6493
MechWarrior Online
  • armageddon666
    #332
    majd ha kijött ingyé' itt kitesznek a hozzáértők valami balanszolt lores beállítást (limitek, etc), és aki innen kreál esetleg szervert, az azokat használja :) azért vannak itt elegen szerintem :S esetleg lehet hívni ismerősöket...
  • Thanatos
    #331
    ezek mind megvoltak, de sajnos publicon ez szart sem ér tekintve hogy ahol komolyabb korlátozást beállítasz az a szerver üres lesz, ahol meg no heat, meg unlimited ammo van ott meg annyian vannak hogy bejutni is lehetetlen..., sajnos a mainstream itt is eléggé beüt... :/
  • [NST]Cifu
    #330
    Itt jön elő az, hogy a jó netkód nem sokat ér, komolyabb szerveroldali beállítások kellenének (tonnakorlátozás oldalanként, fegyverkorlátozás beállításának lehetőségei és a többi), bár őszintén szólva nem tudom, hogy milyen opciók voltak már MW4-ben. :()
  • Thanatos
    #329
    hát ezeken a forced stock mech-el lehetett "segíteni", de igazából az az opció sose lett igazán népszerű sehol

    a másik fő gond ugye az volt hogy az is fegyvereket gyk senki se használta, mert a klánosokhoz képest sehol se voltak, ami ugye nagyjából stimmel is, csak ugye azért batteltechben rengeteg olyan dolog van az IS házak "mellett", amiket mw4-ben nemigen modelleztek le meg kétséges is mennyire lehet...

    pl a klánok harcmodorára vonatkozó korlátozások , c3, a klánok minimum bv bevetésére törekvő licitálásuk, stb...
    ezek nagy részét szvsz public szerveren kb nem is lehet lemodellezni sehogy, max ligában... :/
  • [NST]Cifu
    #328
    Nincs tapasztalatom e téren, de felteszem azon nem tudtak javítani, hogy pl. UAC2-est, UAC5-öst, SRM-2-est senki sem rak fel... stb. Egyszerűen van egy maroknyi fegyver, amivel lehet valamit kezdeni, és egy nagyobb adag, aminek nincs semmi értelme... :S
  • Thanatos
    #327
    hát ligákban balanceot olyasmikkel próbálták javítgatni hogy nem lehetett crosstech, meg bv alján kellet lanceot építeni nem tömeg alapján (ami ugye nyilvánvaló baromság alapból), néhol még forced stock mech is volt, meg hasonlok, de sajnos ezek vagy nem lettek soha népszerűek, vagy nem sokat javítottak a helyzeten, és tény, sajnos ilyen megoldásokkal nem sokat lehet javítani ha alapvetően a torka véres az egész balancenak
  • [NST]Cifu
    #326
    azért tegyük hozzá, hogy az hogy ezt elbaszták nem azt jelenti hogy nem is lehetne kibalanceolni..., igazából azon kívül hogy nem volt túl közel az eredeti szabályokhoz a balance teljes hiánya volt a fő probléma amit azrét meg lehet oldani ha kellő figyelmet fordítanak rá...

    Hát igen, valamilyen szinten törekedtek rá, lásd pont-rendszer, hogy legyen értelme legalább kisebb Mech-ekbe is ülni, de ez édeskevés volt. :S

    amugy az lrm kb az mw4merc első patchéig volt használható emlékeim szerint, onnantól az ams és a lams olyan erős lett hogy akár ki is vehették volna az egész játékból mert értelmét vesztette...

    Sajnos akkor már nem játszottam vele. :S
  • [NST]Cifu
    #325
    Én is csak pár hónapig játszottam multiban, ahogy írtam is, a szörnyen kivitelezett balance miatt hamar rá lehetett unni a játékra (semmi sem kényszerített arra, hogy változatosabb fitteket szerelj a Mech-edre, stb.

    A világ nagy kedvencem (ismét: cirka 3055-ig, szódával 3060-ig), de a játékokkal egy ideje nem játszottam. Ha kijön az MW4 pack, akkor persze semmi akadálya, hogy ránézzek egy kicsit komolyabban. :)
  • [NST]Cifu
    #324
    Pontosan, az MW4 egyetlen hatalmas dobása a normális netkód volt, ami persze viszonylagos, én ha jól rémlik ISDN-en játszottam, hát az már haldoklott 16 fős szervereknél. De sajnos itt kb. le is lehet zárni a pozitívumok listáját.

