6493
MechWarrior Online
  • Masakari
    #2453
    költői kérdés akart lenni....de bele gondoltál abba hogy ha megcseréled akkor csak még nehezebb lesz oda figyelni mit csinálsz? ha csak arra gondolok hogy a felsőtestet mozgatod az egérrel és lősz,az 1 helyen van minden,most meg szét akarod bontani és a 3 dolgot megbonyolítani???hááát te tudod de szerintem hülyeség
  • vaakuum
    #2452
    A-D gombokkal.
  • Masakari
    #2451
    és akkor mivel akarod a felsőtestet mozgatni?
  • vaakuum
    #2450
    Azt valahogy meg lehet csinálni, hogy az egérrel ne a felsőtestet forgassa a balra-jobbra tengely mentén, hanem a lábakkal forduljon abba az irányba?
  • Masakari
    #2449
    PPC-nek szerintem más most az effektje ill. jó hogy neked jobban megy,emberek nagy részének csak szarabbul:)
  • Paladin
    #2448
    Én még nem próbáltam. Viszont azt kell hogy mondjam, hogy bár nem lehet levenni mindent annyira, mint cfg buzulásal, nekem jobban fut most a játék.
    Pálya elején kb amig egyszer körbefordulok, addig szakad, de utána még Forest colonyn is egész jó. Az FPS számláló most se nagyon mutat magas értékeket, viszont sokkal stabilabb, folyékonyabb érzése van az egésznek. Azelőtt ha azon a pályán a nyakamba esett valami 1-2 mech közelharcban, garantált volt a képregény (és így általában az exitus).
    Most amikor berongyoltam a bázisunkat foglaló 4-5 gonosz közé, és azok elkezdtek répázni mindennel ami a csövön kifér, teljesen faszán irányítható maradt. (Arra a tíz másodpercre legalábbis, ameddig még éltem :D ).

    Ja, és csak nekem tűnik úgy, hogy a PPC mintha kicsit fürgébb lenne? Nem sokat használtam korábban, mert nem jött be, de most egész jól elboldogultam vele.
  • vaakuum
    #2447
    Oldalra lépni nem tudnak ezek a monstrumok?
  • Masakari
    #2446
    Én próbáltam de nekem nem működött.....
  • Paladin
    #2445
    Itt van mit kell átírni, hogy működjön megint a cfg buzerálás.
  • [NST]Cifu
    #2444
    @Torzonborz: Az Open béta már "fizetős", anno már morogtam emiatt, én sem szeretem, amikor bétateszterként fizetek. :\

    Akinek amúgy nem megy elfogadható sebességel, az legyen olyan kedves, és csináljon róla ticketet, lássák csak, hogy mennyire gázos így a szitu. :\
  • vaakuum
    #2443
    Jó hogy írtad, úgy tűnik, én is kaptam. Kíváncsi leszek, elindul-e a gépemen, vagy sürgetnem kell a rendszercserét.
  • keneseig
    #2442
    Jah előzőben a cfg-ben kivettem az árnyékot úgy még tűrhető volt,ítt meg mindent low-ra tettem+offoltam és játszhatatlan...
  • Masakari
    #2441
    Remek....:(
    köszi a választ
  • Annihilator100
    #2440
    a cfg-be való turkálás le lett tiltva. és ez a patch sokmindenkinél játszhatatlanná tette a játékot, még annál is akinél eddig jól futott.
  • Masakari
    #2439
    Ha jól vettem ki a patch note-ból akkor csak a vásárolt MC marad meg,minden más resetelve lesz a köv patchekkel
  • Masakari
    #2438
    Cifu:a Cfg-re tudsz vmit mért nem működik?:S laptopon is kicsit rosszabbul megy most,az asztalin meg katasztrófa,memória hibával este ki is lépett a játék,eddig meg nem csinált ilyet…
  • Torzonborz
    #2437
    ööö jól értem akkor hogy amit bétában megszerzel az meg is marad live-re ? vagyis igazából megint "fizetős" teszt lesz ? remek

    "Bekerült a TAG lézer" nna ezt majd jól kipróbáljuk commandoval , újabb kis finomság bár még ECM hiányzik :D

    Ravenre kíváncsi vagyok milyen , majd megsasolom azt is.

