6493
MechWarrior Online
  • Ry0K3N
    #92
    "pl az LRM célravezető célzófény" mivan? :D ilyet hol olvastál?
  • [NST]Cifu
    #91
    Most azon filózom, hogy a tipikus trollírtó megoldások egyikét válasszam (büntipontot neki, vagy csak simán ignoráljam...), vagy próbáljam okítani, hátha tanul?

    Legyen jó szívem...

    Nem. Nem árkád játék. A különféle japán Anime Mecha (japánban általában Mecha-nak hívják gyűjtőnéven ugyebár az ilyen oriásrobotokat) feldolgozások árkádok, csak még és lősz, lásd Gundam. Volt ilyen játék régebben konzolra, és talán a MechAssault X-boxra is hasonló volt - nem tudom, azt a játékot nem ismerem.

    A Mechwarrior esetében kihasználhatod a terepet, a Mech-ed (a Battletech világában az óriásrobotokat 'Mech-nek hívják) ha rendelkezik Jumpjettel, akkor átugorhat épületeket, akadályokat, és a többi.

    Ha legalább elolvasnád a lenti Q&A kivonatot (#27-es hozzászólás), akkor látnád, hogy direkt igyekeznek majd minden Mech számára megtalálni a célt. Hogy fogják megvalósítani? Nem tudni, lévén a játékról tegnap jött ki az első konkrét info!

    Alaphangon egyébként egy könnyű vagy közepes Mech-nek nem is az a célja, hogy nehéz vagy roham Mecheket lőjjön ki. Alapvetően a táblás játékban megadott pontszámok voltak az adott Mech-ekre, ezzel lehetett kiegyensúlyozni a két oldalt. A Mechwarrior 4-ben is volt ilyen, ha egy 65 tonnás Mech-el lősz ki egy 95 tonnásat, akkor több pontot kapsz, mintha egy 95 tonnással éred el ugyanezt (anno ez probléma is volt, mikor nagyreményű Prince Tybalt agyvérzést kapott az LRM-ekkel telepakolt Mad Dog-omtól, és párbajra hívott ki (Timberwolf Mk.2-vel), pontok alapján durván le is győztem - ő viszont (gondolom CS-s háttér miatt) a fragek számát nézve nyilvánította magát győztesnek, ahol persze ő győzött, érthető okokból). Felteszem multiban is lesz ilyesmi itt.

    Egyébként meg (legalábbis a táblás játékban) egy könnyű Mech bír azzal az előnnyel, hogy ha ismeri az ellenfél helyzetét, akkor nála van a mozgásból fakadó előny - egy könnyű Mech egy roham Mech sebességének akár a 4x-esével is rallyzhat, ez pedig egyfelől azt jelentheti, hogy folyamatosan fedezék mögé bújhat, másfelől pedig a nagyobb sebessége (lépésszám) miatt eltalálni is nehezebb.

