6493
MechWarrior Online
  • vaakuum
    #3253
    Nem számít, hová célzol, ha automatikusan befogta, akkor tudsz lőni...az meg, hogy hol találod el, a szerencse kérdése, elvileg a közepét kellene, de valamiért a fejlesztők azon rugóznak, hogy ez így nem jó, mert szerintük túl imba, ha két kis semmi rakéta véletlenül egy pontba megy.
    Biztos nem próbáltak vele kilőni soha egy körbe-körbe rohangáló lightot, aminek nem hogy a közepét nem lehet vele eltalálni 20 méterről, de nekem rendszerint bőven mögélő, csak úgy porzik a domboldal. Úgyhogy én már annak is tudok örülni, ha bárhol felvillan rajta a találatjelzés...
  • MaRee
    #3252
    Nem bírtam kivárni míg összejön a pénz a Catapultra, a trial mecheket meg már unom úgyhogy vettem egy COM-2D-t, azzal nyomom addig. Felraktam rá három SSRM 2-t, meg fért mellé még egy TAG, bár annak eddig nem sok hasznát vettem.

    Van valami amivel esetleg tudnám még pimpelni kicsit? Meglepő módon elég jól bírja akkor is ha eltalálják, a sebzés persze nem valami eget rengető, de a többi light mechet szoktam úgyis kergetni vele inkább.

    Egyébként rakétánál számít hogy hova célzok vele? Mert én úgy vettem észre mindig ugyan oda csapódik be, de nem nagyon értem ezt a sebzés dolgot, mert van, hogy egy lightba bele lövök egy csomót és semmi baja, de van amikor pár lövés után leszakad a karja vagy ilyesmi.
  • Masakari
    #3251
    Nem fáj az ha szétnézel a FAQ-ban esetleg a Mechfactoryn hogy mire jók,és nem még nem működnek csak be vannak rakva.
  • keneseig
    #3250
    A Guardian ECM és a Beagle Active Probe-mire jók,és ellátják már a feladatukat?Köszi
  • Wolwerine
    #3249
    Elvileg még hangolják a javítási költségeket és a kapott C-Bill mennyiségét, jó eséllyel még változhat. A mechek/fegyverek/felszerelések ára maradni fog.
  • Fox44
    #3248
    Értem, kösz az infót!;)Itt írták, hogy megy, de a honlapon semmi infó, ezért megzavart, hogy megy vagy nem az open béta.
  • MaRee
    #3247
    Jó drága, de ez azt jelenti hogy minden meccs után ahol sérül, ne adj isten megsemmisül a mech, ki kell perkálni ilyen sok pénzt? Mert egy győztes meccsért én most olyan ~110k-t kapok, ami nem sok a javítási költséghez viszonyítva :D Vagy később több pénzt kapunk, vagy hogy van ez?
  • Masakari
    #3246
    Úgy látszik a yen-lo-wang lesz a befutó a hero mechre
    http://i.imgur.com/ilv4R.jpg
  • Wolwerine
    #3245
    Kösz!
  • xblades
    #3244
    Sérülés mértékétől függően néhány tízezerrel több nálam a Xl 220-as. Most nagyobbam nincs.
  • Wolwerine
    #3243
    Az XL engine-nek mennyi most a javítási költsége? Utoljára akkor volt fent ilyen amikor 3,5-4 millió volt:)
  • Masakari
    #3242
    Ott nem fogsz tudni,ugyanis abban az időben nincs könyv ami azt a részt írná le.
  • xblades
    #3241
    Még nincs, most nagyon hallgatnak a témában, mert az következő pach-al együtt indítják valószínűleg.
  • MaRee
    #3240
    Köszönöm a válaszokat, most a fentebb linkelt Mech Factoryn elolvastam a rövid történelmet, gondolom jó sok spoilert lelőttem magamnak, mindegy :D Lényeg, hogy valahol ott szeretnék bekapcsolódni a történetbe, amikor megalapítják az eredeti húsz klánt, gondolom ez a Kerenszkij vére trilógiával kezdődik. És befejeztem az offolást, még mielőtt valaki a fejemre koppint
  • Fox44
    #3239
    Helló! Open béta még nincs, ugye?
  • Paladin
    #3238
    Jáde Főnix helyett inkább a Kerenszkij vére trilógiát ajánlanám én kezdésnek (sokkal jobban alapoz, ha nem olvastál még BT-t, a jó hátteret nyújt a Főnixhez is).
    Vagy a Harcost, ha classic erával akar kezdeni az ember.
  • Ry0K3N
    #3237
    Főnix Legendája trilógia vagy Harcos trilógia ezek jó bevezetők de Harcos trilógia lehet egy kicsit sok lesz elsőnek. Aztán Kerenszkij vére trilógia utána meg a következő a sorrend: Farkastörvény, Veszélyes feladat, Született harcosok, Sötét Ármány. Ezután történet szerint Klánok Alkonya sorozat.
  • [NST]Cifu
    #3236
    BT regénylista @ Wiki, a megjelenés sorrendje kb. stimmel.

