6493
MechWarrior Online
  • vaakuum
    #3173
    Nemnem...teljesen nyílt pályán álltam..és nem az a bajom, hogy megláttak, hanem hogy a sziklából (a domb közepéből) jött a lövés, ahol én nem láttam senkit...
  • [NST]Cifu
    #3172
    Valószínűleg kilógott fal mellett a karod, és azt látták meg.
  • vaakuum
    #3171
    Értem én, hogy hőkamera, de ha a sziklafalból jön a lövés, és nincs ott semmi, akkor hogy? Egyik irányból átlátszó a sziklafal, meg átlőhető?
  • vaakuum
    #3170
    Nem működik ingame a TAB, és nem tudok chatelni sem. Nem tudom, mit patcheltek, de nem tetszik az eredmény...
  • [NST]Cifu
    #3169
    Nem mondom, hogy teljesen elégedett vagyok a PGI kommunikációjával, ám el kell ismerni, hogy nagyon igyekeznek, nemrég minden béta játékos egy e-mailt kapott, amiben a reagálnak a játékosok által felvetett problémákra:

    Nyílt béta: Tisztában vannak vele, hogy nincs a játék abban az állapotban, hogy a szélesebb közönségnek is bemutassák, ezért egy kicsit későbbre tolták el a Nyílt béta kezdetét.

    Lag problémák: Megtalálták a forrást, és ma egy patch kerül fel, ami megoldja várhatóan az ezzel kapcsolatos gondokat.

    Match Making: A fejlesztők is tisztában vannak vele, hogy a jelenlegi MM messze áll az ideálistól, de szükségszerűen lépésenként lehet csak a változásokat beépíteni.

    -1. lépés (Phase 1.): A probléma jelenleg, hogy egy 8 fős koordinált csapat gyakorlatilag uralhatja a játékot 8 PUG (pick up group -> magányos játékosokból összeállított csapat) ellenében. Ezért ideiglenesen 4 főben maximálják a csapatok méretét, és egy csapat mellé annyi PUG kerül mindig, hogy ki legyen a nyolc fő.

    -2. lépés (Phase 2.): Nyilvánvaló, hogy ez nem oldja meg a problémát, ezért hamarosan a csapatoknak két verziója lesz. A max. 4 fős csapatot a csapatvezető átkonvertálhatja 8 fős csapattá. Ám itt már kötelező a 8 játékos, vagyis 5-6-7 fővel nem lehet elindítani a csatát. Az ilyen 8 fős csapatok csak másik 8 fős csapatokkal harcolhatnak. Később lehetőség lesz arra, hogy egy kiválasztott 8 fős csapat ellen induljon el a csata.

    -3. lépés (Phase 3.): Hosszú távú megoldásként a játékosok eredményei alapján lesz az MM megoldva, tehát azonos képességű játékosokat igyekszik majd az MM összepárosítani. Ennek részletei még nem ismertek, különféle lehetőségeket vizsgálnak, és bár van egy kialakult elképzelés, nem szeretnék, hogy egy olyan, túlságosan is ambiciózus megoldás ígéretével becsapják a játékosállományt, ami esetleg nem bizonyul megvalósíthatónak.

    Alapító csomagok: Sokan panaszkodtak arra, hogy a Nyílt béta indulásakor miért kezd el egyből ketyegni a prémium, ha egyszer még a játék nincs olyan állapotban, hogy ő ezt elvárná. A megoldás az lesz, hogy bár elkezd a Nyílt béta indulásakor elkezd a prémium ideje ketyegni, később fel fog tűnni egy gomb (hogy pontosan hol, az még nincs tisztázva), és egyben a prémium ideje visszaáll az eredeti szintre (tehát egy Veterán csomag esetén 30 napra), ezzel a gombbal tudod elindítani a prémiumot ekkor már, vagyis mindenki maga döntheti el, mikortól ketyegjen.

