6493
MechWarrior Online
  • [NST]Cifu
    #2733
    @Ryoken: 3 Ballistic a Max., pl. CN-9AH, HBK-4G, DRG-5N.

    @Torzonborz: Olyan, ami illik a játékstílusodhoz. A későbbiekben az Alapító mech úgy is pénzharácsoló lesz, szóval célszerű olyat, amivel sok pénzt tudsz szipkázni. Én azt mondom, hogy Cata vagy Atlas...

    @Masakari: Szerintem még tud... :)
  • Masakari
    #2732
    Már nem tudsz founderst venni.
  • Torzonborz
    #2731
    köszi , nem nálam nem működött , spectatorban néztem atlas-t azt hallottam hogy berregett mint atom csak nem láttam hogy vmit ki is lőtt volna :D

    nna de akkor asszem bevásárlok egy founders mechet csak még nem tudom melyik legyen. jenner vagy cata ?
  • Ry0K3N
    #2730

    Van egyáltalán olyan gép jelenleg amin van 6 ballistic hardpoint minimum?
  • [NST]Cifu
    #2729
    @Archie2048: A saját tapasztalatom szerint működik a vízben jobban hűlsz dolog.

    A full machine gun setup kb. kivitelezhetettlen, lévén 3 Ballistic Hardpointnál több egy Mech-en sincs, ergo 3db MG-nél többet nem tudsz feltenni.

    @Torzonborz: Teljesen automatikus, nem tudod befolyásolni, amenyire észrevettem kb. 90-120 méteres távolságon belül működik, és tüzet nyit az ellenséges LRM és SRM rakétákra. Igaz hatásfoka nem túl acélos, kb. másodpercenként 1 rakétát lő le, ez két LRM-20 raj esetén fel sem tűnik.

    Van vizuális effektje és hangja, az AMS-el felszerelt Mech vállán látható egy kis "R2-D2" szerű dolog (katonaiul: egy Phalanx-hoz hasonló CIWS torony), ami egy géppuskával lövi a közeledő rakétákat.

    Ha nálad nem működik az elképzelhető amiatt is, mert nem raktál hozzá fel lőszert (1 tonna = 1000 lőszer).

    A Founders mech teljesen szabadon konfigurálható.
  • Nagydög
    #2728
    Jo' van na! En PPC-vel csinaltam ezt, es nem ertettem, miert nem egy olvadt tocsa van a mar eleve nem tul dalias allapotu Hunchback helyen.
  • Torzonborz
    #2727
    az AMS hogy működik vagy egyáltalán működik ? tegnap spectator mode-ban néztem egy atlas-t amin volt ilyen , láttam is hogy használja de nem igazán vettem észre hogy a felé száguldó lrm-ek közül kiszedett volna bármit is. vagy vizuális effekt nincs ehhez csak számszerűleg csökkenti a bejövő lrm sebzést ?

    másik kérdés : founders mechet lehet konfigolni vagy fix cuccokkal kapja a vevő ?
  • Archie2048
    #2726
    És valaki már próbálta a full Machinegun setupot?
  • Torzonborz
    #2725
    elméletileg igen , gyakorlatban nem nagyon vettem észre. mondjuk az a gyorsabban hűl nem tudom pontosan számszerűleg mennyit akarna jelenteni.
  • Archie2048
    #2724
    Műkszik itt a vízben állsz gyorsabban hűlsz dolog?
  • Masakari
    #2723
    Az ilyet én is szeretem. De láttam már olyat is mikor annyira nem volt kezdő a srác(mert nem a kezdőn álldogált :D),de szintén alfa strikkeal lőtt,és ez különösen akkor vicces mikor a 180 méternél közelebb lévő gyerekre megy az LRM is...persze 2 alfától túlmelegeszik és leáll,de amint újra tud lőni alfával lő...agyfasz...nem értem az ilyen idióták mért játszanak...
  • Nagydög
    #2722
    Valamelyik nap nalunk legutoljara maradt egy teljesen kezdo srac. Biztos az volt, mert tanacstalanul alldogalt az indulo ponton a legnagyobb mechben, amit a szekrenyben talalt, es pont azt csinalta, mint en, mig ki nem tapasztaltam a fegyver groupolast: alpha strike! Az elso keresztberohano ellenfelet elvetette, a masodik beleszaladt a kovetkezo lovesebe. Ez az egy kill maradt neki, mert kozben befutottak a tobbiek, es szetteptek.
  • vaakuum
    #2721
    Ok, akkor megpróbálok azt telepíteni .
  • xblades
    #2720
    Túl sok már itt is a noob, majd teljesen levitték már a csíkot a társaink, az utolsó nem befejezi a foglalást hanem ott kergetőzik az ellenséggel az ellen bázisánál.