    Az Alpha Strike egyébként egy játéktechnikai kifejezés - azt jelenti, hogy a Mech az összes létező fegyverével tüzet nyit. Ezt jellemzően rövid távú harcnál szokták alkalmazni, lévén a Mech-ek különböző távolságokra optimalizált fegyverekkel szerelik fel. Hátránya, hogy nagy eséllyel túl is hevül tőle a Mech, és ha a reaktorja túlhevül, az leálláshoz (szerencsétlenebb esetben reaktorrobbanáshoz) vezet.
  • Ry0K3N
    #90
    Szarom én le a causál célközönséget jó nagy ívben, egy battletech legyen battletech, és ne valami árkádfos.
  • readswift
    #89
    ezeket tizenéve leszedtem edonkeyről (amikor még emule sem volt) , sőt ezt a crysis modot is megnéztem, elképesztő menynire blőd , baromságokat találtak ki, pl az LRM célravezető célzófény, na azért megérdemelt volna valaki egy jól irányzott fejbevágást
  • readswift
    #88
    Annyi a gond hogy szerintem nem te vagy a célközönség és a mozikból kiszabadult kisgyreekektől nem fogják elvárni hogy mindennel tisztában legyenek, vagy hogy egyáltalán utánanézzenek bárminek is. A korosztályra aki ezzel tisztában van , na arra a korosztályra ALIGHA fognak alapozni.
    EZ hogy a szabályrendszert vesszük alapul ez sok mindent jelenthet , én meg nem bíznék meg benne
  • Ry0K3N
    #87
    Ja és rpg-re visszatérve, tesséka kidolgozott szabálykönyvek fele http://images.netbag.hu/20090710/12595551971.JPG
  • Ry0K3N
    #86
    Ez MW4 ben sem működött, szedtem én szét Summonerrel elég sok jumperhuszárt a neten akik alatt minimum 90 tonna volt >:-)
  • MarkBlade
    #85
    Ez megint nem igaz nem feltétlen a "legerősebb" legnagyobb MECH győz! A robot kifejezés eleve nem jó. Nagyon is van taktika az épületek, JumpJet,kisebb mech gyorsabb, Fegyverválasztás.
  • readswift
    #84
    nem állok a fanbojok útjába, go ahead
  • Ry0K3N
    #83
    Semennyire, le lett írva hogy a táblás vonalat követik, ott van az a mechassault féle konzolos pempő, na az árkád. Ha akár játszottál volna bármely résszel is és próbáltad volna irányítani rendesen nem vágnál rá ilyen baromságokat.
  • MarkBlade
    #82
    Könyörgöm egy szimulátorra rámondod hogy árkád? És a mass effect 3 részéhez akarod hasonlítani mert abban már biztos lesz jármű harc? Iszonyatosan butaságokat írsz. MW az nem egyszerüen egy játék hanem egy univerzum. Miért nem írsz a SW topikba vagy a ST-be hogy szar árkád játékot csinálnak? Ebből a játékból sok mindent ki lehet hozni nem játszottál egyik résszel sem. És nem érted a lényegét de mégis próbálod meggyőzni az embereket az igazaddal. Engem meggyőztél nem figyelek többet rád bár dühít a hozzá nem értésed.
  • readswift
    #81
    dont feed the mantra ! én is szeretnék még egy taktikus játékot , de lássuk be, vajmi kevés esély van rá hogy ez taktikai alapon fog müködni, talán inkább enyém a legnagyobb robot és az én lövésem a legerősebb (bocs alpha sztrájkom, micsoda hatásvadász kifejezés ez is ... ) .
  • HöfEE
    #80
    Don't feed the trolls!
  • Ry0K3N
    #79
    A mechwar 2 egymaga húzta ki akkoriban a microprose-t a csőd széléről...
  • readswift
    #78
    mindenre reagáltál csak épp a lényegi felvetésekre nem , halljuk hát , szerinted mennyire arkád gyanús a játék?
  • readswift
    #77
    nagyon is hasonlít a 2 játék "mechanikája" , láss már egy kicsit mélyebbre magánál a cselekménynél... Én egyértelmüen letettem a voksom , kíváncsi leszek mennyire tudja ez a régi franchise megmozgatni a tömegeket.
  • [NST]Cifu
    #76
    -Tévedtél a Battletech világával kapcsolatban, miközben nagy mellénnyel leszóltad (nem vektorgrafikás játéktermi gépként indult, még véletlenül sem). Pipa.
    -Fel akartad hozni az állítólag bűn rossz FASA feldolgozásokat, amelyből az egyik egy valóban bűnrossz FPS, a másik meg egy akció/szimulátor, ami mellesleg a legnépszerűbbek egyike, amelyet klasszikusnak tart a fél világ, a harmadik pedig egy nem is FASA világ feldolgozás. Pipa.
    -Minden áron össze akarsz hasonlítani egy szerepjátékot, amely karakter-alapú harcrendszerrel bír egy akció/szimulátorral, amelyről semmit sem tudsz (lásd a fenti két pipa). Pipa

