6493
MechWarrior Online
  • Paladin
    #4893
    Pár perce történt, h az domb mögül felbukkanó cataphracton átmentem a stalkerrel, reflexből lőttem, szépen megolvasztottam mögötte a havat, aztán rubberband vissza elé, ahol fullban élvezhettem a teljes alfáját :)
  • Bucser
    #4892
    Nem csalt senki.

    Guardian: "he greatest drawback to the Guardian is its limited range, which extends out to only 180 meters."

    6x30=180 szerintem a FASA sem tudta mi a nagy fejlődés benne... Ezért nem írtam mert funkcioban ez a 2 pont tok ugyanaz...
  • Paladin
    #4891
    Igen, elvileg blockolja az ssrm-et teljesen, sajnos akkor is, ha tag-eled a célpontot. Ennek ellenére néhanéha nekem is előfordult, h meglepetésemre volt célpont lockom a streakkel.
    (De előfordulhat hogy tévedek, és a nagy kavarodásban mondjuk nem az ecm-es ravent lőttem, és a zavarós közben odébbment).
  • Nagydög
    #4890
    Az igazan szep, mikor a kollega szembol "atlep" az ellenfelen, vagy eppen hatulrol rajtad. Az utobbi modszerrel tegnap fel meterrol lottem hatba a sajat kollegamat 24 SRM-mel. El is dolt csorikam.
  • Masakari
    #4889
    Ne csalj!

    "The Angel ECM Suite represents a great advance in ECM technology from the standard Guardian model. Within its 6 hex radius of effect, the Angel suite completely blocks the following systems on enemy units:"
  • Bucser
    #4888
    Nem.

    " Guardian is typically used to shield allied units from such equipment by emitting a broad-band signal meant to confuse radar, infrared, ultraviolet, magscan and sonar sensors.[2] Affected systems include Artemis IV, C3 and C3i Computer networks, and Narc Missile Beacons. A Guardian can jam a Beagle Active Probe (or its Clan equivalent), but the probe-equipped unit will be aware of the jamming."

    "Angel suite completely blocks the following systems on enemy units: Artemis IV, Artemis V, Beagle Active Probes, Bloodhound Active Probes and their Clan equivalents, C3 Master Computers and C3 Slaves, Streak Missile Launchers and Narc missile beacons. Streak missiles may be fired at units affected by the device, but they function as standard missiles."
  • Masakari
    #4887
    kb pont ilyen miatt volt tegnap teamkill-em... futott a haver Dragon,és 1 ellenfeles Cataphract üldözte, aki teljesen köztem és a Dragon között volt. Lőttem a Cata-t a lézerekkel és a Dragont öltem meg,holott a Dragont teljesen kitakarta a Cata,nem kicsit pislogtam hogy ez mi az isten volt.
  • Masakari
    #4886
    Az a furcsa engem volt már párszor(?!) inkább néhányszor,hogy úgy lőttek meg SSRM-el,hogy nem volt blokkolva az ECM-m,és rohadtul nem értem ezt,hogy az istenbe csinálták.
    Elvileg blokkolja az ECM az SSRM-t,mivel ezzel kapcsolatban is írtam a supportnak,és ők azt írták nekem válaszba hogy az ssrm-t teljesen blokkolja az ECM és ha úgy érzem,hogy "third party" dolgot használnak mások akkor jelentsem és kivizsgálják az esetet.

    Miben tud többet az Angel mint a Guardian,lássuk csak:Területre blokkol??
  • Nagydög
    #4885
    A keresztbe futokat is egesz jol eltalalom mar, csak ott mar megint szamit a ping, igy nem mindig oda mennek a raketak, ahova en latom. kulonosen kellemetlen, hogy a talalt animaciokat viszont az nezopontom alapjan szamolja, igy idonkent a robbanas felhobol minimalis serulessel fut ki a csoka.
  • Bucser
    #4884
    EGyébként asszem ssrm-et sem blokkolja csak sokkal tovább tart vele befogni a célt.
  • Bucser
    #4883
    Jelen rendszerben mit tud az ecm amit a guardian nem? Blokkolja a streak srm-eket. MEg a weapon lockot az lrm-től. Miben másban tud többet?
  • Masakari
    #4882
    Akkor te szerencsés vagy,én általában nemigen fogok ki ilyen light zsokékat:(
  • Masakari
    #4881
    aha,na erről nem halottam még.De jó tudni.Mindenesetre remélem hogy akkor ezt minél hamarabb meglépik.
  • Nagydög
    #4880
    Nos, sehogy. Probalkozni a MechBay nevu programocskaval lehet, de nem tokeletes, meg persze mas nehany szamadatot vizsgalni, mint a csatateren kiprobalni, mit epitettel.

