6493
MechWarrior Online
  • xblades
    #2933
    Elvileg nem mert hiába ugyanaz a motor a játék felépítése már más.
    A gond inkább még mindig a játékbeli finomhangolás hiánya miatt van ezen a téren.
  • zozobp
    #2932
    Szevasz Bandi! Kenjük :)
  • CsulokBandi
    #2931
    hejjj szevasz zozi: ) kenjuk?: )
  • lammaer
    #2930
    Közben megjött nekem is a closed béta inv.... ahhoz képest hogy szombaton regeltem. Lehet érdekli őket hogy a jó öreg Ati 4850-en vajon hogy muzsikál a cucc :D
  • zozobp
    #2929
    Milyen Atlas konfigot javasolnátok?

    Most találkoztm egy másik atlassal. 1 lövésből levitte az AC20-asom. Aztán következő lövésből levitte a karomat. Majd a 3ik lövésből a másik karomat. Nem tudom hogy csinálta de nagyon durva cucc volt. Nem árulta el milyen fegyókat használt. Az én atlas verzióm AS7 - D- 0c, a 3 rakéta slotos rendszer.
  • lammaer
    #2928
    Hát, speciel én olyannyira odavagyok a játékokban a víz megjelenítéséért hogy a settingnél az megy kapásból minimumra, az árnyékokkal együtt.

    Csatahajós játéknál vagy sub szimulátornál oké, de se tankoknál, se mecheknél, se más FPSben nem tartom fontosnak.

    Itt is lehet olyan bug mint a Crysis2-ben, ahol a vizet szépen számolta a rendszer még a szárazföldön is, csak ugye nem látszott mert alatta volt... :) Vagy ez nem az engine része?
  • [NST]Cifu
    #2927
    Passz, a Cryengine-ben már a Dx9-es résznél is volt tesszelációra vonatkozó sor a .cfg-ben, én ezért gondolom, hogy az lehet a dolog.

    Ha tesszeláció nélkül csinálták meg így a vizet, akkor le a kalappal előttük...
  • Torzonborz
    #2926
    szerintem meg : igen dx9től van de ott ez még csak software-es ezért is nem nagyon használták, dx11től van hardware support azaz onnét tudják a gpu-k számolni. dx11 meg még nincs mwo engine-ben , options-ben sincs tesszáláció ( ált. azért be szokták tenni ki-bekapcs lehetőséget ).
    ha tévednék akkor elnézést.
  • [NST]Cifu
    #2925
    A Tesszeláció nem Dx11-es feature, már a Dx9-ben megjelent, csak a Dx11-ben teljesedett ki.
  • trilit2
    #2924
    Na ez az éppen az előbb történt velem: Amikor éppen sikeresen kilőttem egy ellenfelemet azt írta ki a játék ,hogy "trilit has killed" attól függetlenül ,hogy én túléltem a csatát még csak a kill-t sem kaptam meg. E meg mi a szösz... valaki találkozott már hasonlóval?
  • Masakari
    #2923
    ????
  • Ry0K3N
    #2922
    bizony ő de semmi különleges nincs a konfigjában csak a "heavy metal" felirat a gauss ágyún és a sok külső hangszóró :D
  • Paladin
    #2921
    Igen, ő :)

    (Csekkoltam, mielőtt azt írtam, hogy lenne, ha nagyon akarnák :) )
  • Ry0K3N
    #2920
    De Rhonda Snord. De ennek utánanézek.
  • vaakuum
    #2919
    NEktek is még legalább egy percet kell várni, miután vége a meccsnek, hogy a robotnak megszűnjön a in Battle státusza?
  • Torzonborz
    #2918
    arról egyébként nincs hír hogy kb mégis mikor tervezik open beta indulást ?
  • Paladin
    #2917
    Na ja, igaz, valószínűbb, hogy valami ismertebb darabot tesznek be. Csak a korábbi pletykák miatt gondoltam :) (Egyébként ha nagyon akarnák, lenne olyan karakter :) ).
  • Masakari
    #2916
    És nem :D mindent módosítottak okt 16-ra,ahogy nézem ott annyi új dolog lesz hogy sztem megbolondult méhkas módjára fognak a megzavarodott emberek rohangálni :D
  • Masakari
    #2915
    Inkább Yen Lo Wang,1 db karakter se ment hihglanderrel ebben a korban.
  • Masakari
    #2914
    Cicada lesz nem Flea,új map talán 1 módosított verziója lesz 1 korábbi mapnak.
  • Paladin
    #2913
    Nem írtak még konkrétumot? Kedden csak annyi volt, hogy most nem volt rendes patch, csak egy picike, jövő héten majd viszon húdelesz :)

