6493
MechWarrior Online
  • Paladin
    #2693
    Érdekelne mit írsz, de amíg egy mondat=egy bekezdés stílusban írsz, esélytelen. :)
  • ximix #2692
    Futottam pár kört mivel anno szerettem e sorozatot soloban játszottam magamban, mivel mással nem tudtam nagyon beszélni róla, a net meg a betárcsázós korszakát élte így kialakult egy stílus bennem miszerint azokat a mech-ket kerestem amik nagy terhelhetőek a törzsükön sok fegyverhely van, majd a karokról összes páncél le, a hátsó páncél majdnem összes le, nagy fegyverek fel, hűtőrendszer fel, valamikor még a fejpáncél is lekerült csak felférjen több fegyver ha mech feje kicsi nehezen kap találatot elven és mivel ez a rendszer az össztűzre volt kihegyezve az ellenség legtöbbször rövid életű volt.
    Ez az online változata így nagyon más még nekem, szoknom kell :)

    Guggolás lesz valamikor tervbe véve a mech-nél ?

  • vaakuum
    #2691
    Igen, még akkor kitárgyalódott, de ez akkora poén számomra, hogy egy darabig nem felejtem el, milyen bátran nyomultam ezeken a pályákon :)
  • Torzonborz
    #2690
    ez egyéni gép / software hiba nem ficsőr mint a wotnál , teccikérteni !?
  • vaakuum
    #2689
    A múlt héten nálam bizony még volt láthatatlanság , nem is kevés. Volt, amikor 3 kört is úgy toltam egymás után, hogy csak a kis piros és kék fej fölötti nyilakat láttam, meg a befogó-keretet...ja, és a lábnyomokat, meg a víz fodrozódást :)
    Mondjuk ha az új konfig rendszerbe áll, meglátom, hogy mit is látok :)
    Jómegaszontam, uff!
  • Torzonborz
    #2688
    nna a mostani pecsel már szépen potyog mc trial mech-el is , így azért sokkal jobb a gyűjtés .
  • [NST]Cifu
    #2687
    Az LRM több okból sem Arty:

    -Bizonyos szintű védelem van ellene (AMS), ráadásul több Mech szabályos légvédelmi állásba állhat, oltalmazva egymást
    -Nem tudnak LRM-el oneshootolni (majd a Clán tech elterjedésével jönnek a 4x LRM-20 boatok, az mondjuk érdekes lesz)
    -Láthatóak a Rakétarajok, így nem derült égből villámcsapás effekt
    -Az LRM hatótávolsága 1000m maximum, messze nem a legnagyobb lőtávú fegyver, Cata K2 már 1200 méterről szedett ki, feltehetően ER PPC-vel.
    -Lesz majd ECM, és Beagle Active Probe. Mókás lesz, amikor alig tudod befogni a célpontot, hiába látod.

    Utóbbi a láthatósági rendszerhez tartozik, de mégsem: itt fizikailag látod a célpontot, még ha ECM is van rajta, ellenben befogni nem fogod tudni. Szemben a WoT-al, ahhol egy teljesen agyament rendszer él, mely szerint párszáz méternél messzebb nem látsz alaphangon, és egy teljesen hasracsapásra megadott értéktől függ, hogy a célpontot 300 vagy 500 méterről látod meg.
  • Nagydög
    #2686
    Azert eleg meredek dolgok felett is bejonnek. Probaltam eloluk elbujni, de tenyleg egesz ravaszak a kis rohadekok. Kar(vagy nem, mert a masik vegen nem lenne jo allni), hogy a befogas nem marad meg egy rovid ideig, miutan elvitted az iranyzekot a celrol, mert ugy jobban lehetne fedezek mogul loni.
  • Torzonborz
    #2685
    lrm szerencsére elég messze van artytól + ahogy írtam nincs láthatatlansági marhaság szóval nem tudnak semmilyen bokorba beterpeszkedni. :D
    meg elég sok pályán van fedezék szóval ha időben látod hogy indítottak rád akkor behúzódsz valahová és annyi.
  • lammaer
    #2684
    Az LRM az nem kb arty szint? :)

    Ezzel még nem játszottam (nincs kedvem ingyen tesztelni, melóhelyen pénzt kapok érte :) ), ezért ezzel még nem játszottam, de pl a mechwarrior: LL -et eléggé kinyírta az LRm meg a narc, csomó meccsa a végén óriási kempfesztbe torkollott, ahol két oldalt vártak az LRM boatok, aztán aki megpróbált megmozdulni azt darabokra lőtték...

