faq-ban MWOnline tudástár címkénél elég sok minden mással együtt :)
  • ximix #2782
    HBK-4J-nél is a jobb vállon csak 3 lézer van.
  • vaakuum
    #2781
    Az AS7-D hardpoint kiosztások mintha nem stimmelnének a táblázatban.
    2 energyvel több van, ballisticból meg egyel kevesebb a felosztási részben.
  • Masakari
    #2780
    Nekem első volt a gombok végig zongorázása hogy megtudjam,mert olyan nincs hogy nincs térkép:))
  • Paladin
    #2779
    Bevallom, bár elég önálló fajta vagyok, ezt én is csak egy vagy két nap játék után valami kezdőknek szóló forumtémában találtam meg.
    Előtte még bosszankodtam is, hogy a fenének nem raktak még bele nagy térképet :)
  • Masakari
    #2778
    Akkor csak rosszul emlékeztem hogy onnan néztem ki :D
  • Torzonborz
    #2777
    B bötü lenne az . egyébként meg nincs az options-ben. :D
  • ximix #2776
    Néha igen,legtöbbször az "M"
    gomb az angol "map" szóból kiindulva.


    Utóirat közben megtaláltam "B" betűnél.
    Egy nagy kösz ..
  • vaakuum
    #2775
    Mondjuk én sem találom, pedig lesem az options-t rendesen...
  • Masakari
    #2774
    Jézus,játszottál te valaha számítógépes játékkal??o.O
    (options amúgy jó barát:) )