    Itt van egy érdekes megjegyzés is, a Nyílt béta indulása után vásárolt Alapító csomagoknál nem lesz ilyen gomb, azok már "rendesen" ketyegnek. Lehet, hogy az Alapító csomagok még mindig nem tűnnek el?

    Balance: Tisztában vannak vele, hogy még nem az igazi e téren a játék, de véglegesen akkor kezdik el a finomhangolást, amikor megérkezik a Double Heat Sink, az Endo Steel váz és a Ferro-Fibrous páncél. Ha ezek is bekerültek, akkor fogják a végleges balance-t kidolgozni.

    Kiképzés: Tudják, hogy a játék betanulásához segédletekre, tutorialokra lenne szükség, ezeken is dolgoznak, hamarosan videók lesznek elérhetőek, ahol megmutatják hogy kell játszani. (Én is dolgozok egy zanzásított, egyszerűsített dokumentumon a magyar játékosok számára, ami csak a leglényegesebb dolgokat mutatja be - Cifu)

    Frakciós harc: A házak, zsoldoscsapatok és a házak közötti háborúk beillesztése a játékba nagyon komoly kihívás, de jelenleg még nem tartanak ott, hogy belefogjanak ebbe. Ha a Nyílt béta olyan szintre jut, hogy megtehetik ezt, akkor a fejlesztő csapat nagy részét átirányítják a Frakciós harcrendszer létrehozásához. Mivel előre megjósolni nehéz, hogy mennyi idő alatt sikerül ezt megcsinálniuk, még hozzávetőleges dátumot sem mondanak (korábban három hónappal a nyílt béta kezdete után datálták egyébként - Cifu). Ha a frakciós harcrendszer elkészül, akkor kezdenek el a Klánok invázióján dolgozni.
  • [NST]Cifu
    #3168
    1.: Kapcsolj hőkamerára (Thermal), azzal messzebbről ki tudod szúrni az ellenfeleket, téged is így szúrtak ki feltehetően.

    2.: Nem lehet tudomásom szerint az egérgörgőre és a 3. egérgombra konfigurálni jelenleg semmit, benne van az ismert problémák listájában.
  • vaakuum
    #3167
    Árulja el valaki, hogy lehet az, hogy a sziklafalból direktben fejbe lőnek két lövéssel, miközben és a 2-es zommal, 10 centiről nézem a monitort, és SENKIT (!!!) nem látok ott, ahonnan jönnek a lövések. ÉS hiába nyomkodom a targetolást, az sem működik, nem jelöl ki semmit!


    Másik kérdésem, hogyan lehet a W és S (előre-hátra) funkciókat átrakni egérgörgőre? Milyen sort kell beilleszteni a config fájlba?
  • vaakuum
    #3166
    A havas pályán kőkemény 4.2 és 6.1 közötti fps...
    Ez a múlt héten azért még 12 és 14 között mozgott!
  • En0k
    #3165
    Mi ez az új patch ? Valamiről lemaradtam....
  • keneseig
    #3164
    ok köszi
  • [NST]Cifu
    #3163
    Arányaiban sebez, vagyis elosztva kapja meg a sebzést a célpont. Tehát ha végighúzod mondjuk a jobb kéztől a bal kézig a sugár ideje alatt, akkor az öt komponens sérül 9 pontnyit (mondjuk 2-2-őt a jobb kéz, jobb torzó, középső torzó és bal torzó, és végül egy pontnyit a bal kéz). Ha sugár fele a bal kezet kapja el, a másik fele pedig mellémegy, akkor a kar sérül 4 vagy 5 pontnyit.

