6493
MechWarrior Online
  • Zopl
    #5053
    Mindenképp használj valami mech építő progit.
    Erről tudsz komplett fitteket is linkelni:

    http://mwo.smurfy-net.de

    De van a fórumokon excel táblás és javás progi is.

    De nem tűnik rossznak az a fitt sem amit írtál.

    Ha gyorsabb kell mondjuk tanulni, akkor catapult vagy hunchback mondjuk.
  • Masakari
    #5052
    Ezzel illene pedig ölnöd.
    Az én atlasomon van
    2 Large laser
    2 Medium laser
    1 LB 10-X AC
    1 SRM6
    1 SRM4
    1 AMS
    Van olyan meccs mikor 5-6 killt csinálok vele.Persze van amikor elsők között dőlök ki,de sokszor ez azon múlik,hogy a csapatom lemming módjára megöleti-e magát 2 perc alatt vagy ésszel játszik és van időm nekem is kibontakozni.
  • electrik
    #5051
    Köszönöm a segítséget de mint kezdő eltudod képzelni mennyit értek belőle:)

    Nekem az a bajom az atlasal hogy lassú és hiába nagy a tűzereje szinte nincs is kill-em.
    Olyasmi kéne ami balance-ban van sebeséggel és a tűzerővel (vmi medium mech kéne)
    Az én atlasom így néz ki

    2 Large Laser
    1 Med Pulse Laser
    1 Anti Missile
    1 LB 10-X AC
    1 LRM 5
    1 LRM 15

    ezeket válogattam össze :D
  • Zopl
    #5050
    A játékstílusod adja meg, h jó-e az Atlas neked, vagy nem. :)
    Én azt szoktam mondani, h a kezdők inkább medium Mech-ekkel indítsanak, de azoknál meg sokaknak az a baja, h

    nem ütnek elég nagyot.

    Az Atlas szinte mindig elsődleges célpont mindenkinek (a D-DC meg főleg) , a kicsiknek meg általában könnyű

    préda, ha nincs Streak. Igazából tanuld meg kijátszani és akkor élvezni fogod bármelyiket.


    Assault-okhoz pár gondolat (egyéni vélemények):

    -XL motor felejtős (szinte minden csatában leesik valamelyik oldal torso és akkor még ütsz is és be is tudod

    fejezni a csatát)

    -upgrade-k közül struktúra vagy armor (a kettő együtt nemigen fér fel a rengeteg fegyver miatt)

    -Double Heat Sink ritkán kifizetődő (speciális Laser-es fittek kívánják csak és némelyik Stalkerre felmegy 25

    -30 Single HS is - ami DHS-el 50-60 slot :) )

    -Artemis inkább csak LRM-Boat-oknak kell (Boat mint fogalom itt: ezek azok az egyféle fegyverre épülő fittek

    amik egy bizonyos távon szétrúgnak mindent, de általában egyedül nem élnek sokáig :) LRM, LASER meg PPC Boat-

    okat látni főleg - az lrm közelre nem jó a laser meg a kicsik ellen. Nem akartam flame-et indítani!

    -az Atlasnál általában érdemes kihasználni minden egyes fegyver slot-ot valahogy. Észben kell azért tartani,

    hogy egy lézerrel nem oda kell célozni, mint egy ballisztikus fegyverrel vagy PPC-vel - mert a lövedéknek van

    sebessége. Ha nem bízol a kiséretben vigyél STREAK-et a Light-ok miatt.

    -D-DC-re kötelező az ECM.

    -a COMMAND MODULE-nak egyenlőre nincs értelme.