    Ha kijön az MW4 ingyen, akkor valószínűleg megnézem a Mektek.net-es packeket, de kb. ennyi. :S
  • Thanatos
    #323
    amik elvileg hamarosan ingyenesen elérhetőek lesznek a battletech.com -on :)
  • Thanatos
    #322
    azért tegyük hozzá, hogy az hogy ezt elbaszták nem azt jelenti hogy nem is lehetne kibalanceolni..., igazából azon kívül hogy nem volt túl közel az eredeti szabályokhoz a balance teljes hiánya volt a fő probléma amit azrét meg lehet oldani ha kellő figyelmet fordítanak rá...

    amugy az lrm kb az mw4merc első patchéig volt használható emlékeim szerint, onnantól az ams és a lams olyan erős lett hogy akár ki is vehették volna az egész játékból mert értelmét vesztette...

    és igen amúgy mw4 multi kódja nagyon ott volt a szeren, talán a mai napig az egyik legjobb amivel találkoztam ilyen téren..., nekem még modemmel is relative tűrhetően ment, mai játékok meg csúcsnettel is ha már 50 a ping haldokolnak..., mw4ben anno 100-200as pinget szinte meg se lehetett érezni még...
  • Bucser
    #321
    Már nem játszom véle. régen sokat ligáztam. a legaktuálisabb része mw: mercenaries és kiegészítők.
  • Scottt
    #320
    Gyerekek úgy látom jó emberek járnak ide(Cifu,Bucser)
    Felhomályosítana valaki, hogy melyik most a legaktuálisabb rész amivel játszotok?
    Mert még nagyon-nagyon régen haver mutatott egy ilye MW csodát,és jól elvoltam vele szerintem most is ellennék^^
  • Bucser
    #319
    Nem beszélve az LRm boat Madcat MKII-ről meg a 7 ER laseres novacatről ami chainelve lő és lassú mint a tetű.

    Ligameccsek előtt az egyik legfontossabb téma mindig az volt ventrilon, hogy milyen fittet vegyünk Reflective, reactive vagy FF páncélosat? (függött a pályától a választott mechektől és persze a csapat ügyességétől. Na meg attól, hogy ki milyen fog hacket használt (ugye a mecheket 800 méteren túl köd takarja azon túl csak a szenzorokkal látod).

    Nem is volt jobb mint amikor az LBX-es thanatosok lekapcsolt radarral spawnrapelték a lépegető Novacateket reflective páncélban lunaron.

    Azaz igazság, hogy akármennyire is elcseszték az eredeti szabályokhoz képest a játékot az MW4-nek volt egy hatalmas előnye az MW3-al szemben. a normális multi kód. (512/128-as ADSL-el már viszonylag lagmentes 4v4-es multit lehetett hostolni míg az MW3-nál ugyanez a connection meghalt 2 fővel)
  • [NST]Cifu
    #318
    Ez sajnos a szabad customizáció átka. Mindenki általában csak egy fajta fegyvert rak fel, és kész. Anno mi úgy játszottunk, hogy 3-4 Mech-es csapatunkból én voltam egy Mad Doggal LRM-boat (4x LRM-20 és 4x ER Medium Laser ha valaki a közelembe kerül), hogy a távolról Gauss Rifle-ző emberkéket elkapjam, plusz a többiek páncélzatát megkezdjem, két (vagy három) gyors Jump Jetes Hellbringerek 2 darab LBX-20-asokkal rohant az ellenfélre, hogy lekapja őket. Ha meg tudtam gyengíteni őket, általában 1-2 LBX-20 találatnál többre nem volt szükség már. Effektív taktika volt, de gyilkoltuk keményen a világot a gyors és egyszerű játékélményért cserébe.

    Miután már kezdett unalmas lenni ez a helyzet, elkezdtünk próbálkozni alternatív fittekkel, de értelme kb. nulla volt. ER PPC-kkel telepakolt Thanatosok és NovaCat-ek ellen szinte mindegy volt mivel megy az ember...