    Ezért jobb a Pulse Laser, lévén annak rövideig ideig tart a sugara.
  • keneseig
    #3162
    Mikor mondjuk a large laser 9-et sebez akkor azt hogy sebzi?
    Ha eltalálok 1 modult,de nem tartom rajt 1sec-en belül akkor megkapja a modul azt a sebzést?Vagy mi van ha a lábtól felhúzom mondjuk fejig a beam-et akkor azt hogy kell érteni?Akkor amit eltaláltam azt sebeztem 9el?
  • FerroTwL
    #3161
    Azért annyit hozzátennék, hogy sajnos nem javított ki sok mindent a patch.
    Lag van rendesen, az új patc-nél kicsit jobb, de a "régi"játékhoz viszonyítva nagyon szar. Ráadásul ha egy bizonyos idő eltelik (5-9 perc kb), nagyon sokszor úgy belagol, hogy játszhatatlan lesz.
    A film grain-t levették, de még mindig van és nem lehet kikapcsolni.
    A fényerősség még mindig túl durva, a sérült mechek továbbra is karácsonyfaként izzanak.
    Egyes garázsban tartott mechek eltűntek, vagy teljesen bugosak lettek, 0 armor van rajtuk, de az armor súlyát számolja a játék és nem lehet változtatni rajta.
    Még mindig task m-el lehet csak kilépni a játékból.
  • Masakari
    #3160
    Nem oroszok:D
  • Torzonborz
    #3159
    azért ezen látszik a normális hozzáállás .nem sumákolnak és próbálnak valamit tenni.
  • Paladin
    #3158
    Redditen volt egy AMAA, abból van a fórumon transcript, olvasgatom éppen. Abban is kérdezték a founder premium dolgot, amire sok mondatban kb annyit válaszolt az illető, hogy valamit tenni fognak ez ügyben, de semmi konkrétumot nem mondott.
  • [NST]Cifu
    #3157
    Ma hajnalban felkerült egy gyorsjavítás, amely a következőket orvosolja:

    -Játékfagyások
    -Zizikes kép
    -Konzol megjelenítése
    -Nem működő NARC és TAG

    A Mechlab problémáira azt javasolják, hogy ha sehogy se stimmel a Mech tömege, akkor mindent szereljünk le a Mech-ről, mentsük el, majd szereljük fel újra, és úgy mentsük el ismét.

    A lag problémájával kapcsolatosan megjegyezték, hogy dolgoznak rajta.


    Eddig a hivatalos megjegyzés, a fórumbéli reakciókkal kapcsolatosan azonban az a kép rajzolódik ki, hogy a lag csak rosszabb lett, és még mindig sokan ütköznek olyan problémába, mint a "no armor" (gyakorlatilag péncélzat nélküli) mechlab bug. A játék pedig kilépéskor továbbra is lefagy...

    Az MWO facebook oldalán pedig egy bejegyzés is feltűnt, amely szerint tisztában vannak a problémákkal, és nem indítják a Nyílt Bétát, ha a játék a jelenlegi szinten marad.

    Ez szép gesztus, de mindössze két napja jelentették be a Nyílt béta indulását, mégpedig mindössze egy héttel előre. Dícsérendő, hogy nem ködősítenek és beszélnek mellé, de ez akkor is kapkodásnak tűnik...

    Russ pedig a Twitteren küldött üzenetet, mely szerint az alapító csomagok prémium idejével kapcsolatos bejelentés várható.

    Ezzel kapcsolatosan több pletyka is terjeng.

    1. Az alapítók bónusz hónapot vagy hónapokat kapnak. 3-6 hónapot, nevezetesen.

    2.: Minden alapító csomagos emberke (függetlenül melyik csomagot is vette meg) kap egy plusz Mech-et. Nem tudni, hogy milyet, de mivel a Legendary csomagosokra is vonatkozik, feltehetően egy ötödik alapító Mech-ről lehet szó.
  • [NST]Cifu
    #3156
    Amivel élvezet a játék. Hosszú távon a prémium mech-ek úgy is csak pénzharácsolásra lesznek jók, tehát célszerű olyat választani, ami tetszik, és fekszik a játékstílusodnak. Én általában azt mondom, hogy Catapult vagy Atlas.

