6493
MechWarrior Online
  • Wolwerine
    #5133
    Egyáltalán nem, ugyanis nem lesz tőle erősebb az armorod csak könnyebb, az se számottevő. 14 critical slotot foglal el (ugyanúgy mint az endo steel) de csak minimálisan lesz több szabad tonnád, mechtől függően kb. 0,5-1.5 tonna körül. Az endo steel többet ad, pl Stalkeren 4 tonnával többet bírsz el.
  • electrik
    #5132
    Érdemes Ferro Fibrous Armort használni?
  • keneseig
    #5131
    Mikor én anno a trial mechekkel mentem úgy tűnt,mintha a Center Torso-n elől kevés lenne a páncéljuk,legalábbis a saját ugyan olyanokhoz képest úgy éreztem tőbbszőr lőttek ki szemből.
  • Zopl
    #5130
    Nekem az elején egy nagyon jó tanács volt, h vegyem le az egér érzékenységet.
    Nagyon nehéz célozni rángatott egérrel.
  • electrik
    #5129
    egy darabot nem tudok kiütni:S
  • Zopl
    #5128
    JA bocs. Lehet még "Head component destroyed." is...
  • Zopl
    #5127
    Mástól nem is nagyon lehet most meghalni asszem...

    Még a túlhevülés is azt üti ki nem?
  • electrik
    #5126
    Hát én nem tudok ezzel a játékkal játszani!
    Először még egy hónapja kb tudtam őlni most meg 10mecsből egy darabot sem tudok kioffolni...nem értem állandóan engine destroyal halok meg akár trial akár a saját mechemmel...
  • Masakari
    #5125
    Az nekem is feltűnt hogy eltalálják és nem sebződik,szerintem valami nem okés...
  • Zopl
    #5124
    Mondjuk akkor is érdekes, h nagyítás és hőkép nélkül eltalál valamit 1000 méterről és valahogy nem az igazi, h dupla ppc találattól rázkódik, de sérülni nem sérül...
  • Zopl
    #5123
    :)
    A videóban pont 52,2 a végsebessége.
    Ami vagy egy 295-ös XL (bónusszal), vagy egy 325-ös XL (bónusz nélkül).

    Csak kötözködök! :)
  • Wolwerine
    #5122
    Oké:)

    Akkor kicsit módosítottam, így kijön a sebessége is.

    4 PPC, Gauss, 2 strek2 ATLAS
  • Zopl
    #5121
    ömm.

    Ezt a buildet én raktam össze az alapján, h mennyivel ment a videóban - feltételezve, h ez már speedtweakkel ennyi ; mennyi ammo-t vitt és hogy miket írt a kommentekben.
  • Wolwerine
    #5120
    Kíváncsi lennék a kill/death arányára, ez a build nem életképes csak ha van mellé beosztva valaki aki vigyáz rá... Egyet lő és túlhevül. A lábakban túl sok a páncél, ha levenné a felére lenne plusz 3,5 tonnája amit felhasználhat nagyobb motorra pl. Gyorsabb is lenne, illetve ha belenyom egy 300-as XL motort, abba már 2 heat sink fér, így fel tudna szuszakolni még 1 heat-et.

    Vagy még egy verzió, láb páncél félig le, dobjuk ki a streaket lőszerre együtt, az plusz 8,5 tonna szabad súly, elég hozzá hogy a standard 275-ös motor belemenjen + 2 dupla heat sink...
  • Zopl
    #5119
    A Gauss lőszer nem robban, viszont a Gauss igen (minden más fegyvernél ez fordítva van).Itt nem kell CASE.

    Az orosz RS-ben XL motor meg DHS van - írja a kommentekben.
    Itt a buildje:

    http://mwo.smurfy-net.de/mechlab#i=18&l=20bbea2d8674a3c3e097219b3dc2335031668b80
  • Bucser
    #5118
    Nem terjed center torsora a sebzodes. De a bal vagy jobb torso meghal... Ha van Xl akkor nem erdemes case-re vesztegetni:)
  • Wolwerine
    #5117
    Ha beletrafálnak egy lőszerbe és van CASE, akkor csak a torzón kívülre nem megy a robbanás, vagy torzón belül se terjed át?
  • xblades
    #5116
    Ez az elmélet, %-an biztos be is jön.
    De mint írtam nekem feketére lőtték és mentem tovább, csak hűtés és max. sebesség nélkül és ez nem egyszer történt meg.
    És nyilván megy tovább a Standard jobbik esetben is 50 % kevesebb fegyverrel az amúgy is súly miatt kevesebb kezdetinél.

    Idézett:
    "Mindemellett egyes gépekben és konfigokkal van létjogosultsága."
    Én se mindre tettem.

