6493
MechWarrior Online
  • BalMat
    #1252
    A Beholder abbahagyta könyvkiadást (nem csak ezt a sorozatot, hanem mindet). Szerintem jelenleg nincs olyan kiadó, aki ezt a szub-szubkultúra igényt kielégítené. (Nem kicsit bánom, de nagyon nem éri meg könyvet kiadni itthon, pedig van most olyan háborús sci-fi sorozat, amit tudnék ajánlani nekik (Honor Harrington).)
  • xblades
    #1251
    Nem biztos hogy nem lesz fordítása ha megjelenik ez a játék az új kiadó még láthat benne potenciát.

    A listát egy ezzel a témával foglalkozó oldalon találtam, de Google-n, nem is figyeltem meg pontosan a webcímét.
    A '48-as gyártási év nem ok, de valószínűleg nem a kezdéskor lesznek benne.
  • Ry0K3N
    #1250
    Nincs és sajnos nem is lesz, én elolvastam. Marha jó darab :) Ha tudod olvasd el angolul mert kihagyhatatlan még pár darabbal együtt.
    #1246 Devastator is 3048-as, közvetlenül a kláninváziókor kezdték el gyártani, ugyanazon ok miatt nem lehet a listán mint a Mauler.
    A shadow hawk pedig reseen de sztem új designt ad neki FD mert a reseen qva szar.

    #1245 e a lista honnan mi alapján?
  • [NST]Cifu
    #1249
    Most felébresztettél, pfuj! :P

    Amúgy pozítivum, hogy hajlandóak a DPS/Sebzés, stb. dolgok terén balanceolni. Kiváncsi leszek rája... :D
  • Bucser
    #1248
    látom mindenki alszik itt:

    Q & A a Mechlabról.
  • Wlanseraf
    #1247
    Na megvan az első lépés:))))

  • [NST]Cifu
    #1246
    A Shadow Hawk Unseen, a Tempest 3055-ös, a Devastator 100 tonnás, mint az Atlas. Ezeket bátran lehúzhatjuk a listáról.

    A Mauler nagyon új (3048-ban jelent csak meg), én ezt is kivenném a listáról.

    Szóval Spector, Zeus, Daboku...
  • xblades
    #1245
    Ha igaz ezek lehetnek a többi mech valamelyike:


    - Spector Light 35 tons
    - Shadow Hawk Medium 55 tons
    - Tempest Heavy 65 tons
    - Zeus Assault 80 tons
    - Daboku Assault 90 tons
    - Mauler Assault 90 tons
    - Devastator Assault 100 tons

    Az Assault-ból még lehet választani:)
  • Fenrir
    #1244
    Pedig pont ez az egy hiányzik és érdekelne ennek az időszaknak a vége :\
  • xblades
    #1243
    Ha szabad ismét zavarnom kicsit átvariáltam a bannert ha tetszik felhasználható:)

  • xblades
    #1242
    Ha ez a Victor és Katherine háborújának végét írja le akkor nem. Nagyjából a kettőjük konfliktusának idejéből van az utolsó könyv magyarul.
  • Fenrir
    #1241
    Azt nem tudja valaki, hogy ennek a regénynek van-e már magyarra fordított kiadása?



    Silverland-ot és a Beholder-t nézegettem, de nem láttam még csak hasonlót sem köztük.
  • [NST]Cifu
    #1240
    Ide mivel érsz fel előbb egy bármilyen kerekes avagy lánctalpas járművel vagy egy katonai exoskeletonnal?

    Méretbeli gondok vannak. Ha exoskeletonban gondolkodsz, akkor vs. krosszmotor vagy quad (kerekes járművek), és nem lánctalp. A versenyt pedig egyértelműen a kerekes járművek nyernék.

    Ha kerekes v. lánctalpas harcjármű, akkor viszont nem exoskeleton, hanem 6-10 méter magas mech, és itt ugyanazok az akadályozó tényezők mindkettő számára (növényzet adott esetben).

