6493
MechWarrior Online
  • ximix #3293
    Atlas-al ki mennyi sebzést szokott kiosztani ?
  • [NST]Cifu
    #3292
    Miért? Nem csak ellenfél, bajtárs is több lesz...
  • keneseig
    #3291
    Az oké,de az élet-halál harcok tovább tarthatnak,mint jelenleg
  • [NST]Cifu
    #3290
    Nem egyedül kell 12 ellenséget megölnöd...
  • keneseig
    #3289
    Most tök jó a beállításom úgy érzem Cata A1-en,de attól félek ha bejön a 12 player akkor kevés lesz a lőszer...
  • gorugrany
    #3288
    A ballisztikus és az energia fegyvereknél a "range" oszlopban lévő szám az a távolság, ahol a fegyver a maximumot sebzi. Azon túl arányosan csökken a sebzés egészen a "max range" távolság nullájáig.
  • keneseig
    #3287
    csak a táblázatból néztem h vannak a minimumok ezeknél + Energy-nél is...
  • [NST]Cifu
    #3286
    Ha jól tudom egyik ballisztikus fegyvernek sincs minimum lőtávja. Az AC/2-nek lenne tán, de úgy tudom, hogy a játékban annak sincs.

    Egyébként igen, valahogy úgy van, hogy PPC-nél 180 méter alatt egyre kevesebbet sebez, és tán 90 méteres távnál közelebbről már szinte semmit sem árt.
  • keneseig
    #3285
    A ballistic fegyóknál a minimum lőtávon belüli sebzés is arányosan csökken,mint a maximumé?
  • [NST]Cifu
    #3284
    Sima engine-ből is rakhatsz be könnyebbet, illetve a páncélzatból is áldozhatsz fel. De természetesen az XL engine nagy mozgásteret ad azért...
  • keneseig
    #3283
    este valaki jönne?
  • MaRee
    #3282
    Gausspulthoz mindenképp XL enginet kell venni? Standarddal nem fog menni? Mert ugye gondolom azért kell az XL, mivel elég nehéz a két gauss együtt (30 tonna), node ha én leszedek mindent a mechemről (2 medlas, 2 ppc, 12 heat sink) akkor már 28 tonnával könnyebb is, ugye kéne még 2 tonna a gaussokhoz meg még egy-kettő a lőszerhez, más ugye nem kell. Az alap 260-as engine 16,5 tonnás, ha ezt lecserélem mondjuk a 210-es standadra, akkor egyből van 6,5 tonnám amivel bőven elférnek a fegyverek és a lőszer.
  • gorugrany
    #3281
    Tegyük még hozzá, hogy jelenleg úgy működik a játék, mintha minden mechben C3 lenne. Szóval ha egy light előrekommandózik és látja az ellent (tehát nem kell TAG vagy NARC), akkor a többiek hátulról tudják szórni lrm-mel. Erre is nagyon használhatók. A C3 a TT-ben célszám bónuszt jelent a NARC meg a TAG pedig a becsapódó rakéták számának növelését.
  • MaRee
    #3280
    Köszönöm ez jó kis összefoglaló volt, így már világos :)
  • [NST]Cifu
    #3279
    A gond az, hogy felszerelésed határozza meg a feladatodat igazán. :)

    Létezik felderítő rohammech is (Banshee). :)

    A light mech-ek a leggyorsabbak, feladatuk elsődlegesen a felderítés, de nagyon jók az átkaroló hadműveleteknél is, gyorsan az ellenség hátába kerülhetnek, és két-három light mech gyakorlatilag bármilyen Mech-et szét tud kapni.

    A medium mech-ek elviekben a legnépesebb család, általános támadó feladat az övék, de akadnak sniper/támogató, sőt, felderítő Medium Mech-ek is, ahogy dedikált feladatú is (mint a városi harcra tervezett Hunchback). Az ő sebességük még mindig elég nagy, hogy bekerítő hatműveletekhez jól lehessen használni, és az ellenséges felderítőkkel elbánjanak.

    A heavy mech-ek képviselik a valódi átütőerőt, komoly tűzerő mellett már elég komoly páncélzattal bírnak ahhoz, hogy szemtől-szembe harcnál ne rebbenjen meg a szempillájuk. A feladatkör itt is jellemzően a harc, de immár specializáltabban (pl. az LRM-boat Catapult vagy Archer, vagy a Légvédelmi/távoli tűztámogató Rifleman és Jagermech).

