6493
MechWarrior Online
  • ximix #2773
    Melyik gomb a térkép ? Vagy milyen úton elérhető?
  • vaakuum
    #2772
    Létezik a játékan valami log, ahol megnézhetem, mikor kit mennyire sebeztem, illetve engem ki mennyire sebezett meg?

    Az imént egy csapatbéli elkezdett engem lődözni azzal a mondással, hogy lelőttem az egyik fegyverét. Mondjuk nem lehetetlen, mert ott ugrált korábban az egyik célpont körül, a káoszban meg becsúszik néhány keresztbe-lövés. De azért az érdekelne, hogy biztosan lehet-e ezt látni a játékban, vagy csak hasraütött, és rám fogta...
  • [NST]Cifu
    #2771
    Ok, egy kicsit részletesebben:

    A Raven RVN-2X (Egyesült Napok) és -4X (Kapellán Konföderáció) pont, hogy harci verziók. Egyiken sincs ECM, ezért viszonylag komoly fegyverzettel rendelkeznek (Large Laser egy könnyű mech-en? Azért ez mond valamit). Mindkettő rengeteg páncélzatot kapott (a többi Raven változat a papír, nem a -2X és a -4X), és a -4X még ugróhajtóműveket is (csak ez).

    Szóval félrevezettelek, nem felderítők a játékban lévő változatok.

    A Raven felderítő Mech alapvetően, de un. Elektronikai hadviselésre koncentrál a sebességgel szemben. Kíváncsi leszek hogy oldják meg az ECM és Beagle Active Probe kérdést, mert ha bárki felszerelheti, akkor a Raven-nek tényleg nem lesz sok értelme. De a rendes RVN-3L Raven-el viszont harcolni nem fogsz: 2 MedLas és egy SRM-6 a fegyverzete, ez szánalmasan kevés egy 35 tonnás Mech-től is, pláne, hogy páncélzata az úgy nem nagyon van. Igaz van viszont TAG, NARC, ECM és Beagle Active Probe, szóval minden technikai gizmot rápakoltak...
  • Torzonborz
    #2770
    ok , köszi de felderítőhöz képest az alap speed nagyon kevés. persze xl-l lehet rajta javítani de az meg ugye elég drága mulatság. mondjuk ecm-nek még talán jó lenne.

    most már örülök hogy vettem founders packot , a 20k mc-ből elég sok mechet meg lehet venni és így legalább ki tudom próbálni az összeset. :D
    commando , jenner , cata trio már biztos hogy lesz élesen mert ezek bejönnek .
  • [NST]Cifu
    #2769
    Telepítsd fel a DirectX 9c-t.
  • [NST]Cifu
    #2768
    A Raven eredendően felderítőmech, erre szolgál az ECM-je is - ami per pillanat nincs a játékban. A Hardpointok alapján egyébként jelenleg az egyetlen könnyű mech, amelynek van ballistic hardpointja (no nem mintha ez olyan sokat számítana egy könnyű mech esetében, de ha UAC5-öst vagy AC/10-est akarsz egy könnyű Mech-re, akkor azt csak ennél teheted meg).

    Harcra inkább a Jenner való (4 Energy plusz 2 Missile vagy 6 Energy hardpoint), ez nem is vitás.
  • vaakuum
    #2767
    NEm fut ez a dög még mindig. Pedig az egész rendszert újrahúztam reggel óta, mert a ramdrive kinyírt mindent javíthatalanul...
    És megint úgy kezdi, hogy xinput1_3.dll hiányzik...
  • Masakari
    #2766
    Tűztámogató/célmegjelölő mech(messze jobb a felszerelési lehetősége mint a többi lightnak). Felderítésre ott a Jenner/Commando(meg majd a Spider és Flea).
  • Torzonborz
    #2765
    valaki meg tudja mondani hogy ez a raven mire jó ? sebessége nincs , papír , tűzerő se extra akkor mit tud ? jenner jobb választásnak tűnik.
  • Masakari
    #2764
    Mikor megnyitod le van írva.....
  • vaakuum
    #2763
    A térképet egyébként lehet nagyítani/kicsinyíteni valahogy?
  • Paladin
    #2762
    Valaki vette a fáradtságot, hogy parancsokkal próbálja irányítgatni a csapatot :)
    A battlegriden (nagy map) van jelmagyarázat is, és a pontos helyet is látod (az iránytűn értelemszerűen csak az irányt).
  • xblades
    #2761
    Én voltam az, most már láttam én is, sőt a saját társadon is látszik.
  • vaakuum
    #2760
    Én amikor tagelő rakival rohangáltam két hete, azt vettem észre, hogy a hatása is igen hamar elmúlik. Nem mernék megesküdni rá, hogy 30 másodpercnél hosszabb, szóval szerintem nem érdemes.

