6493
MechWarrior Online
  • armageddon666
    #172
    úgy gondoltam hogy rip, hogy nem telepítős, hanem kicsomagolós futtatós... ill valami regsetup.exe van mellé, hogy beírja magát a registrybe... (aztán lehet vírusos geci és megszívom... FÉLEK!)
  • Ry0K3N
    #171
    Az nem lehet rip mert az egész játék mindenestül 700 mega.
  • Ry0K3N
    #170
    Ez igaz de kicsit ügyeskedve meglehet oldalni hogy egérrel egyszerre a torsot és a karokat is tudod mozgatni de még így is jó macera az egész de megszokható. De az embernek több baja lessz azzal hogy xp-n futtassa, igen instabil engem folyton kidobál az asztalra.
  • armageddon666
    #169
    :( nem megy ez a keresés... egy 700 megás zippelt ripet találtam, jön 10k-val... egyszer majd leér :S
  • Ry0K3N
    #168
    Meg a 3 ban ha kellett fedezék csak simán lőttél rakétákkal egy krátert a földbe és belementél. Igen jó megoldásokat produkált a mechwarrior 3 akkoriban és van vagy 10 éves most.
  • Ry0K3N
    #167
    Miért nem egérrel irányítod és beállítod hogy azzal irányítsd az egész torso-t. Mozgást meg simán átteszed WASD-ra.
  • armageddon666
    #166
    pff nem találom a 3t :\ 4t is alig... :( de azt meg nem szedem le, mert jön ingyen...
  • armageddon666
    #165
    ez jónak tűnik :)

    3 tengelyes joystick egyelőre biztos felejtős :D Max az 5höz ha tényleg fasza lesz, meg most bejön akármelyik régebbi :) kormányt vettem anno, alig használtam... Gamepad volt ami marhára megérte és még most is előveszem elég sokszor >.< mondjuk ez a konzolosodás miatt van... meg az azért többféle játékhoz jó :)
  • Bucser
    #164
    Egér középső gombjával aktiváld a torso rotationt a egér szabadon mozgatja a célkeresztet a w-a-s-d gombokkal meg irányítod a mozgást.

    Másik megoldás, hogy szerezz egy 3 teneglyes joysticket.
  • armageddon666
    #163
    És akkor a 4nek a single részét ki is hagyhatom akár?
    Megszerzem akkor gyorsan a 3at míg kijön ingyen a 4 :) bár tartok az irányításától :S azt hallottam el kéne még egy kéz hozzá...
  • Bucser
    #162
    Én a helyedben a 3-at és a négyet is kipróbálnám. A 3-at azért, hogy tudd milyen érzés 20-100 tonna közti gépekkel harcolni a 4-et meg azért, hogy érezd mekkora fun a multi vele:)

    A 4-el a legnagyobb probléma mindig is az volt, hogy olyan mintha műanyag játékok lépegetnének míg a 3-ban rohadtul érződik az hogy mi mekkora. (a 140-el cikázó owensnél nincs nehezebb célpont:)
  • armageddon666
    #161
    Akkor a 4t nem is érdemes kipróbálnom? :( Fals képet fog mutatni az egészről? Jobban járnék a 3mal? De azzal meg nem tudnék multizni :S
  • Bucser
    #160
    BTW megnéztem ezt az ingame footage-nek nevezett videot...

    A lore-al itt is komoly gondok lesznek úgy vélem...

    3015 és Atlas-C vs Warhammer... Federated Suns vs Kurita (Draconis Combine)

    3. Succession war 2866-3027-ig tartott. A végére igen dúrván kivéreztették egymást a küzdő felek.

    A C jelölést a klánok alkalmazták az Omnimechek variánsának megnevezésekor.

    Lore szerint az összes Warhammer lostech (A japánokkal való jogvita miatt ugyanis a Robotech sorozatban szereplő gépekről másolták) Tehát 2750 a Kerensky exodus után eltűntek.

    Az első Star League Cache-ek megtalálása pedig ha minden igaz 3030 körülre tehetőek. A 3025-s timelineba csak a jogviták zárulása után kerültek be a warhammerek.

    + kérdés hogy a sérülésrendszer hogy lesz megoldva.

