6493
MechWarrior Online
  • Fenrir
    #132
    Ebből is látszik, hogy sokan csak írnak, hogy mit, kinek, miért fogalmuk sincs, csak írjanak.

    Még jó, hogy jó pár éve kivették az adatlapokról a hozzászólások számát, legalább azt nem látják a trollok.
  • [NST]Cifu
    #131
    A Mass Effect puhatestű lenne? Hát, nem tudom...A tavalyi év legjobb PRG-je, fantasztikusan kidolgozot világgal, rengeteg érdekes párbeszéddel, és (sajnos vagy szerencsére) jó sok akcióval.

    Gratulálok. Mond, szerinted egy olyan játék topicjában, amely arról szól, hogy tíz méter magas óriási acélszörnyek gyepálják egymást válogatott pusztító eszközök segedelmével, mire vonatkozhat a puhatestű jelző, az adott játékhoz való hasonlítás szövegkörnyezetében? Gondolkodjuk...

    Csak nem arra, hogy "egyszerű" emberek (és egyebek) harcolnak, pedig pedig harcjárművek? Bingo...

    Az alapötlet, mármint a meches lövöldözés, ,,tuning" kiváló, nekem a világ nem tetszik, amit kreáltak köré.

    Nem írtam le véletlenül valahol, itt a topicban, hogy a Battletech (ami egy táblás, körökre osztott stratégiai társasjáték gyakorlatilag) előbb volt, mint a "meches lövöldözés"? Csak kétszer, legalább...

    Komolyan mondom már kínomban nevetek az ilyen dolgokon, pedig sírni lenne kedvem...
  • Bucser
    #130
    "Az alapötlet, mármint a meches lövöldözés, ,,tuning" kiváló, nekem a világ nem tetszik, amit kreáltak köré."

    Nem érted... Most akkora hülyeséget mondtál mintha azt mondanád, hogy Tők jó a Dawn of War csak nem tetszik a világ amit köré kreáltak.

    Hamarabb volt a világ mint a Mechwarrior...

    A "klános cucc" meg a lore része utána kell olvasni, hogy mik és kik a klánok és kik az Innere Sphere.
  • Falcon87
    #129
    A Mass Effect puhatestű lenne? Hát, nem tudom...A tavalyi év legjobb PRG-je, fantasztikusan kidolgozot világgal, rengeteg érdekes párbeszéddel, és (sajnos vagy szerencsére) jó sok akcióval.
    De fejezzük be ezt az értelmetlen vitát. A Mechwarrior nekem sem jött be. Az alapötlet, mármint a meches lövöldözés, ,,tuning" kiváló, nekem a világ nem tetszik, amit kreáltak köré. Ez a klános cucc szerintem nem ,,áll jól" a játéknak. Azért ki fogom próbálni ezt is, megadom neki az esélyt, hátha le tud nyűgözni :)
    Szigoróan magánvélemény.
  • Fenrir
    #128
    Jaja :D
  • Bucser
    #127
    Na akkor csak jól fizetett az a Menorcai meló:)
  • Fenrir
    #126
    Mindegy, most van miből költeni mert jól sikerült ez a hónap :P
  • Fenrir
    #125
    Van aki nagyban játszik :D
  • Bucser
    #124
    19 könyv van meg... szóltál volna dobozba rakom hétvégén és elküldöm postán:)
  • [NST]Cifu
    #123
    Nem aprózod el... :DD
  • 0Fritz0
    #122
    Megértettük, köszönjük és legyen vége.
  • Sir Quno Jedi
    #121
    Még pár rendelés és új üzletet nyitnak Jeruzsálemben! :D
  • Fenrir
    #120
    Nah a Silverland ma jól jár velem :D

    1x Kerenszkij vére trilógia - 3. ELVESZETT SORS 1998 Ft
    1x FARKASTÖRVÉNY 2498 Ft
    1x Kerenszkij vére trilógia - 1. HALÁLOS ÖRÖKSÉG 1998 Ft
    1x SZÜLETETT HARCOSOK 1998 Ft
    1x Kerenszkij vére trilógia - 2. A VÉR SZAVA 1998 Ft
    1x VESZÉLYES FELADAT 1998 Ft
    1x Sötét elf sorozat - 18. A BOSZORKÁNYKIRÁLY ÍGÉRETE 1990 Ft
    1x Sötét elf sorozat - 19. A VÉRKŐFÖLDEK KIRÁLYA 2990 Ft
    1x Pókkirálynő háborúja - A vezeklő papnő - 1. A PÓKKIRÁLYNŐ ÁLDOZATA 1990 Ft
    1x Harcos trilógia - HARCOS: EN GARDE, HARCOS: RIPOSTE, HARCOS: COUPÉ 5998 Ft
    1x Pókkirálynő háborúja - A vezeklő papnő - 2. A HOLTAK SEREGE 2490 Ft
    1x Sötét elf sorozat - 20. AZ ORKKIRÁLY 2790 Ft

