6493
MechWarrior Online
  • [NST]Cifu
    #3093
    A minimum FPS a tapasztalatok szerint leginkább proci függő. Volt, aki kipróbálta, hogy letilt magokat, na annak kihatása volt a min. fps-re...
  • En0k
    #3092
    Nálam a max fps beáll 75-re és a fölé nem megy.Pedig a szinkronizálás be sincs kapcsolva. Nálam valamiért nagy az fps ingadozás...
  • Torzonborz
    #3091
    hmm nálam, core i5 2500k , 8 gb ram , 7870 fullHD minden maxon nincs tuning és 50-60 fps között mozog. 50 alá nem is megy , 60 meg a max :) patch előtt néha 40 elejére leesett szóval ezen a szinten kicsit javult.
  • En0k
    #3090
    Én a gamet egy i7 920 (3,2 ghz-n) és egy szénnéhúzott gtx 460 oc-n(950/4200) tolom. Az az érdekes h beállítástól függetlenül a minimum fps szinte mindíg ugyanannyi 35-45. ha lentebb veszem a grafot akkor a max fps tolódik ki nagy mértékben. Érdekes...
  • vaakuum
    #3089
    Off: Nekem a Warhead ment közepes-magas (de inkább magas) beállításokkal egy hárommagos Phenom procival 3.2 Ghz környékén egy 4850-essel. Mondjuk lövésem sincs, az milyen enginre épült, csak játszottam vele, nem vizsgáltam a lelkivilágát. Ehhez képest az MWO full low beállításon tudott azon a hardveren 18-20 fps között a múlt hónap közepe magasságában az aktuális patchen.
    De mint láttuk a tegnapi napon, most a 3.41-nél tartanak, tehát biztosan foglalkoznak a problémával, próbálkoznak. Egy biztos, nekem tetszik a játék hangulata olyannyira, hogy most VGA-kártya nélkül full low beállítással, 12-13 fpssel is játszom vele, ha van időm :)

    On: úgy érzem, katapultból csak rakétásat szabad csinálni. Az már egyéni ízlés kérdése lehet, hogy LRM is kerüljön rá, vagy csak SRM, és azon belül az SSRM kell-e valakinek, de szerintem az A1 nagyságrendileg erősebb, mint amikor felrakok két heavy lasert meg 2 mediumot egy másik catapultra, és más nem fér rá a tömegkorlátozás miatt, ráadásul secperc alatt túlmelegszik.
    Bár az AC módosítás lehet javít a helyzeten, de szerintem a fegyverzettömeg/sebzés értékek ott is elég ramatyul állhatnak.
  • Torzonborz
    #3088
    igazigaz hamut hintek a fejemre :) akkor talán várható még egy kis fejlődés.
  • Paladin
    #3087
    Ok, nyilván nem hűségből ragaszkodom a régihez :))
    Egyébként meg nem biztos, hogy a cryteknek kéne bármit mondanom - ha jól emlékszem, a Crysis 2 is cryengine 3-mal ment, és közepes-magas beállításokkal futott simán.
  • Torzonborz
    #3086
    oké akkor ezt mond meg a cryteknek is :D ez egyértelmű engine "hiba" ami igazából nem is hiba. egyszerűen már az új procikra lett fejlesztve. szerintem ha a sima athlon x2-t cserélnéd egy x4-es procira már akkor is jelentős javulást tapasztalnál ( mondjuk kérdés a lap támogatja e de gondolom igen ).
  • Paladin
    #3085
    Mondtam :)
    De attól még fenntartom amit 3080-nál írtam :)
  • Torzonborz
    #3084
    Háááát akkor nem csoda , ez ippeg hogy a minimum proci ami még jó a Cryengine 3hoz.
  • Paladin
    #3083
    Mert nem tudom fejből én se pontosan :) Valami kétmagos athlon, 2.8 ghz (szóval nem izmos), 4 giga ram, a videokártya meg radeon öööö 5850 ha jól emlékszem :)
  • Torzonborz
    #3082
    de ebből nem tudtam meg milyen a kütyüd :P
  • Paladin
    #3081
    Ja, természetesen tudom, h béta, optimalizálás még jön, stb... szóval nem anyázni akarok, csak konstatáltam, hogy ez a patch úgy néz ki nem hozott megváltást :)
  • Paladin
    #3080
    Gyenge a procim, az tény. De ha a csillivilli új stuffok elég magas beállításokkal elfutnak, akkor egy nyamvadt, nem túl szép mmo-tól is elvárható :)
  • Jockey
    #3079
    hat, tegnap bekukkantottam én is, de a mech-l hevülése borzalmas lett, a korábbi jobban tetszett, gyakorlatilag egy piros akármi lesz asérült területeken, gyakorlatilag mintha átfestették volna amech-t, mindez nálam full max gradfikán, nem tetszik..
  • Torzonborz
    #3078
    milyen géped van ?
  • Paladin
    #3077
    A teljesítménytől sem voltam eldőlve. Igaz, adok még egy esélyt neki azzal hogy újrarakom este az egészet, hátha valami korábbi buherálás zavar be. Remélem jobb lesz.
    (Ha üres a pálya, gyönyörű szépen fut, és sok minden tényleg szebb. Ha bejön egy másik mech a képbe, az fps fejest ugrik a nulla felé.)
  • Torzonborz
    #3076
    ez az effekt dolog nekem nem jött elő így , nem zavart. lagot is megúsztam bár pecs után még nem voltak sokan serveren lehet később meghülyült. :D
    TAG-et észrevettem én is :(