    (aztán már csak hab volt a tortán amikor tényleg beraktak vmi tüzérséget az idióták)

  • xblades
    #2683


    Nekem elég nehezen ment fel a patch, na a plusz garázs itt is 300 játék lové.
  • Torzonborz
    #2682
    "nálam már most odaver a Wot-nak."

    óóó nálam már az első próba után odavert a wotnak.

    1 nincs arty
    2 nincs láthatatlansági rendszer
    3 nem ruszkik csinálják

  • Paladin
    #2681
    Egy 3 kill, 1 assistos, cappal végződő körért 96k prémium nélkül, trial mechhel. Ez azért már mindjárt más így :)
  • xblades
    #2680
    Gondoltam hogy még nem lesz tökéletes, bár ezen értékek viszonylagosak.
    A wot-ban az arty-k valóban rossz játékélményt nyújt itt az Lrm közel sem olyan durva. Bár ott a vizuálisan is eltűnő tank is nagyon bosszantó.
  • [NST]Cifu
    #2679
    Hát ezek a Firepower és Heat Eff. értékek jó nagy kamuk lettek. A legnagyobb tűzerejű mech-em egy LRM-boat Awesome, az Alapító Púposom meg 1.45-ös heat eff.-el bír, mégis túl tudom hevíteni... :\
  • [NST]Cifu
    #2678
    A WoT-ot is alapvetően kettő plusz két dolog nyírt ki (számomra): A Match-maker és a balance hiánya, plusz ráadásként a kevert csataleosztás és az artyk.

    Jelenleg ezekről még nem tudunk nyilatkozni az MWO esetében, mert sem az MM, sem a balance nem áll sehogy... A kevert csataleosztás még hónapokig garantált (de itt legalábbis még most nem akar 3025-ös tech-et keverni 3060-assal, ahogy a WoT teszi), az Arty-k pedig megálltak az LRM-nél (létezik Long Tom arty löveg és Arrow IV tüzérségi rakéta a lore-ban, mindkettő már időszakban is stimmel) - igaz ígérték, hogy a Commander majd tud tűzérségi támogatást kérni...
  • xblades
    #2677
    Na ez már szép termés :)
    Egyre jobb lesz a játék, nálam már most odaver a Wot-nak.
    Ha lesz több pálya és mech később tuti játék lesz ez:)
    Lassan már én is bele tanulok a játék menetbe.
  • [NST]Cifu
    #2676
    Mechlab változások:

    *Két kategória váltó fül van a bal alsó sarokban. Itt tudsz a Trial és a Hangárban lévő mechek között választani.
    *A Mechhangárokat a jobb alsó részen lehet megvenni.
    *Ha egy Mech-et konfigurálunk, megjelenik egy új fül, a "Modules". Ezek a modulok bizonyos kihatásokkal vannak a Mech-ünk és Mechwarriorunk képességeire, megszerzésük C-Billbe pénzbe kerül. Részletesebben alul.
    *A Modules fül alatt négy kategória látható, Vision (optikai észlelés), Targeting (célzás), Support (támogatás) és Sensors (érzékelők). Itt a Pilot Lab-ban kinyitott modulok között tudunk válogatni.

    *Működik a Firepower, Speed és Heat Efficiency, lásd lentebb.
    *

    Általános dolgok:

    *Új induló képernyő
    *Nincs semmiféle reset! Semmit sem vesztünk el.
    *A Weapon Group beállítás elfelejtés bug ki lett javítva.
    *El lett távolítva az Options-ból a hangszóró beállítás lehetősége

    Pilot trees

    A Pilot Labban megjelenő modulok:
    *Capture Accelerator: 15%-al gyorsabban foglaljuk az ellenséges bázist. Több foglaló Mech CA-ja összeadódik, de hiába szerelünk fel többet egy Mech-re, a bónusz nem lesz több 15%-nál.