    Szállítási és csomagolási költség: 2500 Ft
    Összesen: 33236 Ft

    :P
  • [NST]Cifu
    #119
    Roppant érdekes, hogy miután te magad egy roppant bicskanyitogató tévhitekkel és ostobaságokkal teli érvrendszerrel próbálsz itt trollkodni, amelyeket ráadásul még elég bőbeszédű és linkekkel megtámogatott hozzászólásokban cáfoltam, mégis neked áll feljebb.

    Egyetértettünk abban, hogy nincs miért ide írnod többet. Ha nem tudod magadat ehhez tartani, versenyt futunk a skalpodért Sire Quno Jedivel, vagy -hogy a részlehajlási vád ne érjen minket- megkérünk egy harmadik modit, hogy ő feszítsen keresztre és sütögessen forró vasakkal valamelyik Kapellán börtöncella mélyén... :)
  • [NST]Cifu
    #118
    A szabályrendszertől bizonyos szintig el lehet térni, ha a helyzet úgy kívánja, ennek oka egyszerű, egy táblás játékra vonatkozó szabályrendszer nem biztos, hogy egy-az-egyben átültethető egy real-time szimbe. Ezzel a részével nekem akkora bajom nem volt az MW3-ban, a játékba bekerült Mech-ekkel már inkább... :S

    Az persze tény, hogy az MW2 széria kegyetlen magasra tette a lécet...
  • Sir Quno Jedi
    #117
    Szvsz. csak szeret unalmában kötekedni, ebből a fajtából 12 egy tucat.
  • Sir Quno Jedi
    #116
    Megbocsáss, de konkrétan kifejtenéd, hogy mi a problémád, azon kívül, hogy szívesen trollkodsz egy általad nem kedvelt/nem várt/lenézett játék topic-jában és érik neked a bünti?!

    Teli van ám hasonszőrűekkel a fórum, szóval alakíthattok klubbot is! Kb. 1001 olyan játéknak van itt topic-ja, amit én is telibeszarnék, de nem megyek oda lehúzni őket, vagy a játékukat! Javaslom neked is, hogy azon topci-okat látogasd/tiszteld meg jelenléteddel, amik érdekelnek is...
  • Gundark 1 1
    #115
    Tulajdonképpen nem értelek. Van egy játék amit nem szeretsz. Rendben. Itt az SG játék topicjában több száz topic van amire rá sem nézek. Hogy miért ? Mert lesza*om :) Nem érdekel. De nem megyek be okoskodni. Te ehelyett bejössz és közlöd hogy szar RPG. Tudjuk. Mert ez egy Mech szimulátor. Lehet rádión utasítani a csapat tagokat és ennyi. Nem tetszik? Nem jössz be. Ennyi.
  • armageddon666
    #114
    én nem játszottam a korábbiakkal, de tetszetős ez az egész "harcoljunk hatalmas mechekkel" cucc :) meg CIFU leírásai teljesen rákészítettek :D szal most várom :) és remélem nem casual cucc lesz :S amit kb. úgy tudok elképzelni, hogy ledegradálják egy sima FPSsé, csak ember helyett a nagy géppel megyünk <_< ennek nem örülnék.

    Meg elriasztó hogy X360. Ahogy hallottam 10 gomb eléggé kevés hozzá :S (már ha nem butítják le)
  • Bucser
    #113
    javaslom a Phoenix Wolf MAGYAR oldalát Ami írtózatos mennyiségű infot tartalmaz szabályokról világokról mechekről mindenről ami a Battletech univerzummal foglalkozik!! ÉS MAGYAR (sok helyen még angol, mert a fordítási projekt ami idestova 5 éve tart még nem fejeződött be... többezer oldalnyi anyagról van szó és nagyon jó minőségű minden.)

