6493
MechWarrior Online
  • BalMat
    #2533
    "a massive all-out attack launched near the beginning of a tabletop wargame"
  • vaakuum
    #2532
    De én nem a gombnyomásra gondolok, hanem a görgő előre-hátra tekerésére! Arra kellene valami. Mondjuk a zoom tökéletes lenne. A gombnyomáson nekem alfa strike van.

    Egyébként mit jelent az alfa-strike???
  • vaakuum
    #2531
    Nekem a gyerkőcök élvezik a Jennert... ott skandálják mellettem, hogy fogjálmeghatuccc...fogjálmeghatuccc... Aztán persze néha megfognak, de akkor kezdünk újat :)
  • Masakari
    #2530
    Én nekem mech téren a célom nem tudom mi,kedvenc IS mechjeim nincsenek bent szóval csak téblábolni fogok amég nem találom meg a jelenlegiek között az "igazit", az igaz szerelmet :D
  • vaakuum
    #2529
    Én nem is akartam kis szaladgálót venni, kifejezetten a Cata a célom, de addig még kell egy kicsit rohangálni. De ha jönnek ezek a célmegjelölős izék, és lehet kicsire is rakni, akkor elgondolkodtató. Bevállalnám, hogy az elején körbeszaladok, megjelölök minél több ellent, aztán lesz ami lesz.

    Sajnos nem tudom megállni, hogy ne álljak le lövöldözni a szűk helyeken is :( Az meg felakadást és gyors elhalálozást szokott okozni a nagyokkal szemben. Önuralom, vagy mifene kéne még...
    (meg egy erősebb gép)
  • Nagydög
    #2528
    Ha battle value szerint sulyozza majd ki a csapatokat, akkor nem feltetlenul. Meg itt azert a konnyu mech eleg sok kint tud okozni egy assaultnak is, hatmeg ha tobben vannak.
  • Torzonborz
    #2527
    "bár tény, hogy lesznek náluk sokkal jobban összerakott cuccok is feltehetően" nem lesznek hanem már vannak :D
  • vaakuum
    #2526
    Az nagyon jó, csak mindent, amiben BLOG szó szerepel, azt nekem szűri a tűzfal, csak otthonról tudom megnézni.

    Régebbi hszben volt egy táblázat, talán pont te tetted be, az nagyon jó, megtaláltam.
  • Ry0K3N
    #2525
    Hanem a Blizzard és a Valve. :D
    De mióta beégtek az amcsi tankcserével azóta Őverlord is finomabban postolgat határidőkkel kapcsolatban. :)

    Most olvastam nemrég mi volt az Ural Steelen, a kiutazott EU és US playerek konkrétan le voltak szarva. És totális fejetlenség volt szervezés terén.
    De azért azt mondani hogy xy időpontba jönni fognak a klánok és minden készen is áll erre a játék felől úgy hogy amikor ezt mondták a játékba még jó ha 4 mech volt beletéve kicsit erős.
  • vaakuum
    #2524
    Őszinte leszek, nekem eddig kifejezetten tetszik a négy trial mech. Egymást osztani nyugodtan lehet velük, bár tény, hogy lesznek náluk sokkal jobban összerakott cuccok is feltehetően. Lassan 5 milkánál járok, Amit trialokkal szedtem össze. Főleg persze a kicsivel. Lerohanom az ellen bázisát, és beállok a közepére...ha hamar visszaérnek a nagyok, akkor még a két perc játékidő sincs meg, de ez a demoralizálás elvileg elég kellene legyen arra, hogy a szisztematikusan előre haladó mieink fókusz-target típusú játék esetén végül megnyerjék a csatát.

    Mondjuk én FPS-ként tekintek az egészre, tehát nekem olyan, mint a CS, csak éppen benga nagy gépdögökkel. Trialnál az elején kiválasztod, milyen fegyverrel akarsz menni, aztán szevasz. Addig nem lesz gond ezekkel, amíg az újonnan belépők is hasonló környezetbe kerülnek. Amikor a régiek már kismillió xp-t összeszedtek, és a tulajdonságokat is feltolták az egekbe, és brutális egyedi konfigokkal mennek, ott jön majd elő a frissen belépőknek a szívásfaktor a grindben, szerintem.
  • Ry0K3N
    #2523
    jól van majd meglátjuk hogy működik ez de meg merem kockáztatni növelni fogják a szerezhető c-jegy mértékét
  • [NST]Cifu
    #2522
    Az ígérgetés, és a be nem tartott határidőket nem a Wargaming és nem is a Piranha találta fel. :)