    *Taget Info Gathering: Csökkenti 25%-al azt az időt, amíg teljes, részletes információt kapunk a befogott célpontról. Ez a modul sem stackel (nem adódik össze) ha többet teszel fel. Ellenben a később jövő Beagle Active Probe bónuszával összeadódik.

    Gazdaság:

    Győzelem: 100.000 C-Bill (CB)
    Vereség: 75.000 CB
    Döntetlen: 87.500 CB
    Elfoglalásos győzelem: +5.000 CB
    Elfoglalásban segítségnyújtás: +2.500 CB
    Teamkill: -15.000 CB
    Részegység elpusztítása: +500 CB
    Ellenség megölése (Kill): +2.000 CB
    Segítség ellenség megölésében (Kill Assist): +2.000 CB
    Ellenség felfedezése (Spot): +2.000 CB
    Sebzés: az okozott sebzés 10x értékbe CB-ben.

    Salvage (hadizsákmány): Az vereséget szenvedett fél kilőtt Mech-jeinek ép komponensei után azok értékének 2%-át megkapják bónuszban a győztesek.

    HUD:

    *A Parancsnok (Commander) külön színnel van jelölve chat közben
    *A céladatok új megjelenítést kapott

    Hangok:

    *A túlmelegedés és a critikus sebzés hangjai nem ragadnak ezentúl be
    *A Zoom hangja rendbe lett téve
    *Az Awesome és a Raven hangjain javítottak

    Egyébb Bugfixek:

    *A NARC immár minden esetben termel hőt tüzeléskor
    *Az egérkurzor problémáját kezelték
    *Javított gravitációs rendszer (nincs több kengurut játszó Catapult)
    *A játékos hallja spectator módban az összes fegyver hangját
    *A becsapódás hangja nem jelentkezik, ha a becsapódás a Max. lőtávon túl történil
    *A NARC rakéták nem ragadnak a levegőben
    *A Catapult és Centurion rakéta-ajtóinak animációja fixálva lett
    *A Rakétarajok indítása nem folytatódik, ha az indító Mech közben meghal
    *Kisebb bugfixek

    Pilotlab

    A Pilot Labnál van egy új fül, a Pilot Trees, itt lehet a nekünk szimpatikus modulokat megvenni, szigorúan GXP-ből. A modulokat később a Mech Lab-ban tudjuk megvenni C-Billért.

    Minden Mech per pillanat 5 Module hellyel (slots) rendelkezik, később ez finomhangolva lesz, az átlagos érték 1-3, és a Pilot Lab-ban a Veteran szinten lehet plusz egy module helyet szerezni az adott típushoz.

    Firepower: A tűzerő egy számított Alpha Strike (Alfa Csapás, az összes fegyver maximális sebzése optimális távolságon) értéket viszonyít az adott Mech esetén, a 100% egy 175 sebzéses Assault Mech. Érdemes megjegyezni, hogy ez nem jelenti azt, hogy az Alpha Strike maximalizálása jó ötlet. Az ok egyszerű: a rendszer nem számol azzal, hogy ezt a tűzerőt fent-e tudod tartani. Magyarul a maximális Alpha Strike általában azt jelenti, hogy a Mech-eden nincs egy deka Heat Sink se, és az első lövés után felrobbansz. :)

