6493
MechWarrior Online
  • Kandurex
    #292
    azt? aki betárcsázós modemmel tolja még 2009. -ben az vessen magára :)
  • [NST]Cifu
    #291
    Íjjjj, ez bizony picit nagy lett pixelméretre... :S
  • [NST]Cifu
    #290
    A katapultálás ha jól tudom változó mech-ről mech-re. Egyes Mech-ekre jellemző csak a külön kapszula, például a 3025 Technical Readoutban a Hatchetmannál ki van emelve, hogy egy külön kis rakétahajtású repülőgép maga a fej, hogy szükség esetén a veszélyzónából ki tudja vinni a pilótát, és hogy ez mennyire egyedi.

    A Mechcommander esetén egyértelműen kapszula volt, de ott kisebb problémát oldottak meg vele, hiszen a kapszula szépen felindult az égbe, de vissza nem tért soha. Gondolom egyszerűsítés.

    A reaktorrobbanás bizony hatalmas pukk, ahogy Bucser írja, nem csak a szabálykönyvekben, hanem a regényekben is fel lett használva. Kai Allard-Liao saját Hatchetman mechjének reaktorát hevítette túl, és így pusztított el több Jade Falcon mech-et, a leválló fejben pedig biztos távolságra tudott eljutni, hogy túlélje.

    [center]
  • Bucser
    #289
    A LVL 2 szabályok szerint asszem 3 hexnyi távolság az ahol a mech reaktor leolvadás/robbanás miatt veszélyes. Távolságtól függő sebzéssel. (1 hex a játék szerint crka 30 méter ha jól emlékszem)
  • Hmuda
    #288
    Két dolog szemet szúrt a trailerben:

    - nem úgy volt, hogy katapultálás valamiféle kapszulában történik? Tisztán emlékszem a negyedik részből (tekintve, hogy naponta játszok bejelentés óta :D ), hogy Duncan Fisher az arénában rendszeresen emlegeti a podokat a killek után, mármint hogy onnan kell a pilótáknak végignézni a meccs hátralevő részét. Plusz a MechCommanderben is rendszeresen lehet látni amint kis cuccok lőnek ki a szétkapott mechekből.
    - Nem olvastam könyveket, nem vagyok 100%-ig tisztában az egész technikai háttérrel, de az eddigi játékok alapján nem durrant egy kicsit nagyot a Warhammer? Eddig elég volt egy-két mechnyi távolságot tartani az utolsó lövés előtt, hogy elkerüljük a durva utózöngét ha esetleg beüt egy core-breach, most meg oda egy egész háztömb és az Atlas is hátrakotródik ijedtében, pedig csak egy telitalálatot kapott a CT-re.
  • Masakari
    #287
    mw4-et én az alap gombokkal játszottam,szvsz az egész billentyűzetet használtam:D
  • Braveheart
    #286
    Én a MW4-hez egy sima 4 gombos joyt meg a bill-t használtam, bőven elég volt mindenre, jól is céloztam vele, fordulás is gyors volt...

    WASD-vel az irány és a sebesség, joy a torso meg a fegyverek és a nagyítás.
  • Fenrir
    #285
  • [NST]Cifu
    #284
    Belső Szféra 'Mechek @ Sarna.net
    Klán 'mechek @ Sarna.net
    Egy letölthető file, benne rengeteg kép különböző Mech-ekről
    Belső Szféra @ Sarna.net (alul vannak térképek, hogy lehessen látni melyik ház hogy áll az adott időben)
  • Fenrir
    #283
    Nincs valahol valamilyen oldal ahol meg lehetne nézni, hogy az egyes Battlemech-ek hogyan néznek ki?
  • SötétBarom
    #282
    Asszony lehet furcsán nézne, ha feltenném a TV-t az asztalra :DDDD Másrészt a lényeg nálam inkább a kanapé ;)

    "Egér + billentyűvel úgy lehet, hogy egy bekonfigurált gomb megnyomásával lehet váltogatni hogy a torzót vagy a kezet irányítod az egérrel. Joy esetén a HAT switch a megoldás (billentyűzet a haladási irány, joy a felső test vagy kezek, HAT a kezek vagy felsőtest)."