    Én Hunchback-et választottam, és megbántam. Nagyon szeretem a Púpost már a Táblás játék óta, de itt egyszerűen katasztrófa a dupla páncélzat miatt (a TT-ben ugye 20 pontnyi sebzés egy pontra még egy Roham mech-nek is fáj - itt még egy Könnyű mech is lazán túléli...). A Hardpoint rendszer miatt pedig nem lehet normálisan konfigurálni. Gauss-Púpost csináltam belőle, ám sok pályán nem lehet normálisan sniperkedni, és közelharcban három MedLas felér egy Gauss-al... :\
  • Masakari
    #3155
    azt válaszd amelyik neked bejön.
  • Jockey
    #3154
    nos, gondolkozom a founder packon, sztetek melyik mech-t erdemes valasztani?
    catapil cplt-c1
    atlas as7d
    huncback hbk-4g
    jenner jr7d
  • Masakari
    #3153
    orosz mentalitás (L)
  • [NST]Cifu
    #3152
    Én is a CB-be csatlakoztam be. A láthatósági rendszerrel éppen eleget foglalkoztam, illetve szapultam a tüzérséget. Kb. semmi reakció nem volt a Dev-ek részéről (ill. volt: kapott mindenki 3-7 napnyi bant, aki nekiállt a játékengine kibontásakor kiderült adatokat posztolni, vagy azokat felhasználni a rendszer kifejtésekor, megértésekor.).
  • Torzonborz
    #3151
    warpolo tankok ? :D bár az csak cb-n volt , ob-re már valamelyest gyógyult . de a mező közepén eltünedező KV-1-en bazi nagyon röhögtem annó :D ( láthatatlansági rendszer ugye ).
  • [NST]Cifu
    #3150
    Dunno, nem volt bivalyerős gépem akkor, de olyan nem volt, hogy játszhatattlan volt a játék. Én inkább high res texture pack-okkal játszottam (ok, nem is volt 60fps-em, de 20 alattit se nagyon láttam). Lag problémára én már nem emlékszem, de lehet csak nem emlékszem rá.
  • Torzonborz
    #3149
    most meg az amcsi az elsődleges tesztpálya ahol Mi is tudunk játszani ;)
    lag néha azért volt , fps problem meg nagyon is ( csak emlékezz vissza hogy készült hozza grafikát módosító progi ( tweak )+ low res textúra pakkok is ).
  • [NST]Cifu
    #3148
    1.: A WoT NA/US szerver open béta idejében nem volt fizetős prémium, naponta kaptunk 150 aranyat, ha jól rémlik. Az oroszoknál élesben ment már a játék, de ott állítólag a játékosok kérték ezt.
    2.: Azért a WoT open béta idejében ilyen drasztikus problémák laggal, fps-el nem voltak.

    Ráadásul ne feledjük, hogy a WoT esetében mi második vonalbeli játékosok voltunk, az orosz szerver volt az elsődleges tesztpálya.
  • Paladin
    #3147
    Elhiszem, én csak áprilisban próbáltam ki először :)
    Legyen úgy! (De remélem csak a játszhatóság javulásában követik a példát, nem a fillérbaszásban ;) )
  • Torzonborz
    #3146
    nem biztos , wot is egy rakás szar volt mikor indult aztán mégis kismillióan rászakadtunk. ;)
  • Paladin
    #3145
    Belapátolnak halom új dolgot (és velük új bugokat), plussz bugfixek (ami ki tudja mennyire sikerül, és milyen más galibát okoz ;) ), plussz az optimalizációs kísérletek, és az ezzel járó újabb buglehetőségek.
    Na erre engedik rá az OB-s playereket (miközben ahogy Cifu is írta, alapvető feature-ök még hiányoznak).
    Elég baljós receptnek tűnik :)
  • Masakari
    #3144
    pedig muszáj lesz bugfixel mert most olyanok kerültek be amik eddig nem voltak benne,és ha ezt benne hagyják az elég ciki.
  • [NST]Cifu
    #3143
    A következő patch nem a bugfixekről szólna elviekben. Ehhez képest nagy adag újítás jön (ECM, BAP, CC), miközben a pilot lab még félig sincs kész.
  • Masakari
    #3142
    a játszhatatlan laggot 1szer tapasztaltam eddig szerencsére,de ott nem tudom mi lett a vége(gyanítom döntetlen),szerintem a biztos győzelem ment el vele.

