1132
ntGRfNd.jpg
  • [NST]Cifu
    #878
    A váll-részre voltál kiváncsi, ezért raktam be, itt is a váll-rész nagyjából merev, de a rögzítése olyan, hogy a karját (ha nem is teljesen, de) fel tudja emelni.
  • lammaer
    #877
    Erre én is emlékszem, mondjuk nekem még rémlik olyasmi hogy ez a lovagviadalokra vonatozik, mivel szemben a 25-30 kilót nyomó csatában használatos páncélokkal a lovasviadalokhoz használt páncélok 50 vagy több kilót is nyomhattak és kevésbé volt szempont a mozgékonyság (ugye láthatóan a videón rengeteg helyen csak sodrony van, a seggén kompletten hiányzik a páncélzat stb...
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2018.07.11. 20:28:51
  • [NST]Cifu
    #876
    Ha úgy van kivitelezve, persze. Ez olyan, mint a középkori páncélok esete. Anno még az én általános iskolai törikönyvemben is az volt, hogy a teljes vértes lovasokat úgy emelték daruval rá a lóra, mert hát annyira korlátozta őket a páncél a mozgásban, meg olyan nehéz volt. Aztán az ilyen videók után már csak nevetni tudok ezen:

  • lammaer
    #875
    Ezeknél a páncéloknál mindig az jut eszembe, hogy tényleg nem bírják felemelni magasra a kezüket benne? :)
  • ximix #874
    WH cosplay
    KIRA photoarts

    Utoljára szerkesztette: ximix, 2018.07.10. 15:03:25
  • ximix #873
    Adeptus Sororitas vs Tyranids

    -Fabrice Magdanz-


    Sister of Battle

    -Anna Steinbauer-
  • [NST]Cifu
    #872
    Dunno, lehet én raktam magasra a mércét. Nekem egy idő után egyhangú és unalmas volt, ami egy Space Hulk játéktól nem meglepő, de inkább az volt a baj vele, hogy a története nem fogott meg. Picit sem. Kár érte...
  • lammaer
    #871
    Egyszer végigtolásra jó volt a Deathwing....

    De az sosem árt ha az emberek rászoknak arra hogy ne trailer/teaser alapján vásároljanka... főleg nem előre rendelve release előtt
  • [NST]Cifu
    #870
    A Space Hulk: Deathwing után azt mondatm, hogy még egy Wh40k játékot nem fogok trailer alapján megrendelni. A fő gondom, hogy a játékmenet videók nem győztek meg teljesen (nem vagyok oda az izometrikus nézetért), a Steam kritikák pedig elégé vegyesek...
  • RatBaG #869
  • ximix #868
    Balázs Pirók
  • AndyWienner
    #867
    Végre megjelenik jövő hónapban A Hadúr :D Már azon gondolkodtam lassan, megrendelem inkább külföldről eredetiben, mégiscsak kinn van december óta... de szerencsére a Tuannál feldobták pár napja az újdonságokhoz!
  • ximix #866
    Johan Grenier

  • shaba23 #865
    Mindig úgy rendelek, hogy ingyen legyen a szállítás, azt hiszem mindkét esetben 10k a határ. Viszont ugyan az a 4 könyv 1700,- különbséggel volt a 2 helyen. Inkább cancelt nyomtam a Tuanra és megrendeltem a könyveket +1400ért egy Dűne teljes Science Fiction Univerzumát :)
  • Shiwo
    #864
    hogy magukban a könyvárakban van-e különbség, azt nem tudom, de azt már tapasztaltam én is, h a rendelés díja jelentős.. legalábbis pár éve tuantól tán közel 3k -ért hozták házhoz, szukitstól meg pick-pack pontra 1k-nál is kevesebb volt.. közel egy könyv ára a különbség..
  • AndyWienner
    #863
    Én jelenleg a Hadurat várom leginkább, eldöntöttem: addig nem is rendelek meg semmi mást :D Mégiscsak évek óta várom már! Aztán persze jöhetnek a HH-regények és az új Felix-Gotrek (a Koponyák útja) is... hm, olvasmányos tavasz/nyár elé nézek, de nem bánom xD
  • Prof William
    #862
    Beszéltem facebookon a Tuannal és ők azt mondták hogy a Gaunt + Horus sőt még a Felix és Gotrenk újranyomások is tervbe vannak véve. :)
  • shaba23 #861
    Az is érdekes, mikor a szukitstól olcsóbban lehet megvenni a friss könyveket,mint a Tuantól :)
  • Shiwo
    #860
    annó a kiadási jogokat mindenkitől visszavonta a Games Workshop, és mikor elkezdték újra kiadni , a Tuan szerezte meg, gondolom ezért az újranyomás sem megengedett a Szukits számára.