    Ellenben szemben a Wargaming-el, itt nincs induláskor két külön szerver, külön, nem éppen világnyelven működő "valódi" fórum, ahol a fejlesztők értekeznek a játékosokkal, míg az angol nyelvű fórum kvázi le volt sz@rva (nem tudom ma mi a helyzet, de a legalábbis a játék nyugati megjelenéséig Overlordon túl más fejlesztő nem nagyon irogatott az angol nyelvű fórumba, mikor a láthatósági rendszert próbáltuk feltörni, gyakorlatilag minden információ az orosz fórumból jött, amíg a file-okat ugye nem törték fel, és nem lettünk páran ideiglenesen kitiltva a hivatalos fórumbók... :P).

    Szóval a hasonlat nem áll meg igazán.

    Nem vitatom el, hogy messze még az ideálistól a játék állapota, ám összeségében azt kell mondjam, bőven elfogadható az, amit a Piranha csinál és ahogy a community-vel bánik.
  • [NST]Cifu
    #2521
    Nulladik: ez zárt béta státusz még mindig, szóval még most lövik be a gazdasági részét a játéknak. Kipróbálják, így hogy működik, aztán ha nem jó, változtatnak rajta.

    Először pedig, senki sem kényszerít arra, hogy a Trial Mech-ekkel grindeld ki az Atlast. Durván 110 csata vagyis 18 óra játékidő kell, hogy megvásárolhass egy Centuriont vagy Hunchback-et, amelyek nagyon jó kis harci mech alapok.

    Másodszor, még mindig az ingyenes részéről beszélünk a játéknak. Egy fillér elköltése nélkül kipróbálhatod mind a négy Mech osztályt, gyakorolhatod a kezelést, elsajátíthatod a pályákat, belőheted a konfigot. Durván 7-8 óra játékidővel már vehetsz Commando-t, 15-18 óra játékkal Hunchback-et. Ha gyorsabban akarsz haladni, fizess! Van prémium, és vannak prémium Mech-ek. Ez minden F2P játékban így van, és ezek biztosítják a fejlesztés és az üzemeltetés költségeit.
  • Ry0K3N
    #2520
    Ez nagyon a wargamingra emlékeztet. Mikorra is ígérték a fizikát meg az amcsi heavy tank cserét? van egy tippem hogy csúszni fog az egész de tény hogy jelenleg amit eddíg felépítettek úgy jól haladnak de azért én óvatos vagyok az ilyen xy-ra megcsináljuk dolgokkal.
  • [NST]Cifu
    #2519
    @Paladin: elviekben a lényeg majd a Frakciós hadviselés lesz, Open béta után 3 hónapra igérik, de félek, hogy idén már nem lesz belőle semmi. Alapból a belső szféra is ügyes kis hely, öt torzsalkodó birodalommal.

    Fontos megjegyezni, hogy a WoT-al ellentétben is "haladunk" a korral, szóval most 3049 szeptember 21. van, és a világ történelme szerint haladunk, valós időben. Jövőre várható a Klán invázió, ami pedig igencsak meg fogja bolygatni az egészet. A Klán tech úgy sac per kábe oda és vissza veri a belső szférásat (egy példa: a klános ER PPC 15-ös sebez, 15 hő generálása közben, a belső szférás sima PPC 10-es sebez, 10 hő mellett, de rövidebb a hatótáv, az ER PPC pedig 15 hő mellett sebez 10-et, a klános ER PPC-vel azonos lőtávval). Szóval ha a klános megjönnek, akkor a belső szférás cuccok hirtelen nagyon elavultak lesznek.
  • Ry0K3N
    #2518
    a gond jelenleg az hogy nincs jutalom a jó játékért, majdnem annyit kapsz ha kiírtod a fél csapatot mintha berohannál az elején kilövetni magadat
    végig trial mechekkel szemvedni 48 órán keresztül anélkül hogy bármit is módosítanál hát oda jó monotontűrő képesség kell arról nem is beszélve hogy némely trial mech szar azzal meg sokra megy az ember, igen sokáig igen be van határolva az ember az elején hogy mit csinálhat
    és akkor még grindelheted a fegyverzetet meg a többi dolgot ha már megvan a gép igen megdobva azt a 48 órát mert nem olcsóak a fegyverek sem
  • Paladin
    #2517
    Off: szegény pzIV pont fájó példa, hamarosan szarrá nerfelik

    Sokan abban vannak eltévedve, hogy a wot tiereket a tonnával azonosítják. Holott az mwo méret nem meglepő módon a wotos light-med-heavy kategóriákkal analóg.