    Csak én látom úgy, hogy egy fórumtroll próbálkozik itt? :D
  • Blasta
    #75
    Pleaaase!!!
    MechWarrior: lépegetős akció-shooter
    Mass effect: puhatestű akció-szerepjáték

    Miért hasonlítod össze ezt a két játékot??????????
  • readswift
    #74
    2 könyvet olvastam miután játszottam az MW 3-al de manapság inkább letagadnám Nem is esne nehezemre miután gyakorlatilag semmire nem emlékszem belőlük , és ez szerintem inkább a szinvonalról árulkodik.....
  • Gundark 1 1
    #73
    Hogy mondják ezt modernül? WTF? :) Mechwarrior mint szerepjáték? Akkor a COD4 is az. Végül is szerepet alakítok benne. Katona volnék vagy mi :) De akkor meg hogy lett hatásvadász mint RPG? De egyébként az Il-2 jobb mint az MW4, mert Az Il-2ben van Fw190, az MW4ben meg nincs. :)

    De ebből is látszik kedves Readswift hogy nem játszottál a PC-s sorozattal. Sőt még csak nem is olvastál egyetlen könyvet sem közülük. Ez jó. Woody Allen mondása ide illik "Ja, az a könyv? Nem olvastam. De véleményem van róla" :)
  • readswift
    #72
    lehet hogy a mass effect 3-ban már más skálán fognak mozogni harci jármüveket érintő tevékenységek?
  • MarkBlade
    #71
    kb annyira lesz árkád mint egy tankban ülni és lőni az ellent :)
  • MarkBlade
    #70
    A vélemény külömbség egy dolog. De ha megnézed a rajongótáborát az általad felsoroltaknak hidd el a Mass Effect sehol nincs./Egyébként nekem tetszett a Mass Effect és várom a 2.-részét is/
    De ez teljesen más kaliberü játék.
  • readswift
    #69
    na - na , azért a Mass e. -ben kőkemény squad management rendszer van plusz fedezékrendszer. Az összehasonlításban valószínüleg nekem lesz igazam, mert kaptok egy árkád puffogtatást .
  • [NST]Cifu
    #68
    Shadowreuwreueran

    Shadowrun. Ebből készült egy katasztrófálisan rossz FPS játék. A Shadowrun rajongók szét is cincálták a játék fórumát mikor kiderült mit hozott ki belőle az M$...

    Vampire blodlines?

    Kérlek, könyörgök, legalább valami alapvető tudást szedj össze szerepjátékok terén, ha érvelni akarsz!!! A Vampire White Wolf játék, nem FASA! :D

    Bepötyögöd, hogy Vampire, és Wiki, violá: ime, ott van. Jobb oldalon pedig ott a Publisher: White Wolf kiírás... :D

    Egyébként nem tudom, hogy mi köze van annak, hogy FASA világ ahhoz, hogy milyen lesz a Mechwarrior játék, amelyet egy olyan fejlesztőgárda készít, amely konkrétan nemrég szerezte meg a francisera vonatkozó jogokat, de én nem tudhatok semmitsenem. :D

    MW ? ...ugyan már...

    A Mechwarrior egy akciójáték, nem RPG játéksorozat. Hiába ugyanez a Battletech szerepjáték oldalágának, a számítógépes játékok terén a Mechwarrior-sorozat bizony nem szerepjáték...
    Nem is tudom, hogy jut eszedbe a Mass Effekttel összehasonlítani. Miért nem mindjárt a Counter-Strike vagy a Battlefield topicba toporosz, hogy a Mass Effekt jobb azoknál? :DDD
  • readswift
    #67
    Markblade, érdekes véleménykülönbségre világítottam rá, ennek örülök.
  • Blasta
    #66
    Mass effect? Hogy kerül ide egy akció-szerepjáték amiben embert irányítunk?
  • MarkBlade
    #65
    Felsoroltál 3 db csúcskaliber rpgt. Ha lenne a fejlesztőknek vér a pucában ezek simán ütnék a jelenlegi összes mmot.
    Ha nem értesz valamihez inkább ne írj butaságot.
  • MarkBlade
    #64
    Viszont a IS-ben nem nagyon volt ilyen a régi korokban.Fix Mech felszereltségek voltak tipustól függően. Ezeket a konfigurációs változtatásokat a klánok hozzták be az omnimech-ekkel. És ha jól olvastam ez még a kezdetekben fog játszodni így nem biztos hogy lesz túl sok mech customizáció.
  • readswift
    #63
    Azt azért ismerjük el hogy ez eddigi FASA feldolgozások gyakorlatilag nem rúgtak labdába ? Talán azért mert már RPG-nek is hatásvadász volt ??

