6493
MechWarrior Online
  • vaakuum
    #4973
    Mondjuk ötletelésnek indult, de nem csak ide került, ha ez megnyugtat.
  • Wolwerine
    #4972
    Sajnos nem tudom pontosan lemérni, de az AC2 érzésre 0,5 mp újratöltéssel rendelkezik (nagy eltérés nem lehet, rossz emlékű Cataphractomra raktam 4 db-ot), illetve a dps értékek is korrekt módon vannak megadva, átszámoltam őket.

    A táblázatok, stb. nyilván csak segítség:)
  • ximix #4971
    Az tény hogy a század másodpercek is számítanak, de én nem tudom elfogadni a fegyver táblázatot pl az AC2-re 4dps van megadva és az AC10-re szintén 4dps csak a miheztartás végett az AC20-ra 5dps.
    Na mármost ez mind szép és jó ha az AC2 tényleg 0,5mp újratöltessél rendelkezne,de nem valaki rakjon fel egyet és próbálja ki .
    Sok adat pontos és nagyon jó kiindulási alap mech építésnél azért Masakarai tanácsát sem árt megfogadni miszerint te hogy érzed vele mit tapasztalsz.
  • Masakari
    #4970
    Én a szememnek hiszek és a tapasztalatnak,nem táblázatoknak:)
  • Wolwerine
    #4969
    A tized, századmásodpercek is számítanak:))))))))) Az alábbi linken vannak a rendszeresen frissített statok, érdemes lenne kirakni a blogra is, majd írok Cifu-nak. Szinte minden benne van amit mechekről tudni kell vagy lehet, nagyon sokat dolgozhat vele a srác.. megnézhető image/pdf/excel formátumban is.