    Ahogy látom grafikával nem lesz gond és jól nézett ki ahogy a Jenner alatt szétlőtték az épletet és az épület eltűnése közben por és füst volt amiben előmászott az Atlas. (szabály szerint is így működik) Kérdés mit vesznek át a szabályokból és mit nem.
  • [NST]Cifu
    #159
    Gyakorlatilag minden. :)

    Az MW3 grafikája jobb volt nála (az MW3-ban ha egy végtagot lelőttél, akkor kábelek sisteregtek a sérült résznél pl.), a Single Player küldetések és történet gyenge és beleélhetettlen volt. Új Mech-eket "gyártottak" a desingerek az amúgy az adott időszakban már megvélő 200+ Mech mellé, például az egyik legnépszerűbb Mad Cat (klán néven Timberwolf) kapott egy nagy tesót, Mad Cat MkII néven, ami külsőre alig tér el, de már 90 tonnás RohamMech lett. A másik kultikus Mech-et, a Vulture-t (klán neve Mad Dog) egyszerűen áttervezték csak úgy. A játék világához tartozó kidolgozott fegyver-felszerelési rendszert kidobták az ablakon, és egyszerűen egy "slot" rendszert vezettek be, ahol X fegyver Y slotot foglal, és hogy szebb legyen meg van határozva, hogy milyen típusú fegyvert lehet az adott slotba pakolni.

    Megj.: A "slot" rendszer egyébként szerintem a már korábban említett model-fegyver problémára akart talán megoldás lenni, és hogy a Mech-ek között ne csak a tonnaszám legyen eltérés.
  • armageddon666
    #158
    Casual, mint nem vágja a loret és csak egy mechszimulátor
    vagy
    casual, mint nagy robotokkal mész-oszt-lősz ?

    többire vonatkozó javítások, azok arra vonatkoznak, hogy megpróbálják közelebb vinni a lorehoz?
  • Thanatos
    #157
    szinte az összes fegyver rosszul van megoldva a tábláshoz képest :P
  • Bucser
    #156
    lore-ba nem illő mechmodellek, lore-ba nem illő rossz építkezési rendszer, abszolút casualoknak készült.

    Viszont a legjobb a netkódja, a többit meg megpróbálták javítani szorgos community tagok ha jól tudom.

    (pl a pulse laser abszolút rossz elv alapján lett megoldva hisz nem ilyen a pulzus lézer:)
  • armageddon666
    #155
    Egyébként mi a gondja a 4. résznek? :S Mert ahogy kivettem a szavaitokból, az a legrosszabb.
  • Bucser
    #154
    sokminden változott. Az mw4 mercenaries totál más mint az mw2 merc.

    Érdemes minden pakkot eg kieget leszedni hozzá hisz így az első 20 db mech kb 60 körülire bővül + a pályák száma is növekszik és igen aktív community van mögötte még. (solaris liga, csapatos ligák, online háborúk)
  • Fenrir
    #153
    Én az MW2: Mercenaries-nél leragadtam, de szerintem letöltöm én is.
  • XenHai
    #152
    Amikor ingyenes lesz én is megyek tolni.Látom leszünk 1 páran.
  • armageddon666
    #151
    nemsoká ingyenes lesz a teljes az összes kieggel :) (vagy már az)
  • EnxTheOne
    #150
    másik: nincs kedvetek egy mw 4 demo multi mecshez? ::D:D
  • EnxTheOne
    #149
    sziasztok! tegnap letöltötem a 4. rész demo verziot. Hát elég szokatlan az irányitása, (és igy elsőre nehéz is), és lenne egy kérdésem: néztem videokat youtube-on, ahol precizen célzott a mech-el, de a demoban a numerikus bilentyükel lehetett célozni (8,4,6,2), és ha csak egy pilanatra megnyomtam az egyiket akkor nagyon nagyot "ugrot" a célkereszt, szoval lehetetlen volt vele célozni. És azt szeretném kérdezni hogy a célzást nem lehet valahogy egére beálitani? Mondjuk igy vissza gondolva, gondolom lehet állitani az érzékenységén, de idegeségemben letöröltem :S.
  • Ry0K3N
    #148
    Azért bizonyos körülmények között az átszerelés lehetséges, rengeteg módosított mech volt solarisban is ebben a korszakban. Csak azt az átalakítást nem lehet ilyen mechwar 4 es slotos módszerrel megoldani mivel van hogy egyész solotok tűnnek el.
  • kifli
    #147
    na ez jó lesz úgy látom :)
    igazából én nem ismerem ezt a mech-es történetet csak mikor még gyerek voltam sokat toltam az előző részeivel, igazából nem is történet érdekelt hanem a lépegetőknyűgöztek le :)
    am lesz crysishoz is mech mod, az jó lesz tűzoltásnak mielőtt ez kijön mert ebböl tényleg hiány van :)
  • Thanatos
    #146
    nah látom közbe alszok egyet és kitör a troll háború, kiváló, marad itt is a szelektív olvasás akikről tudom hogy értelmeset is tudnak hozzászólni :)

    amúgy még a variálhatóságra visszatérve:
    egyik másik SHU-s elvtárssal épp ezt rágtuk át hogy hogy lesz meg az egyensúly a casual "robotozás" és a hardcore battletech között :)

    igazábol a legjárhatobb út az hogy simán választható opciókként raknak bele sok mindent (mint mw4 -ben a forced 1st person pl), igy rengeteg játéktechnikai dolgot relatíve könnyen lehet könnyíteni, nehezíteni (a configolás ugye, időjárási viszonyok, heat, ammo, stock mechek, stb stb)

