6493
MechWarrior Online
  • blackshark
    #732
    Helyesbítek.
    Aki véletlenül erre a fórumra téved, hogy megkísérelje a MechWarrior 3 beüzemelését, mert nem megy neki az meg se próbálja!
    Csak szenvedés az egész a semmiért. Feltettem patchelés nélkül és azzal illetve PM-el meg anélkül meg mindenhogy ahogy lehet VirtualPC és rendesn win7-en, de nekem sehogy se működik normálisan. Vagy ledob asztalra célbemérésnél vagy bugzik a grafika vagy repülnek és pattognak az ellfenelek vagy nem működik a campaign stb... Még sorolhatnám. Ez a játék már nem mai és nem a mostani atomerőművekre lett tervezve.
    Hozzáteszem én crackelten próbáltam, nem tudom, hogy eredetin milyen a dolog, de már nagyon beszerezni se lehet sztem...
    Egy működő megoldás lehet még. Az az, hogy szerzel egy P2-3-as gépet... xD
  • blackshark
    #731
    Igen, kirpbáltam virtualpc-n az mw3-at és a következő problémák vannak:
    1. nincs max graf, mert csak szimpla 8mb karinak ismeri fel és renderingbe teszi be
    2. az egér minden kattintáskor elugrik jobbra szinte lehetetlen játszani
    3. a bemért célpont ha kimegy a látómezőmből vagy megfordulok simán ledob asztalra
    Végeredmény: nekem még mindig jobban megy Win7en annyi különbséggel, hogy virtualon müxik a campaing.
  • blackshark
    #730
    Aha értem. Csak nekem nem működik, mert nem eredeti hanem a free mektekessel tolom.
  • Ry0K3N
    #729
    Az updater kell a KB-os, és az leszedi neked a feltelepített pr1-es mechwarra.
  • blackshark
    #728
    Akármelyiket próbálom a lap elavult stb...
  • blackshark
    #727
    Valaki tudna segíteni leszedni őket vagy tényleg betíltották a NBHC és Netmech-et?
  • Ry0K3N
    #726
    Asszem megvan mit lett a NetmechIv-el, használták a mektekes gépeket beleegyezés nélkül. Szóval copyright szarság... -.-"
  • Ry0K3N
    #725
    Igen az updater az pár kilobyte, a felinstallált PR1-et mechwarrior kell neki és szépen a netről leszedi hozzá a mod többi részét, csak én utána kiírtam lemezre mert tökmindegy hogy utána hova pakolod mappástól midnenhonnan indul csak eredeti lemez kell neki. NTB hardcore is megvan nekem de valamiért az nem tetszett de érdemes kipróbálni kicsit más az is, Netmech IV jobban bejött. Az is ugyanaz a módszer, felinstallált pr1 re patchelt mechwar mercenaries kell neki és többit netről pótolja. Elérhetőség pm-be megy.
  • blackshark
    #724
    Az UPDATER-t le lehet szedni. Ez maga a kliens is? Csak pár KB az a gáz...
    Viszont találtam az MW4-re egy olyan modot, hogy NetBattletech Hardcore. Állítólag olyan lesz tőle, mint az MW3 a leírtak szerint, de , hogy működik -e a szerókon, vagy, hogy fel is lehet -e tenni az már más kérdés. Minden esetre egy próbát teszek ha hazaértem, mert havernál vagyok. Egyébként van MSN vagy Xfire-d Ry0K3N? (csak, hogy anno én voltam az a kis 13 éves mw4-es akivel sokat játszottál hamachin :D Vulture volt a nevem) Igaz, már te bőven felnőttkorú vagy, én még csak 17, de szeretném megint felvenni az MW táborral a kapcsolatot. Mármint public szinten... Nem kell személyesnek venni veheted általánosban is ha zavar. ;) Már bocs, hogy ide írok ilyesmit csak máshol nem vagytok elérhetőek számomra.
  • Annihilator100
    #723
    Ha jól emlékszem ezt a modot a Mechstorm-osok csinálták.
  • Ry0K3N
    #722
    A vicces az hogy ezek szerint a szerverek még vannak de miért nincs a kliensről semmi sem?
  • blackshark
    #721
    Ja, ez nekem se jött be. Már megpróbáltam. Ami érdekes, hogy videók sincsenek róla youtuben csak úgy simán, hogy netmech és ilyen mw2 grafja van. :S
  • Ry0K3N
    #720
    hupsz ez nem jó link xD nemár hogy nem támogatják :(
  • Ry0K3N
    #719
    http://www.mechlab.net/
  • Ry0K3N
    #718
    Nem rossz az ingyenes mektek sem de az igazán battleteches dolgok a netmech IV modban vannak. Ott géptípusoként külön vannak a típusok is érdemes kipróbálni.
  • blackshark
    #717
    Ezt a NetMechIV-et honnan lehet leszedni? Marhára, de játszanék vele.