    Végül is.. Mindegy, majd gyakorlatban kiderül..
  • [NST]Cifu
    #281
    De tudod a single dolgok sokkal nagyobb élményt nyújtanak 1m-es képernyőn, szélesvásznon, a kanapén ülve, mint egy asztal mellett kis moncsin.

    Ha most a "ki a fasza gyerek" hangulatot akarjuk hozni, akkor nekem 1 méteres képernyő (Samu LE-40A659) van a számítógépasztalomon, single vagy multi, tökmindegy...

    Ettől függetlenül nem hiszem, hogy ez bármit is jelentene jelen helyzetben, nem attól lesz valaki jobb vagy rosszabb, hogy nagyobb képernyőn játszik...

    Bővebben PLZ. Ez NAGYON érdekel, hogy miféleképpen néz ki a gyakorlatban.

    Egér + billentyűvel úgy lehet, hogy egy bekonfigurált gomb megnyomásával lehet váltogatni hogy a torzót vagy a kezet irányítod az egérrel. Joy esetén a HAT switch a megoldás (billentyűzet a haladási irány, joy a felső test vagy kezek, HAT a kezek vagy felsőtest).
  • [NST]Cifu
    #280
    Wooooaaaaaah O.o erről egyébként informál a gép? mármint hogy jó lenne kidobni :D

    Rég játszottam az MW2-vel, de mintha igen, szólt volna, hogy ha a lőszerkészletet tartalmazó testrészről elfogyott a páncélzat, és a belső sérülés esetén a lőszerrobbanás esélye forog fent.

    Nézetváltás nem kell... csak cockpit >.<

    Alapvetően egyetértenék, de az MW2-ben is megvolt a hangulata, amikor külső nézetből nézhettem ahogy a Mad Dog nekiiramodik. :)

    Navigációs pontok azok checkpointok? mert akkor simán végiggörgetheti magától. Mikor elérünk egyet vált a következőre.

    Egyfelől ez egy lehetőség, hogy például választhass a lehetőségek közül (A pontot támadot meg előbb, vagy B pontot?), másfelől olykor szükség lehet rá, hogy egy pontot (például egy konvoy kiséretnél) többször visszanézz.
  • SötétBarom
    #279
    Nincs konzol vs. pc flame, mert vérpécés vagyok :D
  • Thanatos
    #278
    attól még hogy jön xbox-ra van egy halvány esély hogy nem 100% xbox port lesz, de igazad van, valszeg ez lesz a végkifejlet :)

    és a konzol vs pc flamekeltést szerintem folytasd a megfelelő topicban nem itt....
  • SötétBarom
    #277
    Ez elég szigorú :D Viszont ha erre nem fért fel majdnem, akkor nyilván több feature van egy mechen, ami alább nem került felsorolásra. Nem fogok sírva fakadni, ha nem lehet joyyal nyomni amúgy, csak örülnék neki. De az sem zavar, ha annyira in-depth lesz, hogy a játék úgy fog kinézni messziről, mintha gépelnék :DDD
  • SötétBarom
    #276
    :DD

    Én PC-n nyomok mindent, csak TV-re van kötve, meg van egy boxos joyom. Amúgy a konzolok gyérek. ;D
  • Bucser
    #275
    Ne kezd el a szar konzol vs pc wart.

    Kinek a pap kinek a paplan.

    HA a konzol verzióhoz butítják a pc-s portot akkor fail lesz számomra a játék és várom tovább a living legendset..
  • Bucser
    #274
    A HOTAS cougaromra az összes funkció felfért de néha így is kellett a billentyűzet.

