6493
MechWarrior Online
  • [NST]Cifu
    #52
    Félreértesz. Itt egy játéktechnikai és "világtechnikai" probléma van.

    Az eredeti táblás játék esetén is volt elvi lehetőséged a saját szájízed szerint alakítani új mech-eket, az erre vonatkozó szabályok benne voltak a szabálykönyvban. A gond ott van/volt, hogy az eredeti világban arra nem volt lehetőséged, hogy mondjuk egy Awesome jobb karján lévő PPC helyére egy AC/10-est szerelj fel a harctér mellett. Azért nem, mert a kart eredetileg nem arra tervezték, nincs megfelelő rögzítési hely, nincs hely a lőszernek, stb. Ezért találták ki azt, hogy vannak előre összeállított alváltozatok, és ezekből válogathatsz.

    A teljesen szabad átalakítás akár csatáról csatára csak és kizárólag a klán (és később IS) OmniMech-eknél lehetséges, ahol eleve úgy építették a Mech-eket, hogy könnyen lehessen le- és felszerelni fegyvereket, heatsinkeket, stb. A klános IIC modelleknél megint nincs rá elvileg lehetőséged (Warhammer IIC, Rifleman IIC, stb.).

    A Mechwarrior 2 játékban úgy döntöttek, hogy ezt a korlátozást eltörlik, mindenki azt szerel és úgy a Mech-re, ahogy csak ő akarja.

    Lent már leírtam mi ennek a következménye: pozitív abból a szempontból, hogy hurrá, szabad kezet kapsz, hogy úgy szereld fel a Mech-eket, ahogy akarod, ellenben káros, mert általában a Modellek nem tudják követni a felszerelés változásait, az eredeti Mech elképzelésnél ez nem volt opció, így a Mech-ek desingja sem lett erre felkészítve. A Heavy Gear esetében például látszik a Gear-en (Mech az ottani világ "nyelvén"), hogy milyen fegyverek és felszerelés van rajta.

    Az pedig egy kicsit illúzióromboló, ha mondjuk egy Mad Dog lézerágyúkat tartó "kezeiből" LRM20 raj indul útnak...
  • Thanatos
    #51
    daishi nagy kedvenc volt multiban, mármint célpontnak, olyan szép nagy orra volt hogy már map másik feléről világított hogy "ide lőj" :DDD
  • Thanatos
    #50
    modeleket nem lehetne szintén valahogy modulárisan megoldani? legalább valamilyen szinten? ugyan nem értek ilyesmihez de hogy pl a mech "csonk" az alap és arra a megfelelő fegyver model-t aggatja rá pl..., nekem nem tünik ez a modszer annyira sci-finek, bár lehet ez engine szinten kéne hogy megoldott legyen :/
  • Thanatos
    #49
    nomeg a battlearmorokat se felejtsük el, tudtommal mw:ll-ben betölthetjük a ba-k szerepét is ( illetve egyéb bokorugrókét), ez eddig egy mechwarrior gameben se volt benne...
  • Blasta
    #48
    Az én kedvencem a Gauss volt :D
  • Gundark 1 1
    #47
    Az elején nem szerettem a gépágyúkat. De az LBXek meggyőztek :) És a Daishire gazdagon lehetett felrakni. Hajj be szép is vót mikor a forgóágyúk folymatosan kőttek, az LBXek meg akkorát köszöntek rá a közepes mechekre hogy hanyatt estek tőle :)

    Valami kiegben lehetnénk zsoldosok is úgy mint a Mercenaries-ban. És akkor tényleg nem gátolna semmi abban hogy azt tegyünk a mechre amit akarunk.
  • Blasta
    #46
    Jaja, énis ezt imádtam, volt, hogy többször is újrakezdtem egy-egy mission-t, csak hogy az összes kis pondrót LÁBLÖVÉSSEL tudjam földre küldeni, és aztán azzal a rengeteg megmaradt stuffal indulhatott a PIMP MY MECH :D
  • [NST]Cifu
    #45
    Igen, nekem is az egyik nagy kedvencem volt az megfelelő konfiguráció összeállítása megtalálása. E téren nem tudom, hogy fog muzsikálni az MW. Az IS érában nem volt jellemző a kusztomizáció, előre összeállított konfigok voltak, amik általában a különféle uralkodócsaládok saját változatait takarták.