    Viszont egy játékban láttam olyat, hogy ahol a torzó és lábakat jelző háromszögek vannak a hudon, ott volt egy dupla (egymásba ágyazott) ZÖLD színű V betű, és egy kör alakú szintén ZÖLD nyíl. Nem tudom, kit/mit jelenthettek, nem kaptam választ ingame, megnézni meg nem tudtam, mert szétlőttek.
  • Torzonborz
    #2759
    ja valaki írta hogy nem látszik kit tagelnek. no látszik csak akkor ha be van nálad fogva , kis piros célkereszt jelenik meg felette. mondjuk nem tudom ez annak miért jó aki tag-el , néztem cb és xp leosztást nem nagyon láttam ilyesmit kiírva.
  • xblades
    #2758
    Nekem is az van, 1 Gauss 2 Med. Laser és 2 Ssrm2
    ütős kis gép és alig melegszik. Már csak egy Xl reaktor-t szeretnék rá.

    Torzonborz

    kösz
  • Torzonborz
    #2757
    most tettem fel jenneremre , ha kilőnek megmondom :D
  • Nagydög
    #2756
    Tippem szerint az araval aranyosan negyszeres.
    A Centurionomban 200-as van, abbol az XL majdnem annyiba kerul, mint a teljes gep alap hajtomuvel, felfegyverezve.
  • xblades
    #2755
    Akkor úgy kérdem hogy a 220-240 Xl reaktor javítása mennyivel drágább a normálnál most?
  • [NST]Cifu
    #2754
    Raktár nincs (legalábbis még), a meglévő alkatrészeket úgy tudod "megnézni", ha konfigurálsz egy Mech-et, és olyan részegységet nézel, amelyre a keresett dolog felszerelhető (ha Engine akkor a Center Torso, ha Energiafegyver, akkor olyan részegység, ahol van Energy Hardpoint, stb.). Itt a jobb oldali menüben láthatod, ha valamelyik fegyvervől/eszközből már van raktáron (sárga háromszög, ha jól rémlik), erre kattintva lenyílik a menü, és láthatod hány darab van belőle, egyet kiválasztva tudsz eladni ezek közül.
  • Nagydög
    #2753
    Ize... A mechlabban tenyleg nincs raktar, vagy csak en vagyok tok?
  • vaakuum
    #2752
    Guglival kezdtem, természetesen
    Engem az érdekelne elsődlegesen, hogy esetleg a játéknak kell-e valamelyik saját könyvtárába is...mert már láttam olyat az évek során, hogy nem volt neki elég a szokásos winfos file, neki az egyik szemét saját alkönyvtárába kellett a nyomorult dll-je.
  • ximix #2751
    Ok rájöttem, nem kellemes procedúra amikor elakad 1-től 6-ig villognak a számok na azokat kell a Toggle weapon group gombbal kikapcsolgatni.

    Lesz-e a jártéban csoporton belüli tüzelési mod értem ezalatt pl 3 AC/5 egymás után lő nem egyszerre?
  • Torzonborz
    #2750
    gúgli a barátod :P egyébként direct x frissítés megoldja ha minden igaz. ;)
  • vaakuum
    #2749
    Új gépre, win7 alá telepítettem fel, patchelt is, és a Patcher adja a zöld PLAY gombot. Ennek ellenére azt mondja, amikor rányomok, hogy:

    "A program nem indult el, mert XINPUT1_+.dll hiányzik a számítógépről. A probléma megoldásához próbálja meg újratelepíteni a programot."

