386
  • NEXUS6
    #66
    Azért a hypoxia kialakulásához kell némi idő, amikor valakit hirtelen ér halálos baleset erre nincs idő. Ilyen esetben is előfordulnak halálközeli élmények. Az azonban tényleg lehetséges, hogy az agy utólag alkot egy sorrendet az eseményekre, márpedig a halál azért általában a keringés leállásával azonosítható, szal eddig akár igaz is lehetne.

    Csakhogy, ha utána nézel ezek az élmények előidézhetők egészséges embereknél, és nem kell fojtogatni, vagy beLSD-zni őket!
    Relaxáció, némi gyakorlás és mindenkinek összejöhet. Ha meg lusta vagy, akkor jön a bevált nyugati módszer: befizetsz a tanfolyamra, ahol gyak a segged alá rakják az élményt.
  • Prof William
    #65
    Nekem is ez jutott eszembe... Sőt mintha ez a cikk már lett volna egyszer...

    Mintha szólna valamiről a cikk aztán mégsem...
  • NEXUS6
    #64
    :)))

    Azért hihetetlen egyezés van a Seth könyvekben leírt és egy a kvantummechanika szabályai alapján elképzelhető világ között!!!
    Jane Roberts-nek szerintem alapvető hiányosságai voltak abban, hogy ezt szakszerűen megfogalmazza, innen az esetleges nem szó szerinti egyezés a tudományos frazeológiával. De rendszer szinten láthatóan gyak ugyan arról a dologról van szó!
  • NEXUS6
    #63
    Szívesen!:)
    Amúgy idáig kb mindenki eljuthat kis gyakorlással, és nem is kell hozzá meghalni.

    Azért a nyugati világ sem kezdő ebben a tkintetben, a Monroe intézetnél gyak folyamatosan indulnak képzések a testenkívüli állapot elsajátítására. Szal amiről a cikk szól, az azt a kb 100 év lemaradást mutatja, amennyivel a hivatalos tudomány le van maradva a gyakorlat mögött.

    Érdekes, hogy Monroe is amikor a családtagjaival kíséárletezett, azok olyan szellemszerű valamiként írták le azt amit belőle láttak (homályos ködpára ott ahol ő úgy érezte akkor tartózkodott). Amúgy volt hogy valakibe bele is csípett meg ilyenek.
    Az esetek többségében azonban az a világ amit az ilyen utazáson résztvevő ember átéll nem feleletethető meg egy az egyben az általunk ismert hétköznapi világgal.
    Erről viszont már a mai tudománynak tényleg nincs halvány lila segédfogalma sem!
  • IJK
    #62
    "állítólag tényleg képes az agy gyorsabban álmodni, mint ahogy észlelünk (ezt amúgy érdemes lenne ébrenlétnél is előhozni, enyhén gyorsabban lennénk képesek felfogni mindent szerintem)"
    Pontosabban az agyad képes gyorsabban dolgozni, mint ahogy körülötted az eseményeket észleled. Pl. van hogy előadáson elbambulok, már egy csomó gondolat végigfutott bennem, úgy érzem eltelt egy óra. Aztán felnézek és csak 5 perc fogyott az órából! Szerintem sokan vannak ezzel így:D
  • Lost Lont
    #61
    Hát most így nincs kedvem személyesen senkibe sem belekötni, meg egyetérteni sem, de állítólag tényleg képes az agy gyorsabban álmodni, mint ahogy észlelünk (ezt amúgy érdemes lenne ébrenlétnél is előhozni, enyhén gyorsabban lennénk képesek felfogni mindent szerintem), mellesleg sok minden zajlik ott a tudatalattiban, úgyhogy ha nem is kóma közben, de közvetlenül előtte vagy utána szerintem képes ezt az egészet kitalálni az agy, és utólag már nem biztos, hogy meg tudja az ember különböztetni a valóságtól.
    Ja még annyi, hogy "Az agy megfelelő ingerlésével valójában bármi előidézhető" ahogy Nexus6 írta, ez egy nagyon érdekes dolog, bár mondjuk attól még, hogy képesek vagyunk magunkat mesterségesen belefojtani az álmokba, az nem jelenti azt, hogy amiben itt vagyunk, azt is álmodjuk.
    Utálom az ilyen népszerű témákat, mert minden második hozzászólásra lehetne választ írni, de mire alulról eljutok ide az új szöveg részhez, addigra az összeset elfelejtem...
  • HUmanEmber41st
    #60
    Szokásos nesze semmi csámcsogjatok rajta cikk.
    Végkövetkeztetés: megint egy csomó elmélet mindenféle bizonyíték nélkül.
    Csak gratulálni tudok.
    Honnét szedték, a blikkből???
  • Lunki88
    #59
    Ez a roliika tud valamit... A szellemek igenis léteznek! :DD
  • IJK
    #58
    "És aki viszont hirtelen baleset hatására tapasztalta meg?"
    Szerinted aki balesetet szenved és nagymennyiségű vért veszít az nem kerül hypoxiás állapotba? Vagy szerinted a vérnek nem az oxigénszállítás az egyik szerepe?
    "Esetleg tudatosan idézte elő ezeket a dolgokat, olyan körülmények között, ahol oxigénhiányról nem beszélhetünk?"
    Tudatosan akkor tudod előidézni, ha felakasztod magad ülve a radiátorra, hogy éppen csak a nyaki ütőereket szorítsd el. Így nem kap az agyad vért, és fél perc múlva elájulsz. Csak aztán legyen aki leszed, mert különben reszeltek.