  • [NST]Cifu
    #2436
    Még mielőtt valaki megkérdezi, a "plusz" béta meghívó, amit mindenki megkapott, egy malőr miatt lett mindenkinek elküldve, azoknak is, akik már benne vannak a zárt bétába. Gyakorlatilag ez volt az utolsó zárt béta meghívó "hullám", aki regisztrált az MWOmercs oldalon, az már mind bekerül a játékba.
  • [NST]Cifu
    #2435
    Patch note zanzásítva:

    -PlaySpan, vagyis a bolt immár elérhető, és lehetséges MC vásárlása valós pénzért bankkártyával és PayPal-al.

    5 lehetséges csomag van per pillanat, ezek:

    25,000 MC = $99.95
    12,000 MC = $49.95
    6,500 MC = $29.95
    3,000 MC = $14.95
    1,250 MC = $9.95

    A Zárt Béta alatt vásárolt MC-k logolva lesznek, a Closed Béta alatt a Reseteknél mindig újra megkapjuk. Az Open Béta (hgelyesebben_: az éles Start) idején megkapjuk őket újra, viszont utána nem lesz több reset!

    Az Open Béta indulásáig a reseteknél a következő induló állapotokkal találkozhatunk:

    Ingyenes játékos (se Alapító csomag, se MC csomag nincs birtokában):

    0 MC
    0 C-Bill
    4 Ingyenes Trial (Próba) Mech

    Alapító Játékos:

    10,000 MC (Veteran csomag) illetve 20,000 MC (Elite és Legendary csomag)
    0 CB
    4 Ingyenes Trial (Próba) Mech
    1 Alapító Mech (Elite) illetve mind a négy Alapító Mech (Legendary)
    Prémium előfizetés 1, 2 illetve három hónapig visszaszámlálva

    MC csomag vásárló

    Adott mennyiségű MC
    0 C-Bill
    4 Ingyenes Trial (Próba) Mech


    Hozzá kell tenni, hogy a tervek szerint a mostani Reset volt az utolsó az Open bétáig, ám nem lehet kizárni, hogy mégis lesz később még egy vagy több reset, ha valami rosszul sül el.

    -Gazdaság:

    A Javítás és Újrafegyverzés teljesen új számokkal zajlik már, sokkal közelebb a fejlesztők által szánt megoldáshoz. A tervek szerint egy-egy csata után 40.000 C-Bill marad zsebében a játékosnak Próba (Trial) Mech-el indított csata után, és 50-150.000 C-Bill rendes illetve alapító Mech után. Ez ugyebár jelentős változás, hiszen a Mech-ek és a fegyverek árai nem változtak. Igen, egy Commando egy ingyenes játékosnak hozzávetőleg 45 Próba Mech-es csatából beszerezhető, egy Atlas pedig egy Alapítónak is 60-100 csata hozadékából vásárolható meg, ha C-Billből gazdálkodna, ebből sejthetően jelentősen megváltozik majd a csaták résztvevőinek Mech-arányai.

    -Öngyilkosság kezelése

    Van egy csúnya, ismert expliot (csalás), amely erre épít. Ez követve van, és figyelmeztetve lesznek azok a játékosok, akik visszaélnek vele. Szeptember 25.-én érkezik a következő patch, abban külön egy megoldás lesz erre a problémára.

    -Teljesítmény és beállítási lehetőségek

    Megjelent végre a grafikai beállítási lehetőség. Kérik a fejlesztők, hogy ezzel kapcsolatosan minél több információt juttassunk vissza hozzájuk! Az F9 gombra kiírja a játék az FPS számot, ha a géped megfelel a minimum specifikációnak, de nem sikerül játszható FPS-t produkálni még Low beállítások mellett, jelezd légyszíves! Ugyanakkor arra kérnek mindenkit, hogy ezzel kapcsolatos az User.cfg-t ne macerálják, a cél per pillanat a beépített beállítási lehetőségek finomhangolása.