    grafikáról nem lehet mit mondani , ízlés kérdése. nekem azért tetszik jobban a mostani mert kontrasztosabb . sokkal élesebbek a vonalak jobban kivehető minden.

    egyébként meg tényleg zárt béta , ilyenek miatt nem kell kiakadni . inkább most bénázzanak mint később.
    bár ugye kis cég , f2p , open béta lesz a live szóval bőven lesz még itt gond szerintem.
  • FerroTwL
    #3075
    Szerintem katasztrófa lett az új patch, tudom beta meg minden, de ez olyan mintha ki se próbálták volna (mondjuk lehet nincs is internal tester csapatuk, azért ők elég kicsi cég).
    A film grain kinyír engem, már a mass effect-ben rosszul lettem tőle, de itt 10-szer olyan intenzítású, és a sérülés a mecheken elég nevetséges lett, túlerősítették a fényt, most úgy néz ki egy sérült mech mint egy pirosan világító karácsonyfa.

    A jó hír viszont, hogy elismerték és tudnak a problémákról és javítani fogják, mondjuk azt nem értem hogy a serveren mit csesztek el, mert néha iszonyúan belaggol a játék.

    Ja a piloting skillek nem lettek erősebbek, csak a leírás van elcseszve (meg a Tag se működik, meg nem lehet kilépni a játékből stb.).

    Most pár nap szünetet adok a játéknak mert számomra így kis túlzással játszhatatlan. És kövezzetek meg, de nekem a "régi" grafika jobban tetszett...
  • xblades
    #3074
    Egy off:

    Ha valakinek magyar Win 7 van a Laptopján küldhetne egy privátot.
    Köszi
  • [NST]Cifu
    #3073
  • ximix #3072
    Unalmamban míg tartott a leállás összeütöttem egy Cifu által megihletett táblázatot a MechLab konfigurátor adatait használva.





  • Torzonborz
    #3071
    viszont mintha babráltak volna a skillekkel. eddig nem adtak ennyi pluszt mint most.
  • Torzonborz
    #3070
    ööö azt nem tudom , nekem szerencsére eddig sem volt gond a sebességgel. de maxon nagyon szépen fut úgy hogy szebb is szóval remélhetőleg mindenkinél jól fog menni.
  • Paladin
    #3069
    Remélem nem csak szebb, gyorsabb is, mert közelharcban rohadt nagy hátrány volt a képregény ;)
  • Torzonborz
    #3068
    bazzeg causticon olyan meccset nyomtunk hogy az beszarás :D enemy 3:1-re vezetett onnét hoztuk vissza a meccset de aztán maradt még egy én meg kifogytam az ammoból és letelt az idő :D ilyen meccsem még nem is volt ami ilyen sokáig húzódott volna.
  • CsulokBandi
    #3067
    sokkal de sokkal szebb. hat most zsinorban 3x lottek lecsova...tul eros lett az ac fegyver..: /
  • Torzonborz
    #3066
    láttam vazzzeee egy csapatban toltuk :D jó voltál.