    Tök igaza van Cifunak, hogy nem az Atlas a cél a játékban. Annyi a gond csak, hogy egyelőre még nem nagyon körvonalazódik, hogy mi lesz valóban a cél :)
    Egyelőre csak pénz grindelés van, ami nem akkora fun - de hát ezt is be kell lőni valamikor.

    Gondolom úgy lesz majd értelme, ha az azonos kategóriában az egyre jobb mecheket unlockolja majd az ember, esetleg a faszább felszerelések (double heatsink, FF armor, xl engine) is xp-ből érhetők el (biztos írtak már erről valamit, én csak találgatok).
    Bár az igazi tényleg valami értelmes kampányszerű háború lenne, tudom, álmodozzak :).
  • [NST]Cifu
    #2516
    Ezekről a rövidítésekről (TAG/Narc,LRM-boat), meg a fegyverek tulajdonságairól nincs valami hivatalos táblázat, hogy mi micsoda, és mit tud? illetve a függesztési pontokról, hogy melyik típusra hová mit és mennyit lehet rakni?
    Tudom ezek lámer kérdések, de abszolúte kezdő vagyok.


    Fent van egy FAQ/Blog link, nem sok időm volt rá mostanában, de a legtöbb kérdésedre választ kapsz ot.

    Ha nagyon lustva vagy:

    TAG: célmegjelölő lézer, energy hard pointra megy rá
    NARC: Egy kis méretű rakétaindító, amely egy rakétát lő ki a célpontra. Ha eltalálja, akkor egy ideig megjelöli a célt.

    A TAG/NARC-al megjelölt célpontok külön jelzett HUD szimbólumot kapnak, ezek az LRM rakéták számára hasznosak, a célt megjelölik, és amíg a megjelölés tart, addig az LRM rakéták követik azt, elviekben nagyobb sebzést okozva, illetve nehezebben vesztik el a befogást.

    Az boat szó hajót jelent, ez esetben azt takarja, hogy egy Mech-et homogén fegyverzettel látnak el, LRM-boat esetében értelemszerűen az LRM-ek alkotják a fő fegyverzetet (bár nem feltétlenül az egyetlent). Gauss-boat esetén Gauss ágyúk vannak fent, PPC-boat esetén PPC-k (az Awesome AWS-8Q pl. 3x PPC fegyverzettel ilyen).
  • [NST]Cifu
    #2515
    A WoT-ban viszonylag jól van belőve a haladás-creditmennyiség stb. Ha egy játékban túl soká tart elérni valamit ott gondok lesznek.

    10 millió credit összegyűjtése jelenleg 278 csatát jelent trial mech-ekkel, prémium nélkül. Vagyis csatánként 10 percet számolva cirka 46 óra játékidő.
    Mennyi csata és mennyi idő a WoT-ban a Tier X. prémium nélkül? Na ugye.

    Továbbá még mindig nem értem a problémádat. Nem az Atlas a cél a játékban!
  • vaakuum
    #2514
    Ezekről a rövidítésekről (TAG/Narc,LRM-boat), meg a fegyverek tulajdonságairól nincs valami hivatalos táblázat, hogy mi micsoda, és mit tud? illetve a függesztési pontokról, hogy melyik típusra hová mit és mennyit lehet rakni?
    Tudom ezek lámer kérdések, de abszolúte kezdő vagyok.


    Egyébként a farmolási témához nekem az a véleményem, hogy amíg megmarad mind a négy Trila mech, addig nem szólhat senki egy szót sem. A casualoknak is lesz mivel lődözni egy fél órácskát, ha kedvük tartja, hiszen a trial mech, ahogy én látom, valami 9 milka körül van, ha magadnak akarod megvenni. Természtesen ahhoz nem jár xp, de azért lehet játszani nagyobb súlycsoportban is gyakorlatilag az első pillanattól kezdve.

    Amit viszont én nehezményezek, az a többfajta fizetőeszköz. Szerintem fölösleges, és nagyon zavaró.

    Vagy ez azt is jelenti, hogy lesznek olyan tartalmak, akiket csak fizetős játékosok tudnak elérni, tehát nem csak farmolást lehet vele kiváltani, hanem valamilyen bónuszt is lehet venni (armor, fegyver, plusz függesztési pont, mittomén), amit az egységsugarú userek nem fognak tudni elérni.