    Arról nem beszélve, hogy szerintem a Magyar Classic Battletech community központja.
  • readswift
    #112
    kezdi baszni a csőröm az állandó AD HOMINEM jellegü betámadás ebben a topikban. Nem ez az első, ráadásul _moderák_ üzik az szvsz nagybetüs GÁZ . Egy jólsikerült érvet nem tudtatok hozni mellette, én pedig remélem hogy a egyáltalán befektetés megtérül a fejlesztőknek, mert ez a párezer fanboi kevés lesz a boldogsághoz.
  • Bucser
    #111
    MW2 az utolsó igazi mechwarrior szim:) MW3 még jó volt bár a szabályoktól totál tlrétek az értékek itt már a balanceon is volt hangsúly az MW4 az meg minden csak nem Battletech.. kezdve a mechek kinézetétől a slotrendszerrel folytatva.

    online fantasztikus volt évekig Ligáztam az egyik magyar alakulattal, de soha nem szerettem annyira mint az MW3-at és MW2 különböző részeit.

    Egyébként azoknak akik szerették a Mecwarriort vagy a Battletech világot és tetszik nekik a Crysis grafikája annak ajánlom a Mechwarrior: Living Legends Crysis-mod figyelemmel követését...

    Egész jól haladnak a srácok és egy csomó szabályt átvettek a Battletechből is.
  • JohnnySmith
    #110
    Hát csak nem... (na bízzunk benne)
    Úgy is a multi a lényeg :)
  • [NST]Cifu
    #109
    Pozitív gondolkodás Sire, pozitív gondolkodás. A Q&A alapján van okunk rá.

    Az persze tény, hogy az MW2 hangulatát nehéz lesz visszahozni, de attól még lehet egy szórakoztató és élvezetes, beleélhető MW játékot csinálni 2009-ben is. Kitartás, Mechwarrior! :D
  • Sir Quno Jedi
    #108
    Vesszek meg ha értem, hogy pár elmebetegnek mi baja az MW szériával. Elcseszettül hangulatos és kellemes játékok voltak maguk idejében. Az más kérdés, hogy ha a mai átlag véristvánokra felkészülvén készítik el az új részt, akkor könnyen lehet, hogy mi vén faszfejek sugárban fogunk tőle hányni (jelzem joggal).
  • Ry0K3N
    #107
    Az sem használ nálam HD3470 en a mechwarrior játszhatatlan úgy szaggat. A crysis nagyobb frameratet produkált mint ez.
  • [NST]Cifu
    #106
    Ha vista van fent, akkor egy Dx9 feltelepítés / frissítés nem fog ártani neki. :)
  • Shiwo
    #105
    remélem valami patchet is adnak hozzá, mert az új videókarim nem tetszik valamiért neki (a régivel simán ment)
  • [NST]Cifu
    #104
    Én mindenképpen a Kerenszkij vére triológiát javaslom elsőnek. Ha az tetszik, akkor lehet tovább lépni. A Született Harcosok és a Veszélyes feladat a Belső Szféra utód-dolgaival foglalkozik (Victor Davion és Kai Allard-Lio sorsa), a Harcos triológia Justin Allard-al, a Farkastörvény pedig a Kell Kopókkal. A Kerenszkij-triológia után már be tudod lőni a karaktereket, és világokat, ami neked szimpatikus. A Klánok alkonya sorozat pedig a nevében foglaltakat takarja, jó hosszú sorozat, a minősége (szerintem) hullámzó. A többi klasszikus sorozatbéli elmegy kategória, talán a Jáde Sólyom triológia ami talán kicsivel jobban tetszett. A Mechwarrior sötét-kor könyvek nekem annyira nem jöttek be, bár abból csak kettőt olvastam (Fegyverbe és a Szellemháború).
  • Fenrir
    #103
    Össze tudnál állítani egy listát, hogy mi az amit mindenképpen meg kéne hogy vegyek? Nagyon oldalhajtásai a világnak most még nem érdekelnek.
  • Ry0K3N
    #102
    Ikább olvass utána hogy 3015 ben milyen technológiával rendelkezik a belső szféra, mert ez így meddő vita....
  • readswift
    #101
    "Nagyszerű. Ez esetben nincs miért írnod eme topicba többet... :)"

    1etértünk.
  • Fenrir
    #100
    Te mond csak barátom, milyen Mass Effect 3-ról beszélsz amikor még a 2 sem jött ki? Te már tutira veszed, hogy lesz 3 és abban baromi jó lesz a fedezékrendszer? Amúgy meg kell súgjam nem egy nagy szám az a fedezék, többször lőttek ki engem és a társaimat is mögüle mint ha csak ráfutottam volna az ellenfélre és úgy lövöldöztem volna.