    Az ingerlés egyébként nem helyettesíthati, mivel csak bizonyos területeken fejt ki más hatást. Bár a megélés hasonló lehet, de élettanilag teljesen más.
  • IJK
    #57
    Jelentkezem!:D Nem léteznek!
    Szerintem ezzel kapcsolatban igen jól megtette a hatását a sok horrorfilm, meg Fókusz és társai. Kedvenceim közé tartoztak a lefényképezett szellemek, Szűz Mária alak meg hasonlók, nagyrészük fényt kapott, kisebb részüket utólag machinálták meg. Manapság annyi hülyeség terjed, hogy már azt sem hiszik el az emberek ami igaz.
    Ezzel a szellemek, világegyetem, dimenziók, párhuzamos világok nem igazán foglalkozom, sci-fi, nem valódi tudomány. Az ember ha sokat agyal ilyeneken a végén vagy begolyózik, vagy ír egy könyvet, vagy mindkettő:D
  • balee66
    #56
    "És végül is akkor ez tudományosan arra bizonyíték, hogy a valóság nem létezik, minden csak agyunk terméke és a Mátrixban élünk???"

    Érdekesség: http://www.tkbf.hu/system/files/Anyag_es_tudat_0609.pdf

    Részlet:

    "Más véleményen van Fred Alan Wolf amerikai fizikus. Szerinte a sok hullámfüggvény, és ezzel a koherens szuperponált állapot soha nem omlik össze, hanem valamennyi állapot párhuzamosan létezik, és mi általában a legvalószínűbb állapotok szuperpozícióját (összegeződését) tapasztaljuk valóságként. Wolf azt is lehetségesnek tartja, hogy egyes különösen érzékeny személyek képesek lehetnek a kevésbé valószínű állapotokat is valamiféle ködszerű képződményként észlelni. Ilyen tapasztalás lehet pl. az aura látás.
    Wolf elmélete azt is jelenti, hogy végtelen sok párhuzamos valóság létezik egyszerre, és a tudatunk választja ki ezekből a legvalószínűbb lehetőségek szuperpozícióját, azt, amelyet valóságként elfogadunk. Így azután mindenki megteremti a saját univerzumát, amely csak az ő tudatában létezik."
  • balee66
    #55
    Jólvan, látom más is terjeszti az igét, nem csak én :P

    Linkek a két elérhető Seth könyvhöz:
    http://mek.oszk.hu/00100/00120/
    http://mek.oszk.hu/00100/00121/
    Akit komolyabban érdekel a téma, a többi magyarul kiadott Seth könyvet a www.seth.hu oldalon megrendelheti (én már megtettem:P)
  • NEXUS6
    #54
    Nem sok minden az, amit tudományosan elmondhatunk.
    A többi max tudományoskodás.
    Hypoxia okozza? Igen lehet.
    Lehetséges, hogy mégis csak létezik az, amit léleknek lehet nevezni, és erre egyfajta bizonyíték? Ez is lehetséges, még tudományos alapon is!

    Amúgy ha valaki fulladás miatt kerül halálközelébe, annál hótziher, hogy alacsony a vérében az oxigénkoncentráció. Ugyan így a vadászpilóták esetében is magyarázat az oxigénellátás zavara.

    És aki viszont hirtelen baleset hatására tapasztalta meg?
    Esetleg tudatosan idézte elő ezeket a dolgokat, olyan körülmények között, ahol oxigénhiányról nem beszélhetünk?

    Aztán ugye valójában az sem bizonyíték semmire, hogy az agy egy bizonyos területének ingerlésével hasonló élmények előidézhetők.
    Az agy megfelelő ingerlésével valójában bármi előidézhető, ha most még nem is, de pár év múlva biztosan: szerelem, elfelejtett emlékek, egész életek egyetlen másodpercbe belesűrítve, végtelen gyönyör.
    És végül is akkor ez tudományosan arra bizonyíték, hogy a valóság nem létezik, minden csak agyunk terméke és a Mátrixban élünk???
  • roliika
    #53
    Köszönöm. :)

    Többiek...szellemekre mit tetszetek mondani? Nem léteznek? Mindenki hazudik?