    Egyébként Memória-allokációs hiba csak nekem szokott lenni? Mert néha látok másokat is ingame, akik a pálya betöltés és játék elindulás után rövid időn belül (<30 másodperc) disconnetálnak. Feltételezem ezek egy része tényleg kinyomja, de lehet hogy mások is kifagynak néha?
  • Ry0K3N
    #2513
    A WoT-ban viszonylag jól van belőve a haladás-creditmennyiség stb. Ha egy játékban túl soká tart elérni valamit ott gondok lesznek. És most jelenleg ez a probléma. De elnézve az offi fórumot nem csak szerintem. :)

    "Itt két Gauss+2xMedLas lövés után nem volt hátul páncélja, és sárga volt a belső szerkezete. Ha sikerül harmadszorra hátbalőnőm, meghal. Nem volt béna játékos, szépen védte a hátát. Hogy körbe tudtam rohanni, így az AC/20-asát nem tudta használni ellenem, már egy másik dolog. "
    Ha valaki rosszul választja meg a csatateret az magára vessen :D Az már tapasztalathiány hol nem szabad kimenni a nagy assaultal nyílt térre fedezet hiányában.
  • [NST]Cifu
    #2512
    @Torzonborz: A különbség az, hogy egy Pzkpfw IV.-essel amire lefaragod a JSz-7-es hátulról, addig az a JSz-7-es kicsinálja az egész csapatodat. :)

    Itt két Gauss+2xMedLas lövés után nem volt hátul páncélja, és sárga volt a belső szerkezete. Ha sikerül harmadszorra hátbalőnőm, meghal. Nem volt béna játékos, szépen védte a hátát. Hogy körbe tudtam rohanni, így az AC/20-asát nem tudta használni ellenem, már egy másik dolog.

    @Ryoken: Lásd fent a képességek terén. Az Assaultig tartó eljutásnál nem kötelező ugyanazzal a Mech-el játszanod. Alapból 4 Trial Mech van...

    A WoT-hoz való hasonlítgatást nem én kezdtem, de nehéz kivédeni, ám teljesen más kategória az MM terén a kettő, hála istennek itt nincsenek Tier-ek, szóval egy Commando és egy Atlas nem külön pályán játszik, és most, hogy a TAG/Narc megérkezett, már a scout-ok értelme is megnőtt. Szóval egy Commando-val is igencsak hasznos eleme tudsz lenni a csapatnak (ha van LRM-boat...).
  • Ry0K3N
    #2511
    Itt most az a baj hogy túl grind igényes eljutni assaultig és fent is tartani azt. 250-300 meccs ugyanazzal a mechhel kicsit dögunalmas :D
    Elhiszem hogy egy kisebbel szét lehet szedni egy assaultot, az emberi hülyeségre mindig lehet építeni de egy ugyanolyan képességű játékos tálcán kínálja fel a fejedet ha leállsz vele verekedni.
  • Torzonborz
    #2510
    "WoT-ul: Egy Pzkpfw.IV.-essel kilőhetsz egy JSz-7-est. "

    azért ez egy kicsit erős remélem Te is tudod. WoTban ha a gyenge pontot lövöd amit még átvisz hosszú 75ös akkor igen akár ki is lehet lőni PzIVel IS7et de szemből pl igencsak esélytelen ellene . itt meg nincs ilyen gond max sokáig lövöd atlast. :D

    nekem egyelőre ez a trial meches "jutalmaszás" a furcsa. így teljesen mindegy mit csinál az ember , nincs ösztönzés hogy jól játssz és hasznos tagja légy a csapatnak csak le kell darálni 50 meccset aztán megvan commando. mondjuk az más hogy aki okos az pont a trialokkal tanul meg játszani.
  • [NST]Cifu
    #2509
    A WoT-ban sem az lett volna a cél, hogy mindenki Tier X.-es harckocsival rohangáljon, az MWO-ban sem az lenne a cél, hogy Assault Mech-be tehesd a hátsódat.

    Itt pedig azért egy Medium Mech-el már esélyes vagy egy Atlas ellen, ha ki tudod használni a terepet. Én tegnap egy Atlas-t majdnem kilőttem egyedül a Gauss-os, nem XL engine-s Hunchback-emmel, mert sikerült hátbakapnom. Utána köröztem körülötte, és pirosba lőttem szemből is, miközben én még csak narancs voltam előről.