    Elesben meg eleg draga moka, de kesobb mar ugyis marad eleg tartalek felszerelesed, hiogy probalkozhass a kulonbozo variaciokkal.
  • HyperMonkey
    #4879
    Még1 noob kérdést engedjetek meg...
    A free trial mech elvileg nem építhető át. Hogyan lehet akkor tesztelni a különböző buildeket, ha kapok egy adott mech-et felszerelve?
  • Nagydög
    #4878
    Nem is kell megallnia. Menet kozben is turhetoen el tudom mar trafalni, kulonosen mikor a kis hulye gyanutlanul kozel fut szembol, mert a lezerektol nem nagyon fel. Mire meg rajon, hogy nem is azoktol kell, addigra mar a hatan tavozik a mellpancelja.
  • Bucser
    #4877
    Tudtommal a jelen ecm buildel csak a lehetőségeket tesztelik. Ezeket szét fogják választani külön modulolkba később ha minden igaz.
  • Masakari
    #4876
    Vagyis nagyon szigorúan véve de,az a bajom,hogy nem olyan mint a régi MW-kben. De ott legalább tényleg Guardian ECM volt.....
  • Masakari
    #4875
    Nem,azzal van bajom hogy nem olyan mint a régi mechwarriorban van hanem azzal,hogy ez 1 órási csalás ha azt vesszük hogy real time-ban akarnak haladni. Ha 3058 lenne minimum nem lenne bajom a dologgal,csak épp nem ez a helyzet.

    De nem tudom nálad az nem csapja-e ki a biztit pl,hogy a TAG is 750 méterre lett növelve,mikor hivatalosan 450 méter a lőtávja,ezzel teljesen más lett a szerepe ami nevetséges.
    (most azt látod hogy a sok önjelölt LRM huszár saját magának jelöli meg a célt a pálya másik végéről,pedig a célja a TAG-nek az lenne, hogy 1 könnyű mech meglapulva jelöli a célt a társaknak közelről)
  • Masakari
    #4874
    A működése a gond, ugyanis ez nem Guardian ECM ahogy írják hanem Angel ECM,ez viszint későbbi fejlesztés és mivel real time haladás lenne az időben ez 1 iszonyat nagy csalás jelenleg. (és egyéb okok miatt is op,főleg a Raven és Commando mecheken)

    http://www.sarna.net/wiki/Angel_ECM_Suite

    csak hogy legyen évszám is hozzá ez a Mechfactory-ról van

    R&D Start Date: 3053 (Draconis Combine), 3056 (Clan Goliath Scorpion) Prototype design and Production: 3057 (Draconis Combine),
    3058 (Clan Goliath Scorpion)

    elvileg most 3050 van a játékban.....
  • Bucser
    #4873
    Nem igazán értem, hogy mi a gond az ecm-el?

    De már látom, hogy bármi van a játékban ami nem úgy működik mint az mw2-3-4-ben te már fujsz is rá.

    Az ecm nem minden legyőző eszköz. Csak koordinalni kell ellene a csapatot. kész.
  • Masakari
    #4872
    Hmmm jó tudni,azt hittem teljesen nulla a sebzése 180 méteren belül,bár ugye bele gondolva ugye logikus hogy minimális sebzést okoz hiszen a rakéta maga az bele csapódik a célpontba.
  • Bucser
    #4871
    Hiszed vagy nem töredékét bár, de az is sebez. Nem egyszer ezzel végeztem ki döglődő mechet mert a med laser alfa szetmelegitett már:)
  • HyperMonkey
    #4870
    Az ECM miért nem jó? Maga a létezése gond, vagy az ahogyan a játékban működik?
  • Masakari
    #4869
    Ez a nincs javítási meg lőszer költség szerintem is elég nagy baromság,illetve ezt a cadet dolgot is szarnak tartom ahogy azt is hogy a trial mechekért történi meccsekét is normál pénzt meg xp-t kap az ember.