    -ha van fent LRM, de viszel közelharci fegyverzetet is, a hőképződést (amit a MECHBAY kiír) külön szoktam

    nézni, mert közelre nem lövök rakétával, messzire meg nem használom a MEDLAS-t.
  • electrik
    #5049
    Igazából sose voltam benne ebbem a mechwarrior-os témában de ez a játék nagyon megtetszett és amúgy is szeretem a robotos dolgokat:)
    Ezért nekem egy kicsit magas amiről itt sokan beszélnek:)
    Ilyen fegyó ilyen löveg stbstb...Én vettem egy Atlas-t de ha van vmi jó kis tippetek hogy eladjam és vegyek vmi másikat azt szívesen meghallgatom:)
    Esetleg milyen fegyókat tegyek rá stb!
  • Zopl
    #5048
    Valahol mintha azt olvastam volna, h 2 hetente szeretnék cserélni őket.
    A másik nagy "újításuk", h most 50% az MC ára a trial modelleknek. Akinek kell, vigye...
  • keneseig
    #5047
    Csak folyamatosan cserélgetik őket,asszem patchenként.
  • Cobra.
    #5046
    Mivel nélkülük elég nehéz lenne elkezdeni játszani, így igen.
  • electrik
    #5045
    Hali!
    Azt szeretném kérdezni hogy szerintetek a trial mechek végig benne lesznek a játékban?
  • xblades
    #5044
    Üdv itt:)

    A Faq-ban van leírás a user.cfg-ről azt nem tudom ez meg van-e.
  • TakonyMWO
    #5043
    Hali,

    vsz csak a spanyolviaszt találom fel, de gondoltam megosztom:
    a field of vision/látótér szélessége állítható,
    user.cfg -be (ha nincs, csinálj ilyen text file-t)
    kell beírni: cl_fov = xx
    ahol xx minimum 60, maximum az passz, de kb 75-90 közötti-vel látható az egész pilótafülke illetve a perifériás látás jobb lesz.
    Ha minden igaz, az options-ban is benne van már/lesz egy csúszka.

    Még tesztelnem kell nekem is ^^
    Fórum link (egy a sok közül): http://mwomercs.com/forums/topic/73017-field-of-view-slider-added-to-options-menu/

    +Üdv a szaktársaknak!

    Takony (alias wrongel még MW4 időkből).
  • Cobra.
    #5042
    jeej:

    The PPC/ERPPC vs ECM
    Hitting an ECM enabled Mech with a PPC/ERPPC will disable the ECM functionality for 5 seconds.
    After 5 seconds, full ECM functionality returns.
    If an ECM is disabled and the ECM enabled Mech is hit with a PPC/ERPPC again, the 5 second counter resets to 5. It will be possible for a very skilled PPC/ERPPC shooter to disable ECM on a Mech for as long as they can keep chain hitting the ECM Mech.
    This will be going live on Feb 19th.
    The modules "Sensor Range" and "Advanced Sensor Range"
    Will now affect ECM by increasing the detectable/targetable range of an ECM equipped Mech.
    "Sensor Range", the first tier, will allow players to detect/target an ECM equipped Mech 15% further away than normal (200m > 230m)
    "Advance Sensor Range", the second tier, will allow players to detect/target an ECM equipped Mech 25% further away than normal (200m > 250m)
  • xblades
    #5041
    Hát jelen állapotában nem kell félniük attól hogy túl sok játékost elvon ez a játék.
    Hasonló kaliberű a Hawken majd kiderül ki marad fent végül.
  • Torzonborz
    #5040
    akik az akciódús , pörgös lövöldéket szeretik azoknak lehet hogy jó lesz bár arra ott van a hawken is.

    a szimulátoros mw-s arcok meg szerintem maradnak itt.