    Szinte egy kezemen meg tudom számolni hány fegyvert használtak multiban a játékosok 99%-a (ER PPC, Gauss Rifle, LBX-20, Large Pulse Laser, Medium Pulse Laser). Ennyi. Pont. Egyszerűen nevetséges volt, hiába nagy kedvencem a világ, maga a multi egy szánalmas sz@r sajnos...
  • Ry0K3N
    #317
    Ó igen a szokásos Jumpernúbok :) Igen érdekes egy állatfajta, teljesen beszűkült látókörű. Fogj egy gyorsabb gépet figyeld meg hol ugrál, passzív szenzor szerelkezz fel lb20-akkal és lepd meg hátulról :) Thorral szoktam így ferro páncélos jumpersnipereket darabokra szedni mint a legót pedig a legtöbbje assault gépekkel ugrál de semmi esélye :D Simán kimanőverezi őket az ember egy heavyvel mert csak ugrálni tudnak.
  • Thanatos
    #316
    azért ez erősen map függő is :)
    illetve mw4 verzió függő is, sajnos az egyre újabb patchekel és kiegekkel csak egyre jobban elszúrták a balance-ot :/
  • Hmuda
    #315
    Mondjuk multipalyerben lehet tényleg a kötött konfig lenne a nyerő.

    Nemrég felkerekedtem és kipróbáltam a MW4MERCS multit és kábél 10 perc múlva ki is léptem, megfogadva, hogy a büdös élebben nem megyek fel többet.

    Az egész arról szólt, hogy ki tud erősebb és messzebbre hordó lézert/PPCt/Gaust/anyámkínját rakni a mechjére és ki tudja kevesebb lövésből leszedni az ellent. Közelharc, vagy bármiféle taktikusabb konfrontáció totálisan el van felejtve. Mindenki sniperkedik, aki meg nem azt pillanatok alatt szétszedik a pálya másik végéből.

    Ilyen körülmények között még én is támogatnám a "stock-only" meccseket.
  • Hmuda
    #314
    Hát nem tudom. Aki akarja az rakhassa össze magának a járókáját, aki meg nem akarja, azoknak meg legyenek ott a canon configok. Probléma megoldva.
  • Bucser
    #313
    Azt a slot típuskorlátozást tüntessék el.. semmi köze a BT/Mechwarriorhoz...
  • Hmuda
    #312
    Aham, köszi. :)

    Én a magam részéről reménykedek a mechlabban, slot típus szerinti korlátozással.
  • Gundark 1 1
    #311
    Nekem tetszettek az előzmények is, mint a Harcos trilógia, vagy a Szürke Halál Légió sorozat. Ott valahogy még érték volt a mech, nem úgy mint amikor megjöttek a klánok, mindenhol mekkek :)
  • Ry0K3N
    #310
    És még betétként ott van a csillagok ura. Az kissé különálló.
  • Fenrir
    #309
  • Ry0K3N
    #308
    Na Kerenszkij vére után a helyes sorrend:
    Farkastörvény
    Veszélyes feladat
    Született Harcosok
    Sötét Ármány
    És Klánok Alkonya Sorozat.
  • [NST]Cifu
    #307
    Egyáltalán nem elfogadott canon szerint, de az MW:LL készítői ezt a köztes megoldást hozták fel.

    A bűnös a Mechwarrior 2, az etalon az MW játékok között, amely csinált egy nem túl kicsi csalást:

    Függetlenül attól, hogy Omni vagy nem Omni, minden 'Mech 100%-osan customizálható volt. Nem csak a fegyverzetet, de a reaktor méretét és a páncélzat mennyiségét is szabadon változtathatta a játékos. Ez egyáltalán nem felel meg a canon világnak, hiszen a nem-Omni mech-eket legfeljebb intenzív és hosszú munkával, gyári szinten lehetne módosítani, az Omni Mech-eknél pedig csak a fegyverzet és a kiegészítők módosíthatóak, a reaktor és a páncélzat nem. Viszont a játék egyik legnépszerűbb motívuma mégis a szabad kezet kapott customizáció lett, és sok játékos a mai napig a MechLabban való átépítést a játék egyik nagy pozitívumaként éli meg. Mechwarrior játékot Mechlab nélkül készíteni istemkáromlás a játékosok jó részének szemszögéből, ám kissé odavág a canon világnak. Az MW:LL készítői tehát átvágták a gordiuszi csomót: van customizáció, de bizonyos szintig lekorlátozva, például az adott esetbe csak a két "karra" (ahol az eredeti Catapult modellen az LRM-ek vannak) lehet szabadon pakolni, a törzsben lévőkre pedig csak legfeljebb "medium" méretű cuccok kerülhetnek.