    Előny és hátrány egyaránt. Ugyebár az egyik probléma az, hogy a modellek nem tudják követni a konfiguráció változását. Ha egy Mad Dog karjain nincsenek is lézerágyúk, attól még a modellen ott lesznek, ha a lézerek helyére PPC-t szerelek, attól még a kettős lézerágyú model marad, csak a PPC lövés tör elő belőlük...

    Ebből a szempontból a fix konfig előny.

    Kétlem, hogy mégis elvennénk tőlünk a lehetőséget, hogy úgy alakítsuk át a mech-eket, ahogy az nekünk tetszen...
  • [NST]Cifu
    #44
    Minden tiszteletem az MW:LL-es srcáoké, de sajnos a tipikus MOD problémába futottak bele. Túl sokat akartak elsőre belerakni, és így sose látszik az alagút vége. A régi HL-mod dömping idején az általános az volt, hogy induláskor volt minimális újdonság, pár modell, de lehetett játszani már vele, így kialakult a játékos kollektíva, amelyik utána tudta buzdítani és segíteni az alkotókat.

    Itt megint azt látjuk, hogy van már két tucat Mech modell (de a többség textúrázatlan), de játszható termék még semmi, pedig ha jól rémlik már két éve hegesztik. Idénre igérik... hát nem tudom. Ha a Mechwarrior kijön, akkor akár el is felejthetjük, bár egy apró előnye van, ebben vannak klánok, míg a Mechwarrior ugye csak és kizárólag IS... Szóval aki Timby-t és Mad Dogot akar minden áron, az biztos örülni fog az MW:LL-nek, de a "nagy" BT fanbázis valószínűleg első körben a Mechwarrior felé fog fordulni.

    Tényleg kár érte, mert azért látni, hogy akartak és küzdöttek a srácok, de szerintem azért amiatt ők sem bánkódnak, hogy kijön az MW. :)
  • gfreak
    #43
    degecinaaaagy :D ezer éve tapostam Mechekkel :DDD navégre :D bár a battletech-ben annyira nem vagyok otthon, mindig is tetszettek ezek a nagy monstrumok (Eva meg Gundam fanként)..

    Stackpole...Michael A. ??? én csak MutantChronicles-cuccokat olvastam tőle
  • Sir Quno Jedi
    #42
    Én ezekben mindiga zt szerettem, hogy összeszedhettem akilőtt mech-eket, alkatrészeket és megpimpolhattam belőle a saját mechjeimet, sőt vihettem a zsákmányoltakat is, meg foadhattam pilótákat rájuk, akinek sját jellemük/képzettségük/hari stílusuk/moráljuk/fegyelmük volt.

    Imádtam megszerelgetni a saját mechjeimet és összeállítani a nekem tetsző konfigokat, eljátszani a hűtéssel, a fegyókkal, generátorokkal, elhárítókkal stb.-stb. Isteni kis mérnöki agypróba volt. Nem egy "kreálmányom" az első fullsalvo-nál megszaladt reaktorral végezte a kukában... :D Jah kérem, sokat kell gyakorolni, tesztelni.

    Így legalább volt értelme egyben leszedni a fegyókat a mech-ekről és igyekezett az ember "épségben" megőrizni az ellenfeleket.
  • Magnum PI
    #41
    Mi lesz most az crysis moddal?


    http://www.mechlivinglegends.net/component/option,com_frontpage/Itemid,1/
  • Fenrir
    #40
    Köszi, akkor elkezdem rendelni őket :P
  • Fenrir
    #39
    Jaja, ez jó kis bolt, szeretek odajárni.