    Shadowreuwreueran
    Vampire blodlines?
    MW ? ...ugyan már...
  • [NST]Cifu
    #62
    Légy oly kedves, és sorold fel, hogy mely Battletech novellákat olvastad el, mely Mechwarrior játékokkal játszottál, ha már ilyen velős megjegyzésekre ragadtatod magad. :)

    Tippre ugyanis semmit sem tudsz az egészről, de irkálsz itt zöldségeket, nagyokat...
  • readswift
    #61
    A mass effect úgy iskolázza le ezt az egészet ahogy van, lefogadom hogy a mass effect MÁR most 1000szer taktikusabb mint ez a játék valaha lesz . Elég valószínü hogy az MW univerzum meg fog maradni annak ami volt , 90's évek scifijének, 95% -os árkád beütéssel (mert az) .
  • [NST]Cifu
    #60
    Pardon, de ha már valamit nekiállsz kritizálni, akkor vagy ismerd azt, amiről szó van minimális szinten, vagy ha nem ismered, akkor tedd hozzá ezt a tényt. Ugyanis láthatóan fogalmad sincs a sem világ, sem a játék hátteréről, csak fikázol.

    Kis alapozó, hogy lásd miért is hülyeség, amit leírtál:

    1984-ben kijön a Battletech, ez egy kockákkal és modelleket hexagonális táblán mozgató táblás játék volt. Ez a játék volt az, amelyik valóban lopkodta a Mech-eket az akkori kor JapAnime-iből. A Battletech világát a FASA alkotta meg, és ehhez kértek fel írókat, hogy novellákat írjanak hozzá.

    Amire te gondolsz, az 1990-ben jött el, a Battletech Centerekkel, ezekben voltak hálózatba kötött játéktermi gépek. A játék azonban már a 3050-es időszakban játszódik, klános Omnimech-ekkel, amelyek amúgy már tisztán saját kútfőből származnak.

    Ajánlom a következők átvizslatását, ha jobban érdekel a téma, és ostobaságok összehordása helyett tényszerű akarsz valamit leírni a világgal és a játékkal kapcsolatban, akkor olvasd át legalább a Battletech Wiki oldalát. Ha az angol nyelv esetleg akadály, akkor a battletech.lap.hu még mindig kitűnő indulási alap.

    Egyébként veled ellentétben én éppenséggel remélem, hogy a többi játékfejlesztő is nekiáll ilyen szinten ügyelni arra a világra, amelyben az ő játéka játszódik. Ugyanis az általad leírtakkal szemben ez egy brutális mélységekben kidolgozott világ (úgy 3055-ig, utána már kavarodnak a dolgok, szerintem), és igen szórakoztatónak igérkezik maga a játék is!
  • Gundark 1 1
    #59
    Kiváló gondolat. A Traszformersz 1-ben mikor az első robot (mert ez robot a mech meg mech:) lezúzta a támaszpontot akkor mondtam azt hogy eddig az volt a duma hogy azért nem csinálnak filmet mert technikailag nem lenne hiteles. Na de most már az :)

    Amit viszont el kell ismerni hogy igen jó világot tettek a mechek köré. Sok jó könyv született belőle.