    /Kartal

    Mech/Weapon/Slot/Engine/Modul lista
  • keneseig
    #4968
    Attól,hogy IDE beírod még nem javítottál a játékon...
  • vaakuum
    #4967
    Kár ... a játékon viszont még lehet javítani építő észrevételekkel.
  • Masakari
    #4966
    Egyáltalán nem beszéltem másról,csak saját magamról.
  • vaakuum
    #4965
    Gondolkodj kicsit előre is néha: a játéknak lehetnek majd fokozatosan becsatlakozó rajongói is az elkövetkezendő 6-8-10 évben, akik esetleg nem ismerik a könyveket, előzményeket, mert mondjuk életkorukból adódóan még nem volt rá lehetőségük, vagy valamiért nem is hallottak még erről a világról korábban, de lassan betöltik azt az életkort, vagy eljut hozzájuk az információ, hogy ilyen játékokkal is tudnak játszani, és érdekli őket. Sokukat talán nem a könyv fogja érdekelni (biztosan lesz egy-két kivétel, aki utólag majd azokat is elolvassa), hanem inkább a játék és az abban rejlő lehetőségek.
  • Masakari
    #4964
    Engem őszintén megmondom a tized másodpercek nem érdekelnek,ahogy az se pontosan melyik fegyvernek milyen adatai vannak. Könyvekből meg korábbi játékokból tudom melyik milyen,és én is tudom mi az amit szeretek azt cshőőő.
  • vaakuum
    #4963
    Pedig csak annyi kellene, hogy ezek az adatok ingame elérhetőek legyenek mondjuk az ui felületen akkor, amikor a vásárláson töröd a fejed, és ne kelljen külön weboldalakon matatni. Ráadásul akkor mindenki jobban elhinné, hogy azok az adatok valósak, mert ha megpiszkálják valamelyik értéket, akkor azonnal eljutna a userekhez is, hogy az adott érték az új patch szerint mondjuk nem 3.5 másodperc, hanem csak 3.3, és a hőtermelés nem 7, hanem csak 6.5 egy adott fegyó esetén.
  • Ry0K3N
    #4962
    Ehehe végre nálam is x)
  • Karónvarjú
    #4961
    Asszem, az ablakos téma kivesézve, kiütéssel győzött, megszavazva. Tényleg praktikus amúgy, a fegyverek sebzéstáblázatát néha elő-elő tudom így hívni így, nem tudom megjegyezni az összes adatot, öreg vagyok már ahhoz...köszi azért!
    "karonvarju" nicken futok a játékban egyébként....
  • Bucser
    #4960
    Osszeraktam az uj desktopom. Ennyi szivas utan jo volt kicsit 60 FPS-el jatszani:)
  • Ry0K3N
    #4959
    Alt+Enter?
  • Masakari
    #4958
    Jaja,+1 a részemről is az ablakos mechbay-re.
  • Paladin
    #4957
    Jaja, engem is csak eleinte zavart.
    Mondjuk ha rendesen megcsinálnák a keret nélküli maxi-ablak módot, mint máshol, nekem az tetszene a legjobban.
  • Cobra.
    #4956
    Igazából sok értelme nincs a full screen-nek, sőt, így egyszerűbb átváltani más programra.
  • Paladin
    #4955
    Rosszul emlékeztem, nem láttam még időpontot a "mechlab 2.0"-ra
  • Paladin
    #4954
    Ez egyelőre így van, át akarják alakítani az egész ui-t, és akkor jön majd a fullscreen mechbay. Ha jól emlékszem a roadmapra, akkor nem is sokára, mintha ez a hónap rémlene.
  • keneseig
    #4953
    Jelenleg csak ez a lehetőség van,később úgy tudom állítható lesz opciókban.
  • Karónvarjú
    #4952
    Szevasztok!
    Én is csatlakoztam a "robotpilótákhoz" újra az MW4 után sok év kihagyással. Fasza, tetszik, újra kezd elkapni a gépszíj így vén fejjel megint. Olvasgattam FAQ-t, mindenféle oldalakat a témával kapcsolatban, csak hogy újra képben legyek. Azt viszont sehol nem találtam, hogy hogyan lehetne kiküszöbölni azt a hibát, hogy a bejelentkezés után a képernyő ne ugorjon vissza ablakos üzemmódba. Játék közben megy a fullsrceen, csak a menetek közötti "mechbay"-es képernyővel nem tudok mit kezdeni. A játék saját beállításai között is és a konfig fájlban is be van állítva a fullscreen. Mi a görbe furicskát csináljak, van erre orvosság, vagy törődjek bele a bétaságba :-) ? Nem komoly egyébként a dolog, csak a játék hangulatából vesz el ez a hiba. Nekem meg az számít, nem a csicsa....
  • vaakuum
    #4951
    A sajnálatos ugrálási jelenség nekem is feltűnt, pocsékolom is ilyenkor a gauss lőszert keményen a tuti célokra is.
    Ezen kívül Jennerben amikor fedezékbe húzódok az LRM-ek elől, és azok tőlem 4-5 mechnyi távolságban csapódnak a földbe, mégis sebződök.
    Ráadásul az utolsó patch óta igen sokszor kapok fekete képernyőt a pálya betöltésnél. Azért fura, mert vagy 2 hónapja ilyen gondom egyszer sem volt, max néha memóriára hivatkozva kidobott játék közben.
  • Paladin
    #4950
    Nem szokott százon menni, másik monitoron fut egy cpu teljesítmény mutató gadget, azt lesni szoktam.
    Ráadásul a régi szenvedős idők megszokása miatt általában a task manager is nyitva, figyelem hogy van-e process, ami "megszalad" (előfordult régen, h bizonyos dolgokat "megvadított" az mwo, és elkezdtek proci teljesítményt zabálni).

    Ha ez lenne a probléma, amit írsz akkor azt érezném másik mechben is, hogy "riszál" miközben vezetem - ez nem fordul elő.
    Az ugye elég valószínűtlen, hogy minden medium mech használónak hirtelen ilyen problémája támadt, és ezért kaptak hirtelen lagshieldet.
    Nyilván vannak köztük gyengébb, és erősebb géppel rendelkezők is, mégis amikor csinálja ezt, akkor minden medium ugrál.
    A lagshield amúgy is sokkal inkább a netes gondokból adódik, mintsem a delikvens gyenge hardveréből.
  • Masakari
    #4949
    Centurion-nál már én is tapasztaltam ezt.
  • ximix #4948
    Ja és ha te látsz ilyeneket azok általában sorstársak( mármint most itt az MWO-ban mivel igen hardver igényes a játék egyelőre), lagg shieldnek csúfoljuk.
  • ximix #4947
    Ez lenni cseles mivel te úgy látod a játék elfogadhatóan megy és közben a két magod gyanítom eléri a 100%-ot ami annyiból rossz, hogy ha bármi más apróságot kell csinálnia akkor te azt micro lagg-nak vagy lagg-nak érzékeled.
    Játék közben adatokat kell fogadni és küldeni vagy csak egy program frissítést keres és te rögtön azt látod lagg-ol a játék mivel az adatokat a processzor küldi a videokártyának.