    Ott vettem az első AD&D alapdobozomat is, a Dark Sun-t :)
  • Thanatos
    #38
    nvm, előbb jár a szám mint az eszem, látom ezen a silverlandos oldalon vannak könyvek angolul is, már csak egy angol vs magyar regénycím táblázatot kell lőnöm :)
  • Thanatos
    #37
    apropó könyvek, nem tudja valaki hogy angol nyelven 8főleg a még magyarul meg nem jelent) könyvek beszerezhetőek bp-n fájdalom mentesen? (magyarul könyvesboltból nem Kínából rendelve, stb...)
  • Thanatos
    #36
    igen, tudom hogy a multi adta el, elvégre én is amiatt nyomtam csak :)
    de azért remélem a mostani mw mögé is odateszik a multit (jobban mondva nem is, lehetne azért még többet ebből kihozni jóval...)

    a skill rendszer meg elvileg nem ördöngösség, de mégis az, egyrészt nem lenne jó ha egy bf féle fegyver unlock/badge rendszerrel lerendeznék...
    illetve amit mondasz az sem az igazi, mert pl a táblásban a piloting/gunnery skill nagyon nem erről szól, és ez a "jobban hűl a mech a pilóta skilljétől" azért nagyon nem lenne frankó, meg pl a célzás is amit mondasz a legjobban utált dolog fps-ekben..., ha már pontatlanság kell akkor az ironsight mozogjon intenzívebben (jelen esetben a célkereszt...), de ne lőjön 60fok-al balra a puska az ironsightól mert "béna a katona" (nyilván nem tökéletesen pontos point and click fegyver kell, de a fegyver standard szórásán megint csak nem változtat a pilota skillje...)

    szóval ez a pontosabb/jobban hűl inkább unlockolható "alkatrészekkel" lehetne valamennyire megoldható, de ezzel megint könnyű átesni a ló túloldalára (pl a hűlést ugye pl double heatsink-el lehet btech-hez hüen megoldani, ami meg nagyon nem kompatibilis a timeline ezen pontjával...)

    mech jelölésekkel kapcs meg alapból szvsz a stock mecheket kéne beletenni nyilvánvalóan, de azért a designolás lehetőségét nem szabadna ettől még kihagyni, cserébe a stock mechek azok legyenek pontosan berakva :)

  • Fehercsoki
    #35
    Ingyenes lesz a Mechwarrior 4 + kiegek.
  • [NST]Cifu
    #34
    Igen, én főleg a Stackpole könyveket ajánlom a figyelmedbe, a Kerenszkij vére trilógia az alap, ugyan kronológiai sorrendben elől-középen helyezkedik el, de kétségkívül az egyik alapmű a világgal kapcsolatban. Stackpole papa pedig tényleg tud jól írni.
  • MarkBlade
    #33
    Látom ebben a témában is otthon vagy :) Azért a MW4 Mercenary is jó volt. De jó lenne egy jó kis klános story mint a 2.-ik rész.
    Várom hogy lesz e belőle valami.. Remélem igen.
  • Gundark 1 1
    #32
    Ezek bizony. Nekem 4 kivételével megvan mind ami megjelent magyarul. Bár bevallom, a "Mechwarrior" nekem nem tetszik annyira. Maradok a Battletech-nél :)
  • Gundark 1 1
    #31
    Szeretem a Battletech-et :) Bár kedvemet lelem abban amikor a "nagy halállal" indulok a zellenségnek, a "mütyüröket" is szivesen viszem :) Érdekes a korszakválasztás. Nem mondom hogy rossz mert a belső szféra cirkuszai nem egy könyvet töltöttek meg. Persze remélem hogy sikeres lesz pénzügyileg, és valamelyik folytatásban kapunk egy mechet a Tukayyid-on is, a belső szféra oldalán. Persze egy Atlasban, mert az szép :P

    Kiváncsi leszek mennyire sikerül majd "beszabályozni" a mecheket. Mert az igéretek szépek. De kicsit tartok tőle hogy az lesz hogy aki a nagyobban ül az szétlő minden mást :) Bár multikon szokott idegesiteni mikor a könnyű mech olyan gyorsan cikázik körülöttem hogy nem tudom rendesen célba venni :)
  • Fenrir
    #30
    Cifu ezek azok a könyvek amik a témával foglalkoznak? Még nem volt szerencsém eddig erről a világról olvasni és most már érdekelne.
  • [NST]Cifu
    #29
    Az MW4-et kvázi csak a multi "adta el", azon kívül más pozitívuma nem nagyon volt sajnos, az elődei hangulatban (MW2 sorozat) vagy grafikában (MW3) felette álltak.