    Illetve a másik best of a TAG a 750 méteres rangével,röhej...

    az ECM-t meg már ugyebár említettem.
  • Masakari
    #4868
    Háhá:D Mostanában is iszonyat sokszor látom még,hogy a kizárólag LRM-el(vagy főként LRM-el) felszerelt mechek ellen nem mennek be 180 méteren belülre az emberek és inkább szarrá lövetik magukat. A másik vége ennek meg amikor azt látom,hogy az illető a 180 méteren belül lévő ellenfélre szórja a rakétákat mint valami félőrült :DDDD
  • Masakari
    #4867
    You dont say???

    A gond az hogy az ECM óta elég idióta lett a játék....(remélem változtatnak ezen,de csak sajnos erre nem sokat adok....)
  • HyperMonkey
    #4866
    Köszönöm a válaszokat. tetszeni fog ez a gamma.
  • Masakari
    #4865
    Csak az elég ritka hogy 1 light megálljon 1 helyben:/ persze ha megteszi azt nem szokta zsebre tenni:)

    Mostanában a 2 ERPPC-s Awesome-al szoktam néha mákos lövéseket bevinni,főleg a Commandokon szokott ez végzetes lenni. Volt hogy azonnal hasalt mikor hátba kaptam:) de volt hogy 1 Raven lábát sikerült kilőnöm,utána azonnal feküdt ő is:)
  • Bucser
    #4864
    LRM Long range missile, SRM Short range missile, SSRM Streak Short range missile.

    LRM az Lock On fegyver.
    SRM az dumbire raketa (ugy működik mint egy nagy shotgun igazából, csak jól elé kell tartani)
    SSRM ugyanaz mint az LRM egyszer befogod ellövöd és betalál csak rövidebb távon így kevésbé tudják kilőni. (főleg lightok ellen jó)
  • HyperMonkey
    #4863
    Az LRM az a long range missile, az SRM meg a short? Nem tudom biztosan, csak illene a rövidítés :)
  • Nagydög
    #4862
    Nem teljesen.
    Az LRM-ek, es a StreakSRM-ek befogast igenyelnek, es igyekeznek eltalalni a celt. Hatrany, hogyha elveszted a celt, akkor a raketak oda mennek, ahol legutobb meg megvolt.
    Az SRM-ek egy kis nyuzsgestol eltekintve egyenesen repulnek, mig el nem talalnak valamit, vagy el nem erik a max hatotavjukat.
    A lezerek oda lonek, ahova celzol, a PPC es a ballisztikus fegyverek elmeletileg szinten, de az iranyzasukat a gep hangolja ossze a celkereszttel, es ezt idonkent furcsan csinalja.
    A pingben igazad van.
  • HyperMonkey
    #4861
    Jól értem hogy a rakéták célkövetősek, a ballisztikus és lézerfegyverek pedig célratartósak? Ez elég nagy hátrány egy magasabb ping esetében nem?
  • HyperMonkey
    #4860
    Jogos, végül is szimulátor lenne :)
    nekem nagyon tetszik a belső nézet, a HUD különösen jól sikerült a képek / videók alapján.
  • Bucser
    #4859
    Nincs külső nézet és reméljük nem is lesz később.
  • Bucser
    #4858
    Tegnap Stalkerrel egy kicsit serultebb hunchbacket egyszerre kapott el 45 lrm meg 6 med laserem (250 méterre merészkedett a buta)

    egymas utan 5 komponensre irta, hogy leszakadt majd azonnal meg is pusztult:)
  • HyperMonkey
    #4857
    A grafika elég ütősnek néz ki, főleg amikor találat után beremeg és zizissé válik a kép. Van külső nézet is, vagy csak belső?
  • Nagydög
    #4856
    Megbuknak azok gyorsan, mikor mellbe lovom oket 4 SRM6-ossal.

    Szegeny lightok idonkent azt se tudjak, mi tortent veluk. A multkor a teljesen ep Commandonak kb. az osszes komponenset kulon kulon sikerult megsemmisitenem egy lovessel.
  • HyperMonkey
    #4855
    Hát akkor inkább heavy mint light. nekem az adná a mech feelinget igazán, ha nagy vas van alattam, nem egy kis robotlúd :)
  • HyperMonkey
    #4854
    Még most indult, biztos lesz balansz bőven. Az ilyen pvp alapú gammák nagy kihívása a balansz belövése a fejlesztők részéről.