    A szűk látókörűség mindenkinek jár. (anti Frei)
  • NEXUS6
    #52
    Link
    Itt is vannak anyagok.
  • roliika
    #51
    Az álomnál van keringés, van idegi vezérlés és mindenféle érzékelés...de ha összeomlik és leáll a keringés akkor kalács..akkor csak az elektromos "háló" működik..nincs input, ninsc megszurom az ujjam és fáj, nincs semmi.... és aztán a kis energiát igénylő kémiai folyamatok..aztán már azsem, aztán a vér "kiszárad" a rendszer nem resetelhető, beindul a bomlás. Ennél összetettebb meg nmevagyok doki de durván ez a lényeg.
  • Alvarez999
    #50
    Azért jó, hogy legalább egyvalaki (IJK) képes világosan látni a dolgot. Minden szavával egyetértek.
  • IJK
    #49
    Hát nem tudom szerinted ezeken a valós tényeken mi volt a filó.
    Valóban nem volt halálközeli élményem (vagyis egyszer amikor kihúztam a 2. szerves vizsgatételemet). Amit írtam a fényre és hasonló jelenségekre vonatkozik.
    Akik többmindent "láttak", hasonlóan ahhoz, akinek volt 3. típusú találkozása valóban nem tudjuk memgmagyarázni az eseményeket:D
  • roliika
    #48
    Jó helyen tapicskolok? Ezt a könyvet már linkelted vagy valaki más priviben odaadta de valahogy nem olvastam el..de ha megvan priviben elküldenéééd? :) A széétheset. :) Másik is jöhet de magyarul ah lehet..neeem Ferrarit azért nem kérek mert a Lexus szerintem jobb. :))
  • Hegi90
    #47
    Szerintem ha meghalunk, akkor az agyunk egy relatív végtelen hosszú álmot vetít le elénk. Mint amikor alszunk... A tudomány mára bebizonyította, hogy az álomban átélt idő hosszúsága nem egyenlő a "külvilági" idővel. Szóval ha valaki kintről nézve álmodik 10 percet, attól az alany még érzékelheti úgy, hogy átélt egy egész napot. Valami ilyesmi következhet be az agyhalálkor is. Lehet, hogy csak egy-két percbe telik, mire megfulladnak az agysejtjeink, de az nekünk végtelen hosszúnak tűnhet. Ha esetleg meg valamikor a végére érnénk... olyan mint amikor az alvás egy mélyebb fázisába kerülnénk. Akkor pedig kezdetét veszi az érzékek nélküli tudatlanság, mint mielőtt megszülettünk. Ha mindez igaz, akkor nem is olyan sokban különbözik egy elalvás és egy álom, mint a halál. Na de akkor vajon ki fog álmodni? Vagy az egész élet egy álom? Talán kanál sincs?
  • NEXUS6
    #46
    Jane Roberts és Seth könyveiben megtalálod pontosan, hogy hogyan is működik ez!
  • roliika
    #45
    Mondok egy vadabbat. A multiverzum elmélete szerint ami megtörténhet az meg is történt/történik. Rengeteg párhuzamos univerzum, rengeteg lehetséges esemény.

    Tegyük fel hogy az egyikben korábban születünk meg mint a mostani énünk. Jóval korábban...majd meghalunk, lenyomatot hagyunk a téridőben megmég kitudja hogy hol...de abban a közegben átlátjuk a következő lehetséges eseményeket és a múlt eseményeit is...namost, akár meg is találhatjuk azt a pillanatot amikor érdemes megint újraszületni, de más testben...újra koncentrálni egy testbe a lenyomatot...de mivel átlátjuk, akár előre a saját életünket meg is tervezhetjük, sőt akár saját magunk őrangyalai is lehetünk...a lehetőségek végtelenek...szép,mi?

    Követhető voltam? :) Mert baromiálmos vagyok lassan aludni is kéne.
  • NEXUS6
    #44
    De nagyon teccik tudni!

    Igaz, legfeljebb kiderül, hogy tévedtél és mégis csak létezik túlvilág. Mekkoraxopás mi!?

    Szemét kis számító dög vagy ám!

    "Az agy működését még nem nagyon ismerjük. Pl. jelenleg úgy áll a tudomány, hogy a területének nagy része kihasználatlan."
    "Igazából értelmetlen ez a vita. Én valódi tényekről beszélek, te beleviszel rengeteg filozófiát."