    De fonákozhatok, egy laza, mocsaras talajon mivel nem fogsz elakadni? Hát a lánctalppal...

    -ez technológiai korlát ismét, a jövőben meg nem tudhatod megoldják e a közel kifogyhatatlan energia kérdését, ha igen akkor meg tökmindegy mennyi energia használódik fel a mozgáshoz

    A "korlátlan" energia olyan, mint az örökmozgó. Csak fantáziában létezik. A BT-ben is adott méretű fúziós reaktorok vannak... Ha nagyobb sebességet akarsz nagyobb tömegű reaktorra van szükséged...
  • Ry0K3N
    #1239
    "Megkérdezhetem mi alapján állítod ezt?"
    Ide mivel érsz fel előbb egy bármilyen kerekes avagy lánctalpas járművel vagy egy katonai exoskeletonnal?

    "Tiszta hidrogénre alapuló fúzió nagyon macerás (iszonyatos hőmérséklet/nyomás szükséges hozzá). A reális fúziós reakciók Deutériumra, Tríciumra, He3-ra, esetleg Li6D-re épülnek. Ezek nem éppen a "mindenhol van" kategóriába esnek, és a legtöbb esetben ahol akad, ott is nehezen hozzáférhető formában."
    -ez technológiai korlát ismét, a jövőben meg nem tudhatod megoldják e a közel kifogyhatatlan energia kérdését, ha igen akkor meg tökmindegy mennyi energia használódik fel a mozgáshoz
  • [NST]Cifu
    #1238
    kemény terepen lábbal gyorsabban haladsz, nincs mindenhol sík terep

    Megkérdezhetem mi alapján állítod ezt?

    -fúziós reaktor? hidrogén mindenhol van az energia igen kevés része fordítódik a mozgatásra a fegyverrendszerek igénye mellett

    Tiszta hidrogénre alapuló fúzió nagyon macerás (iszonyatos hőmérséklet/nyomás szükséges hozzá). A reális fúziós reakciók Deutériumra, Tríciumra, He3-ra, esetleg Li6D-re épülnek. Ezek nem éppen a "mindenhol van" kategóriába esnek, és a legtöbb esetben ahol akad, ott is nehezen hozzáférhető formában.
  • Fenrir
    #1237
    Ezt értem, de ma pl képesek vagyunk a teleportálásra (egy bizonyos szinten) és ha írok egy könyvet ahol jelzem, hogy az emberiség 2500-ban jutott arra a szintre, hogy akár hétköznapi dolog legyen, de a való életben már 2300-ban eljutottunk oda akkor ugyanott vagyunk :)
  • xblades
    #1236
    Volt, de nem értem a kérdést. Nem a valóság idővonalát írták le, hanem kitaláltak egy történetet (létező elmélettel vagy technológiával) és hozzá írtak egy dátumot.
  • Fenrir
    #1235
    Akkor is volt amikor a könyvet írták?
  • xblades
    #1234
    Nem érteted mit írok, tudom hogyan volt előtte. Azt nem értetem hogy ha már most is van olyan technológia miért 2700-ban fejlesztik ki bolygó méretűre.
  • Ry0K3N
    #1233
    "Azt sem értem hogy a víztisztító feltalálásáig miért kellet várni 2700-ig? "
    -Addig a vizet az olyan bolygókra ahol nem volt iható víz az űrben kibányászott jégtömbökből hajókkal juttatták el ahova kellett. A feltalálás után ezek a cégek akik végezték a szállítás becsődöltek.