    Ahogy nézem viszont az upcoming dolgokat, okt 16 lesz bőven érdekes:
    endosteel
    double heatsinks
    FF armor
    Artemis
    PIP Zoom module és pilot skill

    Plussz Cicada és 'A Hero Mech' (ez utóbbira nekem gyanús a Highlander)
  • Torzonborz
    #2912
    október 9én lesz a következő patch azt írják lesznek benne finomságok ( gondolom Flea is meg remélem már új mapet is kapunk ).
  • Torzonborz
    #2911
    vagy ha magát a modellt nem is látni mert elvész a ködben de a mech által kibocsátott hő biza árulkodó lehet :D
    no meg igen atlasok elég sokszor lebuknak a szemük miatt .

    tesszeláció dx11 ficsőr ,most meg még csak 9-et használ az engine nem ?
  • [NST]Cifu
    #2910
    Az MWO motorja 500 méteren túl is számolja a modelleket. Az Atlasok vörösen izzó szemét még 1km-nél messzebbről is lehet látni. Szóval sokkal nagyobb a grafikai motor igénybevétele. A másik fele, hogy a WoT motorja nem használ pl. tesszelációt...
  • Nagydög
    #2909
    Nincs azzal baj, hogy aki eloszor belep, annak fogalma sincs mi az abra. Kulonosen ha a BT is teljesen uj neki. A multkor emlitett kezdo sraccal is csak az volt a gaz, mikor szembesultem vele, hogy amit en 5 vs 8 mecsnek gondoltam, az igazabol 4 vs 8.
  • Torzonborz
    #2908
    akkor itt még nagyobb sírás lehet , nem mondom hogy Einsteinnek kell lenni de azért a konfigolást jól meg kell gondolni + az irányítást is nagyon meg kell szokni. :D

    Cifu : vmi hasonló konfig , víz nem volt a közelben csak 1 szál Cata-al próbált küzdeni de már attól is akadt rendesen.
  • lammaer
    #2907
    "(ie.: pl. egy 500 méterre lévő harckocsit, amit nem látsz, a motor nem is vesz figyelembe)"

    Ezt hogy érted? Lőni lehet (hogyha mondjuk előtte láttad mert közelebb voltál és nem mozdult el), de amit nem látsz azt a grafikus motor hogyan vehetne/minek venne figyelembe?
  • lammaer
    #2906
    Höhö hát igen, nem véletlen hogy a tankos topicban is a sírás nagyrésze a játékosállomány miatt van. Pedig valljuk be, oda nem kell kvantummechanikai ismeret.

    Az ellen nem lehet tenni semmit, ha a playerek nem értenek vmihez. Ha ezt párosítjuk azzal hogy egy ingyenes játék még bonyolult is, "izgalmas" világ előtt állunk.


    MOndjuk az MWLL-ben annyira nem volt rossz az ilyen irányú tapasztalatom, igaz, ott tán 15vs15 ment, ha 1-2 ember kiesett hát nagy ügy (menet közben meg be tudtak lépni mások is).
  • Caliph
    #2905
    teamkill penalty -15k cb...a szokásos felbukott mech ugrálás/csúszkálás miatt csóri csapattárs jenner kapta az alpha strikot:D
  • [NST]Cifu
    #2904
    A "mennyit lehet nyerni" dologra nehéz válaszolni. De a hiv. fórum alapján elfogadhatóan futott Core2Duo+Radeon4850 szintű gépeken is.

    A WoT ilyen téren egyáltalán nem jó viszonyítási alap, kezdve ott, hogy a játékengine fizikailag nem számol azokkal az objectekkel, amik nem látszanak (ie.: pl. egy 500 méterre lévő harckocsit, amit nem látsz, a motor nem is vesz figyelembe). Amúgy pedig a legtöbb visszajelzés a vízre panaszkodik, valószínűleg annak tesszelációja küldi a porba a gyengébb videókártyákat.
  • Torzonborz
    #2903
    cfg/xml bütyköléssel mennyit lehet nyerni ? délután feltettük cimbora laposára és hát okés hogy 2.5 éves cucc és nem extra erős ( bár pl wot egész jól elfutkorászik rajta ) de 1024*768 felbontáson , beállításoknál minden minyima és 1 mechel a képernyőm már akadt . ez azért kicsit erős.
  • Masakari
    #2902
    Sima f4-el szoktam megnyitni.
    Elérési útvonalnak elvileg jónak kéne lennie,de majd holnap ránézek,már nincs kedvem benyomni a másik gépet.
    max tolok 1 installt ahogy említetted.lehet az tényleg segíteni fog(legalábbis remélem).
  • [NST]Cifu
    #2901
    Tippem akad, de annyiféle ötlet van, hogy a triviálisokat se lehet kizárni.

