6493
MechWarrior Online
  • Torzonborz
    #3213
    jó mondjuk assaultot tényleg nem nehéz eltalálni. :D
    mondjuk ez megint ízlés kérdése. kipróbáltam gauss/ac-t is és nagyon nem jött be , ac szinte majd' mindig beragadt. ppc egész jó de laser-t érzem igazán. van akinek meg más jön be.
  • [NST]Cifu
    #3212
    Sniperkedni jól amúgy is vagy álló célpont ellen tudsz (másik sniper vagy LRM-boat), ott nem számít. Hatékonyan sniperkedni pedig nagy Alfa sebzésű fegyverrel lehet, az átkozott K2-ők is ezt csinálják, pár lövéssel le tudnak amortizálni egy Roham mech-et is...
  • Masakari
    #3211
    novemberben és decemberben lesz új map elvileg.
  • Torzonborz
    #3210
    "ER Large Laser (rengeteg hőt fejleszt, "nyaláb" sebzés, ami nem annyira jó távolra, ha az ellenfél mozog)"

    nagy hőtermelés , nyaláb ez így van viszont - szerintem - nagy távolságú sniperkedésre még mindig ez a legjobb mert a mozgó célt lehet vele követni , a többivel ez totál esélytelen lévén hogy kell némi idő mire odaérnek a célhoz.
    mondjuk perpill bent lévő mapeken nem nagyon lehet ezt kihasználni.remélem új mapeket is dobnak be 23án mert ez a mostaniak már csöppet unalmasak.
  • [NST]Cifu
    #3209
    Sniperkedni alapvetően a következő fegyverek jöhet szóba.

    Gauss (nem fejleszt hőt, nagy alfa sebzés, de lőszer szükséges)
    AC/2 v. AC/5 (nagy tűzgyorsaság, kis alfa sebzés, kevés hő, lőszerszükséglet)
    PPC v. ER PPC (rengeteg hőt fejleszt, jó alfa sebzés, minimum lőtáv)
    ER Large Laser (rengeteg hőt fejleszt, "nyaláb" sebzés, ami nem annyira jó távolra, ha az ellenfél mozog)

    A legnépszerűbb sniper a Cata K2 két Gauss-al. Jelenleg csak nála oldható meg a két Gauss. A másik verzió két AC/2 vagy két AC/5 ill. két Ultra AC/5.

    Gauss-ból lehet Hunchback és Dragon snipert is csinálni, de az a Cata K2-hőz képest nudli ugye.

    PPC / ER PPC sniper-ből Cata K2-őt lehet csinálni, az Awesome AWS-8Q-ból pedig 3-4 PPC/ER PPC snipert. Atlas-okból lehet még Gauss / ER PPC snipereket csinálni.
  • MaRee
    #3208
    Köszi a válaszokat! Sniper buildnek szerintetek megfelelne egy Catapult-K2 gauss rifle-kkel felszerelve? Vagy esetleg van valami oldal ahonnan jó buildeket lehet kibogarászni? Sniper érdekel legfőképp.
  • Masakari
    #3207
    Lesznek pilóta skillek is(elvileg),ezek mech skillek.
  • ximix #3206
    Nem tudom a PilotLab mit takar pontosan.
    Azt néztem én is, hogy pár skillt rálehet fogni a pilótára gyorsabban megáll , elindul, fordul, van egy két necces amire még rálehetne fogni a pilóta tapasztalatát gyorsabban fordul a törzs, mert ügyesebben bekonfigurálta az irányítást, de a törzs nagyobb kitérése nem a pilótán múlik és a jobb hűtés sem vagy a gyorsabb törzs forgás.