    "Az se tiszta hogy volt Amaris-nak akkora serege lévén egy Perifériai uralkodó volt hogy a teljes Csillagliga hadsereg 70 % oda veszett a terra visszafoglalásában?
    Ami még így is akkora volt hogy amikor néhány évvel később távoztak 1000 hajó volt a flotájuk."
    -A csillagligának hatalmas hadereje volt amit először a periféria államai tépáztak meg (valami Amaris nevű bácsi megtanította őket hogy oldják meg a szabályozás ellenére is a haderejük bővítését ahogy a Rim Worlds Republic is) ahol kaptak gázt atomot mindent amit el lehet képzeni aminek a következtében a hegemony haderejének a nagy részét mozgósítani kellett a periféria háborúba aminek a védelmét a gyerek Cameron ( valami Amaris tanácsára) a Republikánus egységekre bízta. Na és most ezen republikánus egységek kezébe került a hegemonyba telepített Brian Bástyák fele és az összes űrvédelmi redszer (SDS, űrvédelmi drónok és egyéb nyalánkságok amik képesek a rendszerbe beérkező hajókat letörölni még az atmoszférába történő belépés előtt).
    A harcok során meg volt atombomba mérgesgáz szokásos, semmitől nem riadtak vissza Republikánusok.
    Később persze találtak adatot a cég lerombolt központjában aki gyártotta az SDS rendszereket hogyan is elhet megtéveszteni őket megkönnyítve a maradék bolygók ostromát.
  • Ry0K3N
    #1232
    "Hát kemény terepen egy lábbal rendelkező gép sem képes 100km/h-val száguldozni. Ha megfigyeled az állatvilág sprinterei is mind a sík szavannákon élnek... "
    -kemény terepen lábbal gyorsabban haladsz, nincs mindenhol sík terep
    "Szóval ha lábbal tudsz 100km/h sebességgel haladni, akkor esélyesen kerekes / lánctalpas járművel is. :)"
    -igen sík terepen, de ahol vannak akadályok egészen más a helyzet
    "Nincs kimeríthetettlen energiaforrás"
    -fúziós reaktor? hidrogén mindenhol van az energia igen kevés része fordítódik a mozgatásra a fegyverrendszerek igénye mellett
    "Akkor ideje hogy kettéválasszuk a kérdést. A BT-ben hogy is néz ki, vagy reálisan hogy is néz ki."
    -ha a realitás eljut arra a pontra hogy elérje azt a technológiai szintet folytathatjuk a vitát :D
  • xblades
    #1231
    "A "forró" fúzió létezik."

    Mint írtam minden elméletként kezdte, az hogy mi lesz belőle nem tudjuk még. De erősen kétlem hogy itt megállna a tudomány fejlődése és semmi újat vagy valami egyedit ne találnának fel. Lehet nem a hidegfúziót lehet valami teljesen mást.

    "A nagyon-nagy fákkal nem boldogul semmi és senki."

    Lehet, de nincs is mindenütt hatalmas fa, a kisebbel meg mint írtam ha egy mech nem, akkor valamely fegyvere biztos elbánik.
    De ha ez sem felel meg akkor majd a réten küzdenek meg egymással a mech-ek, remélem a fűszálak nem jelentenek nagy akadályt nekik
  • xblades
    #1230
    Nem is kell, lefektetett egy alapot ami a mostani föld jövőjében játszódik. Tehát fizika adott és a fémek is egy jövőbeli ötvözet, mint az a nevében is benne van.
  • [NST]Cifu
    #1229
    iszont inkább a szobahőmérsékletet választanám ha lehet a "több millió fokos" hőmérséklet ellen

    A "forró" fúzió létezik. Ott van a nap, vagy a több fokozatú termonukleáris bombák, amelyek bizonyítják létezését. A "hideg" fúzió jelenleg inkább egy szent gráll, aminek kb. hasonló a valóságalapja, mint a bibliában emlegetett kehelynek. :)

    De azért az épületeket és fákat biztos nem kerülgetném mint ti itt az előző hozzászólásitokban, hanem átgázolnék rajtuk így vagy ha kell úgy (persze az úgy alatt fegyveres konfliktust értek )

    Még egy 60 tonnás harckocsival is kb. max. méteres vastagságú fákat döntögethetsz. :)
    A nagyon-nagy fákkal nem boldogul semmi és senki... :P
  • lammaer
    #1228
    "Nincs az az fém anyag és szerkezet ami azt az erőhatást kibírná."

