6493
MechWarrior Online
  • vaakuum
    #3013
    Felrobbant a robot hegymászás közben...hihetetlen :)
    Vagy nagyon el van cseszve a térképhatár és az átlépése után történő meghalás, vagy valami alpvető hiba van a rendszerben. Mindenesetre semmi figyelmeztetés nem volt, csak kipukkant a pilótafülke, és kiírta, hogy leküzdöttem magamat.
  • lammaer
    #3012
    Ez azért már durván mazoichizmus :)

    Nekem egy ősrégi videókártyám van (ati 4850), már azzal jelentősen jobb.
  • vaakuum
    #3011
    Nem tudom, mennyivel lesz másabb a játékélmény, ha lesz hozzá rendes VGA, de az i5 beépített moduljával 13 fps-sel tolom napok óta :( ...
  • ximix #3010
    Nem tom elállítottam e, de a backslash és a backspace nem ugyanaz.
  • Nagydög
    #3009
    Mikor beragad, elkezd villogni az osszes fegyvercsoport szama az UAC-nal. Ilyenkor ugy kell csinalnod, mintha minden csoportba bele akarnad rakni a beragadt UAC-t.
  • Torzonborz
    #3008
    mondjuk ez a chain nem olyan rossz, jenner porosodott a garázsban de most kipróbáltam rajta ( 4 mlaser-el ) és 2. lettem a végén kiosztott sebzésben. :D nem nagyon hevül túl.
  • Masakari
    #3007
    hm,így nézve valóban nincs külön gomb alpha strikera :D bár engem ez nemigen érdekel mert se alphat se chain-t nem használok :d
  • Torzonborz
    #3006
    akkor reklamálj a fejlesztőknél. optionsben ez van : alpha strike - backspace ami végül is igaz ha azt nézed hogy defaultból minden fegyver 1 weapon groupban van :D


    de egy szónak is száz a vége : lammer örülhet mert van chainfire :D
  • Masakari
    #3005
    az fura lenne ha azzal lehetne szabályozni az alpha strikeot mert akkor mindig mesülne a mechen...

    backspace on: chainfire,adott weapon groupa lévő fegyverekkel tüzel egymás után
    backspace off:adott weapon groupba tüzel minden fegyverrel egyszerre(ez nem alpha strike,alpha strike az amikor az összes fegyveredet elsütöd)
  • Torzonborz
    #3004
    ez egy kicsit megtévesztő és csak félig igaz .

    szóval hivatalos fórumon utánaolvastam :
    a backspace a chainfire ÉS az alphastrike mód közötti váltást teszi lehetővé.

    ez valahogy sehol sincs leírva ha jól emlékszem .
  • Masakari
    #3003
    ha 1 van akkor is be tud ragadni,és ez nem bug hanem ilyen a fegyver.nem szabad vele folyamatosan tüzelni vagy megszívtad;)
  • TVelvet
    #3002
    Másik bug, vagy feature. Centurionnál, amikor 2 Ultra AC/5-t rakok egy karra, van amikor beragad, és meccs végéig nem lehet egyikkel sem lőni. :)
  • Masakari
    #3001
    fura nekem chainfire a backspace nem alphastrike;)))
  • Torzonborz
    #3000
    ...az az alpha strike , nem chain . olvasd el mit írtunk.
  • Masakari
    #2999
    Amúgy az a poén hogy eddig ugye a weapon group-ot nem jegyezte meg némelyik mechnél,most meg a grafikai beállítással csinálja ezt,szóval mindig amikor belépek állíthatom át.....eléggé idegesítő.
  • Masakari
    #2998
    2 patchel ezelőtt került be ha jól rémlik,patch noteban is benne van.nem árt ha elolvassa az ember;) amúgy backspace

    TVelvet az eltűnés bug,várj 1 kicsit,majd visszakerül rá magától.
  • Crokin
    #2997
    Nekem is volt ilyen, ott van a motor csak valamiért azt írja, hogy nincs :)
  • vaakuum
    #2996
    van 3 milliom...
  • Torzonborz
    #2995
    akkor esetleg oszd már meg velünk :D
  • TVelvet
    #2994
    Beraktam Centurionba XL enginet de csata le is ment faszán, de amikor a következőt nyomtam volna eltünt az XL Engine a mechről. Ez miért van? se pénz, se mach. 3,6 millás engine :(
  • Masakari
    #2993
    De van ilyen gomb;)
  • Torzonborz
    #2992
    jahogy , na ilyen gomb nincs DE manuálisan megcsinálhatod :P tudom macera :D
  • lammaer
    #2991
    Pontosan az.

    Tehát amikor mondjuk egy groupban van 4 med laser, akkor 1 gombnyomás mindíg csak egyet süt el, és szépen megy sorban ahogy nyomogatod.

    Hátránya hogy ugye a tűzerő többnyire szétoszlik a mech teljes testén - nem egy helyre összpontosul a sebzés (ezért pl így nem nagyon lehet lerágni az ellenfél lábát vagy karját).
    Ezért én nem nagyon használtam MWLLben csak pl rakétáknál, mert folyamatosan tűz alatt lehetett tartani a delikvenst, ami miatt a szerencsétlen állandóan rázkódott és nem tudott rendesen célozni. Meg pszicho hatása is van, hogy állandóan zörög/vibrál minden az áldozatnál.