    Máshonnan nézzük akkor minden relatív, bár a történtet nem olvastam így csak fantáziálgatok , hogy egy tapasztaltabb pilóta egyre inkább maga vezeti a gépét tehát nem használja az előre beprogramozott sémákat és nem hagyatkozik a 100%-ban a giroszkópra hanem a saját érzékeit beleadva többet hoz ki egy gépből gyors megállásnál jobban hátra dönti vagy fordulónál ügyesebben szedi a lábait, a torzó forgást nagyobb sebességek végzi mint amit a gyro vagy a program tudna, ezeket a mozgássorokat elmentve idő után egyre jobban hozzád idomul a gép.
    Na jó felébredtem az utópiából:)
  • Caliph
    #3205
    ha elindult a csata nyomj egy alt-entert az kirakja full screenre
  • Masakari
    #3204
    Jelenleg a mechet fejleszti nem a pilóta képességeit;)
  • ximix #3203
    -Ez most ilyen egy ablakban fut és csak a csata megy teljes képernyőn.
    -Próbálgasd, amelyik szimpatikus.
    -Elsőnek csak próba gépekkel lehet menni, amik rögzített összeállítással vannak csak a fegyver csoportokat oszthatod ki a tüzeléshez.
    -A próba géppel csatában xp-t nem csak pénzt kapsz amiből majd megveheted az első gépedet amit már alakítgathatsz és a csatákban kapott xp-ből fejlesztheted a pilóta képességeit.

    Ajánlom figyelmedbe a fejlécben található FAQ részt.

    (rendes furcsa így magyarosan :)
  • MaRee
    #3202
    Ja, és egyébként miért nem tudom fullscreenben futtatni a játékot? Hiába van az optionsnél bejelölve és elmentve a fullscreen meg beállítva a felbontás, egy kis ablakban fut a játék.
  • MaRee
    #3201
    Melyik mechet ajánljátok egy teljesen kezdőnek? Először csak a trial mechekkel lehet menni? Most raktam fel a játékot, elsőre még elég káosz, főleg az irányítás :d
  • Paladin
    #3200
    Nem lesz.
    Pedig vártam volna az új cuccokat :)
  • xblades
    #3199
    Hát ha javították a hibákat legyen,bár nem tudom mi változik. Azt mondjátok hogy olyan sokan várnak a belépésre? Hogy túl terhelés lesz a szervereken, én nem hiszem.
    Tehát azon kívül hogy bárki akkor csatlakozhat amikor szeretne, a "rendszer" levezetése ugyan az marad. Kérdés ez elég lesz-e.
  • [NST]Cifu
    #3198
    Este kiderül. :P

    Eddig én nem láttam hivatalos bejelentést az Open béta eltolására (hiába utaltak korábban erre), ami nagyon arra utal, hogy márpedig kezdődik ma. Szóval őrültek háza, és sok bugfix várható. :)
  • Torzonborz
    #3197
    no lesz ma pecs vagy nem lesz ? :)
  • blackshark
    #3196
    Üdv!

    Tudom, hogy ez nem ide tartozik, de úgy érzem fontos tudatnom, hogy van Windows7 Fix MechWarrior 3-ra.

    Leírtam viszonylag részletesen:

    MechWarrior 3 sg fórum #36 bejegyzés.

    Akit érdekel tekintse meg esetleg próbálja ki.

    Köszi!
  • [NST]Cifu
    #3195
    <action name="m_wg1">
    <rebind device="keyboard" input="mouse1" index="0" defaultInput="1"/>
    </action>
    <action name="m_wg2">
    <rebind device="keyboard" input="mouse2" index="1" defaultInput="2"/>
    </action>
    <action name="m_wg3">
    <rebind device="keyboard" input="mouse3" index="2" defaultInput="3"/>
    </action>
  • xblades
    #3194
    Ha sikerült leírhatnád, mert az engem is érdekelne.
  • [NST]Cifu
    #3193
    Köszi az infot! Mindjárt megnézem, lehet-e a középső egérgombra rakni így a weapon group hármat (én úgy állítottam be, hogy bal egérgomb: 1. fegyvercsoport, jobb egérgomb 2. fegyvercsoport... de néha jó lenne egy harmadik... :D).
  • ximix #3192
    Ja nekem se áll rá a kezem, inkább a zoom-nak örülnék jobban az egérgörgőn, de kíváncsiságból megnéztem mükszik-e az ötlet.
    Elég kedély borzoló számomra csak egy irányba működik bár sok fokozata nincs, de nem soká ha minden igaz lesz pip zoom .
  • Masakari
    #3191
    én továbbra is teljes idiótaságnak tartom a görgőre való állítást. gombokon sokkal jobban lehet kezelni.
  • ximix #3190
    Hát ő
    A játékban a beállítás(Options) menüben a másodlagos billentyű kiosztás rovatba a W és az S mellett megadod Pl: a numerikus 9-et és a 6-ot.



    Majd elmented a beállításokat és rutinosan feladatkezelővel becsukod a MWO-t :))

    Letöltőd a Notepad++, majd telepíted.