    Mert mennyi a nyomószilárdsága az alábbi anyagoknak?
    ceramic boron nitride
    honeycombed titanium alloy
    ferro-fiber
    endosteel

    Jó ez a tudományos megközelités egy scifi univerzumban.
  • xblades
    #1227
    Minden elméletként kezdte még a lánctalp is :)
    Viszont inkább a szobahőmérsékletet választanám ha lehet a "több millió fokos" hőmérséklet ellen

    Mondjuk a láb mint elmélet már akkor megrogyott amikor egy 60 tonnás mech JumpJets-ét teljesen elhasználja és néhány tíz méteres magasságból vissza ér a talajra. Nincs az az fém anyag és szerkezet ami azt az erőhatást kibírná.

    De azért az épületeket és fákat biztos nem kerülgetném mint ti itt az előző hozzászólásitokban, hanem átgázolnék rajtuk így vagy ha kell úgy (persze az úgy alatt fegyveres konfliktust értek )
    Remélem azért ha szembe jönnek az ellenfél mech-ei nem ezt a taktikát alkalmazzátok
  • [NST]Cifu
    #1226
    1.: A hidegfúzió egy elmélet, gyakorlati megvalósítása erősen kétséges (az ismert fizika szabályai szerint iszonyatos nyomás kellene hozzá)
    2.: A "hideg" fúzió szobahőmérsékleten, vagy nagyságrendileg a körül jön (jönne) létre, azért "hideg", mert nincs szükség hozzá több millió fokos hőmérsékletre, mint a "forró" fúzióhoz. Szóval attól hogy ne adj isten hidegfúziós reaktorról lenne szó, nem jelenti azt, hogy fagypont alatti hőmérséklet lenne a reaktor körül (az energiatermelés pedig mindig jár hőtermeléssel, emiatt még valószínűtlenebb, hogy fázna a piskóta pilóta :D). :)
  • [NST]Cifu
    #1225
    Bármilyen bolygó bármely terepén meg kell állnia a helyét a rendszer.

    Ez fizikai képtelenség. Lávás / folyékony felszínen a láb semmit sem ér például.

    Az alkalmatlan városok bevételére,

    Egy 10 méter magas Mech is az. Ahhoz gyalogság kell mindenek előtt. A gyalogság mellett lehet támogató tűzerő, de hogy most az milyen járműből érkezik egy más kérdés.

    Meg ne felejtsük el hogy igencsak sérülékenyek ha találat éri őket.

    Ez a körülményektől függ. Eltalálni is nehezebb őket nagy távolságból.

    100 km/órával egy nem megfelelő terepen két bukkanó után akkorát fog szállni egy kerekes nehéz jármű hogy darabokra törik szét akármilyen felfüggesztés is legyen rajta, míg egy egyensúlyozni képes lábbal hajtott gép nem és könnyebben küzdi le a terepakadályokat.

    Hát kemény terepen egy lábbal rendelkező gép sem képes 100km/h-val száguldozni. Ha megfigyeled az állatvilág sprinterei is mind a sík szavannákon élnek...

    Szóval ha lábbal tudsz 100km/h sebességgel haladni, akkor esélyesen kerekes / lánctalpas járművel is. :)

    kimeríthetetlen energiaforrásnál ez nem hiszem tényező

    Nincs kimeríthetettlen energiaforrás és figyelmen kívül hagyod az energiatermeléssel és felhasználással járó következményeket.

    Ha 100kW energiabefektetés kell az adott sebesség eléréséhez, akkor 1X méretű erőforrás kell, amely 1X mennyiségű hulladékhőt termel és 1X mennyiségű üzemanyagot fogyaszt.
    Ha 1MW energiabefektetés kell ugyanekkora sebesség eléréséhez, akkor aX méretű energiaforrás kell, bX mennyiségű hulladékhőt kell elvezetned és cX mennyiségű üzemanyagot fogyaszt majd. Itt pedig a>1, b>1 és c>1. Ezek az értékek pedig azt jelentik, hogy adott sebességhez nagyobb energiabefektetés kell, akkor vagy a járműved lesz nagyobb, vagy kevesebb hely és tömeg marad a páncélzatra és fegyverzetre.