    Ajánlom ezt a progit ami grafikonon mutatja a hőmérsékletet vagy a proci használatot így pl játék után vissza nézhető mi csinált a pc http://www.argotronic.com/en/


  • Paladin
    #4946
    Olvastam már ilyen panaszt, nem tudom ti is tapasztaltátok-e, de mintha a netkód durvát romlott volna. Már nem csak a lightok ugrálnak össze vissza, de hunchbacekek, centurionok is.
    Fele leanimált sebzésem igazából nem is talál, stb.
    Ráadásul volt olyan is, hogy a saját púposom is jobbra balra "csusszant" aprókat menet közben, na az is elég zavaró tud lenni. (Hogy sűrű tömegben ide-oda pattogásról ne is beszéljek).
    Ebben nem vagyok biztos, de talán nem minden meccsen következetesen van ez, van amikor teljesen jónak tűnik.

    A másik, hogy feltűnt, mostanában sokkal kevesebb a conquest, ha simán randomban tolja az ember. Vajon csak az újdonság varázsa múlt el, vagy nem jön be a népnek?
  • Lui76
    #4945
    Én is mintha fps csökkenést tapasztaltam volna.
    Közben úton már talán a 8 Gb ram amit rendeltem.
  • Paladin
    #4944
    Megy az szépen 1600*900-ban is :)
    (Már amikor nem kúrnak el valamit).

    A novemberi gebaszt egyébként tényleg javították a dec 18-as patch-ben, ahogy ígérték már előtte egy-két héttel a fórumban.
    Most igazából csak annyi volt a bűnük, hogy simán patch-elve, reinstall nélkül megint szar lett (pedig most semmit nem nyúltam bele), de hát istenem... végül is béta, szóval ennyi belefér :)
  • Cobra.
    #4943
    Sajnos 2 mag jelenleg kevés a játéknak, az egyik novemberi patchben valamit nagyon elállítottak. Az 5770 1280*1024-ben mediumra elégnek kellene lennie.
  • Paladin
    #4942
    Na, bocs, csak annyiszor futottuk már le a "minimummal ne csodálkozz/de más game ezzel az engine -nel fut jól/akkor nemtom" köröket, hogy idegrángást kaptam a gondolatra, hogy megint végig kell menni a rutinon, még akkor is, ha már nem teljesen minimumon vagyok ;)

    De ha tényleg a játék optimalizáltsága miatt érdekelne:
    Decemberben szubjektíve óriási ;) beruházással upgradeltem egy intel g860-asra, 8gb rammal, a videokártyám maradt egy radeon 5770.

    Ez majdnem dupla prociteljesítményt jelent a korábbi vasamhoz képest, és a decemberi utolsó patch óta az elvárható sebességgel ment akkor is, ha minden mediumon volt, AA nélkül, texturák high-on.

    (Kirohanásomat az indokolja egyébként, hogy novemberben a régi gépen is egy ideig faszán futott, aztán újra játszhatatlan lett. Ezért vett erőt rajtam az ideg, még mielőtt a rutinszerű újrainstallt kipróbáltam volna :) ).

  • Paladin
    #4941
    Ne kezdjük előről :)
  • Cobra.
    #4940
    Milyen videókártyád és processzorod van?
  • Paladin
    #4939
    Nem azért adósodtam el tíz hónapra, hogy pirosban legyek ;)
    De lenyugodtam, teljes reinstall után mintha kicsit jobb lenne.
  • Masakari
    #4938
    én szinte folyamatosan pirosban vagyok szóval inkább örülj!:P:D
  • Paladin
    #4937
    A performance tweak lehet hogy jól működött annál a pár embernél, akinél az előző patch után nem volt jó, de másoknál meg megint erőteljes romlást hozott.
    Komolyan, kezd tele lenni a tököm vele, hogy amikor van egy általánosan jól futó build, akkor a következő patch-csel elbasszák, aztán majd egy hónap múlva sikerül megint kijavítani. (Csak hogy a következő megint elkúrhassa).

    December közepe óta nem láttam piros fps számot, pedig felraktam a részleteséget magasabbra. Most újra random mélyrepüléseket mutat a nyomorult.
  • MarkBlade
    #4936
    thx :S
  • Bucser
    #4935
    Reinstall a megoldas.
  • MarkBlade
    #4934
    valaki segítsen pls. Eddig ment szépen mediumon most akár milyen beállítást használok fehér villogó texturák alig látható mech-ek vannak.. :S