    -Ellenőrizd le, hogy stimmel-e az elérési útvonal. Még a .Cfg editálás elején futottam olyanba, hogy egy patch után sikeresen a /Program files/MWO könyvtárba sikerült valahol telepítenem az aktív MWO-t. Én meg persze bőszen a régi könyvtárba irogattam át az user.cfg értékeit, és boci szemekkel lestem, miért nem változik semmi.

    -Csinálj egy teljesen friss installt.

    -Mivel editálod az user.cfg-t és az atributes.xml-t? Nem lehet, hogy valami olyan kódolás került bele, ami nagyon nem kellene? Csináld nulláról, és került a hagyományos szövegszerkesztőket (Én ajánlom a notepad++-ot, saját tapasztalat - miután egy óvatlan editálás miatt fél napos plusz munkát generáltam magamnak)
  • Masakari
    #2900
    Valakinek valami tipp arra hogyha elvileg működnie kéne a cfg-nek és mindent átállítok ahogy kell akkor mért nem működik??
  • BoneDragon
    #2899
    1000 béta kulcsot osztanak ki!
  • vaakuum
    #2898
    Mondjuk simán lehet, hogy DC-t kapott, vagy kifagyott nála a játék.
    Néha velem is előfordul. Van, amikor a betöltéasnél levág, máskor ingame dob ki. És ugye a mérkőzésbe nem lehet reconnectálni. De lehet egyszerűen csak kapott egy telefont, miközben a mérkőzés kezdetére várt...vagy egyujjas kifordított bundakesztyű...
  • [NST]Cifu
    #2897
    Az "induló noobok" esetében egy apróságra felhívnám a figyelmet:

    -Kezdjük ott, hogy az MWO azért egy elég komplex játék. Ez nem egy Counter-Strike vagy BF szitű FPS, amelyet pár játék után ki lehet ismerni, elsajátítani legalábbis alapfokon. Egy egyszerű Mechwarrior-szűz játékos, aki arcal beesik előre az MWO-ba, valószínűleg jó pár meccsen át kell essen, hogy legalább a minimális dolgokkal (mozgás, fegyverkezelés, weapon groupok, hőháztartás, stb.) eljusson egyről a kettőre. Márpedig a szitu az, hogy ilyen játékosok adják a játékosbázis jelentős hányadát, tehát számolni kell velük.
    -Ebből a szempontból az MWO roppant fejletlen, itt nincs jelenleg beépített segítség, help, vagy komplett "how to" dokumentáció. Akad egy-két jobb-rosszabb guide a hivatalos fórumon, de kb. ennyi.
    -A játékban jelenleg nincs "tanulókör", nincs tesztpálya, egyből mindenki ugrik a mélyvízbe. A WoT-ban ez ugye úgy volt megoldva, hogy a Tier I-II. csatákba magasabb Tier-ű játékos nem tudott becsatlakozni, vagyis a kezdő játékosok jellemzően vagy kezdő játékosokkal találkoztak, vagy olyan veteránokkal, akik direkt tudták, hogy kezdő játékosok közé kerülnek. (Ettől a Tier rendszer még nem véd meg a nooboktól, WoT-ul ugye a Maus noob).
    -A későbbiekben a terv ugye egy olyan MM, amely a játékos képességeit, tapasztalatát is figyelembe veszi, ezáltal veterán játékos elviekben nem találkozhat olyannal, aki most kezdi a játékot, és az első csatában rácsodálkozik arra, hogy a bal egérgombra az összes fegyvere elsül, ő meg túlmelegedve leáll a második ilyen után.
  • Nagydög
    #2896
    Tenyleg nagyon szar, mikor mar a kezdesnel egyel kevesebben vagytok, es a visszaszamlalas alatt meg latsz ket disconnectet. 5 vs 8. Good luck! Menetrendszeru szettepettetes a tulero altal. Spectatorkent meg megtekinthetem, amint a kollega a kezdon all az Atlasaval es egyelore meg csak a tuzgombot talalta meg a kornyezo epuletek nagy banatara.
  • Ry0K3N
    #2895
    Semilyennel mert patch óta nem nagyon játszom.
  • [NST]Cifu
    #2894
    @Ry0k3n: Milyen loadouttal nyomod?

    @Masakari: A hivatalos fórumon is állandóan téma, a Dev-ek említették, hogy keresik a megoldást erre, tisztában vannak vele, hogy ezt a problémát kezelni kell.