    Wolwerine
    Igen ezt írtam én is csak nem írtam oda a pontos %-ot
    Berobbanó lőszer ellen én Case-t használok minden mechembe.
  • Wolwerine
    #5115
    Mellé ha már nincs armorod, 25% esély van arra hogy a torzót érő lövés közvetlenül az engine-t sebzi, ha pedig berobban a torzóban tárolt lőszer, az egész mechet viszi magával. Mindemellett egyes gépekben és konfigokkal van létjogosultsága.
  • Bucser
    #5114
    Internalod sokkal kevesebb van mint armor. Ha elfogy az internal leesik a torso. Torso nelkul xles mech meghal. Standard meg harcol tovabb a megmaradt oldallal.
  • xblades
    #5113
    Nem értem ezt az Xl reaktor ellenességet

    Nekem több mechben is van és amikor már odáig jutottam hogy minden páncélom kilőtték csak a hűtésem szált el, de mivel ezek Gauss-os mech-ek annyira nem zavart eddig.
    Én lőszert 90 %-ban a torsoban tartom Case-val párosítva.
    Ezekben a mechekben a Torsok mindig full-on vannak pakolva mivel ha átmegy egy lövés nem a reaktor ami sérül hanem %-os eséllyel sérül valami a torsoban.
  • Wolwerine
    #5112
    Ez az Atlas csoda hogy életben maradt, pedig szinte senki nem lőtte... Hasonlóan gyenge build mint a 6 large lézeres Stalker amivel találkoztunk, két sorozattól leszakadt az összes fegyvere.

    A light gépek ellen a géppuska jó, ha lehet én mindig teszek fel egyet, ha lábra célzol és ott már nincs páncélja, akkor berobbantja a lőszert és már le is lassult. Jó ellenük az SRM/LBX10 mert hiába laggolnak ha eléjük tartasz eltalálod... Jó még az LRM/TAG/Target Decay combó, ha tiszta a terep közöttetek, az ECM-es gépeket is folyamatosan befogva lehet tartani, persze rengeteg rakétát elnyelnek.

  • Masakari
    #5111
    Nekem rendszerint az Atlasok a Torsó szétlövéséből következő ammo explosionbe halnak bele,szóval nem feltétlenül a lábba van az ammo:)

    Stalker->hátul papír a páncélja.
    Cataphract->Oldalsó torzó vagy hátsó torzó,papír páncélozású a mech szerencsére. általában az ammo explosion itt is garantált.

    Az Atlas azért vicces mert 52-vel negy,tehát tuti XL engine van rajta,a fegyverzetet és lőszert elnézve viszont tuti hogy semmi páncél nincs rajta mert ez másképp nem fér fel rá-
  • Nagydög
    #5110
    Lasd az elozo hozzaszolasokat! Azzal egeszitenem ki, hogy a serult reszekbe probalj minel nagyobb sebzest belepumpalni. A kijelzon minden testresz korul van egy korvonal, az a pancel, a testresz szine meg a belsosegek allapotat mutatja.

    Sarga, narancs, voros allapota van mindennek, a pancel korvonala meg eltunik, ha mar ledaraltad. Pancel nelkul mar az erzekeny belso reszek serulnek, ha azt a teruletet lovod. Minel nagyobb egy felszereles merete critical slotban, annal valoszinubb, hogy oda love sebzed az adott felszerelest. Ha egy tetreszt kinullazol, minden ott levo felszereles megsemmisul, a tovabbi sebzes meg atmegy a szomszedos resz belsosegeire. Ez a vegtagokra nem igaz, azok eszeruen leszakadnak, ha megsemmisited oket, nem adnak at sebzest a torzsnek. (De egy lab szetlovese meg egy nagy mech kilatasait is jelentosen rontja, egy konnyu meg gyakorlatilag halottnak tekintheto, ha csak santikalni tud.)
  • TakonyMWO
    #5109
    Hali!

    Hova lőj:
    Atlas: a vállát/oldalsó torzóját lődd, ha szembe állsz vele, neked balra van az ő jobb torzója amibel a ballisztikus fegyvere van, neked jobbra a bal torzója amiben a 2-3 srm6-osa vagy streak-je van (ha közelharcos). A skuló a lábában van, de ott még lebontva is több armor van szinte mint a torzón, szóval felejtős. Hátulról ugyanez igaz csak az oldalak fordulnak :)

    Stalker (ML+millió srm6): a füleit (karjai) lődd, ha egyet leszedsz, megfelezted a tűzerejét. A középső torzó (CT) azért nem annyira jó, mert az orrán nagyon közel esik a két oldalsó torzó és a CT, ezért ha oda lősz, nagy valószínűséggel csak szétszórod a sebzést, ő meg addig 2 alpha strike-al szétken.

    Cataphract: úgy vettem észre hogy a vállak lövése itt is jó, a ballisztikus fegyvereiket szétszeded (uac-5-ös buildek nagyon népszerűek), illetve ha XL motort használnak, akkor az oldalsó torzók ideális célpontok.

    Centurion: Yen-Lo Wang jobb (szemből neked bal) kezét szedd le először. Centinek a torzójában vannak a legerősebb fegyverei (srm6 meglepő módon), a CT-je viszont nagyon keskeny, szóval elég szívós, kivéve ha XL motoros, de az meg is érdemli hogy másodpercek alatt haljon, mert viszont az oldalai nagyon szélesek.