    Cifu a mercenaries, bár sok helyen úgy szerepel hogy mechwarrior 4 mercenaries, nem önálló rész volt? Mert a motorja biztos az volt, de jogilag? :)
  • HöfEE
    #58
    ÁÁÁ Újra Mechwarrior? El se hiszem! Már nagyon régóta várom, hogy végre újra játszhassak a mechekkel :D Nagyon szeretem ezt a szériát!
  • Blasta
    #57
    De miért?
    Rengeteg embernek okoztak ezzel a "lopott" univerzummal rengeteg boldog órát. Akár a játékokat, akár a könyveket tekintjük.
    Én imádtam, és imádni is fogom és a Transformers film óta várom a percet, amikor végre a MOZIKBA is megérkeznek a Meck-ek.
  • readswift
    #56
    röhely hogy egy vektoralapú primitiv 3dimenziós játéktermi játék köré ekkora felhajtást és univerziumot kanyarintottak ráadásul cifu még te is elismered hogy javarésze lopás , de azért legyen fényes meg hatásvadász ... Remélem nem jön be a számításuk és más irányba lesznek kénytelenek menni a fejlesztők a jövőben
  • [NST]Cifu
    #55
    We are very pleased to announce that Smith & Tinker has authorized us (MekTek.net) and our professional studio (MekTek Studios) to distribute and package a worldwide free release of MechWarrior4 and all of its expansions.
  • [NST]Cifu
    #54
    nomeg a battlearmorokat se felejtsük el, tudtommal mw:ll-ben betölthetjük a ba-k szerepét is ( illetve egyéb bokorugrókét), ez eddig egy mechwarrior gameben se volt benne...

    Az MW2-ben volt emlékeim szerint egy darab Elemental armouros küldetés, de inkább csak érdekességnek.

    modeleket nem lehetne szintén valahogy modulárisan megoldani? legalább valamilyen szinten? ugyan nem értek ilyesmihez de hogy pl a mech "csonk" az alap és arra a megfelelő fegyver model-t aggatja rá pl..., nekem nem tünik ez a modszer annyira sci-finek, bár lehet ez engine szinten kéne hogy megoldott legyen :/

    Meg lehetne, csak hogy néz ki? A játék velejét a szépen kinéző Mech-ek adják. Az eredeti világ-lore szerint a Mech-ek kusztomizálása az Omnimech-ek előtt leginkább csak a gyárban volt elképzelhető, ott gyakorlatilag eleve más felszereléssel gyártották a Mech-eket.

    Ez a gond vele, az Archer azért Archer, mert két nagy LRM van a vállaiban, a Catapult szintén. A Rifleman két kezén van az összes fegyvere, lézerek és AC/5-ösök. A Hunchbacknak pedig a jobb oldalán van egy (közepes Mech-hez képest hatalmas) AC/20-asa, és emiatt néz ki úgy, mintha púpos lenne - innen a neve. Ha szabadon átszerelheted a fegyvereket, akkor ezek okafogyottá vállnak, és effektíve nem lesz különbség két azonos tonnájú Mech között a játékos szempontjából.

    Egy 20 Locust és egy 20 tonnás Wasp között nincs különbség, csak a külső, ha megadhatod mekkora fúziós reaktor legyen benne (milyen gyors legyen ezáltal), milyen fegyverzete legyen, és a többi.

    A 3025-ös világban ezért minden tonna osztályban (20-tól 100-ig 5 tonnás lépésekkel) 2-3-4 különböző Mech volt. Ezért voltak különbségek a Mech-ek között.
  • Gundark 1 1
    #53
    A MekTek-nél voltak battlearmorok nem? Persze lehet hogy rosszul emlékszem. Na most akkor. Ingyé lesz a Mechwarrior 4, ami a Vengeance. Meg a két pakk a mechekkel. Nem lehetne ingyé a Mercenaries is? :) Vagy valamit félreértettem, és a 4 felett minden gyün ingyenben? :)