    -Bekerült az Alapító csomagok kijelzése
    -Bekerült a VOIP ki és bekapcsolásának lehetősége
    -Finomhangolási lehetőségek
    -Javított profilkezelés

    -Új Mech, a Raven:

    Raven RVN-2X
    Tömeg: 35 tonna
    Csúcsebesség: 81 km/h
    Páncélzat: 6.5 tonna
    Fegyverzet: 1 Large Laser, 2 Medium Lasers, 1 SRM 6
    Hardpoints: 4 Energy, 1 Missile, 1 AMS

    Raven RVN-4X
    Tömege: 35 tonna
    Csúcssebesség: 81 km/h
    Páncélzat: 7 tons
    Fegyverzet: 2 Medium Lasers, 2 Machine Guns, 1 SRM 6
    Hardpoints: 2 Energy, 2 Ballistic, 1 Missile, 1 AMS

    (Megjegyzés: nem esik szó ECM-ről!)

    -Bekerült a TAG lézer és a Narc Beacon, a NARC-al vagy TAG-al megjelölt célpontot gyorsabban fogja be az LRM és nehezebben veszti el, továbbá nagyobb sebzést okoz elviekben. A megjelölt Mech-et a külön ikon jelzi befogásnál.
    -A NARC egy kis rakétát lő ki, amely sebzést nem okoz, viszont rátapad a célpont Mech-re. A NARC indító rakéta hardpoint-ot igényel, és lőszer szükséges hozzá.
    -A TAG egy lézer, amivel meg lehet "festeni" a célpontot, sebzést nem okoz. A TAG egy Energy hardpointot igényel.

    -Finomhangulás a motoroknál, minden Mech osztálynál külön. Ezek:

    *Könnyű Mech-ek = 1.4 x az alap Mech motornál
    *Közepes Mech-ek = 1.3 x az alap Mech motornál
    *Nehéz Mech-ek = 1.2 x az alap Mech motornál
    *Roham Mech-ek = 1.2 x az alap Mech motornál

    A Max. motor méret nem haladhatja meg a 400-at, illetve a Mech tömegének 8,5x.

    -Fegyverzet finomhangolás:

    *LRM 5: Szerény sebzés növekedés
    *LRM 10, 15, és 20: Szerény sebzés növekedés és hosszabb újratöltési idő

    *SRM4 és SRM6: növekedett az újratöltési idő

    *LARGE LASER és ER LARGE LASER: Rövidebb ideig tart a nyaláb időtartama (effektíve hatékonyabban sebez)
    *LARGE PULSE LASER: Szerény sebzés növekedés és rövidebb ideig tart a nyaláb időtartama

    -Zoom: a pilótafülke végig látható marad, és kapot animációt illetve hanghatást.

    -Bugfixek:

    *A ballisztikai és rakéta fegyverek esetén a hőtermelés nem a lövéssorozat kezdetekor, hanem a lövések végrehajtásakor kerül elszámolásra.
    *A lerobbant végtagok nem csúszkálnak a földön.
    *A balra nyil a spectator üzemmódban rendesen működik már.
    *A Critical alert/Over Heat hanghatás immár nem ragad be halálkor.
    *A kilőtt Mech-ek többé nem adnak ki hangot.
    *A töltési képernyőn történő befagyás javítva lett.
    *A Gauss Rifle könnyebben kilőhető.
    *A Jenner-nél hiányzott a vállizület, ezt kijavították.
    *A Joystick tolóerő beállítása nem írja felül a billentyűzet értékeit.
    * A ‘B’, ‘Y’ és ‘T’ billentyű immár nem aktiválja a tolóerőt.
    *A Mouse 1 és Joy1 gomb immár nem fixen "tűz a kiválasztott fegyvercsoporttal" üzemmódban működik.
  • Masakari
    #2434

    Második tárgytalan...capslock be volt nyomva-.-
  • Masakari
    #2433
    2 gondom van
    1: valamiért nem működik a cfg,viszont mostmár van állítható grafika(bár valahogy nemugyaz az eredmény mint cfg-vel)
    2:asztali gépen is felpeccseltem lépnék be,beírom jelszót "invalid password" valami ötlet erre?
  • Ry0K3N
    #2432
    Valaki tud valami peccsnótot mi változik?
  • Masakari
    #2431
    Én örülök a patchnek,végre új mech(ha minden igaz):P mondjuk a 90 millám ugrott :DDD
  • xblades
    #2430
    Na ki pihenő után ma játszanék este, erre nincs szerencsém, patch-elnek.
  • Ry0K3N
    #2429
    Nem. csak nem mindegyiken látszik vizuálisan is :)
    ez a designerektől függ
  • Masakari
    #2428
    Na most ha nem raksz heat sinket a karba akkor 1ik mech karja sincs vele teletömve ha jól gondolom....:P
  • Ry0K3N
    #2427
    De igazából csak kevés helyen ábrázolják jól méretarányosan hogy tényleg ráfér a karjába egy akkora cucc.
  • Ry0K3N
    #2426
    LMAO