    remélem :)
  • ximix #5039
    Most halottam, hogy a Wargaming(a World of Tanks) megvette 20 misiért a Day 1 Studios-t(F.E.A.R.) aki próbálkozott egy ilyen gaméval Reign of Thunder így elsőre a trailer alapján nekem túl giccses, villódzó, de hogy most a WG mit hoz ki belőle ? Az MWO-nak akar egy kis konkurenciát ?
  • Nagydög
    #5038
    A hivatalos TS-en szinte mindig talalsz valakit a Hungary szobaban, bar en mar nem voltam arra egy ideje.
  • danone
    #5037
    Csak egy gyors kérdés. Létezik már Magyar MWO klán? :) Persze a Community Warfare-ig sok értelme nincsen, de gondoltam megkérdem. :D
  • keneseig
    #5036
    Miben olyan?Kb az MMO-ban ki is merült a hasonlóság ahogy láttam.
  • keneseig
    #5035
    Köszi
  • HyperMonkey
    #5034
    Elnézést az OFF-ért, de próbáltatok a Star Conflict MMO-t? Olyan mint a MWO. Azélrt kérdem mert nincs topicja. Én csináltam volna de nem engedi.
  • Paladin
    #5033
    Az O gomb most öt másodpercre letiltja az automata shutdown-t. Ha benyomtad, és túlmelegszel a köv 5mp-ben, nem kapcsol le a gép, viszont sebződik.
    A P pedig most akkor is beindítja a mechet, ha az épp overheat miatt kapcsolt le (gyakorlatilag úgy, mint eddig az O), persze ha visszakapcsoláskor még túl van melegedve, akkor ugyanúgy sérül, mint ha override-oltál volna.
  • keneseig
    #5032
    Ezt a P és O gombos dolgot nem értem,valaki lefordítaná mi változott az eddigiekhez képest?
  • Lui76
    #5031
    Az utóbbi patch óta nem próbáltam laptopon , legalábbis nem játszani az MWO -val. Még tegnap néztem,hogy a korábbi 10-20 fps helyett 20-30 fps közé emelkedett min graf. 1366x768-on.Remélem rosszabb nem lesz.
    Ennek örömére gyorsan összedobtam egy öreg projektorommal ,80" képátmérő hogy néz ki harctér. Sajna csak 720p a felbontása , itt egy kép róla.


    [URL=http://www.sg.hu/galeria/1097499771/10974997711358972407.JPG]80"[/URL]
  • Masakari
    #5030
    Van aki az új menet végi képernyőt kapja?? mert nekem még mindig a régit mutatja....
  • Cobra.
    #5029
    GENERAL

    “The Death’s Knell” COM-TDK

    - Base Mech: Commando
    - Tonnage: 25
    - Top Speed: 113.4 kph
    - Armor: 176
    - Weapons & Equipment:
    - Left Arm: 2 Medium Lasers
    - Right Arm: 2 Medium Lasers

    - Hardpoints:
    - Left Arm: 2 Energy
    - Right Torso: 1 AMS
    - Right Arm: 2 Energy

    - Internal Structure: Standard
    - Heat Sinks: 11 Double
    - Jump Jets: n/a
    - ECM Capable?: No
    - Module Slots: 2
    - 30% C-Bill Bonus

    New Trial Mechs:

    - Spider SDR-5V
    - Hunchback HBK-4SP
    - Cataphract CTF-3D
    - Awesome AWS-8V

    Gameplay:

    - Start-up animation at the beginning of the match.
    - Normal power on/offs during gameplay now have animations.
    - Now able to manually shutdown during an override

    Power System: (Powering on and off the Mech):

    - There has been a significant change in how the power system works in regards to powering on and off your Mech and when overheating.

    - Pressing the ‘P’ key will always turn on / off your Mech even if your Mech is shutdown from overheating.
    - Pressing the ‘O’ key will temporarily prevent the shutdown of your Mech due to overheat.

    What does this mean exactly?

    Pressing the "O" key just prior to overheating will temporarily disable the overheat Mechanic for the next 5 seconds. If you do not overheat in those 5 seconds, the override is cancelled and will need to be toggled the next time you wish to engage it.

    If your Mech DOES overheat within that 5 second buffer, your Mech will continue to operate but will cause you to start taking damage to your internals.

    Pressing the "P" key now powers your Mech on/off no matter what state you are in. Hence, if you press the "P" key while you are overheated, your Mech will power up but you will start to take damage to your internals until you have cooled off sufficiently.

    Performance:

    - Anti Aliasing is Disabled by default for low specs.
    - VSync off by default.
    - Optimized visibility checks.