    így igazából elég jól kedvére lehetne tenni mindkét tábornak is szvsz,mert azért azt valljuk meg hogy btech veteránokból nem lesz kasszasiker a game, sajnos kellenek a vérpisták is valamilyen szinten
  • Thanatos
    #145
    hidd el én tisztában vagyok a stock variantok és az omni mechek közti lényegi különbséggel, de azért te is beláthatod hogy talán az egyik oylan pont ahol érdemes a popularitás felé elmenni, mint sokan írták is a mechek szerelgetését még én is élveztem pedig aztán én tényleg szinte mindenben kötöm az ebet a karóhoz hogy maradjon minden úgy mint a táblásban :)

    meg azért az hogy adott tonnán belül nincs különbség nem igaz, úgy szépen meg lehet oldani mint mw4ben volt (talán egyetlen jó pont :P), hogy a fegyver helyek limitálva vannak, szóval csak x méretű fér el...

    tény hogy a balance-ra iszonyúan kell vigyázni de azért megoldható, viszont valljuk be ez a szerelgetős dolog azért nagy jó pont volt a nem hardcore btech fanoknak és csak hardcore btech fanok miatt nem lesz sikeres a játék valszeg...

    és inkább ilyesmiben engedjenek "kicsit" minthogy 200 tonnás mechek rohangáljanak plazmaágyúval mert az jobban néz ki :)

    persze ha csak stock mech-ek lennének én azzal is megelégednék személy szerint, de belátható hogy pl így lenne a gameben kb 10 fajta mech, míg ha megvan a variálhatóság akkor sokkal nagyobb változatosság lehet pl a multiban (már ha a balance-ot nem szúrják el)
  • Falcon87
    #144
    Leírtam az előző hozzászólásban, hogy nem én kezdtem el Mass Effectezni, hanem valami elvakult MechWarriorgyűlölő fanatikus.
    #143: Kéretik nem kiforgatni a szavaimat, htxomg. Ez arra vonatkozott, hogy mindenki azzal jön, hogy biztosan azért nem tetszik a MW, mert semmit sem tudok róla.
    A lezáráshoz kapcsolódóan: Képzeld, kiemeltem, hogy hiba volt. Olvasd el mégegyszer, pajtás.
    FLAME OFF, a többi nevetséges, témakerülő ,,érvekkel" priviben zaklassatok.
  • armageddon666
    #143
    de SENKI nem fröcsög itt hogy "hejjpedigezazisten" ...
    egyébként meg a vitát 10 hozzászólással a vége után "lezárni" nem éppen életképes dolog, mert sokkal inkább élénkítő hatása van.
  • Falcon87
    #142
    Már megint tele vagyok hibával... Mi lett velem?:DDDDDD
  • armageddon666
    #141
    Lehet rosszul látom a dolgokat... de a puhatestű arra vonatkozott szerintem, hogy emberek gyakják egymást, és nem gépek... és akármilyen Schwarzi is legyen az ember, azért a titánacél nemtommivel nem vetekedhet keménységben >> puhatestű...

    abszolút nem leszólás volt... nem a játék minőségére vonatkozott, nem a harcok minőségére/mennyiségére vonatkozott, hanem pusztán annyi hogy a gépekhez képest az emberek/űrlények puhábbak...

    bár nem játszottam egyik játékkal sem, de azért látom, hogy 2 teljesen különböző... kb. mehetnék CoD topicba, hogy Need for Speed jobb, mert jobbak az autók benne...
  • Falcon87
    #140
    Tényleg eléggé majom volt, aki a ME-t kezdte el hasonlíthatni a MW-hez (hehe, ME->MW:D), én csak a témára válaszoltam, és megpróbáltam lezárni a vitát egy összefoglalóval. De nem, ti, a habzószályű mindentudó ősfanok folytattátok.
    Mellesleg a Mass Effectben lévő fedezékrendszer eléggé gyerekcipőben jár, tehát ezzel ,,felvágni" is teljességgel fölösleges.
    Nem pártolom readswiftet, a trollkodása tényleg értelmetlen volt. Mondjuk én is eléggé későn válaszoltam a vitára, de nekem legalább van annyi iqm, hogy kiemelem az én, és kiskedvencem hibáit is, nem pedig értelmetlenül fröcsögök hogy hejjpedigezazisten...