    Csakhogy értsd, hogy miről beszélek



    3-4 többálású switch, 5 analóg (nem 2) és 3 hat switch (nem 1) és egy microstick (az egér helyettesítésére finom célzáshoz Mert ugye a 3-ban mozgattad a lábat a törzset a hat switchel a bal jobb kezet és egérrel még lehetett finoman célozni, hogy melyik részt akarod szétlőni. ugyanis a targeting computer csak megmutatta hova lőj, de nem célzott helyetted).
  • SötétBarom
    #273
    "jah és egér+bill-el tökéletesen megoldható hogy egyszere fordulsz, forditod a torsot és célzol a karokkal"

    Bővebben PLZ. Ez NAGYON érdekel, hogy miféleképpen néz ki a gyakorlatban.
  • SötétBarom
    #272
    Nem tudom mennyire figyeltél, de jön boxra is. Szóval innentől kezdve halál biztos, hogy gamepaddel kezelhető, és mindez annyit jelent ebben az esetben, hogy neked -fav.

    ;)

    Másrész a multis dumád egy ökörség, ha valaki multizni akar, azzal játszik, ami a legeredményesebb. COD4-ezni sem ülök le joyyal, nyilván. De tudod a single dolgok sokkal nagyobb élményt nyújtanak 1m-es képernyőn, szélesvásznon, a kanapén ülve, mint egy asztal mellett kis moncsin. Mondjuk itt már komoly fanboyság van, ha ilyeneken megy a para, hogy küldetés közben nem lehet létrehozni 16 féle fegyvercsoportot, és külön tűzgombbal használni őket, mert pfeejjj, így már konzolfos az egész...
  • Thanatos
    #271
    a legördülő menüid tökjók csak pl ha multiban összefutsz egy olyannal aki rendesen egeret + bill-t használ gyk tejlesmértékben esélytelen vagy kb azonnal, de amúgy az ötlet kiváló :P

    és minden ötlet amit közöltél gyk masszív lébutítást eredményez, pl ideális esetben a fegyver group-oknak mind lehet külön gombja, ami ha hiszed ha nem szintén óriási előnyt jelenthet..., jah és egér+bill-el tökéletesen megoldható hogy egyszere fordulsz, forditod a torsot és célzol a karokkal...

    szóval az isten mentse meg ezt a részt a konzol betegségtől mert ha az megfertőzi akkor a sávszelet se fogja megérni amit az ember a letöltésére forditana, nem hogy ne adj isten megvenni a multi miatt...
  • SötétBarom
    #270
    Ezt most így 3 perc alatt eszeltem ki, szóval játék közben ha gamepadra optimalizálnék, biztos tudnék finomítani rajt, azonban szerintem így bőven játszható lenne, sőt, még lebutított konzolos cuccnak sem érezném..

    Amúgy most így utánaszámolva ez a joy 12 gombos, plusz a digipad, vagy tíz gomb, és 3 tengely..
  • SötétBarom
    #269
    "-Irányítás megoldása (külön a test, külön a torzó, esetleg még külön a kezek célzása)"

    Ezt akár hogy is nézem, bill-egérrel is lehetetlennek hangzik, de evidens módon a mozgás bal analóg, törzs/célzás jobb analóg.

    A következők simán mehetnek kis legördülő menüből:
    "-Videómódok (normál, fényerősítéses, mágneses rezonancia)"
    "-Sérülési ábra (a videóban is látható jobb oldalon előhozva)"
    "-Feladatlista megtekintése"
    "-Nézetváltás"
    "-Lőszerkészlet kidobása (lőszerrobbanást megelőzendő)"

    Célzás A, Cél a célkereszt alatt B, Jumpjet Y, shutdown X
    Tüzelés RT, Köv-fegyver RB, előző fegyver LB, Alpha strike LT.
    Tac-map BACK. Következő NAV-pont bal analóg lenyom.
    Inspect Jobb analóg lenyom, meg ugye a start gomb, ami a menü nyilván..