    Más mecheknél nincs igazán sok tapasztalatom, lightokat örülök ha eltalálom, de a lábuk lövése főleg srm-ekkel be szokott jönni néha, srm6-os Catapultnál ugyanaz jó mint a Stalkernél, a fülek lelövése, Hunchbacknél meg nincs igazán jó tippem, mivel az SP a legnépszerűbb variáns, aminek egyenlően vannak szétosztva a fegyverei (a többinél a jobb torzóban, szemből bal lévő púpját lődd, ott van a legnagyobb tűzerő összpontosítva). Dragonok nagyon gyorsak, a kezeiket ha ellövöd, az segít.

    Más: tegnap esti második (harmadik) 8v8-ból az oroszok egyikének videóját (ileltve amin ő is szerepel) megtaláltam a tecsőn, nagoyn vicces, az is hogy mit préselt fel egy Atlas RS-re (4 PPC Gauss 2 streak) meg az is hogy nagyítás és hőkép nélkül snipel és talál :) Itt: http://www.youtube.com/watch?v=LlHzZ42TNs8 .

    T
  • Masakari
    #5108
    :)))

    Ezt megfejelném annyival,hogy néha lehet látni,hogy abnormális mennyiségű fegyver van 1 mechen.Ilyenkor lehet gyanakodni arra,hogy XL engine van benne,esetleg 1-1 lövésváltás után gyanúsan sok páncélt veszít. Ezek ilyenkor egyértelmű jelek a célzandó területre. Illetve az egyik kedvencem. Senki nem használ gyakorlatilag CASE-t.Érdemes a muníciós fegyvereket tartalmazó torzókat szétlőni mert általában ez biztos halált jelent nekik. Fejre csak abban az esetben szabad célozni,ha áll és nem rád lő,illetve ha túlmelegszik.
  • xblades
    #5107
    Kifejtem Masakari írását jobban :)
    Oda lőj ahol már kevesebb a páncél, ezt látod ha kijelölted azt a mechhet amit lősz, fent a kis mech képen.

    Ezenkívül a kis mecheknél érdemes a lábat kiszedni elsőnek, a nagyoknál pedig valamelyik oldali torzot a kevesebb bevethető fegyver miatt.

    Végül a fej és a hát a leggyengébb pontja minden mechnek.
  • Masakari
    #5106
    A gyenge pontra! And I just solved this problem right now
  • electrik
    #5105
    Azt mondjátok el nekem hova lőjek az ellenfél mechjén?
    Nem tudok ölni egy darabot sem ez hihetetlen!
  • keneseig
    #5104
    Eddig a szimpla ECM-ről volt szó.Ha 4-es group van és senki nem akar ECM-el menni csak azért,mert úgy gondolják,hogy hát az ellennél úgy is több lesz belőle akkor ott rossz a gondolkodásmód.Így valószínűbb,hogy náluk több lesz az ECM.
  • Masakari
    #5103
    Értem én,de most érted pugba nem fogok csak azért ecm-s mechel menni,hogy ki tudjam ütni az ellenfél ecm-ét.amivel ugyanúgy nem megyek semmire mivel ő is kiüti az enyémet tehát ssrm-el szarrá szed, ha meg(ami általában mindig így van)2-en jönnek rám ecm-el semmit nem értek az enyémmel.tehát ugyanúgy ott vagyok ahol a part szakad.
  • keneseig
    #5102
    Én tudom,de ezzel nem érdemes egyedül pugozni.Ha meg már csapatban van az ember csak van valakinek ECM-je...
  • Masakari
    #5101
    Nekem is volt párszor,hogy a képernyőre "fagyott" ez a kis jelölő. De egyenlőre ettől nagyobb hibát nem láttam(még).
  • Masakari
    #5100
    Tudod mi az az ECM nélküli mech?
  • HAF Rigel
    #5099
    Sajnos nekem pont az ellenkezője történt. Pach óta 3 szor is fullra megfagyott a játék. Eddig ilyet egyszer csinált.
  • Lui76
    #5098
    Tegnap pár esetben a piros kijelölés torzó elfordulásával elhagyta az ellenfélt mintha a képernyőre fagyott volna.
  • twinr
    #5097
    magyarázhatnám, de nézd meg a videom. De mivel ugysem teszed, magyarázom mégis: tudo mi az hogy counter ECM? A DDC atlason van ECM, nyomok egy "j" betűt, és a commandonak aki rámjön máris nincs ECM-je. A három streak pedig igen gyorsan megsüti, na meg a lézereim. De ha neked nincs is ECM-ed, csak van a csapatban valaki akinek van!?
  • Cobra.
    #5096
    El se hiszem, hogy normálisan fut a játék, valamit sikerült eltalálniuk :) Mondjuk a scoreboardon még van mit csiszolni, elég átláthatatlan a pici és sűrű feliratozással. A csapattársak nevét meg nem tudom elolvasni a fejük fölött a sötétkék feliratozás miatt.
  • Torzonborz
    #5095
    lazsálnak no :D
  • Masakari
    #5094
    Az új camo színek valami isteniek.