    Azt tudni kell, hogy két "éra" aktív, az egyik a a "Classic era", ami nincs külön jelölve, ez a XXXI. századot jeleníti meg, a másik a "Dark Age", ami a XXXII. századot dolgozza fel.
  • MaRee
    #3235
    Félig off:

    Battleteches regényeknek milyen sorrendben érdemes nekiállni, mit olvassak először?
  • xblades
    #3234
    Ssrm boat Cata-ból egy ilyen jobban meglepi az ellent szerintem:

    2 MPulse
    4 SSRM 2
    4 t SSRM ammo
    2 JJ
    355 XL kb 95 végsebesség-el.
    Ecm-el meg már befogni sem lesz egyszerű.
  • Paladin
    #3233
    Én oda járok forumozni, ahol élet van. Tapasztalataim szerint ez (magyar játékosokat tekintve) legritkább esetben a hivatalos fórum, még ha van magyar topic, akkor is :)
  • Masakari
    #3232
    Messze nem,csak realista a magyar mentalitást illetően.
  • gorugrany
    #3231
    Kissé nyűgös vagy vagy tévednék :)

    Azért szóltam, mert nekem is van olyan barátom, aki se ide se az Inkvizítorra nem nagyon jár viszont épp ma futottam vele pár kört. És szvsz elég kézenfekvő egy játéknak a saját fórumában találkozni, ha csak egy beköszönés idejére is. Több forrás nem feltétlenül jelent az elaprózódást.
  • Masakari
    #3230
    őszintén nem néztem/nem is kerestem/és nem is érdekel,így is csoda lesz ha egy 5 fős csapatot tudunk majd alkotni alkalom adtán...
  • TVelvet
    #3229
    jó ez a gausspult
  • gorugrany
    #3228
    Tudjátok ugye, hogy a van magyar topic itt:
    MechWarrior® Online™/Forums/Beta/BETA International Sub-Forum/

  • Masakari
    #3227
    fuck ye,csak mire bekerül lesz vagy 3-4 hónap minimum.
  • gorugrany
    #3226
    Na lesz Highlanderünk is.
  • [NST]Cifu
    #3225
    Ha Premade ellen megy a PUG, általában semennyire. A gond az, hogy ez esetben bármivel is mész, ugyanúgy jársz. A GaussCat azonban a legdurvább amiatt, mert úgy egy hónapja a Gauss és PPC lövedékek "űrméretét" megnövelték. Szóval ha jól rémlik elég ~1 méterrel mellé lőni, és találat. Namost ha a feje fölé célzol egy Awesome-nak, akkor esélyesen a fejét kapja el. Ezért gyilkos a Gauss.

    A gond amúgy az, hogy bujkálnia se nagyon kell. Túlhevülni nem tud, és a 30 sebzés egy pontra elég durva.

    Az SRM/SSRM boat Cat-okkal amúgy meg az a gond, hogy ott is megvan az a fél másodperc idő, amíg kinyílik a rakétaindítók ajtaja. Ha nyitva van, akkor fél páncél védelmet "élvez" a kar, tehát ilyenkor célszerű lőni. A másik ilyen "ajtós" Mech a Centurion, ott is a bal torzóban lévő rakétahelyre felesleges SRM-et rakni. :)
  • Wolwerine
    #3224
    Alapvetően bujkálni érdemes vele, városban (pl téli pálya) elég jól elél. Érdemes együtt maradni a többiekkel, akik megvédenek/megosszák az ellenfelet... A páncélozásra azt találtam ki hogy előre rakom a lemezeket, középső torzó 70/14, jobb és bal 50/10 arányban, így elölről eléggé védett, hátulról viszont gyenge, igyekszem mindig szembefordulni az ellenséggel (egyfajta rohamlöveg taktika). Csapatban jól boldogul a gép, 400-700 közötti sebzés jön csatánként, egyedül, közelharcban már necces mert mögéd kerülhetnek.
  • Torzonborz
    #3223
    pugban ez mennyire életképes ? cata azért nincs agyonpáncélozva és így hogy még lassú is egy light simán szétkaphatja ha nem vigyáznak rá.
  • XenHai
    #3222
    Én 60 lőszert viszek és maxra rakom a páncélt.
  • Wolwerine
    #3221
    A gauss Catapult-ra egy példa:

    K2 Catapult, az alap 16,5 tonna súlyú reaktort lecserélni 6 tonnásra, leveszem az összes fegyvert és heat sinket, majd a jobb és a bal torzóba megy 1-1 gauss. Ennek a konfigurációnak a hátránya a lassú mech (45 km/h), azonban eléggé kompenzálja a tűzerő, 30 pontnyi sebzés megy egy helyre, a mech soha nem hevül túl, a lőtáv igen nagy:) Eltérések vannak a fegyverzetben mindenkinél, én egy TAG-et rakok fel a gaussok mellé és semmi mást, így 80 lőszert bír el a gép. Van aki lézert is rak fel, igény szerint...
  • gorugrany
    #3220
    Ja igen azt nem mondtam, hogy a lőszer az egyik torzóban van CASE-el. Így ugyan ha ezt szétlövik akkor gáz, de az egész torzót el kell pusztítani, ahhoz, hogy fegyver nélkül maradjak.
  • Torzonborz
    #3219
    hehe ssrm2-öt commandon használom ( 3 db ) + xl engine +tag. olyan mint egy mérgezett egér , lehet vele szépen kőrözni célpont körül. :D
  • Masakari
    #3218
    Én általában mindig a fő fegyver próbálom kilőni ha van olyan. ac20/gauss/rakéta slotok,általában ott szokott lenni ammo is,és ha az berobban....

    amúgy center torzot szoktam lőni,ha nincs semmi különös célpont a mechen.
  • gorugrany
    #3217
    Sziasztok MWO és remélhetőleg BT fanok.

    A másik szvsz igen csak erős összeállítás a Streakpult. Azaz egy A1-es Catapult streak srm 2-kel felszerelve. Ehhez nem árt már érezni egy kicsit a mechek vezetését, mert sokat kell vele rohangálni, kergetőzni az ellennel. Előnye az a nem elhanyagolható tény, hogy jóval könnyebb „befogni” a célt aztán hellyel-közzel a képernyő közepén tartani, mint mindig pontosan eltalálni a kiszemelt testrészt. Bevallom elég béna lövész vagyok. Ráadásul ez bizony masszív 30 pontnyi sebzést jelent többnyire a középső torzóba (jelenleg mindig ezt a testrészt lockolja [és ezt majd javítják a devek] a számítógép, de a két mech helyzete miatt lehet, hogy egy kart vagy oldalsó torzóba csapódnak a rakéták). Igazi light mech gyilkos összeállítás, de a saját súlycsoportjával is megbirkózik illetve az assaultok ellen is megállja a helyét akár 1v1-ben is. Mindezek mellett nem arra való, hogy leálljunk párbajozni, hanem hogy a támogassuk a társainkat és természetesen ebbe bele-bele csúszik egy-egy killsteal is (sőt). Hátránya a kicsi lőtáv mindössze 270m illetve, ha nincs kit befogni (lekapcsol az ellenséges mech), akkor nem indíthatók a rakéták. Éppen ezért én ennek egy picit módosított változatát használom. Kidobtam a jump jeteket 5 ssrm+1 lrm10 kombóval aprítom az ellent. 180-270 méter között minkét fegyverrendszer használható. 180-on belül gyilkos ssrm zápor 270 méteren túl lrm szurkálódás. Ez éppen elég ahhoz, hogy akár face-to-face megközelíthessek egy rám lövöldöző mechet, mert a becsapódó lrm robbanások elvakítják.
    Az egész titka, hogy nem nekünk kell az elsőknek lennünk a harcban illetve folyamatosan mozogni kell lehetőleg az ellen hátába. Ha már kialakult a cc, leszakadt egy két lrm boat vagy gyanútlan assault pláne valami kisebb, közel jön egy light a könnyű lrm boat kill reményében. Na akkor bevethetjük magunkat.
  • Torzonborz
    #3216
    fejet érdemes már ha el tudod találni. :) de ha befogod a célt akkor látszik hogy sérült e már vmelyik része ha igen akkor inkább oda érdemes lőni.
  • MaRee
    #3215
    Köszönöm, akkor a gauss-os K2-t fogom kipróbálni. Az egyébként számít, hogy hova lövök? Minden mechnek van külön sebezhető pontja, vagy van egy általános irányelv, pl fejet kell lőni?
  • [NST]Cifu
    #3214
    Akkor inkább úgy fogalmazok, hogy jelenleg a Gauss-t érzik a legtöbben. :)