    Az új Mechwarriornál amennyire most lehet sejteni, feltehetően nem lesz Mechlab, vagy legalábbis lebutított. Persze ez még egyetlen játékbeli videóból még nem szűrhető le tökéletesen, csak az Atlas C és a Jenner D jelölések alapján történő feltételezés.
  • Thanatos
    #306
    nekem is bele telt majdnem 10 perc google-ba, valahogy triviális keresőszavakra nem dobott ki használhatót :D, ez is csak kb-ra van asszem
  • Fenrir
    #305
    Végre, egy ilyen táblázatot kerestem eddig
  • Thanatos
    #304
    itt van egy időrendi sorrend, kb-ra:
    http://www.stargazerserv.com/csv/btech/battletech_novel_list.htm
  • Bucser
    #303
    Itt megtalálod a teljes listát. megjelenési sorrendben. A Stackpole könyvek inkább politikaiak unalmas béna harcokkal viszont ez tartja össze az egész univerzumot ez a kánon. A Többi meg cannon fodder. Stackpole pár könyve jó pár meg szar.
  • Fenrir
    #302
    Esetleg ez lenne a folytatása?

    Talán ez?

    Vagy ez?
  • Fenrir
    #301
    Akkor a következő kérdésem az lenne, hogy a harmadik rész után melyik az a könyv ami közvetlenül folytatja a szálakat?
  • Bucser
    #300
    Természetesen. Stackpole majd minden könyve szorosan kapcsolódik, hisz ő hozta létre z egész politikai szerkezetet. (bár a Malicious Intent után eléggé 0)
  • Fenrir
    #299
    A Kerenszkij-triológia után van olyan könyv ami folytatja a megkezdett történeteket vagy utána már teljesen szétbomlik az összes ágra?
  • Hmuda
    #298
    Nézegettem LL videókat és szeme szúrt, hogy a végleges modban elvileg tetszés szerint lehet majd összerakosgatni a mecheket, mintha a legtöbb testre aggatott álláb omni lenne (illetve nem teljesen, de ennyi erővel omni is lehetne). Ebben a videóban például egy Catapultra rakott lézereket a rackek helyébe.

    Mennyire elfogadott dolog, hogy egy Catapultról leszedjék a rakétákat és teszem azt, PPC-t rakjanak a helyükre?

    Mondjuk ez félig meddig klappol egy, általam már MW3 óta áhított dologgal, mégpedig azzal, hogy kicsit nézzen már ki máshogy egy mech ha különböző fegyvereket rakok rá. Kicsit érdekesen fest ha egy Mad Dog orrán levő omni slotba rakétákat rakok és még mindig olyan mintha gépfegyver lenne ott.
    Remélem, hogy a rebootban már látható lesz a különbség. Ha 4 machinegunt rakok egy ballistic slotba akkor ne egy bazinagy cső legyen látható, mintha egy Large Gauss Rifle csücsülne ott.
  • Thanatos
    #297
    táblásban tudtommal csak akkor lehet ekkora pukk ami kihat szomszédos hexekre ha dupla engine crit van elgalább egy kör alatt és utána min 12-est dobunk 2 kockával..., szal nem gyakori :)
  • Ry0K3N
    #296
    Hát ha a 3 at veszem alapul ahol viccből ráraktam egy Annihillatorre 6 ERPPC-t és lőttem egy alfát aminek az eredménye az lett hogy hagytam magam mögött 3 halott szakasztársat és egy 3 méteres krátert....
    Amúgy lentebbiekhez, táblás szerint ha jól tudom a gépek ritkán detonálnak be de gondolom a trailerbe kellett valami nagybumm a végére hogy látványos legyen :) Meg 3015-ben próbálják nem reaktorig szarrálőni a másikat hiszen a technológiai hanyatlás javában tart még és a legtöbb gépet már nem is tudják gyártani így a roncsoknak igen nagy értékük van vagy alkatrészként vagy helyrepofozva teljesen a gépet ahogy lehet.
  • Bucser
    #295
    MW4-ben is az egyik legveszélyesebb a meleg pályákon a fullflameres raven vagy osiris:) (jó sokat ökörködtünk vele anno:)

    persze az MW4-ben eléggé kis mértékű volt a splash damage.
  • Hmuda
    #294
    Kösz, furcsa lesz megszokni, hogy sokkal nagyobb távolságot kell tartani mint régen. Érdekes lesz ha egy szűk helyen, közelharc közben üt be a krach.
  • [NST]Cifu
    #293
    Nem a 65k-s méretre gondoltam, hanem az 1600 pixeles magasságra. :)