    Ja és az egészben az a szép hogy egy majd leamortizált mech-het nekiállunk 2-3 befejezni de aztán azt veszem észre hogy egyedül vagyok mert a többiek közben otthagynak
  • kifli
    #2719
    igen, és megy gond nélkül
  • vaakuum
    #2718
  • Nagydög
    #2717
    Gazdasagilag nem tudom, mennyire kezelheto. A DHS-t veltem olyan luxusnak, amit meg megengedhetek magamnak. Az XL engin penztemetonek tunik.
  • [NST]Cifu
    #2716
    Ha nem Sniper Mech-et akarsz, akkor szvsz a Large Laser nem nyerő. Túl sok hő, a viszonyított sebzésért.

    A Centurion legnagyobb előnye a Púpossal szemben, hogy XL reaktor mellett is tudsz rárakni AC/20-ast (-9A/-9AH).

    Ha a Centurion-9AL-ből akarsz közelharcos Mech-et, akkor én így csinálnám amúgy DHS-el:

    4x MedLas
    2x SRM-6 (2 tonna lőszer)
    17x DHS (8x Engine + 9x DHS), 34 effektív HS

    A Hőháztartás így jóval stabilabb. 12,5 DPS, 50 Dmg Alpha Strike.

    Hozzáteszem, csináltam hasonlításképpen AC/20-as változatot:

    CN-9AH-ból:

    1x AC/20 (3 tonna lőszer)
    2x SRM-6 (2 tonna lőszer)
    DHS (16 eff. HS)

    Szintén 12,5DPS, 50 Dmg Alpha Strike, szóval matek szerint ugyanolyan. Viszont az AC/20 egy helyre sebez, szóval hamarabb üt - viszont sokkal lőszerfüggőbb, és több hőt is termel, és kevesebb páncél van rajta... Nem véletlen, hogy a MedLas még mindig nagyon népszerű...

    De ha már DHS-el játszunk:

    CN-9A

    1x Gauss (3 tonna lőszer)
    3x SSRM-2 (2 tonna lőszer)
    DHS (16 effektív HS)

    Sose melegszik túl, olcsó, 30 Dmg Alpha Strike, 8,3 DPS, viszont az SSRM (csaknem) mindig célba talál) 270 méteren belül.
  • Nagydög
    #2715
    Nem akarok sniper mechet, legalabbis ez nem annak keszult.
    DHS nelkul ez maximum kalyhanak jo, szoval bukta. A Mechbay-ben barkacsoltam, amit ide is linkeltek mar.
    Ott a 8k darabja a DHS-nek, a simanak 2k. A negyszeres szorzo a tobbi komponens alapjan realis, mondjuk a regi zoldseges vicc alapjan lehet nagyon olcso, ha ugysem lehet kapni.
  • vaakuum
    #2714
    Ha jól emlékszem, Jennerben is van olyan, ami 4 medium lézert + 2*smr-t tud... és azon talán nincs is ennyi hűtés a tömeg miatt. Rohangálás közben nem is nagyon lehet sokat lövöldözni vele, mert hamar beáll, mint a beton :(
  • [NST]Cifu
    #2713
    Sehogy sem lesz jó. A Large Laser távolra jó, de mivel "nyaláb" típusú fegyver, ezért egy területre nem tudsz komolyabb sebzést leadni, csak ha te és a célpont is egyhelyben áll. Ezért jobb sniperkedni a Gauss és a PPC.

    A másik oldalról tényleg nagyon melegszik sima HS-el, és mivel nincs még DHS, nem érdemes vele számolni (főleg, mert nem tudjuk mennyibe fognak fájni, de a Standard és XL reaktorok ára alapján simán reálisnak tűnik, hogy 30-50e C-Bill legyen darabjuk, márpedig ez esetben csak a DHS-ekre számolhatsz 300.000 C-billt szerintem (javítási költség!).