    Én A TotalCommandert használom ott megkerestem az "actionmaps.xml"-t ami a játékbeli nevedről elnevezett mappában van majd jobb klikk rajta és a menüben nálam szerepel a "Edit with Notepad++"-ra klikk vagy a Notepad++ nyitod meg és ott keresel rá az "actionmaps.xml"-re, kinek-hogy.




    A Notepad++ által megnyitott actionmaps.xml-ben megkeresed azt a bejegyzést ahol szerepel np_9 és np_6 vagy amit választottál a másodlagos billentyűzetnek.
    Átírod őket mwheel_down-ra és mwheel_up-ra majd simán elmented (felül a menüsorban Fájl--> Mentés(Ctrl+S)) és bezárod a Notepad++-t.




    Elindítod a MWO-t és elvileg működik.




    AZ egérgörgő egy tekerésre mekkora "gázt" adjon nem tudom hol lehet beállítani.

    Amúgy az cryengin-nek itt van az oldala
    http://freesdk.crydev.net/display/SDKDOC2/Setting+Up+Controls+and+Action+Maps




  • keneseig
    #3189
    felettébb hasznos lenne,ha azzal is láttam volna,csak benyomtam és nem...
  • Torzonborz
    #3188
    nos igen az emberek hajlamosak erről megfeledkezni pedig felettébb hasznos.
  • [NST]Cifu
    #3187
    A Critical damage-t úgy kell érteni, hogy valamelyik torzódon nincs már páncél, és valamelyik alapvető elemet ért találat (nem az engine-t, mert akkor halott lennél egyből).
  • Masakari
    #3186
    még mindig thermo vision.....
  • keneseig
    #3185
    És az hogy van,hogy 1x river city-n 1-ik bázisról látom a másik bázis szélén az ellent,majd máskor nem,és úgy kapom az ellenséges bázisról a lövéseket h azt se látom aki lő...mind2x awesommal voltam.
  • keneseig
    #3184
    Vagy itt a kritet nem úgy kell érteni,hogy a maximumot sebzi a fegyver hanem csak simán kiesik az a modul ami miatt már nem működik a mech.mivel a fegyóknak fix sebzésük van...
  • keneseig
    #3183
    Ezt a kritikus sebzést amibe belehalok egyenlőre nem értem.Awesome-al mentem ellenem 1 másik jött.Előbb kezdtem el gyepálni 4-5 lövéssel(rakéta/lézer) és mégis ő lőtt ki krittel...
  • xblades
    #3182
    Nos ugye elvileg van egy kötött időpont amikor megindul a Clan invázió, mivel úgy találták ki hogy valós időben folyik a játék bizonyos mértékben van bő 5 hónapjuk a nyílt béta > frakció harc > Clan-ok érkeztéig.

    A többit pedig korrekt lépésnek tartom.
  • vaakuum
    #3181
    Ja nem, az a rakétás...olyanban, mint ami a trialok között volt két hete.
  • vaakuum
    #3180
    cata A1
  • Masakari
    #3179
    Hát pedig akkor tuti szemből lőttek csak nem onnan amit te néztél hanem egy jóval távolabbi pontról!!!!!;)
  • Masakari
    #3178
    Hát nem 1 wargaming a csapat az tuti:)))
  • Torzonborz
    #3177
    egyébként milyen mechben ültél ?
  • vaakuum
    #3176
    Nem jöhetett hátulról, az első másfél percben történt, még mindenki a saját térfelén bolyongott. A domb oldalából jött, gúvadó szemekkel néztem a pontot, ahonnan kilép a sziklából a két lövedék, hogy visszalőjek a gaussal, de csak a szikla látszott...mondjuk mire képernyőképet nyomtam volna, a kabin kidurrant, úgyhogy bizonyétékom persze nincs.
  • Torzonborz
    #3175
    nekem kifejezetten tetszik az hogy ennyire igyekeznek , lehet hogy a játék nincs olyan állapotban mint sokan várnál de az ilyen szintű kommunikáció meglehetősen fontos mert ebből is látszik hogy nem szarnak a játékosok fejére.
  • Torzonborz
    #3174
    onnét jött a lövés vagy oda ment ? mert lehet hogy Te az előbbit érzékelted közben meg hátulról molesztáltak ! ne felejtsd el hogy ez fps néha csalóka tud lenni az ami az ember érzékel.