    Az assault mech-ek vagy áttörő feladatot kapnak, vagy pedig a fő vonal mögött mint mozgó fegyverplatform szerepében tetszelegnek általában, és jellemzően a parancsnokok ülnek a pilótafülkében. Túl lassúak a komoly manőverekhez, így inkább védelmi, vagy frontális támadáshoz illenek inkább.

    Ez a Battletech beosztás.

    A valóság az MWO-ban ettől azonban alaposan eltér.

    A Light Mech első sorban scout, a feladata a TAG / NARC célmegjelölőkkel a célpontok "megfestése" az LRM-ek számára, az ellenség mozgásának felfedése, és az ellenfél hátországának zaklatása (LRM-boatok). Ezen kívül ők elég gyorsak ahhoz, hogy visszarohanjanak a bázisra, ha az ellenfél egy felderítője éppen nekiállt elfoglalni.

    A Medium Mech első sorban az ellenfél bekerítésére jó, hagyni kell a heavy/assault mech-eket előre menni, és mögöttük a célpontot megközelítve annak a hátába kerülve komoly sebzést leadni. Persze lehet LRM-boat Hunchback-at is gyártani. Ahhoz is elég gyorsak, hogy az ellenfél könnyű Mech-eitől megvédjék a snipereket és LRM-boatokat.

    A Heavy Mech-ek már elég vastagok ahhoz, hogy frontvonalban is jól szolgáljanak, és elég tűzerővel bírnak, hogy komolyan félni kelljen tőlük (lásd SSRM-boat vagy Gauss-boat Cata).

    Az Assault Mech-ek fegyverzettől függően nagy távú támogatók (LRM-boat Awesome és Atlas), vagy pedig "áttörő" mech-ek (közelharcos Atlas, MPulseLas-boat Awesome AWS-8Q).
  • ximix #3278
    Tegnap én is sikeresen elértem az Atlas-ig DC vettem meg 2db LBX-10 és 3db SRM6 van rajta, közelharci masina csak csak az ellenfélig ügye el is kell érni egy darabban :)
    Ennél ilyen problémával nem találkoztam a páncéllal kapcsolatban.
    A motoron gondolkozom xl-300 vs xl-360.


  • MaRee
    #3277
    Valaki esetleg letudná írni röviden az egyes mech típusok(úgy értem light,med,heavy) szerepét?

    Mert már párszor le lettem oltva játék közben, hogy nem azt csinálom, amit kéne. Light-ként gondoltam a scoutolás a fő feladat, de most is ilyeneket írtak nekem, hogy a long range supportot kéne védenem meg isten tudja, nem a többi light mechel kergetőzni Hiába pug, azért én szeretnék hasznos tagja lenni a csapatoknak, úgyhogy segítsetek légyszi.
  • keneseig
    #3276
    in game a chat színét lehet valahogy változtatni?Nagyon zavar ez a szín alig lehet látni ezt a kéket
  • keneseig
    #3275
    huh
    6 kill új rekord:)
  • Masakari
    #3274
    De legalább közben rájön magától és nem mindenben mástól várja a választ:)
  • Torzonborz
    #3273
    jól elbeszélgetsz itt magadban :)
  • keneseig
    #3272
    erre is rájöttem sry...
  • keneseig
    #3271
    Most mást nem értek cplt A1-en 6 rakéta slot van 2xLrm 15el.C4-en csak 4 mégis 2xLrm 20al van szerelve+lézerek?Csak nekem fura?És a1-re nem tudok Lrm 20at tenni mivel 5 slotos és 1 karon csak 3 van...
  • keneseig
    #3270
    közben rájöttem
  • keneseig
    #3269
    Pilot Lab-ban az Elite és Master képességeket csak prémesek kaphatják meg?Vagy azokkal mi a helyzet?
  • [NST]Cifu
    #3268
    Nagyságrendileg 600 méteres távolság és tiszta rálátás kell ahhoz, hogy befogd. Jelenleg ezért népszerűek a Gauss-boatok, mivel ott nem kell befogni a célt. Hőkamerával meglátod messziről, és már tudod is lőni...
  • Nagydög
    #3267
    Bug. Turelem!
  • keneseig
    #3266
    De akkor valaki már spotolta,és rá tudsz váltani R-el.Én arra gondolok,mikor 1edül vagyok 1 oldalon,más nem láthatja,csak én és áll mondjuk 8-900m-re.Akkor csak látom,de mégse tudom spotolni+targetelni.
  • MaRee
    #3265
    Érdkes, nekem még úgy is befogja a célt, ha egy domb vagy épület van köztünk és 1000+ méterre van.
  • keneseig
    #3264
    ÉS a tergetelés milyen messziről működik?Sokszor hiába látom a célpontot nem targeteli be,vagyis gondolom van 1 bizonyos távolság aminél igen.De akkor ez osztályonként eltérő lehet?És hiába nyomok rá az R-re akkor sem targetel.