    Én nem olvastam Battletech könyveket (nemsokára ez megváltozik) és csak 1 régi MW játékkal játszottam kb 10 éve ezért nem kezdek okoskodni olyanoknak akik kisujjból vágják az összes Mech-et, lásd Cifu.
  • readswift
    #99
    hát én inkább visszavonulnék jómunkásembernek ha ez a legjobb ötlet " kombó : DD " amivel elő tudok állni , 2009ben... pl a proxymity / közelség érzékelő alapú fegyverrendszerek méltánytalanul alulreprezentáltak pedig 1000+1 dolgot ki lehetne találni, akárcsak ilyen "osztódó" lövedékeket. Röhely hogy egy több 10kg-os lövedék az MW világában gyakorlatilag semmire nem való csak lineáris pályán röppen oszt kész .Hát, nagy kár hogy nincsenek(?) Verne kategóriájú játékdesignerek .
  • Ry0K3N
    #98
    Ja hogy ez. Amúgy nem tudom mi a gond ezzel, ilyen már napjainkban is létezik. Ennyiből a NARC beacon is hülyeség. De ez tudtommal már időtlen idők óta létezik Mechwarriorban is szóval nem értem ez miért volt olyan meglepő.
  • [NST]Cifu
    #97
    Mindenesetre, ha taktikai szinten nem üt meg a játék egy bizonyos szinvonalat ( megfogja? miértnem arról adnak ki trailert hogy IGEN???? )

    Bár már párszor leírtuk, ismét: ez nem szerepjáték, itt nem közvetlenül irányítasz csapatokat, hanem legfeljebb utasításokat adhatsz a társaidnak, hogy támadja azt a célpontot, vagy menjen erre és erre a navigációs pontra. Legalábbis a korábbi játékokban erre volt lehetőség. Ennél komolyabb taktikai lehetőségeid a társaiddal kapcsolatban nem lesz.

    Ezen kívűl még egyszer: tegnap jelentették be hivatalosan a játékot. Te meg máris mindenféléket kívánsz tőle... :D

    Azért mert a méltóságos microsoft FASA konglomerátum beleegyezik ha kiadja ezt az átlagosnak nevezhető franchiset ?

    Jaj... A FASA 2001-ben csődbe ment, megszűnt létezni. A Battletech francise-t a Wizkids vette át, a számítógépes jogok pedig 2007-ig voltak az M$-nél, akik nem hosszabították azt meg. Így került ehhez a csapathoz 2007-ben.

    Továbbá átlagosnak nevezhetőnek nem mondanám... Lásd a korábban leírtak.

    Hát én inkább játszom valami újkeletüvel, számomra semmi sincs az MW univerzumban amit méltathatnék...

    Nagyszerű. Ez esetben nincs miért írnod eme topicba többet... :)
  • Ry0K3N
    #96
    Mert ez még a legelső trailer és nem sokat látni még belőle, megjegyzem még sérülésmodell sincs jelenleg a videóban mert az atlas karját leszámítva teljesen sértetlen mindegyik a harc végén. Szóval ez még nagyon nagyon az elején jár. És azért bizalomkeltő mert semmi köze már a microsofthoz az egésznek a jogok nem náluk vannak már. (volt valamikor erről hír) És valahol lentebb említve lett hogy a fejlesztők a táblásnak megfelelően szeretnék elkészíteni a játékot a Batteletech 25. évfordulójára.
  • readswift
    #95
    it van :D
  • readswift
    #94
    na felötlött bennem hogy olvastam az egyik könyvben hogy a klános commanderek licitálni szoktak egy egy dropnál hogy ki tudja megoldani legkeveseb erőforrásból az adott missziót, na ez tetszett ,erről elfelejtkeztem, kb ennyi maradt meg a könyből .
    Cifu:
    Mindenesetre, ha taktikai szinten nem üt meg a játék egy bizonyos szinvonalat ( megfogja? miértnem arról adnak ki trailert hogy IGEN???? )
    akkor miért óh mondjátok miért játszanék egy mechwarrior játékkal? Azért mert a méltóságos microsoft FASA konglomerátum beleegyezik ha kiadja ezt az átlagosnak nevezhető franchiset ? Hát én inkább játszom valami újkeletüvel, számomra semmi sincs az MW univerzumban amit méltathatnék...
  • [NST]Cifu
    #93
    Pontosan.