    Heat Efficiency: A hőháztartása a Mech-nek. Az alapérték 1.0, ilyenkor ki van egyensúlyozva egy bónusz nélküli pályán a fegyverek és a Mech hőtermelése, illetve a hőcserélők (Heat Sinkek) száma. Az 1.0-nál jobb értéknél több zöldes sárga csík lesz látható, az 1.0-nál rosszabb értéknél egyre több piros csík.
  • CsulokBandi
    #2675
    ohh very nice lett az uj login screen: )
  • Paladin
    #2674
    A pecselés már megy
  • keneseig
    #2673
    Azt hol tudom megnézni mikor-meddig van karbantartás?
  • Szpecnyaz
    #2672
    Szerintem nem. Mert a proci elég gyenge hozzá per pill. Nekem 2000-es dual és azon nem fut rendesen, de ha húzom 2500ig még akkor is épphogy csak játszható.
  • Nagydög
    #2671
    Zsir. Tegnap a jatszott 7 korbol otot nyertunk.(Nem az en erdemem.)
    Mas:
    1. Megszopattam magam a PPC-vel. Csori Hunchbacket mar csak a hit tartotta egyben, en meg par meterrol vagdaltam dupla PPC-vel. A vegen lelott es csak utobb esett le a PPC minimum lotavja.
    2. Ketten Atlassal nem tudtunk kiloni egy nyamvadt Commandot, pedig nem csinaltuk rosszul. Nem is adtam neki semmi eselyt. Ha az egyikunket akarta csipkedni, akkor a masik vagdalta ossze, ha a masikat probalta korbe rohangalni, akkor csere. Egyszer csak a kollega eltunt mellolem. Valoszinuleg valamelyik epulet mogott sikerult kinyuvasztania a lightnak. Ezutan siman frontalisan ramrohant, es engem is kicsinalt.
  • Paladin
    #2670
    Most látom, hogy a blogon valamiért 22-e van írva rá. Tévedés lesz az.
    Az erről szóló forum topic volt 22-én update-elve utoljára, gondolom ez a dátum zavart be.
  • Paladin
    #2669
    Ha jól értem a rendszert így két hét után, keddenként szokott patch lenni, ha minden igaz abban hozzák be a változást.
  • Nagydög
    #2668
    En is ezt akartam kerdezni. Minden korert 36K C-bill-t kapok.
  • xblades
    #2667
    Akinek Laptop-on játszik egy ilyenen elfutna akadás mentesen?
  • xblades
    #2666
    Ez valakinek már így van?

    Mert én még mindig a régi szerint kapok C-bill-t.
  • xblades
    #2665
    Mért az stimmel hogy 1 db Lrm 20 helyébe 1 db Srm 2-öt tehetsz?
    Az sem stimt hogy pl a Hunchback csak egyik oldalára tehetsz fegyvert ha azt az oldalt kilövik ugrott a fegyverek 90%-a.

    Tehát azért egy kicsit szerintem túlkorlátozták most.
  • [NST]Cifu
    #2664
    Ez a hajó már elúszott. Sajnos a fejlesztők első körben a "gyári" battletech (és Pre-MW4) rendszert preferálták, minusz páncélzati értékek.

    Ha jól rémlik még májusban nem voltak Hardpointok, olyan is volt a játék. A teljes revamp helyett ilyen kombinált megoldást választottak. A gond a pusztán hardpoint rendszerrel a Heat Sink (és majd Ferro Fibrous/Endo Steel) criticalok kezelését még mindig meg kell oldani.
    Vagyis oké, van a karon 3 missile hardpoint slot, ahova fér 1x LRM-20 vagy 3xSRM-2, csak az a gond, hogy ez esetben a Critical slotokkal mit csinálsz? Egy LRM-20 annyi helyet foglal, mint 3db SRM-2? Ez ugye nem stimmel...
  • [NST]Cifu
    #2663
    Én tegnap este fent voltam, de folyton kilépdelt a játék, úgyhogy este 9 körül leléptem. Holnap elviekben úgy kilenc fele leszek.
  • xblades
    #2662
    Hogyne lenne jobb rendszer, ha mondjuk pl egy Lrm 20 3 Hardpoint lenne egy Lrm 15 2 Hp. és mondjuk a kicsik 1 Hp.
    Így a Catapult mondjuk 3 Hardpoint-os rakéta kilövőjébe belefér 1 db Lrm 20 vagy 15 és az Srm 2-ből 3 db nem pedig 1.

    Tehát nem extra Lrm boat de nem is 1 db Srm 2 fér az 1 db Lrm 20 helyére.
  • Birk@
    #2661
    C3-an mostanában nincs senki. Nem játszotok, vagy máshol kempeltek? :)
  • xblades
    #2660
    Arról van szó hogy mikorra várható?
  • Nagydög
    #2659
    Persze a regisztracios email lassabban jon meg, mint ha csomagban jonne hajoval.
  • Nagydög
    #2658
    Szereztem is egyet.
  • Wlanseraf
    #2657
    Béta kulcsok

    itt
  • Birk@
    #2656
    rfm
  • vaakuum
    #2655
    Ez a select és deselect opció, összekevertem a Ready-vel...
  • vaakuum
    #2654
    És ezt lehet manuálisan átállítani?
    Mert nekem a Home lapon most van egy üres slot.