    Bug Fixes:

    - Fixed some issues with CryEngine.
    - Fixed a few memory leaks.
    - More fixes done to the FE.
    - NARC/TAG reward now shows up in the EoR screen.
    - Fixed texture LOD issue with the cockpit items.
    - Additional movement code bug fixes and improvements
  • Bucser
    #5028
    Most mit tudok erre mondani? A statwhoreok minden betaban szopnak, a stattorles meg a kesobbi egyensulyozott matchmakinghez kell. Ugyanis a jelen statok azt tukrozik, hogy ki hasznalja Eppen a legjobb minimaximechet es mennyit pugstompolt.
  • Wolwerine
    #5027
    Világos, a kill/death mutató törlése nem tetszik, küzdök hogy elérjem egy legendás játékos eredményét (5-ös rate) erre fel -ha el is érem- egy tollvonással törlik...
  • Paladin
    #5026
    Ugye világos, hogy a kill, death, játszott meccs, meccsenkénti xp, stb dolgokra gondolnak stat alatt? :)

    Én konkrétan nem bánom, ha törlik. Első három hónapban amíg képregény módban játszottam, úgyis bűnrossz mutatókat szedtem össze :)
  • Wolwerine
    #5025
    Majdnem rondát írtam a statok törlésére, mire ez bejön már megy 1-1,5 éve a játék és törölni akarják D
  • Isi78
    #5024
    Hehe.

    Lesz, majd, egyszer, soha talán.
    Ejj ejj..... :(

  • Masakari
    #5023
    th:)
  • keneseig
    #5022
    Itt van
  • Masakari
    #5021
    forum link is jöhetne
  • Paladin
    #5020
    Volt egy elég hosszú Q&A a fórumon, itt a kivonata (nem fordítottam le minden kérdést, és általában a lényeget írtam le, nem szóról-szóra fordítást).



    ECM kérdések:
    Értékelik, és lesznek kisebb változások, plussz olyan dolgok, amivel segítenek ellensúlyozni az ecm hatását. Hamarosan poszt róla.

    Community warfare kérdések:
    Részenként jön ki. Első fázisban megalakulnak a faction-ök. Zsoldos egységeket a játékosok menedzselik, a nagy Házakat nem. Második fázisban jönnek a területszerzős dolgok.

    Clan kérdések:
    Egyelőre nem mondanak semmit róla, design alatt.

    Dx11:
    Decemberben kivették tesztelésből, hogy előbb a mostani legyen stabilabb és jobb, tervek szerint e hónapban folytatják a tesztelését. Időpontot még nem tudnak mondani.

    Ütközések:
    Visszakerülnek majd valamikor idén. Vannak magasabb prioritású dolgok, pl CW (Hát azért ezt át kéne gondolniuk szvsz – P)

    12v12:
    Tesztelés alatt, ha elégedettek vele akkor jön.

    Mech sebességét befolyásoló terep:
    Röviden – a netcode és egyebek után ennek állnak neki. Van rá kis esély, hogy ha nem sikerül úgy megvalósítani, hogy ne befolyásolja a teljesítményt, akkor kihagyják.

    MASC:
    Ha a netcode olyan állapotban lesz.

    Indirekt tüzelő egységek:
    Lesz tüzérség és légicsapás majd vmikor idén. Ezek elhasználódó cuccok lesznek, amit modul slotba lehet rakni.

    A 12v12 után a 8-as premade-ek mellé is random játékosok kerülnek majd be. Jönnek majd lehetőségek a lance-eket szervezni játék előtt és alatt.

    Lesz-e olyan, hogy a premade csoportok kiválszthassák, melyik másik csoporttal akarnának megküzdeni (bajnokságokhoz pl.)?
    Igen, a CW-vel jön majd ez is, és a Private Match-ek

    Pilot tree tweak?
    Lesz még pár general cucc amit unlockolni lehet. Bonyolultabb (pl wow szerű) skill treet nem terveznek.

    Új játék módok:
    A meglevőket hangolják, aztán ezekhez jön a Dropship mód (respawnos valami). Utána meg a bolygóhódítás a CW-vel.

    Reconnect:
    Nem tervezik egyelőre.

    Lőszertípusok:
    Nem tervezik.

    Új map:
    Alpine peaks februárban, Desert márciusban.

    Lesznek ingyen matricák a Házak és zsoldosok tagjainak?
    A CW-vel majd igen.

    Battlegrid:
    Sok mindent akarnak még implementálni: parancsnoki irányítás, lance irányítás, drone-ok, tüzérségi és légicsapások kezelése.