    Ez a lagg dolog és pl a játékból való kilépésnél történő fagyás elég gáz most. Illetve volt nekem 1 olyan is hogy beültem atlasba,kicsit feljebb vettem a grafikát megnézzem úgy mennyivel szebb/mennyire esik le az fps a minimumhoz képest,és ha full screenre raktam 1 fekete képernyő volt vagy ilyen nagyon durva pixeles... Szóval a mostani peccsben olyan dolgok maradtak benne amire nem fordítottak kellő figyelmet ez teljesen egyértelmű,ahogy az is hogy ezt javítaniuk kell ASAP.
  • Masakari
    #3141
    én azt honnan tudjam?:D
  • [NST]Cifu
    #3140
    cifu azért ha azt nézed hogy ez a prémium augusztus eleje óta ketyeg nem rossz :d mondjuk az más kérdés hogy semmi haszna nem volt eddig mert mindig volt reset...:)

    A reset miatt lényegtelen, sőt, ugye csak szeptemberben jelent meg a "valódi" free játékos, akinek nem volt MC-je. Szóval annyira nem gyerebe ez.

    Engem nagyon nem zavar az hogy jövőhéten elkezd ketyegni az óra,legalább tudom hogy onnantól amit gyűjtök az ténylegesen meg is fog maradni.

    Ezzel egyet is értenék, de mégse. Mert a játék messze van a késztől. Nem olyan dolgokról van szó, hogy nincs még frakciós harc, hanem arról, hogy konkrétan egyes mapoknál brutális lagzások vannak, meg eszméletlen FPS dropok.

    Október 16-al jön a Dx11 is. Ezek után abba bele se merek gondolni ott mi lesz.

    Nyílt bétát akkor indítanak, ha a játék már stabil, alapvető gondok nincsenek. Az, hogy a finomhangolás még szükséges, teljesen normális. De itt tegnap konkrétan többször úgy kellett kilépni a csatából, mert játszhatattlanul belagolt...
  • Paladin
    #3139
    ...és ez szerinted 95%-ban kész van?? :)
  • Masakari
    #3138
    OB-re mindig is azt írták hogy 95%-ban kész program,tehát nem 100% ezért nem végső teszt:)
  • Paladin
    #3137
    Na jó, kicsit túloztam, még akkor is, ha csak _szinte_ értéktelennek mondtam :)
    De totál megértem a lázongó foundereket, hiába marad meg amit gyűjtenek, ha ahhoz egy félkész izével kell játszani, holott OB-ben elvileg már egy kész cucc végső tesztelése kéne hogy menjen.
  • Torzonborz
    #3136
    azt azért nem mondanám hogy értéktelen , pénz és xp jön , nem vész el.
    ez annak lesz gáz akinek a játék ob mivolta miatt vmi gikszer becsúszik és nem tud majd játszani vagy csak korlátozottan.
    az már a supporton múlik hogy ilyen esetben mit tesznek.
  • Masakari
    #3135
    Nem értem miről beszélsz,nem lesz több reset ami pénzt keresel innentől megmarad majd.
  • Paladin
    #3134
    Attól még a csomagnak, amit a founder vett, egyik eleme így szinte értéktelen. Nyilván a többi része használható, akár erre is, de ez nem változtat azon, hogy a premium idővel meg vannak szivatva.