    valami egyezségük lehet arra, hogy a könyvkiadók egymás termékeit is árulják, például mikor még a Szukits adta ki a W40K könyveket, akkor is lehetett kapni Alexandrába, Lírába.. ugyanígy lehet, hogy most is árulják a Szukitsba, csak gondolom a pénz vagy a Tuannak megy, vagy legalábbis valamennyit tuti jattolnak érte..

    az újranyomtatás is gondolom ezért érdekes kérdés, mert az még a Szukits "terméke" volt, így elképzelhető, hogy a Tuan-nak eleve újra kell fordíttatnia.. gondolom itt is ezernyi kusza jogszabály meg a kiadók érdekpolitikai huzavonája nehezíti a helyzetet..

  • Prof William
    #859
    A Gagaunt és a korai Horus Heresy könyvek újranyomása már tervbe van véve. Remélhetőleg idővel kiadják őket. :)
  • Fooka
    #858
    A Horus Heresy részeket a Szukits már régóta nem nyomja sajnos, de a Tuan kiadónál tervben van az újranyomásuk, talán idén lesz belőle valami. Facebook oldalukon gyakran híreznek, néha előjön ez a téma is, érdemes figyelni.
  • shaba23 #857
    Szellemgyártó
    Nekropolisz
    A becsület őre
    Sabbat mártír

    Graham McNeill: Hamis istenek
    Ben Counter: Lángoló galaxis
    James Swallow: Az Eisenstein útja
    Graham McNeill: Fulgrim

    Ezeket magyarul meg lehet még venni valahol? :)
  • Lokker
    #856
    Megrendeltem a horus heresyből a mechanikum és a káosz eredete részeket meg a warhammer fantasyból a koponyák útja köteteket de csak hónap végén szállít a szukit... amin meglepődtem hogy új megjelenések és darabja 2500 ft
  • Prof William
    #855
    Áldassék a Császár neve!

  • Prof William
    #854
    Eközben egy párhuzamos univerzumban...

  • [NST]Cifu
    #853
    Ha most meg akarnám védeni az önbizalomtúltengésben lévő TechMarine-t, akkor azt mondanám, hogy üres tár volt benne, tehát tár volt, lőszer nem.

    De nem akarom megvédeni...
  • pbsb4
    #852
    A császár vigyázz ránk!!! :D
  • shaba23 #851
    Bátor dolog hegeszteni a betárazott boltert :)
  • [NST]Cifu
    #850
  • Shiwo
    #849
  • Peet81
    #848
    köszi szépen :)
  • Prof William
    #847
    Ez a sorozattól függ.

    Értelemszerűen a Horus Heresy, Ravenor, Esienhor, Gaunt Szellemei, Bestia Felemelkedése stb. könyveket sorrendben kell olvasni.

    Az önálló művekre nem hinném hogy lenne időrend. A Games Workshopnál van idővonal de mivel az önálló kötetek nem vagy csak alig kapcsolódnak egymáshoz, ezért úgy lehet olvasni őket ahogy akarod.

    Viszont a legújabb W40k könyvek mint pl. a Dark Imperium már az összes eddigi W40K könyvek után játszódnak hiszen a Guilliman visszatérése utáni időket és az új Great Crusade idején játszódó eseményeket mesélik el.
    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2018.01.12. 14:54:43
  • Peet81
    #846
    Sziasztok. A Warhammer könyveknek van olvasási sorrendje/időrendje? Mint mondjuk a Star Wars könyveknek? Melyikkel érdemes kezdeni vagy itt ez tök mindegy?
  • Prof William
    #845
    Szerintem igen. De elméletileg ez már az End Times idején játszódik.
  • Lokker
    #844
    Ez a Zombivadász után folytatja a történetet?
  • AndyWienner
    #843
    Ó, tényleg? Hát akkor újfent köszönöm, mert ha nem szólsz, biztos nem tudtam volna (hisz hozzászoktam a minden címben lévő vadász szóhoz + ez az író se ismerős! Egyébként jogos: a Felix könyvekből nekem csak egy kötet van (ami saját), a többit egy havertól kértem kölcsön anno, de már nem beszélünk... szóval jó lenne :) Na meg a Gaunt-ból is, mert aki most kezdené vagy már elkezdte a "leállás" előtt, az most vakarhatja a fejét.
  • Prof William
    #842
    Josh Reynolds - Koponyák útja című könyve Felisix-Gotrek sztori.