    A meghajtásoknál nem véletlen, hogy annyira elterjedt a kerék, mivel ott a legkisebb a befektetni szükséges energia, utána jön a lánctalp, aztán a légpárnás, végül jól lemaradva a lábakon közlekedő járművek...

    ez a jövő zenéje hogy mire jutnak majd, battletech szempontból eléggé fix mik a lehetőségek, ha lenne antigravitáció nem lennének mechek

    Akkor ideje hogy kettéválasszuk a kérdést. A BT-ben hogy is néz ki, vagy reálisan hogy is néz ki.

    Előbbire már írtam példát: a járművek ár/BV érték terén is jobbak, vagyis nagyobb harcértéket képviselnek, mint a Mech-ek. Azért szól mégis a Mech-ekről a játék, mert egyszerűen coolan néznek ki.

    A valóság más répa, arról regélek is jobbra-balra. :)
  • xblades
    #1224
    Szerintem pont amiatt felesleges elmélkedni hogy lehetséges-e vagy lesz-e, mert a mostani technológiával biztos nem. De hogy mit találnak fel a jövőben meg még nem tudjuk, bármilyen lebegéses technológia ugrás szerű fejlődése miatt feleslegesé válhat bármelyik technika.
    A battletech pedig teljes mértékben egy olyan ember szüleménye aki nem veszi figyelembe a technika és fizika határait vagy éppen az erejét.
    Már maga a fúziós meghajtás is érdektelen mivel van hidegfúzió is. Hopp hirtelen nem hűteni kellene a pilótát hanem fűteni:)
  • Ry0K3N
    #1223
    "Ahogy egy kétéltűnek sem -> ideális terep minden meghajtási rendszernek van. A kérdés, hogy mivel találkozik a legtöbbet..."
    -Bármilyen bolygó bármely terepén meg kell állnia a helyét a rendszer.

    "Ismét: korántsem biztos, hogy valóban így van. Ha innen nézzük, akkor egy repülő légűr-jármű sokkal jobb megoldás fegyverplatformnak. :)"
    -Az alkalmatlan városok bevételére, a légierő mindig csak támogató szerepkörre alkalmas a szárazföldi alakulatok mellett. Meg ne felejtsük el hogy igencsak sérülékenyek ha találat éri őket.

    "Pardon, de miért a láb melletti előnynek tekinted ezeket? Egy fúziós reaktor mint energiaforrás ugyanúgy kihatással van a kerék vagy a lánctalp meghajtásra, ugyanúgy lehet erőforrás"
    - 100 km/órával egy nem megfelelő terepen két bukkanó után akkorát fog szállni egy kerekes nehéz jármű hogy darabokra törik szét akármilyen felfüggesztés is legyen rajta, míg egy egyensúlyozni képes lábbal hajtott gép nem és könnyebben küzdi le a terepakadályokat.

    "És ahogy alant rámutattam, általánosságban a láb több energiát használ el a mozgáshoz, mint a kerék vagy a lánctalp."
    -kimeríthetetlen energiaforrásnál ez nem hiszem tényező

    "Ugyanezek a technológiai fejlődések a kerék/lánctalp/légpárna megoldást is előre mozdíthatják, például jobb hatásfokú, Permanens Mágneses Elektromotorok. A technikai fejlődés ritkán jelenti azt, hogy csak egy téren lépünk előre..."
    -ez a jövő zenéje hogy mire jutnak majd, battletech szempontból eléggé fix mik a lehetőségek, ha lenne antigravitáció nem lennének mechek

    #1216
    "Miért? Az egyensúlyprobléma akkor is egyensúlyprobléma" -Miért lenne probléma ha ezt a pilóta maga teszi a géppel? Te sem esel hanyatt futás közben mert magad szabályzod.