    A fegyver csoportosítás küldetés előtt konfigurálandó, egyetemben a HUDdal.

    És hogy mindenki értse:

  • armageddon666
    #268
    "-Lőszerkészlet kidobása (lőszerrobbanást megelőzendő)"

    Wooooaaaaaah O.o erről egyébként informál a gép? mármint hogy jó lenne kidobni :D

    Nézetváltás nem kell... csak cockpit >.<
    Feladatlista esetleg kiváltható lenne a nézelődéssel. Ott a videó alapján rendkívül kidolgozott cockpit. Na most egy ablakocskába befér szerintem a feladatleírás. Aztán nem biztos :S

    Navigációs pontok azok checkpointok? mert akkor simán végiggörgetheti magától. Mikor elérünk egyet vált a következőre.

    de még ilyesféle egyszerűsítésekkel is, kevésnek tűnik annyi gomb...

    Én örülnék ha rendes szimulátor lenne, amilyet a fanok szeretnének :)
  • [NST]Cifu
    #267
    Nem bonyolult, de ahhoz, hogy kihasználd, bizony sok gomb kell, amit meg kell tanulni, egy szimnél ez teljesen normális dolog. El lehetet játszogatni az MW2/3-al is pl. groupolgatás vagy a Point / Lance parancsok nélkül, csak nem voltál úgy elég hatékony.
  • [NST]Cifu
    #266
    Csak fejből mi kellene egy MW játékhoz:

    -Irányítás megoldása (külön a test, külön a torzó, esetleg még külön a kezek célzása)

    -Tűzelés
    -Fegyvercsoport kiválasztása (grouping alább)
    -Tüzelési mód kiválasztása (a teljes grouppal lősz ha lenyomod a tűzgombot, vagy "chainben" lősz, tehát minden lenyomáskor lősz az aktuálissal, a következő lenyomáskor a következővel a groupból, és így tovább)
    -Következő célpont (igazából nem ártana erre rögtön legalábbi 3 gomb, legközelebbi ellenfél, következő ellenfél, következő baráti célpont - MW-ben így volt)
    -Célpont a célkereszt alatt kiválasztása
    -Megvizsgálás (Inspect)
    -Következő navigációs pont
    -Feladatlista megtekintése
    -Sérülési ábra (a videóban is látható jobb oldalon előhozva)
    -Videómódok (normál, fényerősítéses, mágneses rezonancia)
    -Jump jet
    -Shutdown / Shutdown manual override

    -Parancsok / kérések a Lance-béli társaknak (bár ez megvalósítható ugyebár gyorsmenüből)

    Nem létfontosságú, de hasznos (korábbi MW-kben benne volt):

    -Nézetváltás
    -Lőszerkészlet kidobása (lőszerrobbanást megelőzendő)
    -Taktikai / Műhold nézet (videóban látható)
    -Fegyverek csoportba rendezésének lehetősége (MW2/3-ban váltogatsz a fegyverek között és Shift + 1/2/3-al tudtad berakni az 1/2/3 csoportba)
    -HUD beállítások (a MW2-ben például 3-4 különféle HUD kijelzés volt)
    -Alpha Strike (ez kiváltható végülis a fegyvercsoportoknál)

    Alaphangon bizony a 8 gomb kevés, nagyon kevés. Vagy kiváltod gyorsmenükkel (már amelyiket ki lehet), vagy bizonyos lehetőségeket kihagysz, vagyis lebutítod a játékot. Valamilyen szinten jogosan félnek az MW fanok, mert a konzolos port az utóbbira utal. A MechAssault például egy brutálisan lebutított Mechwarriornak minősítik általában...
  • Bucser
    #265
    Mechwarriorhoz nem elég.
  • SötétBarom
    #264
    Ha fasz módon van kitalálva, akkor nyilván nem elég 8 gomb...