    Így egy Jenner és Commando járt ma velem. xD
  • Ry0K3N
    #2425
    Moduláris fegyverek. Csak ott a kar nincs teletömve heat sinkel ezért elfér.
  • Masakari
    #2424
    És akkor a 2 ERPPC-s Puma-ra mit mondasz?:)
  • Ry0K3N
    #2423
    Az is hülyeség mert nem lehetne annyi hely ott mert maga a fegyver lenne kétszer akkora mint a hunchback keze. Kicsit korlátozni kéne hogy a hardpointok milyen fegyvert fogadnának be.
  • [NST]Cifu
    #2422
    Nem hülyeség, a fegyver slotok és osztályozás velejárója. A machine gun és az AC/20, vagy a Gauss is ugyanúgy Ballistic slotot foglal, ennyi. Felrakhatsz 1-1 MG-t a szélső torzókba a K2-re, ahogy ugye default van, de felrakhatsz 1-1db Gauss-t is. Egy szót nem lehet szólni miatta, mert akkor a következő kérdés az, hogy miért lehet akkor pl. ER PPC-t rakni egy Hunchback kezére?
  • Ry0K3N
    #2421
    Hú ez a gauss ágyú olyan nerfet fog kapni mint a ház. Eszméletlen durva fegyver. Az meg milyen hülyeség hogy catapult K2 torzóba befér egy gauss ágyú?
  • keneseig
    #2420
    Köszi a válaszokat!
  • Paladin
    #2419
    Ami így elsőre eszembe jutott, h megpróbálnám a helyedben letörölni a weapongroups.xml-t.
    Forumban gyors keresés után ugyanezt javasolják.
  • [NST]Cifu
    #2418
    A Lone Wolf a frakciódat jelenti, ugye van a öt (hat) belső szférás frakció (Drakónis, Egyesült Napok, Szabad Világok Ligája, Kapellán Könföderáció és a Szabad Rasalhág Köztársaság), plusz a Zsoldos csapatok és végül a magánzó zsoldosok. Utóbbiak a Lone Wolf-ok (magányos farkas).

    Ezt amúgy a hivatalos oldalon a bejelentkezés után, a profil-nál tudod beállítani.
  • Ry0K3N
    #2417
    Bakker milyet nyertünk most. Majdnem befoglaljuk egy atlassal az ellenfél bázisát de kiszednek minket épp mielőtt végigért volna a csík. Az állás 0-6 és a végére egy jennerünk ki CT-zi az ellenfél egyik sérült atlasát ami visszajött a bázis védeni megölve ezzel az ellenfelet és befoglalja. :D Kellett neki kb 3 másodperc.
  • Masakari
    #2416
    Nekem ugyanezt csinálja Awesome-nál,csak annál nem jegyzi meg nekem a fegyver csoportokat.
  • keneseig
    #2415
    2 kérdésem lenne.A catapultnál még működött,hogy a fegyvercsoportokat ha beállítottam akkor külön gombokkal voltak,és a kövi csatára megjegyezte azt a beállítást.Hunchback-nél ezt vmiért nem akarja megjegyezni.Vmi ötlet?A másik,hogy main menüben az 1. fülnél amit alapból behoz a game bal oldalt ott van 1 Lone Wolf név a karakterem alatt.Az mi lehet?Kezdés óta ott van,de nem tom mi az.Tudom,van ilyen c3 (szerveretek?)de én semmi ilyesmit nem állítgattam még...
  • Paladin
    #2414
    Nem annyira panaszként mondtam, jól nyomta a srác, ok szerencséje is volt, meg assault nehezebben fogy el, de skill nélkül az se juttatja idáig.

    Nekem speciel hasonlóan megy meddel mint assaulttal ;)
    (Na jó, nem mindig vagyok béna, de messze vagyok attól, hogy csatadöntő faktor legyek :) ).

    Az tény, hogy a fegyverek nincsenek még jól balanszolva, van a pár favorit, a többi meg felejtős.