    Szóval ha Sniper Mech-et akarsz, akkor inkább Gauss (-9A v. -9AH) illetve ER PPC-ben (-9A/-9AL) gondolkodj.

    Én Centurion-ból -9AH-t csináltam, 1x AC/20 és 2x SSRM-2-vel. Közelharcos Mech, ha van pénz XL-re, akkor rohadt gyorsra meg lehet csinálni, vagy AMS-t rakhatsz rá. Ebből lehet XL-reaktorral snipert is csinálni, Gauss a jobb kézbe (3-4 tonna lőszer), és LRM (ha távolról osztasz) vagy SRM/SSRM (ha önvédelmi fegyvert akarsz). A Gauss előnye, hogy sokkal kevesebb hőt fejleszt, így akár sima HS-ekkel is kivitelezhető felszerkót lehet köré építeni.
  • vaakuum
    #2712
    Nekem addig nem ette meg, amíg nem a profilerrel csináltam, akármit is írtam előtte.
  • Nagydög
    #2711
    Hehe! Akkor meg nem lattad a trial mecheket.
  • Masakari
    #2710
    Így nem tudok rá mit mondani csak azt hogy eléggé hevülős confignak tűnik.
  • Nagydög
    #2709
    Szakertsetek meg nekem!

    A Centuriont neztem ki elso - elerhetonek tuno - celnak.

    CN9-AL

    3xmedium laser
    1xlarge laser
    2xSRM6 300 loszerrel

    Ams
    14xdouble heat sink(gyari + 6)

    64,8 kph csucssebesseg
    13,37 dps
    42,12% heat efficiency

    Nem epp egy sniper mech.
    Eletkepesnek tunik ez?







  • [NST]Cifu
    #2708
    Szerintem sok jelentősége nincs már, hiszen már majdhogynem nyílt bétánál tartunk, és orrba-szájba küldik a meghívókat...
  • Archie2048
    #2707
    Sziasztok! A béta jelentkezésben a System infóban mit kell leírni?
    A céges gépemről csinálom, és ezen nem akarok system profilert telepíteni...
  • Masakari
    #2706
    Na most toltam 3at mert már hiányom volt:
    2 Atlassal:2 win,4 kill (2kill/meccs) mind2 menet túlélve
    1 Awesome: 1 win,3 kill,túlélve

    velem nem szórakozhatnak csak úgy...ami vicces volt hogy 3 leállt mechet is kilőttem.Sajna nem tudják hogy a játék alapszabálya->NE ÁLLJON LE A MECHED!

    illetve ami feltűnt hogy csak az első meccsnél adott founders bonust, a többinél csak premiumot.valaki tapasztalt már hasonlót?
  • vaakuum
    #2705
    Win 8 alatt próbálta már valaki???
  • Nagydög
    #2704
    Mar joideje a DAQ nicket hasznalom, csak az sokszor nem eleg hosszu.
  • Masakari
    #2703
    Na így pár perc elteltével a reakcióm a Flea-re:
    -Flea???seriously??????
  • Torzonborz
    #2702
    "DAQ001" ez mi , a meched gyári száma ?
  • Masakari
    #2701
    OMFG!!!! nagy trollok vannak a készítők között!:D
  • Nagydög
    #2700
    Aki akar, vegyen majd fel: DAQ001
  • Paladin
    #2699
    LOL, mindenki várta a Highlandert, erre megjött a bejelentés, hogy a 16. mech... a Flea :D
  • Caliph
    #2698
    nekem is ezt csinálta újra kellett raknom az egészet
  • Nagydög
    #2697
    Ize... Miert patchel mar megint? Raadasul sokat. Tegnap mar megvolt a patch.
  • Paladin
    #2696
    Türelem. Készül, ha jól tudom :)
  • Masakari
    #2695
    na úgy néz ki megvan a köv assault mechünk. Erre vártam!:D

    http://mwomercs.com/forums/topic/18336-next-mech-announcements/page__view__findpost__p__1084632
  • Looserke
    #2694
    srácok, hogy lehet az optionsban átállítani a gamet dx10re?

    nem engedi dx9-ről elmozdítani, egyébként botrányosan szarul fut még médiumon is core 2 duo 3.6gz, 6GB RAM és ATI 4850 társaságában...értem én hogy béta, de akkor is...
    ja és win7 64bit-en futtatom...