    Gauss rifle lekapcsolás, és ammo ürítés robbanások elkerülésére?
    Nem tervezik

    Permanensen megvásárolható camok és színek?
    Lesznek

    Game chat lobby?
    Lesz, idén majd valamikor.

    Tutorial?
    Két dolog lesz: Testing grounds – üres pálya mű célpontokkal, és a privát meccsek.

    Fegyver balance változások:
    Jelenleg 4 hét hogy egy fix live legyen. Hotfixelnek is olykor, de az rizikós.

    Pár gyors válasz:
    1. gyakorlótér/tesztelőhely? Lesz
    2. AMS ki/be? Talán
    3. További sérülésjelzők (pl HTAL bars)? Talán
    4. Team deathmatch? Lesz
    5. Nagyobb friend list? Lesz
    6. Spectator mód? Van
    7. Baráti mechek lockolása? Talán
    8. Meccs végi scoreboardon látni, hogy ki milyen mechet vitt? Hamarosan
    9. 30 mp-es késleltetés disconnectre (vagy valami megoldás alt+f4-re)? Nem, igen
    10. Büntetés team damage-re (főleg a meccs elején)? Hamarosan
    11. Lehetőség h a fegyverösszetartás a befogott mechre fókuszáljon, ne a célkeresztre? Nem
    12. Night vision, thermal vision tweak? Talán
    13. „legs to torso” gomb? Hamarosan
    14. Üres mech vásárlás? Nem
    15. Vásárolható ruhák az avatarodnak? Talán
    16. Birtokolható festés? Hamarosan
    17. Célpontkijelölés? Lesz
    18. Critical hit effektek befolyásolják a működést (szenzorok, stb)? Talán
    19. A color filterek kikapcsolására lehetőség? Talán
    20. Méretigazítás bizonyos mecheknél (Centurion, stalker, awesome)? Nem

    EU server?
    Vmikor idén.

    Lesz-e olyan játékmód, hogy pl hotdrop védők ellen?
    Igen, terveznek aszimmetrikus játékmódokat.

    Solaris VII map? FFA játékmód, fogadás, stb?
    Hosszú távon (1+ év) igen

    Csapattársak különböző színnel jelölése ingame?
    Amikor a lance-hez csatlakozás jön majd. Nincs időpont még.

    Más mód, hogy a fölös xp-t elhasználja az ember?
    Nincs rá terv.

    Az Achievment rendszer ad majd egyedi camo/ingyen szín/ingyen mechbay stb jutalmakat?
    Igen.

    Mech-specifikus státuszjelzők a mostani általános helyett?
    Nem tervezik.

    Lesz-e data- vagy stat-wipe ha vége a bétának?
    A statokat tervezik törölni, ha az Achievementek bejönnek.

    Mikor jönnek a matricák?
    Következő pár hónapban.

    Élénk/vad/stb mech színek?
    Február 5.
  • xblades
    #5019
    Még meglátom megvárom-e

    Reméljük már több értelmes dolgot is adnak lassan.
  • Paladin
    #5018
    Ha más is csodálkozott volna, miért nincs ma patch: karbantartás miatt holnapra halasztották.
  • Wolwerine
    #5017
    Még van mit javítaniuk. Tegnap egy csatában az összes (6) killemnél azt írta ki "InvalidUser killed ****", le is cheatereztek...Ugyanis a fenti állás szerint 5:1-re vezettek, közben egyetlen játékos élt közülük. Persze a végén 0 damage, 0 kill után kaptam CB-t D.
  • Masakari
    #5016
    Még mindig várom,hogy kifejtsd korábban mit akartál kérdezni tőlem mert nem értem.
  • Lui76
    #5015
    Túl sok időtök van megunni !
    Én most csak ezt tolom ,család mellett hol van időm hol nincs , elütni a felszabaduló egy-két órám hetente 2-3x arra nekem tökéletesen megfelel.
    Főleg így hogy veletek azért legalább 4 fős csapatok azért összejönnek.
  • Nagydög
    #5014
    En eppen hatradolok es a Planetside 2 mogul nezem a dolgot. Mar joideje a TS-en levo tarsasag vitte nalam a jatekot. Attol tartok, a jatekosok nagyresze megunja, meg mielott igazan elkeszulne a jatek.