  • Ry0K3N
    #716
    Én figyelem mindig a híreket de semmi ilyennel nem találkoztam még a wiki sem ír semmi ilyesmiről de biztos jól megy a fejlesztés a Pirhania-nak ha még ráérnek a Gearboxnak Duke Nukemet portolni konzolra a mechwar fejlesztése mellett. Amúgy van egy mod a NetmechIV amiben megpróbálják visszahozni a mechwar 3 as fílinget, marha jól sikerült mert tényleg látszódnak benne a belső szférás és a klános különbségek is. Heat sink növelés nincs is benne főleg sok szférás gép esetében, kicsit vicces volt 3026 körüli technikákkal harcolni 2 lövés után leált mindíg a gép mert nem bírta a hőelnyelést :D szóval arra nagyon oda kellett figyelni nem elhetett 100% on járatni a fegyvereket. Meg ebben továbbmentek odáig hogy van hogy besül beakad a fegyver egyszerűen, főleg az ultrák folyamat lősz vele mint az őrültek 5. 6. után tuti beakad a lőszeradagoló miatt. Meg itt tényleg medlézerek azok a medlézerek nem pedig szivargyújtók mint a 4 ben, black hawk-al 2 shot-oltam egy atlast. 15 medlaser harap, nagyon. ^^
  • Annihilator100
    #715
    Az Mw3 ilyen szinten tényleg jobb mert lehet érezni hogy igen egy nagy fémtömeg van alattad.Nekem is ezért tetszik.És jó lenne ha az Mw4 et is megtudnák csinálni ilyenre a Mektek-es srácok, de az nagyon nagy munka lenne, és nem valószinű hogy ez megfog valósulni.Bár kitudja.
  • blackshark
    #714
    Ja és igen, hozzáteszem még mindig az MW3 a kedvencem, mert ennek a legjobb Battletech hangulata van. Kidolgozott cockpitok (ezek a kedvenceim), Külön mozgatható kar, a mech fizikája is elég jó és nem egy árkád, hogy bumm bumm bumm és csak lőni és lőni és még mindig él. KB erről szól az mw4. Az mw3 az meg ha jól célzol akkor egyből felrobban, meg úgy nem tudom leírni szal ez a legjobb rész szerintem. Csak nem értem, hogy mért nem fogják a MekTek-esek és átteszik az egészet egy új grafikus enginre ami win7 meg vista támogatott és minden megoldva, de az alap játékot hagyják. Tehát nem nyúlnának semmihez csak egy két javítás és a fizika graf engine csere... Plussz sok sok mech meg map. És a legjobb lenne az aktív multi mint most az mw4ben.
  • blackshark
    #713
    Egyébként az új MechWarriort már régesrégen eltemették volt is róla cikk, de már letörölték. Bár az is lehet, hogy csak kamu volt és még mindig csinálják, de eddig?
    Vagy kurva élethű szimuláció lesz és minden játékot alázni fog, be robban a PC világba és azért nem mondanak róla semmit, mert így lesz a legnagyobb hatása vagy, pedig már rég abbahagyták...
    Ha csinálták volna már igazán készen kellene lennie amúgy. Ne feledjük azóta egy rakás game kijött már.
  • blackshark
    #712
    Ja, megvan a megoldás.
    VirtualBox vagy VirtualPC rákell tenni a win95 vagy 98-at és arra feltenni az MW3-at és tökéletesen működik.
  • Ry0K3N
    #711
    sajnos a % os sérülés kijelző és a konzolos portolás miatt ne számíts semmi jóra, egy árkádszar lesz az egész de van egy érzésem hogy ezt is addig fogják készíteni mint a battletech filmet :D ott a trailer ami lassa 2 éve jött ki de azóta hangos hallgatás, de videó se képek E3 on sem volt, az ég világon azóta semmi. Szerintem eltemették a projectet ahogy van.
  • Csaba42
    #710
    Teljesen igazad van, bár mai szemmel nézve tényleg ratyi a minőség, de a játékélmény bőven kárpótol ezért, és simán el tudtam felejteni azt, hogy nem Crysis szintű a grafikája. :) Persze nem mondom, volt olyan régi kedvencem, amit újfent elővévén nem vágódtam hasra, de a Mech3-tól igen.

    Anno biztos sokkal több lett volna 2 napnál, de ma már nem hiszem, hogy bárkinek is komoly fejfájást okozna. :) Remélem, az új Mechwarrior rész 8amit azt hiszem tavaly jelentettek be) a 3. részre fog hajazni, és nem a többire! :(
  • Ry0K3N
    #709
    2 nap? :D az derék én talán 4-5 napot szarakodtam vele még 11 éve mikor megvolt de mellé még ment az NFS3 meg a podracer, de arra emlékszem hogy sok volt a küldi restart mert jött a thor az ultra gépágyúval, meg jött az anhillator a 4 darab LB10-el. A többi gépágyús köcsögre nem emlékszem de rendesen megkeserítették az életemet.