    A Skillrendszer megvalósítása nem olyan nagy ördöngősség, a fegyverek pontosabbak lesznek (a videón is lehet látni, hogy nem feltétlen oda csapódnak be a lövések, ahova a célkereszt mutat), az, hogy egyszerre hány fegyvert tudunk elsütni (az alpha strike-ot leszámítva), a mech sebessége nagyobb, a hőfejlesztése kisebb lehet, illetve egy Shutdown után gyorsabban térhet magához. Én inkább arra lennék kiváncsi, hogy a balancot hogy oldják meg. Sarkallatos pont például az energiafegyvere vs. lőszert használó fegyverek közötti balance megtalálása, illetve az, hogy ne megint egy-egy "ideáis" skill/mech/fegyver csoportosulás köré felépülve lehessen csak igazán sikeresnek lenni.

    Egyébként a videón látható egy kis probléma: Jenner D és Atlas C az adott mech-ek típusa. De az A/B/C/D fegyver-összeállítás a klánokra volt jellemző, az IS ellenben típusjelzéseket használt, pl. ATL-3M, -3L, stb.
  • Thanatos
    #28
    hát remélem a multit nem szúrják el, mert a single szép és jó de egy erős multi (ami átveszi és felül is múlja az mw4 helyét pl...) adná el igazán a játékot, ez a skill-rendszer nem tudom hogy lesz megvalósítva de azért remélem épelméjű keretek között :)

    amúgy a ppc cső túlmelegedése a videón elég látványos, még ha valójbán a tábláson nem is így néz ki ugye a hőfejlődés (vagyis nem fegyverenként van, remélhetőleg itt se így lesz...), de pl mltiban komoly szerepe lehet ilyen kis grafikai tuningnak is (látod az ellenfél mechjén hogy mikor kezd megfőni > jó alkalom a támadásra, vagy ha ne adj isten lesz inferno meg flamerek az meg megint egy egész új szint hozhat a játékba)

    mindenesetre arra kíváncsi leszek hogy ebben a q&a-ban mennyi a marketing fogás és a valóság, remélem tényleg maximálisan hűek maradnak a világhoz :) (ehhez remélem a Smith and Tinker neve , illetve Jordan Weisman neve elég garancia lesz)

  • [NST]Cifu
    #27
    A főbb infók a Q&A-ból:

    -Tavaly Október óta dolgoznak rajta, igaz az engine már megvolt (Unreal engine).
    -A 3. Örökösödési háború után, a 4. Örökösödési háború kirobbanásakor kezdődik a játék, mikor a Davion ház felemelkedése elkezdődik.
    -A Davion és a Kurita házak közötti összecsapásról fog szólni a játék főleg, abból is a Deshler bolygóról.
    -Adrian Khol a játékos által játszott karakter neve, egy Davion nemesi család sarja, aki nem épp a legtökéletesebb Mechwarrior.
    -Igyekeznek majd úgy felépíteni a jtáékot, hogy a négy mech-osztály (könnyű -> felderítő, közepes -> általános célú harc, nehéz -> "elit" kategória, roham -> a speciális feladatok, a harcvonal áttörése) mindegyike hasznos legyen, és egy nagy csatában is legyen indok beülni egy 20 tonnás lélekvesztőbe.
    -Lesz multi és co-op is (négy mechből álló Lance-el).
    -Igyekeznek majd, hogy érzékeltessék a világ technológiai haldoklását, és a mech-ek értékét. Nem fogsz fürdeni a Mech-ekben, fegyverekben és alkatrészekben, fontos lesz a roncsok hasznosítása (salvage).
    -Ha jól értelmezem lesz egyfajta képzettség (skill) rendszer, és a karaktered nem csak mech-osztályokra, de direkt mech-ekre is specializálódhat, ami ráadásul a multiban is jelen lesz.
    -Az egyjátékos kampány is bizonyos szintig erről szól majd, ugyanis szerintük érdemes lesz négyszer végigvinni alapból a játékot - hogy a könnyű, közepes, nehéz és végül a rohammechek eltérő játékstílusát is megtapasztaljuk.
    -Említik, hogy a táblás játékból pár dolgot viszontláthatunk még, amire eddig nem volt példa, például az érzékelők zavarása, és a célmegjelölő lövedékek (tagging beacon). Hozzáteszem, emlékeim szerint láttunk már ilyesmit a Mechwarrior szériában...
    -Nem akarnak új fegyvereket, fegyvertípusokat behozni, de a táblás játékban lévő fegyvereket szeretnék mindet ott látni a játékban. (pozitív dolog, végre nem arról fog szólni a dolog, hogy rúgjuk fel a Lore-t, mert megtehetjük - a'la Dawn of War).
    -A hőfejlődést (heat buildup) jelen lesz a játékban, és befolyásolja majd a játékost, első körben csak vizuálisan (pixel shaderrel a meleg levegő fénytörését mutatják), majd befolyásolja a mech célzását és tűzerejét is.
    -PC-ről és XBox360-ról beszélgetnek főleg kiadás terén.
    -Szeretnék a 25.-dik évfordulóra kiadni. A Battletech 1984-ben jött ki, ez elvileg azt jelentené, hogy idén kellene kijönnie!
    -Végezetől meg akarják nyugtatni a fanokat, hogy egy nagyon elkötelezett és hardcore csapat dolgozik a játékon, amelyik ismeri és élvezi a világot, szeretnének olyan hűek lenni hozzá, amennyire csak lehetséges.
  • [NST]Cifu
    #26
    Emm... az infra nem lát át a poron. Ezért használhatatlan például homokviharban. Itt ugye egy leomlott épület porfelhőjéről beszélünk. :)
  • Csero90
    #25
    Ezeken a dolgokon már én is gondolkoztam...csak tudod biztos olyan fejlettek a zavaró rendszerek is :)
  • [NST]Cifu
    #24
    Akkor viszont sikeresen teljesítetted a trollkodást, mivel értelmetlenül irogatsz hsz.-eket egy topicba, amely nem is érdekel téged.
  • Ry0K3N
    #23
    De egy rohadt magrez vagy infra akkor is kell hogy legyen rajta csak túl béna volt a pilóta hogy átkapcsoljon :P
  • Molnibalage
    #22
    Ez csak játék és poénkodok. Viszont pont ezért nem fogok vele játszani. Az elődeivel is próbálkoztam. Nekem egyszerűen annyira illúzióromboló volt. Ez van.
  • Thanatos
    #21
    igen, direkt vártunk tőled már valami ehhez hasonló értelmes hozzászólást :)
    de nem baj, tőled már megszoktuk ezt a színvonalat :P
  • Molnibalage
    #20
    Na ez a másik... A radaros képalkotás biztos gyerekcipőben jár abban az időben. :)
  • Molnibalage
    #19
    Látom, hogy a huszonixedik században még mindig nagy kihívás egy olyan fegyver és célzórendszer megalkotása ami 200 méterről eltalál egy háztömbnyi méretű célt. Jaj... :)
  • Thanatos
    #18
    ingyenes mw4:
    http://www.mektek.net/index.php?ind=news&op=news_show_single&ide=1067

    mw5 vid kommentárral:
    http://pc.ign.com/dor/objects/18954/mech-warrior-project/videos/mechwarrior_spc_rewindtheaterr_070809.html

    mw5 q&a:
    http://pc.ign.com/articles/100/1002164p1.html
  • armageddon666
    #17
    Korábbi részek valahogy kimaradtak az életemből, de asszem ezt most várom :)
  • [NST]Cifu
    #16
    A Locust, Catapult, Marauder, ha jól rémlik ezek a 3025-ös "csirkék".