    egyébként nem tudom hogy az engine upgrade számított ennyit vagy a high setting nem volt engedélyezve eddig de tényleg látványosan szebb lett a játék.
  • CsulokBandi
    #3065
    mondhatni "odabasz" a latvany:D csak jonne mar a dx11..felelmetesen jo lesz:D elsore gausspultal 4kill:D
  • Torzonborz
    #3064
    na csak rinyálnom kellett és le is jött :D

    no felhúztam mindent maxra és hát biza nem kicsit jobban néz ki. látványos a minőség ugrás , effektek is szebbek.

    jó lesz ez . :)
  • CsulokBandi
    #3063
    jon biza, vegre aprothatok ujra a gausspultal:)
  • En0k
    #3062
    jön le a patch !!! :D
  • Torzonborz
    #3061
    pöpec de most már publikálhatnák is mer' cibálnám lefele ezerrel :D
  • [NST]Cifu
    #3060
    -Cryengine 3.41. Jelentős javulás az optimalizáció terén és a pályák kinézete is finomhangolva lett. Egyszóval szebb, de gyorsabb lett a játék.
    -Már célegyenesben van a Dx11 és a 3D mód. Ezzel kapcsolatosan azonban még akad bár probléma, de ezeket hamarosan kezelik, vagyis várhatóan pár héten belül ez is megjelenik az Options-ban.
    -A River City kicsit megváltozott, új útvonalak kerültek bele.

    -Új (placeholder, vagyis még működésképtelen) rendszerek: ECM, BAP és Command Module. (Ne kérdezze senki mi értelme ennek - Cifu)
    -Mech skinek és pilótafülke goodies 0.1 verzióban, a PC Gamer olvasók külön álcafestést és a pilótafülkében elhelyezhető "Kókuszmajom" kerül a játékba. Ez a közeljövőben debütáló customizálható Mech-kinézet és pilótafülke-customizáció előfutára.
    -Nem lehet immár egy gombra két funkciót rakni a billentyűzetkiosztásnál.
    -A "Q" billentyű lenyomásával megtudhatjuk minden ismert ellenséges mech adatát.
    -Javítottak az éjjellátó működésén (használható lett? :D - Cifu)

    -Új Próba (Trial) Mech-ek:

    · Raven RVN-2X
    · Centurion CN9-AL
    · Dragon DRG-1N
    · Awesome AWS-8T

    -Immár minden Mech kap egy alap fegyverkiosztást.(weapon grouping)
    -A leállás hatásai fixálva lettek (eddig ha egy mech leállt, akkor továbbra is "látta" maga körül az ellenfeleket és ezt továbbította a csapattársaknak, továbbá az LRM-ek elvesztették a célt, ha leállt a célpont, illetve nem marad befogva a cél, ha leállsz)
    -Az LRM-15 és LRM-20 rakétái szűkebb rajokban repülnek (eddig ha közeli célpontra indítottuk őket, egy részük könnyen a talajba ütközött és elveszett - Cifu)
    -Az összes Autocannon lőszerkészlete per tonna megnőtt (megj.: ez már a harmadik növelése a lőszerkészletnek a béta kezdete óta - Cifu)
    -Az AC/20-ast leszámítva mindegyik AC fegyvernek nőtt a tűzgyorsasága.
    -Az LB/X-10 gépágyú "sörétraja" szűkebb területen terjed szét (megj.: ez pedig a második ilyen célú változtatás - Cifu)

    -Különböző bugfixek (pl. az AMS eddig ha elkezdett tüzelni, és közben tüzelni kezdtünk, akkor az AMS is folyamatosan lőtt tovább).

    -Az öngyilkosság esetén nem kapsz többé XP-t és CB-t.
  • Paladin
    #3059
    Csak címszavakban pár fő dolog:
    - jobb teljesítmény (dx11 és 3d egyelőre még kikapcsolva)

    -Másik 4 mech lesz trial mech
    -Bekerül pár kamu felszerelhető cucc, mint a BAP, ECM, stb - egyelőre még nem működnek (ha minden igaz, az a jövő héten jön)
    - Enyhe AC buff (rof (<-huszasnak nem) és ammo)
    Meg még egy rakás apróság
  • Paladin
    #3058
    Na, patch notes már kint van.
    Még olvasom, de a fő dolog: 3.41-es cryengine.
  • Masakari
    #3057
    öröm hallani,remélem nyerünk pár fps-t:)
  • Wlanseraf
    #3056
    Konkrétan ezért nem játszom vele túlzottan:)
  • xblades
    #3055
    A lista érdekelt köszi, nem tudtam a teljes listát melyik mech tartozik bele.
  • keneseig
    #3054
    az bizony...