    Csak aztán jött egy Cata, és onnantól nagyon gyorsan megpusztultam. :)

    WoT-ul: Egy Pzkpfw.IV.-essel kilőhetsz egy JSz-7-est.
  • vaakuum
    #2508
    Memória allokációs hibával mást is ki szokott dobálni, vagy csak engem? most fél óra alatt a harmadiknál tartok.
  • Ry0K3N
    #2507
    Igen XL enginnel esetleg lehet tier 10. De az eléréshez szükséges idő akkor is röhejes. MC-t úgy is fognak venni ha 100k körüli lenne egy nyertes kör de így inkább elriasztja a leendő játékosokat. Mert ez így csak felesleges unalmas grind megölve a játékmenetet mindenféle változatosság nélkül a kevés súlykategória miatt.
  • XenHai
    #2506
    Én bármit csinálok ha topp dmg et osztok ki topp killel ha alapító mechet használok ha trialt ha simát akkor is 78k körüli C-bill-t kapok még akkor is ha a 1 mechet le szedek és utána elintéznek.Erre azért rá férne 1 kis állítás egyébként még mindig jobb így a rendszer mint amilyen volt.
  • Matusy
    #2505
    Már ne haragudj de az Atlas kb itt a tier 10 tank.... Az a csak atlas a legnehezebb mech-ek egyike aminek ráadásul az egyik legnagyobb alfa strike-al rendelkezik.
    Másik dolog hogy ellentétben a WoT-tal itt egész balance-os a matchmaking. Súlycsoport alapján oszt be nem pedig tier alapján. Emlékszem milyen jó is volt amikor 3 top tier tankunk medium volt az ellenséggé meg heavy...
    Másik része vhogy vonzóvá kell tenni az MC-t. Ki fog MC-ért mechet vásárolni ha 2 meccs alatt ki is farmolja? Itt legalább a mechjeid értéke mindig megmarad a csaták alatt nem az van h Tier 8ig sz...psz mert mindig lesz egy nagyobb aki 1 lövésből kilő te meg meg sem tudod sebezni...
    WoT-ban vehetsz mindent átlövő lövedéket... Itt meg megspórolhatsz 140 óra farmot. Szerintem ez a rendszer igazságosabb mert ha béna vagy az atlas-sal is az leszel...
  • Ry0K3N
    #2504
    Next BattleMechs:

    Cicada (Early October)
    A Hero Mech (Late October)
    Cataphract (Early November)

    hmmm
  • Ry0K3N
    #2503
    Nem nem 5 perc kell az atlashoz hanem ahhoz hogy a commandót összeszedd kell 14-18 órányi ingame grind trial mechekkel most az atlashoz ezt szorozd be 10-al.
    Azért az kicsit b+ miakurvaéletezmár kicsit. :D
    World of Tanksba 140 órányi játékkal kifarmolok egy tier 10 tankot és még marad is, itt meg még csak egy atlasra gyűjt az ember :D
    Devek is mondták fórumon hogy most el van cseszve az egész rendszer.
  • Masakari
    #2502
    Tömören ez jött le az előző hozzászólásodból,na mind1.
  • xblades
    #2501
    Ki mondta hogy mindig ki akarok jönni pluszba

    Azt írtam hogy nem jó ha jóval magasabb a javítás mint amit keresel, médiumnál vagy light-nál de még a kicsi heavy-nél sem.
    Valamivel meg kell keresni a C-bill-t a mech-re és felszerelésre.
  • Masakari
    #2500
    Abban mi a kihívás ha mindig kijössz plusszban??? Illetve az előző peccsben volt ennyi a javítási költség(néha még több is). Most jóval kevesebb(mivel kevesebbet is kapsz)

    Ryoken:mi az elbaszott benne?csak mert szerintem most pont jó,mert nem 5 perc után fog mindenki Atlassal vagy hasonló monstrumokkal mászkálni hanem ha megdolgoztak érte(össze gyüjtötték a kellő pénzt).
  • xblades
    #2499
    Nem tudom, a javítás néha így is volt 700 ezer és 1.1 milla közt is ez így még ha maradt azt sem fedezi.
    A Wot-ban legalább nullszosra ki lehet jönni javítás és feltöltés után.
  • Ry0K3N
    #2498
    Franc tudja jelenleg a creditrendszer elbaszott ahogy van.
    Amíg nem peccselik én nem tudok mit mondani.
  • vaakuum
    #2497
    Érdemes az elején a nagyobb robotra gyűjteni, vagy drága lesz a fenntartása most a béta alatt is?
  • Paladin
    #2496
    Én is egész megkedveltem :)
  • Ry0K3N
    #2495
    bizony jó az a 2 PPC
  • Torzonborz
    #2494
    de trial gagyiság.jól lehet vele aprítani ha éppen nincs célkeresztben :D