1132
ntGRfNd.jpg
  • shaba23 #965
    A Császár előéletéről lehet valami konkrétumot tudni? Honnan került elő, mitől annyira emberfeletti? Valahol volt egy novella, amiből az dereng, hogy az utolsó keresztény templomnál is felbukkant. De erre lehet rosszul emlékszem :D
  • Prof William
    #964
    Író kérdése... A Gaun szellemiben Gaunt és a csapata Káosz Gárdistákat, Dark Eldarokat meg egy Obliterátort ölnek le egy könyvön belül nulla veszteséggel. :)

    Amúgy csak fegyver kérdése. Ha az inkvizítornak van egy bolt pisztolya az nagy eséllyel már átüti agy Astartes páncélját és ha pl a fején találja, akkor vége. De egy plazmapisztoly/puska is egy lövéssel megölhet egy Astartest ha nem vigyáz. Az energiafegyverek is úgy vágják át power armourt mint a papírt. Gaunt pl lesből támadva egy energiakardal öl meg egy káosz SM-et egy könyvben.
    De egy meltafegvyer is egy lövéssel megölhet SM-et. Sőt közvetlen közelről még egy terminátor armoros SM-re vagy egy dreadnoughtra is halálos.

    Az Astartes Power Armour nagyon menő de csak a többé kevésbé "hagyományos" fegyverek ellen nyújt védelmet. Egy Inkvizítornak pedig elég könnyű komolyabb fegyvereket beszerezni.

    Innentől meg már csak szerencse és taktika kérdése.

    Egy osztaggal nem tudna elbánni, de egy magányos SM-et szerintem meg tudna ölni.
  • ximix #962
  • RatBaG #961
  • ximix #960
    Dmitriy Mironov ArtStation link

  • Prof William
    #959
    Igen. Bár sok esetben csábítanak át Astarteseket magukhoz, de a legtöbb esetben ők is "ugyanúgy" újoncoznak mint az Császárhű társaik, csak persze kissé káoszosabb módszerekkel. De a lényeg ugyanaz.

    Az egész csak attól függ, hogy elég tiszta-e a génmagjuk. Mivel a káosz behatása miatt sajna ár sokszor nem működnek úgy ezért vagy lopnak génmagokat, vagy pedig "vesznek" pl Fabius Bile-től aki többek között ezzel is foglakozik.
  • RatBaG #957
  • 0Fritz
    #956
    A szürke lovagok pszik, ezeknek az űrgárdistáknak nincs ilyen erejük.

  • RatBaG #954
  • shaba23 #953
    Hali, ma jött meg szukitstól egy könyvcsomagom és most tudatosult, hogy rendeltem egy könyvet ami már megvolt korábban... Első körben megpróbálom lebartelezni a szukitsnál, de amennyiben nem jön össze, van egy eladó Guy Haley - Sötét Impérium kötetem. :(
  • ximix #952
    Fat Elf
  • ximix #951
    Rotaken
  • ximix #950
    Jaime Martinez
  • Irgum76
    #949
    még egy kérdés:
    a Primarisoknál láttam ilyen klafa szürke festést a régieket festhetem-e ilyenre?
    és ha igen hol találok hozzá színsémát?
    benéztem egy rendelést és így van egy fölös "Start Collecting! Space Wolves" boxom azt szeretném kikenni majd elpasszolni
  • Irgum76
    #948
    köszi szépen
  • kiskorúbézoltán #947
    Ugyanaz a helyzet mint bármelyik másik mariskával. A régiek játszhatók, van hozzá szabály, pont, minden ami kell. Én személy szerint már pénzt nem fektetnék beléjük. A primarik ki fogják őket teljesen szorítani idővel. A primari upgrade pack az nem a régimarik felújítására szolgál, hanem a sztenderd pimariskák látványosan rendházspecifikusabbá tételére van kitalálva.
    Ha meg nem ver nagyon a víz a figurák kinézete miatt akkor esetleg simán a régi figurákat használod primarisnak, ez esetben a fegyveropcióknál lesznek kisebb problémák itt-ott.
  • Irgum76
    #946
    Sziasztok,

    az lenne a kérdésem, hogy a régebbi típusú space wolf oknak van-e még létjogosultsága vagy teljesen kiszorították a space wolf primaris-ok?
    és ha igen milyen módon tudnám felturbózni a régieket primaris kompatibilisre?
    a Primaris Upgrades Kit nem sokat segít a helyzeten ahogy nézem
  • [NST]Cifu
    #945
    Erősen Grimmdark fan-made Wh30k videó:

  • ximix #944
    Mikal van Leeuwen
    Insta link

    Twitter link


    Utoljára szerkesztette: ximix, 2020.03.14. 01:07:02
  • ximix #943
    Andrey Sarafanov
  • RatBaG #941
  • ximix #940

    forrás "mist XG"
  • Bucser
    #939
    A primarisokkal probaltak javitani az aranyokon.
  • RatBaG #938
  • kiskorúbézoltán #937


    A miskolci wargame klub asztala a helyi makettfesztiválon. Itt már majdnem teljesen kész.
  • kiskorúbézoltán #936
    A heroic scale sajátosságai, meg a wórgémfigura öntés sajátosságai elég sok mindent behatároltak a korai időkben. Később meg csak fokozatosan tudtak menni valamennyit a reálisabb - ha lehet ilyet mondani - arányok felé. Ma a műanyag és a számítógépes tervezés korlátlan lehetőségei mellett is sokat meghagytak a régi vonásokból. Báááár… A teljes régi mariska sorozatot elkezdték kivonni és teljesen új figukra állnak át. Nyilván azokban is lehetne ilyen hibákat találni, ha valaki azt keresi.
    Kár ezen rugózni, a műfajban többé kevésbé elfogadott dolgok.
    Utoljára szerkesztette: kiskorúbézoltán, 2020.02.21. 20:14:05
  • [NST]Cifu
    #935
    Nagyon jó kis kép, de azért ha "rendesen" ábrázolnák, látszana, hogy a "canon" kinézet rohadtul nem kompatibilis az emberi fiziológiával... :D
  • RatBaG #934
  • ximix #933
  • kiskorúbézoltán #932
    Ránézésre ez a Mikulás nem virgáccsal büntet. :D
  • RatBaG #931
  • ximix #930
    Bocsánat nem figyeltem az olvasási sorrendre és csak felületesen "olvastam".
    A törölték (azt hittem csak a tartalmat) után olvastam a felteszek pár új részletet.

    Utoljára szerkesztette: ximix, 2019.12.03. 11:33:33
  • Prof William
    #929
    Visszakapnia? Itt éppen azt írja, hogy törölték a csatornáját. Remélem hamarosan megoldódik a probléma.

    Ha már videók. A Games Workshop kiadott egy teasert a jövőre érkező animációs projectjeiből. Jól néznek ki. Úgy tűnik annyi ínséges ív után a GW végre nyit a sorozatok felé. Ha még a beígért Esienhorn sorozat is beindul, az meg már tényleg jó lesz. :)


  • ximix #928
    Astartes YT csatornáját feltörték, nagy nehezen sikerült visszakapnia
    twitter link
  • Shiwo
    #927
  • Prof William
    #926
    Egész jó és szerintem reális méretbemutató.

  • Shiwo
    #925
    ez azért a legtöbb íróra igaz..
  • Voltan
    #924
    Húú, na erre kíváncsi leszek!
  • [NST]Cifu
    #923
    Nem a Wh40k rajongókra kell építenünk, hanem a szélesebb közönségre. Ilyen szempontból én azt bánom, hogy nem Mariska történetre építenek. Nem azért, mert repesek amiatt, hogy minden a mariskákról szól, hanem amiatt, mert bármennyire is nem repesek a mariskákért, tisztába vagyok vele, hogy a nép nagy részét az fogja meg a Wh40k világában.

    Én nagyon szívesen elnéznék egy TV sorozatot az Űrorkokról vagy az Eldákról, csak aligha lenne népszerű, márpedig itt az lenne szvsz az első cél, hogy megismertessék a népeket a Wh40k világával, hogy utána a tágabb világot is jobban be lehessen mutatni...

    Az Eisenhorn jó kis történet, de annak, aki már valamennyire tisztában van a világgal. Szerintem. Alapozónak nem a legjobb.
  • [NST]Cifu
    #922
    Abnetttől azért félek, mert a nagyon hullámzó minőségben ír. Vannak jobb és rosszabb napjai, na.

    De közben látom, hogy csak idézték, a jelek szerint (legalábbis még) nincs benne a készítők csapatában közvetlenül.