    Újratelepítésen túl vagyok. Árulja el valaki PLS, hol kellene lenni ennek a fájlnak? Esetleg megpróbálnám kézzel bemásolni.
  • xblades
    #2748
    Az Xl reaktornak most mennyire drága a javítása?
  • xblades
    #2747
    Elég bosszantó hogy van olyan ha kilőnek (nem az első 2 percben) kilépek a meccsből nem adja mindig meg a C-bill-t.
  • ximix #2746
    Amikor UAC5 elakad kell vele valamit molyolni vagy automatán megoldja ?
  • En0k
    #2745
    Köszönöm ! ^^
  • [NST]Cifu
    #2744
    Bemész a Mechwarrior Online\USER\(felhasználói név) könyvtárba, és megnyitod az atributes.xml file-t (ha nincs olyan programod, ami megnyitja, használj notepad++-ot).

    Keresd meg a *sys_spec* sorokat, és az értékét állísd nullára:

    <Attr name="OptionCfg.sys_spec" value="0"/>
    <Attr name="OptionCfg.sys_spec_Environment" value="0"/>
    <Attr name="OptionCfg.sys_spec_GameEffects" value="0"/>
    <Attr name="OptionCfg.sys_spec_ObjectDetail" value="0"/>
    <Attr name="OptionCfg.sys_spec_Particles" value="0"/>
    <Attr name="OptionCfg.sys_spec_PostProcessing" value="0"/>
    <Attr name="OptionCfg.sys_spec_Shading" value="0"/>
    <Attr name="OptionCfg.sys_spec_Shadows" value="0"/>
    <Attr name="OptionCfg.sys_spec_Texture" value="0"/>

    Ezek után elviekben az user.cfg működni fog.
  • Torzonborz
    #2743
    ööö azért így prémiummal kicsit más , 213k cb első csatában úgy hogy még teamkillem is volt :( berohant elém a társam miközben lőttem :(
    viszont a cata-t kicsit benéztem. ennek a mancsára kötelező a raksi azt meg nem szeretem.
  • Nagydög
    #2742
    Engem meg az erdekelne, hogy sikerul nekem folyton haromszoros tulerobe belegyalogolnom. Oldalt elore ballagunk a kollegaval, o mar elorebb jar. Spotol nekem egy Commandot, amire en szorgosan szorom az LRM-et. A Commando celjele eltunik, en meg elekerulok a kanyonban, mire szembe ballag egy gyari uj Atlas. Rovid fogocskazas utan befut egy Hunchback is. A trial Hunchbackel nem sokaig birtam. Spectator modban latom, hogy valamelyik kollega dupla gausszal vaktaban lovi a tavolban mozgo haromszogeket. A zoomrol valoszinuleg nem tud.
  • En0k
    #2741
    sziasztok ! az lenne a problémám h a user.cfg-t nem hajlandó beolvasni a game. pár napja még minden ok volt. leesett az fps, de leginkább a smooth mouse ami kiidegel. köszönöm a segítséget !
  • En0k
    #2740
    hi
  • Masakari
    #2739
    Akkor én lemaradtam vmiről,úgy tudtam már nem lehet venni :D
  • XenHai
    #2738
    Quake 3 csak robotokkal! Nekem annyira nem jön be a videók alapján.
  • Torzonborz
    #2737
    Hawken bazi jól néz ki de ahogy láttam videókat jóval pörgősebb a játékmenet mint MWO-ban.
  • Ry0K3N
    #2736
    Na kaptam HAWKEN alfa meghívót. Most töltöm majd megnézem ez is milyen lesz.
  • Torzonborz
    #2735
    jelentem Cata megvéve
  • Torzonborz
    #2734
    ööö a hivatalos oldalon kint van még a link.

    Cifu : azt hiszem Cata lesz :)