  • Nagydög
    #2990
    Kifutottal a penzbol?
  • vaakuum
    #2989
    Az miért van, hogy bekapcsolt auto repair és autorearm mellett a repair megáll 94%-on, és ha indítani akarok játékot, pampog, hogy biztosan szereletlen robottal akarok-e menni?
  • Torzonborz
    #2988
    ergh...jó de mi a chain fire ? mikor egymás után süti el a fegyvereket ( névből következtetve ) ? nem játszottam egy MW játékkal sem szóval nem tudom azokban mi volt.
  • vaakuum
    #2987
    Mondjuk a gépágyú botrányosan kicsit sebez ahhoz képest, milyen rövid a hatótávja :(
  • vaakuum
    #2986
    Az atlas as7 rs ballistic és missile slotkiosztása nem jó a blog táblázatában.
  • lammaer
    #2985
    Az alpha strike az egyszerre ellő minden fegyvert (értelmszerűen ez max sebzés). Kipróbálni nem próbáltam, mivel nem szeretek lerohadni lövés után a melegtől :D
  • Matusy
    #2984
    Ez +4% szóval az alap amikor kint állok a levegőn mozgás közben lövök mindennel felugrik 45%-ra aztán hül kb 12%ot 1 sec alatt vizben ez 4%-al több
  • Torzonborz
    #2983
    commandomban is annyi van. hmm és mennyi ez a % ha nem vízben vagy ? + csak akkor hat ha állsz vagy mozgás közben ?
  • Matusy
    #2982
    Az atlasomban 4 HS van a lábban és az a vízben 4%ot hüt a forró pályán/sec.
  • Torzonborz
    #2981
    kérdőjel akart lenni :)
    tehát :alpha strike akar lenni az a chain fire ? vagy micsoda az Nálad ?
  • Torzonborz
    #2980
    scout kell itt is ugyan úgy mert egy idő után eltűnik az ellen radarról + tag sem haszontalan rajtuk.

    vízzel kapcsolatban igazat adok én sem érzem hogy lenne hatása , lehet hogy hűt de nem számottevő.
    mondjuk egyszer ki kéne mérni hogy ez számszerűen mennyit jelent ( mindig lábba teszem először HS-t )
  • Matusy
    #2979
    Vizben állsz a lábban levő heatsinkek jobban dolgoznak. Mivel lábban maximum 4 lehet és %-osan mutatja ezért lehet LÁTNI h a víz hűt. Scoutnak van értelme főleg ha van rajta TAG... Egyáltalán nem mutatja a hegyen keresztül csak ha vki amúgy látja.
    És valóban a medium mecheket megeszi az egyik legnehezebb mech a battletech világában. (hacsak nincs rajtad vmi nagy amivel kilövöd a pilótafülkét...)
    Szörnyű tudom igazságtalan játék h nem lehet 1v1ben lenyomni szemtől szembe mindenkit... (hátulról már simán ki lehet belezni vagy nagyon súlyos sérüléseket lehet okozni egy Atlasnak is...)
  • lammaer
    #2978
    Tisztában vok vele hogy béta - nyilván én sem arról írtam hogy milyen potenciál van benne, hanem hogy éppen MOST milyen játékélményt adott nekem.

    @xblades: köszi, ez így világos. Hát nézegettem a többiek sebzését az összefoglalóban, senkinél sem láttam pár száznál (4-500) többet, az ugye elég piszlicsáré bevétel ahhoz képest hogy a defeat önmagában 60.000. Kb ha nemcsinálok semmit megvan a bevétel 80-90%a. Ezen nyilván módosítani kell - megint csak utalok az MWLL-re, ott az egyéni teljesítmény hozta a c-billt, aki nem csinált semmit az nem is kapott semmit.
    Meg killenként 2.000?

    Na de tényleg nem "szapulom" tovább a játékot, ez ilyen first impressions volt, megnéztem mert kiváncsi voltam rá (hiszen szeressük a mecheket), értelemszerűen az MWLL-el hasonlítottam össze mivel kb egy kategória.
  • lammaer
    #2977
    Azért meg tudom különböztetni az alpha strikeot a chain firetől... a Jenneren ha egyszerre sül el a az a sok med, 50% heat kapásból (ez volt by default a beállítás ugyi), én meg egyesével daraboltam az ellent miután random zongoráztam a billentyűzeten.

    De ha igazad van és nincs chain fire... -1.
  • lammaer
    #2976
    Direkt nem hoztam be a WOTot, mivel minek hasonlítsunk össze almát a processzorral :)

    Bár - ha már így felhoztad - a WOTban ugye én dedikált scout vagyok, aminek ugye itt a feltételei nem adottak (lásd hegy mögött is jelzi a radar ha jön vki), nem lehet passzívba rakni a radart hogy esetleg valami meglepetést okozz (mint az MWLL-ben).

    Csalódtam pl a vízben is - MWLL-ben kellemes taktikai lehetőség ha beáll valaki vizet forrlalni egy med laser boatban, itt szinte semmi hatását nem éreztem.

    Szóval nagyjából a csaták csak simán randomok, hamar le is mennek, meglepetések nagyon nincsenek (fullos atlas agyonver ha valami közepessel jövök, készpassz).
  • [NST]Cifu
    #2975
    Igazad van, csak 2x SRM-6 volt, AS-7-RS amúgy.
  • ximix #2974
    Ok Kösz