  • Fenrir
    #139
    Te vagy a második ember aki a Mass Effect-tel jön. Mondjátok már meg, hogy egyáltalán mi a köze a 2 játéknak egymáshoz, azon kívül hogy mindkettő játék?

    Ilyen alapon lehetne akkor megemlíteni a Rainbow Six: Vegas 1-2-t és a SW:Republic Commando-t is mert az is lövöldözős és van benne fedezékrendszer.

    Komolyan mondom én nem értek itt egyeseket...
  • SötétBarom
    #138
    Hohó, ez a videó nagyon jó, megfeszültem, kell!! :D Halvány sejtésem sincs semmiről, ami az univerzummal kapcsolatos, viszont a customize-olható mech, meg árkád szimuláció nagy kedvencem.

    Hogy értsétek miről beszélek: anno a freespace szögezett a monitor elé hosszú időre, ott volt egy olyan érzése az embernek, hogy mostaztán húde kontrollál mindent :DD Maga a játék persze teljesen elrugaszkodott minden realitástól, de amikor támadás közben nagy érkezősebességgel áttoltam az energiát az első pajzsokra meg a fegyverzetre, a hajtóművet kikapcsoltam és a konfigolt rakétával kilőttem az ellenséges cirkáló hajtóművét, majd egy fordulót követően lenulláztam a fegyverzetet, minden energiát megkapott a hátsó pajzs meg az utánégető, iszkolván a biztos távolba azon aggódtam, hogy a reaktor ne merüljön nullára amíg kiérek a lőtávból, és csak rázkódott a kabin a becsapódó lövésektől, a kijelzőn az energiaszint 10% alá ment, whááááááá

    Na, valami ilyesmit szeretnék átélni itt is.
  • Falcon87
    #137
    Látom, a habzó szájú ősfanok lecsaptak. Direkt kiemeltem, hogy
    MAGÁNVÉLEMÉNY
    Tehát a csúsztatásokat, túlzásokat nézzétek el nekem. Nem írtam bántó hangnemben, ti se tegyétek ezt.
    Mellesleg nem fogok elolvasni egy MW regényt sem, mert nem érdekel. Én még midig nem írok sértő hangnemben.
    Nyilvánvalóan a világ nem magától született meg, tehát kreálták. Vagy leget, hogy egy csapat jövőbelátó dolgozta ki a világot (bocs a szóismétlésért)? Egy szóval sem írtam, hogy a játék volt hamarabb. Ilyen hangyapénisznyi dolgokba ne kössetek bele. Kiemeltem, hogy nekem nem tetszik a dolog, leírtam, hogy miért.
    Még mindig nem írok bántó hangnemben.
    Nem azt írtátok, hogy: ,,A mass effect az ebben a topikban leginkább tárgyalt játékhoz, azaz a MechWarriorhoz képest puhetestű". Én is kiemeltem, hogy a mass effectben lévő néha túl sok akció megosztja a tömeget, kinek tetszik kinek nem, (szerintem is lehetett volna kevesebb)
    tehát annyira (!) nem marad el az ötventonnás acélmostrumok összecsapásaitól, de nyilván a két dolog teljesen külömbözik. Írtam negatívumot a játékról, sőt, némi öniróniát is felfedezhettek az előző írásomban.
    Most már marhat titeket az érzés, hogy igazam van, de még mindig nem írok bántó hangnemben.
    Számítottam az ősfanok szőrszálhasogatására, akik nem képesek elfogadni az egyetlen istenükről szóló negatív töltetű kritikát. Nyilván, ha nem tetszik a játék univerzuma, nem fogok nekiállni elolvasni a regényeket, egy hozzászólás kedvéért.

    Várom a hasonlóan szőrszálhasogató válaszokat. Adok egy tanácsot: legközelebb a helyesírásomat is kritizáljátok, mert sajnos még én sem figyelhetek mindenre oda. Ez egy fórum, ahol mindenki kinyilváníthatja a véleményét. Száz százalékosan a játékkal kapcsolatban írtam, csupán ti nem bírjátok felfogni, hogy attól, hogy nektek bejön egy játék, másnak attól még nem kell tetszenie.
  • Ry0K3N
    #136
    OMG :D széééép
  • [NST]Cifu
    #135
    Kicsit már offtopic, úgyhogy inkább priviben. ^^
  • Fenrir
    #134
    Nekem mennyi van? :D
  • [NST]Cifu
    #133
    A modik látják. ;)

    Egyébként meg kezdek félni, mert egyes fórumbéli elemzések szerint a 25.-dik évfordulós kiadás a Mech4 ingyenes letöltési lehetőséget takarja, és nem a Mechwarrior (5) kiadási dátumára utal... Amire persze ellenérvek is repkednek.