    Most hogy kijön ez meg az új Gaunt is nem lenne rossz egy limitált utánnyomás a Gaun + Felix könyvekből. Ha csak szigorúan a fix megrendelőknek is. Elég nehéz már beszerezni a sorozat régebbi köyveit mivel anno lelőtték a forgalmazásukat.
  • AndyWienner
    #841
    Kösz szépen, úgy se nagyon szoktam facebook-ozni, simán elsiklottam volna felette :D Remélem, az a Warmaster ott zárójelben a legújabb Gaunt-regény akar lenni... messze azt várom a legjobban innen, már nem is tudom, 5-6 éve? Persze decemberben már megjelent külföldön - de mint lentebb is írtam, valahogy nincs kedvem ennyit lefordítgatni magamnak és az angol tudásom se perfekt azért, szóval kénytelen leszek megvárni. Még a két Horus Heresy regény érdekel, csak azzal a sorozattal lemaradtam, szóval előbb pótolni fogom a többit. Illetve a "sima" Warhammernél utána nézek, megjelent-e már új Felix-Gotrek könyv, mert azt a sorozatot ismerem/kedvelem és mindig tervezem, hogy felhozom magam belőle ;)
  • Prof William
    #840
    Kint vannak a Tuan kiadó 2018 első félévi megjelenéseinek a listája.

    Warhammer 40K
    A Bestia felemelkedése
    Guy Haley - Trónvilág
    David Guymer - A Hosszú háború visszhangjai
    David Annendale - Vulcan nyomában (munkacím)
    Gay Thorpe - A Bestiának vesznie kell

    Guy haley - Sötét Birodalom
    (Warmaster)

    Horus heresy
    Graham McNeill - Ezerfiak
    Mike Lee - Bukott Angyalok

    Warhammer fantasy / Age of Sigmar
    Josh Reynolds - Koponyák útja
    Ghal Maraz
    Sigmar pörölyei
  • AndyWienner
    #839
    Ja értem, ha ilyen magas szintű az angol tudásod, akkor tényleg jobb úgy :) Jó, nem azt mondom, én is olvasgattam eredetiben párat, pl. - és akkor egyben ajánlom is - a Last Chancers regény-trilógia első két kötetét átfutottam nagyjából, ugyanúgy W40k és Imp. Guard, egész pontosan a 13th Penal Legion katonáiról és vezérükről, a szerintem igen karizmatikus Schaeffer ezredesről szólnak és sorban a címek: 13th Legion, Kill Team, Annihilation Squad (+ kijött már belőlük egy omnibus kötet, amelyben van egy short story is ráadásként). Illetve még két különálló regényt említenék meg: Death World - ami a Catachan Jungle Fighters II. regimentjéről szól, kb. mint egy seregnyi edzett Rambo xD, illetve a Fifteen Hours, ami végülis egy katona köré összpontosul - Arvin Larn közlegény, aki "tévedésből" egy másik bolygóra kerül, elszakadva így ezredétől és kénytelen orkokkal harcolni, ha jól emlékszem. Sajnos még egyiknek se értem a végére, de már a felénél is igen jónak találom őket, talán neked is megérnek majd egy próbát, ha kifogsz az olvasnivalókból :D

    Na remek, Larkin és Mkoll nálam is top 5-ös karakterek és persze Bragg-gal sincs semmi bajom! Egyébként nekem csaták/kötetek közül talán a 3., az 5. és a 7. a legnagyobb kedvenceim: innentől némi ugyebár a 3-ban én imádtam az egész vervunhive-i offenzívát és örültem, mikor a végén Daur, Kolea és - személyes kedvencem arról a bolygóról - Soric csatlakoztak meg persze a nőknek is :P Az 5-ben pedig a Larisel-hadművelet jött be nagyon, illetve még tetszett, ahogy Gaunt kezelte Caffran, majd Cuu ügyét. A 7-ről meg sztem nem kell sokat mondanom: a 9 bérgyilkos meg ugye Sabbat sztoriszála úgy, ahogy volt nagyon tetszett és persze a végén a veszteségek, az ezredest rohadtul sajnáltam + akkor még Soric is ahogy elment és a tetejébe a kedvencem az elejétől kezdve, Milo is (bár remélem, őt és magát a Szentet is láthatjuk még!)

    Szóval a 10-nél tartasz... nos, tényleg nem maradt sok akkor már, hajrá! Én meg várok még, aztán ha jövő hónapban sincs hír a Warmasterről, akkor megszerzem angolul, nem lesz mese :D A CC-regényeket pedig lehet, el fogom kezdeni, mert mint mondtam, ez mindig érdekelt!