    Btw. sztem bőven sok is. A gyakran használt dolgokat kirakni a gombokra (tűzgomb, jumpjet, shutdown, ilyesmi), a maradékot (nemtudom mik vannak, még nem nyomtam mechwarriort.. :D) pedig egy pici menübe, amit a digipaddal lehet buzerálni..
  • armageddon666
    #263
    nem tudom, kérdeztem én is... mert több helyen olvastam hogy a 3-t azt 3 kézhez találták ki mutánsoknak, mert bonyolult meg nehéz az irányítása...
  • SötétBarom
    #262
    Mire nem elég a 8 gomb??? (igazából 12, mivel a box joyán a két analógon kívül van még egy négyirányú digipad, amihez hozzá lehet rendelni ezt-azt..)

    Szal írja má' le valaki mire nem elég 12 gomb...
  • Ry0K3N
    #261
    Akkor úgy mondom hogy táblás BT Unreal 3 engines szimulációja :)
  • kifli
    #260
    csak unatkoztam és azért csináltam :D

    am nemrosz ötlet de azt úgy kéne megcsinálni hogy úgy nézzen ki mint a többi kijelző és olyan narancssárgával írja ki, de vannak még ötleteim, pl a kijelző sokkal nagyobba és nem látszana ennyi a pilótafülkéből a 2 kis kijelző maradna :)
    majd talán ha holnap unatkozok megpróbálom, bár semmi jót nem ígérek.
    a méret meg hááát először a full videó volt és az nem is banner méretű hanem az egész kép és utána gondoltam kicsit megnyírbálom a vidit meg a képet, de csodálkoztam hogy ez is csak 1,5 mb let :D
    ja és a ps tudásom erősen behatárolt :)
  • [NST]Cifu
    #259
    Szimulátor az, amelynél az adott játékban / világban felvázoltak szerint figyelned kell az adott eszköz bizonyos tulajdonságaira, és ezekre ráhatásod is van. Nem szimulátor az, ahol ilyesmikkel nem kell törődnöd, csak menni és lőni. Szimulátor az X-Wing és a Tie Fighter is, pedig semmi köze a Newtoni és Kepleri fizikához.

    A Mech 4 inkább a jövő héten várható, ha jól olvasom ki, a MekTek-es srácok nem voltak annyira rákészülve a dologra.

    Kifli: Értékelem a munkádat, a minimális alapanyagból nem is olyan rossz, de azért ilyen brutális méretekben... :D

    Ha lehet egy ötletem, akkor inkább ne a videó harc részét rakd be a középső monitorra, hanem villódza lehetne a monitorra a főbb ismert dolgokat kiírni. Mechwarrior játék, fejleszti a Piranha Games, 3015 a dátum, stb.

    Ry0K3N: A Q&A alapján azért inkább Mechwarrior játékot akarnak, és nem egy új MechAssaultot (a jogok arra is kiterjednek).

    Sajnos eddig túl kevés az információ, abból kell gazdálni, ami van. :)
  • kifli
    #258
    hogy lehetne szimulálni olyan dolgot ami nem létezik? így minden amit gondolunk róla az puszta feltevés, senki nemtudja hogy viselkedne a valóságban egy ilyen gépszörnyeteg, így ez nem lehet szimulátor :)
  • kifli
    #257
    gondoltam hogy nem lesz baner egy 1,5mb-s gif ami be sincs fejezve :D
  • 0Fritz0
    #256
    Flash-ben jobb lenne, de az ebben a topicban nem lesz nyerő. :)
  • Ry0K3N
    #255
    Na ez az ami miatt aggódok hogy elveszti a szimulátor jellegét.
  • armageddon666
    #254
    ötletes :) felirat lehetne nagyobb, illetve valahogy jobban kitűnhetne a háttérből, esetleg extra effektekkel.
  • kifli
    #253
    unatkoztam :D
    de szar lett :(