    A Locust a legalapabb Mech, 20 tonna, papirzsebkendővel felérő páncélzat, de az egyik leggyorsabb Mech, és van egy közepes lézere meg két géppuskája (gyengébb páncélzatú alváltozata két SRM2-vel bír az MG-k helyett).



    A Catapult standard tűztámogató nehéz, 65 tonnás Mech, 2 darab LRM 15-össel és négy közepes lézerrel.



    Végezetül a Marauder, ő egy Warhammerhez hasonló 75 tonnás nehéz Mech, két PPC-vel, két közepes lézerrel és egy AC/5-el.

    [center]
  • [NST]Cifu
    #15
    Emm... A Battletech világa szerint ez nem feltétlen a csúcstechnika kora, hanem inkább a technikai hanyatlásé. A Harmadik évezred közepére (gyk.: a 2500 körüli időszak) az emberiség hihetettlen technikai vívmányokat ért el, ám az egymás ellen való áskálódás miatt az egyik legnagyobb vezető, egy bizonyos Kerenszkij Exodusba (kivándorlás) vezette követőit, hogy megszabadítsa őket a megromlott emberiség által szétverni szándékozott világból. Az egymással viaskodó nagy uralkodóházak (családok) véres és kegyetlen háborúkat folytattak egymással, ám ez a háború a hatalmas, több száz naprendszerre kiterjedő emberi űrbirodalom miatt nem éppen olyan lefolyású volt, mint amit mi ismerünk az I. és a II. Vh alatt, ez nem a technika fejlődését, hanem épp ellenkezőleg, a technikai tudás lerombolását hozta. Noha az emberiség félelmetes fegyverekre tett szert (PPC-k, lézerek, rakéták és gépágyúk), a megfelelő tűzvezető rendszerek nélkül ezekkel harcolni csak viszonylag rövid távon belül képesek - itt jön elő a táblás játék egyik rákfenéje, hogy egy Small Laser-el miért nem lehet 90 méternél messzebb lőni... A világ magyarázata ez tehát.

    Hiába harcolnak egymással tizenméteres gigászok, ez a világ nem a mindenható technológiájáról ismert.
  • kiskorúbézoltán #14
    Nekem valahogy a "csirke" mech-ek az igaziak, bár ha jól emlékszem a Mad Cat meg a Supernova klános vasak voltak.

    Jön konzolra is állítólag de ez valahogy... hmmm... rossz előérzetem van emiatt. Konzolra még soha nem jött ki olyan dolog ami egy picit is tetszett volna.
  • [NST]Cifu
    #13
    Azt a Q..... qutyafáját... Egyfelől a videó nagyon-nagyon korrekt, látványos az, ahogy a PPC csővégei felhevülnek, látványos a rakéta-sorozat, látványos a terep. Végül pedig a Mech-ek. Na itt rögtön két dologra kitérnék. Először is 3015. Ez azért fontos dátum, mert nincsenek klánok még a Belső Szférában. Csak a Belső Szféra családjai harcolnak egymással. Nincsenek 3055+ dátumú nyomoronc mechek, nincsenek Elementál-folyamodványok, nincsen görcsölés. WARHAMMER, az viszont van. Ez a Mech volt hajdan a játék egyik klasszikusa, a tökéletes Heavy Mech. De ahogy a többi "klasszikus", ez is sajna-bajna lopásból származott, mint az eredeti (egyébként 3025-ben játszódó) Battletech legtöbb mech-je. A Warhammer a Macross / Robotech TV anime sorozat/moziból származott pár másik Mech-el együtt (Wasp/Stinger, Ostscout, Ostsol, Ostroc, Phoenix, Archer, Rifleman, Marauder), de loptak még sokat a Dougram-ból és a Crusher Joe-ból is. Emiatt a FASA-t (a Battletech eredeti tulajdonosának) beperelték, és ki kellett venni a világból ezeket a Mech-eket. De itt bent vannak! Juhhéj...


    Warhammer a 3025-ös Technical Readoutból


    Tomahawk a Macross-ból


    Óóóóó, adja ég, hogy ne csak szép grafika és hang legyen, hanem igazi Battletech hangulata...