    #1219
    Aff vagy Poz kinek melyik tetszik :D
    Messze még az a nyár de vennem kell egy új gépet is neki.
  • [NST]Cifu
    #1222
    Quiaff elírva. :)

    Quiaff -> question affirmative (kérdést pozitív megerősítést várva)
    Quineg -> question negative (kérdésre a választ elutasítóan várva)

    Magyarban pozvál / negvál lett fordítva.
  • Fenrir
    #1221
    "queaff"? Ez mi akar lenni?
  • Fenrir
    #1220
    Poz.
  • [NST]Cifu
    #1219
    Hadviselés a világűrben topic. És onnan indult, hogy a BSG topicban fél oldalnyi vita kezdődött, és már köze nem volt a BSG-hez, ezért csináltam külön topicot neki. :)

    De amíg nincs béta, addig csak el kell valamivel ütni az időt, queaff? :)
  • Fenrir
    #1218
    Ez kb olyan vita, hogy van-e értelme az űrben a vadászgépek használatának :)

    Valamelyik topikban arról is ment több oldalon keresztül az eszmecsere.
  • Cobra.
    #1217
    A mechek soha nem arról szóltak, hogy ez a forma a legideálisabb, hanem hogy jól néznek ki :)
    Ezen kár vitatkozni, még ha érdekes is a téma.
  • BalMat
    #1216
    "Ezek mind csak technológiai korlátok, ha létezne fúziós reaktor, myomer, fejlett gyro akkor ezek mind ki lennének küszöbülve." Miért? Az egyensúlyprobléma akkor is egyensúlyprobléma. Ráadásul még ha van is jó gyro, az felesleges plusz tömeg a gépben (haszontalan, ugyanis van könnyebb/jobb meghajtás, mint a lábak), ráadásul újabb hibaforrás.
    Ne érts félre, imádom a táblás BT-t, de az egész alapja egy orbitális baromság.
    (Lánctalpas eszköznél alacsonyabb profil, kisebb fajlagos talajnyomás - ezek azok, amik kapásból eszembe jutnak, mint előnyök.)
  • Bucser
    #1215
    Nem csak ötletekért lehet visszaolvasni azt is:)
  • [NST]Cifu
    #1214
    Most diplomatikusan azt javaslod, hogy hagyjuk abba a vitát? :)
  • [NST]Cifu
    #1213
    Előnyösnek nem előnyös de egy 10 méter magas gépnek a "kissebbek" nem akadály.

    Ahogy egy kétéltűnek sem -> ideális terep minden meghajtási rendszernek van. A kérdés, hogy mivel találkozik a legtöbbet...

    Terepfüggő, idegen bolygókon ahol lehetnek 22km magas hegyek nem hiszem annyira számítana már az emberi mérték. Több területet le tudsz fedni egy kétlábú géppel mind egy kerekes megoldású járművel.

    Ismét: korántsem biztos, hogy valóban így van. Ha innen nézzük, akkor egy repülő légűr-jármű sokkal jobb megoldás fegyverplatformnak. :)

    Ezek mind csak technológiai korlátok, ha létezne fúziós reaktor, myomer, fejlett gyro akkor ezek mind ki lennének küszöbülve.

    Pardon, de miért a láb melletti előnynek tekinted ezeket? Egy fúziós reaktor mint energiaforrás ugyanúgy kihatással van a kerék vagy a lánctalp meghajtásra, ugyanúgy lehet erőforrás. És ahogy alant rámutattam, általánosságban a láb több energiát használ el a mozgáshoz, mint a kerék vagy a lánctalp.

    Ugyanezek a technológiai fejlődések a kerék/lánctalp/légpárna megoldást is előre mozdíthatják, például jobb hatásfokú, Permanens Mágneses Elektromotorok. A technikai fejlődés ritkán jelenti azt, hogy csak egy téren lépünk előre...