  • Jockey
    #3263
    na lol osszegyujtottem atlas as7d-re a penzt, erre akarmit csinalok akarhanyszor teszem vissza ra mindig leveszi menteskor az armor-t a geprol..nem tudom kiprobalni erdemben mert papir..
  • Masakari
    #3262
    jó akkor fogalmazok másként(nehéz eset vagy remélem tudod). Alapvetően a center torzót célozza az ssrm,tehát ha szemből rohan rád vki és úgy lövöd akkor a nagy része a center torzót fogja eltalálni,de nyilvánvalóan!!!!!!ha valaki rohangál körülötted akkor a rakéták nem fognak neked 25000000000 másodpercig röpködni amég tökéletesen telibe kapják a center torzót hanem a legrövidebb úton repülnek a "cél" felé,ez azt jelenti hogyha oldalról lövöd akkor nyilván a kezet és oldalsó torsót kapja el stbstbstbstbstbstbstb remélem most már érthető???!!!

    (ezt akarják javítani hogy random legyen mint az srm)
  • vaakuum
    #3261
    Mondjuk éppen emiatt gondolkodtam el azon, hogyan lehetne egy helyben állva a fordulás sebességével játszani... ha közel köröz a commandó/jenner, akkor bizony igencsak nehéz rajta tartani a célkeresztet, hogy a befogás megmaradjon. Ha ehhez még némi szintkülönbség is társul, akkor pláne.
    Ha folyamatosan nyomom a kanyart, akkor néha túlfordulok rajta, ha meg egy pillanatra megszakítom,akkor néha annyira túlszalad a light mech, hogy akkor meg már azért nem tudom befogni. Pedig sokszor tényleg csak egy villanásra engedem fel a gombot.
  • vaakuum
    #3260
    A mindig oda megy effektet én nem tapasztalom... nekem bizony sokszor megy mögé, és olyan is volt, amikor rányomtam az alfa-strikra a 6*ssrm catapulton a körülöttem szaladgáló, de egy pillanatra a sziklánál felakadó commandóra, akkor utána csak a torzó és a két láb rohant tovább, tökéletesen lecsupaszítva. Mondjuk villant a középső torzó is, de még csak be sem pirosodott...

    Illetve ütközéstől felborult jennerrel is jártam így, de az is tény, hogy volt, amelyik azonnal totálkárt szenvedett. Ezért én nem örülök neki, ha megpiszkálják az ssrm célzást, mert én nem tapasztalom azt, hogy nagyon egy pontba menne mindig.
  • Torzonborz
    #3259
    szerintem be is kell targetelni hogy megkap a spot-ot.
  • MaRee
    #3258
    Igazából csak pénzszerzésre van most ez, de tényleg elég lassú alap engine-nel, kb 94 kph a max sebesség. Mondjuk meg vagyok vele elégedve, szépen lehet osztani az áldást. Néztem ezeket az xl engineket és elég sokba kerülnek, ha meg a javításuk olyan horror mint amit lentebb írtatok, nem veszek mert nem tudnám miből javítani. Akkor egyelőre marad így, majd ha végre meglesz az áhított cata fullosan, utána fejlesztgetem tovább ezt :)

    A scoutolásnál amúgy nem nagyon értem mikor kapok pénzt, ha én látom meg először az adott mechet? Elég ha csak már simán látom, vagy R-rel be is kell targetelni?
  • Torzonborz
    #3257
    kinek mi , xl nélkül lassú de nagyon . xl-el jennerrel is lehet tartani a tempót így nem tudnak meglógni + nagyobb vas körül is szépen lehet kőrözni. szóval jó az nagyon is.
    cserébe drága. akinek nem elite commando az elsődleges annak nem éri meg.
    nekem igen :P
  • Paladin
    #3256
    Jó az XL nélkül is, úgy jobban hozza a pénzt :)
  • Masakari
    #3255
    Sok kicsi sokra megy + az ssrm mindig a center torzóba megy,és azért 1 lightnak az fáj(meg minden másnak is főleg ha hátulról találja el.)
  • Torzonborz
    #3254
    tegyél bele XL engine-t , gyorsabb lesz + némi tömeget is nyersz ahová mehet még vagy hs vagy ammo később még egyéb modul.