    "A lényeg, hogy kenterbe verte az összes akkori játékot élményben" erről elgondolkodtatűl mik is voltak az akkori játékok itt is van az a PC Zed amiben a mechwar 3 teszt volt 5 oldalban. Manapság jó ha 2 oldalt kap egy új játék :( (tudja valaki ki írta a tesztet? mert nincs név)
  • Ry0K3N
    #708
    Pedig rombolhatóságban még mindig a legjobb része a sorozatnak :D tök állat volt lövöldözni az emberkéket akik aztán véres cafatokká robbantak a krátereket robbantó rakétákról nem is beszélve. Meg ott a gépágyúk tényleg gépágyúk nem pedig megymagköpködők mint a 4 ben. A kinézet miatt egyáltalán nem kellett volna elidegenedned tőle a 4. rész 10 éves a 3 csak 12 :D A legnagyobb negatívuma a kezelés mert az nagyon nehézkes a karok miatt meg a fegyvercsoport konfigurálás de én jobbnak találom mint a 4 et annak ellenére hogy utóbbival játszottam többet. Ott ott volt a Bátöltekk fííling míg a 4 csak csilivili volt szép sájni efektekkel meg gépmozgással amit nagyon bírtam anno.
  • lammaer
    #707
    MW4 mindenféle kiegjének végigjátszása után megpróbáltam én is annó az MW3-at, de nekem már vhogy nagyon ratyin nézett ki igy feladtam. Pedig sokan irták hogy egész más meg jobb mint az MW4, de nagyon későn néztem meg....
  • Csaba42
    #706
    Én Win7 vagy Vista alatt vittem végig, Vistán vagy XP-n bugos volt sajnos, második küldiben felrepült a mech a 'csába. :( Bocsi az átfedésért, de már nem emlékszem pontosan, melyiken bugzott, és melyiken nem. :) A lényeg, hogy kenterbe verte az összes akkori játékot élményben, le se bírtam tenni (végül 2 nap alatt megvolt a 20 küldi). Sajna a kiegje nincs meg eredetiben (rohadt drága eBayen), így azzal nem játszottam (nem, nem tudom, hogy máshogy lehetne vele játszani :)).
  • Ry0K3N
    #705
    Vagy direct x, Star Trek Armada is azért játszhatatlan mert túl új neki a direct x.
  • lammaer
    #704
    Simán meglehet hogy az oprendszer miatt...
  • Ry0K3N
    #703
    Na de nem midnegy hogy egyből dob e ki vagy játék közbe azért mert kitargetolsz valakit aki elsétál jobbra vagy balra és utána. :D
  • lammaer
    #702
    Akkor nem ment el :)
    Mert ha vmi elindul és kidob, az minden csak nem játszható. A kulcs a hozzászólásomban a win98 volt :)
  • Ry0K3N
    #701
    A dual core notin is elment vittem is a missziókat de mindíg a target elmegy jobbra vagy balra bamm kibasz asztalra de első küldi ment. De lehet csak bugged volt mert anno mikor játszottam volt párszor hogy beakadt és egyszerűen nem lehetett megcsinálni a missziót, de első pályán soha nem volt gond. (még)
  • lammaer
    #700
    Amilyen erősek manapság a gépek... lehet egy VirtualPCs vagy vmWare-s windows 98-al teljesen jól elmenne...
  • Ry0K3N
    #699
    Megtaláltad a végén az MFB-t és utána minden objective-et megcsinálva nem enged tovább? WTF? Main menüre kattolva mit csinál? VAgy continue missionnek kellene lennie? nem emlékszem pontosan már :D
  • blackshark
    #698
    Na, azt mond meg nekem, miért nem megy tovább az első campaign mission-tól? Teljesítem mindet, megnyomom, hogy Ctrl-Q és azt írja, hogy replay mission vagy exit to main menu... Tehát a legeslegelső campaign mapnál nem jutok tovább, mert nem enged továbbmenni. :s MW3 sima
  • Ry0K3N
    #697
    Én sima MW3 at próbálgattam de XP alatt összehánnya magát akárhányszor egy kijelölt target jobb vagy baloldalra kerül egyből kidobál asztalra :/ win 7 bele sem merek gondolni de a VooDoo2 essel még mindíg faszájos :Dcsak kellene valami izmosabb proci mint a 233-as.
  • blackshark
    #696
    Valaki játszik még az MW3 + Pirates Moon-al?
    Feltettem már kíváncsiságból, már olyan régen toltam vele, de már bugzik. Ha elsődleges képernyőillesztőben van a graf akkor minden szétmosódik és szétesik a grafika.
  • blackshark
    #695
    Ja, már megoldódott napközben... Feltettem egy ilyen nevű codec packot és letöröltem párat aztán jó is lett. Gordian Knot Codec Pack 1.6
    Azért köszi!
  • Cobra.
    #694
    Nos a gépen meg felvan téve vagy 5 codec...
    Talán ez a gondod :)
  • Annihilator100
    #693
    Próbáltad már azt hogy leszedsz minden kodeket és csak eggyet raksz föl? Lehet az a 5 kodek kicsit sok.