    Aha!
    Figyusz, az akinek volt ilyesmi élménye az annyival előrébb tart, hogy volt ilyen élménye, amit aztán az ilyen okoskák sem tudnak ám tewljesen megmagyarázni. Amúgy tök igazad van a többi csak filó, de az is az amiről te itt kinyilatkoztatsz!
  • roliika
    #43
    Ehhez még adjuk hozzá a multiverzum elméleteket és a fekete anyagot...és a határok el is tűnnek..pedig ennél sokkal több dolgot nem ismerünk..elég dolgot ahhoz hogy a halálon túli élet reménye még sokáig fennmaradhasson.
  • roliika
    #42
    Erre most mit mondjak...szellemek viszont léteznek. Vannak ez van..nem lehet őket csakúgy semmisnek tekinteni.

    Egy elmélet szerint ahol éltünk, az energia lenyomatot hagy környezetünkben..ez ok..lehetséges, mikor meghalunk, ezek a lenyomatok megmaradnak és 1es emberek érzékelik, sőt akár fel is erősítik ezeket a lenyomatokat...a gond ezzel az elmélettel annyi, hogy amíg élünk addig is vannak lenyomatok, és miért nme vagyok ott valahol kísérteni miközben élek.

    Az is tény, hogy egyes "szellem tevékenységek" a hely speciális adottságaihoz köthető...pl piezo tulajdonságú talaj, magas háttérsugárzás..stb.

    Az is tény, hogy több száz ember együttes koncentrációja képes materializálni az eseményeket..hatnak az anyagra (könnyező szent szobrok).

    Az is tény hogy egyesek annyira félnek a szellemektől, hogy a tudatuk hozza létre ezeket a jelenségeket..kopogások, kiégő égők, mozgó tárgyak, árnyék alakok stb...

    És az is tény, hogy léteznek több száz éve visszatérő szellemek amelyek a fenti kategóriákba nem férnek bele.

    Van valami határozottan ami túlmutat azon amit ismerünk. És továbbél...vagy működik...de lehet tényleg csak a mi energia lenyomatunk egy része, de ha van tudata esetleg, akkor végülis azok mi vagyunk...akár fejlődésre is képesek lehetnek, akár saját társadalmuk is lehet..hú ez nagyon scifi kategória de érdekes belegondolni.

    Képzelj csak el egy olyan társadalmat ahol nem létezik a halál, van korlátlan szabad hely, nincs járvány nincs éhinség, nincs idő, és minden civilizáció legjobb koponyái még mindíg élnek...húdefasza film lehetne ebből..kopirájt. :D
  • benczurzs
    #41
    Mivel hülyéztelek le ? mondtam ilyet ?
    Ha így érted, akkor olvasd el a hozzászólásaimat itt még kétszer
  • bmw
    #40
    Hat Nekem is volt balesetem, motorbaleset meg 1990-ben.
    Masnap reggel tertem magamhoz de nem volt semmilyen alom vagy vmi. Olyan mintha nem is leteztem volna, semmit nem almodtam es nem "lattam" semmit stb.
    Szoval ha pl nem tertem volna magamhoz soha tobbet akkor semmit nem ereztem volna mivel semmire nem gondoltam, almodtam vagy ilyenek. Mondom ha ugymaradtam volna akkor azt sem tudtam volna, hogy eltem egyaltalan....
  • Julius Caesar
    #39
    azért európában is kifejlődött egy s más. például kínában kevés akropoliszt, circus maximust, maxima cloacat, colosseumot, pireuszt, diszkoszvetőt és pallasz athénét találsz... szvsz kr. u. 476-ig volt 2 főbb kultúra (római, görög) akik termékenyen hatottak és vagy 1500-2000 évvel a koruk előtt jártak. aztán a keletről idetóduló népek szétverték a civilizációt, meg a kereszténység is kifejtettev"jótékony" hatását őleg a tudományokra. gyakorlatilag a középkor hatalmas visszalépés volt az ókorhoz képest és csak a reneszánszban "zakkantunk vissza a kerékvágásba".

    hát ez a lenni vagy nem lenni dolog... majd megtudjuk. de a pokol/menny rendszere szerintem valószínűtlen. inkább nevelési célzatú volt. a reinkarnáció meg.... ugyanannyi élőlény születik/hal meg? mert ha nem akkor pár lélek mindig elveszik/teremtődik?
  • IJK
    #38
    Igazából értelmetlen ez a vita. Én valódi tényekről beszélek, te beleviszel rengeteg filozófiát.
    Az agy működését még nem nagyon ismerjük. Pl. jelenleg úgy áll a tudomány, hogy a területének nagy része kihasználatlan. Ezért lehetséges, hogy egy agyvérzés esetén, esetleg egy darab eltávolítása után elveszett képességek áttevődnek, újratanulhatóak. A kutatások is elég körülményesek, mert ugye nem lehet csak úgy valakinek pl. a szürkeállományának bizonyos részét eltávolítani.
    Ha valaki pl. kívülről látja magát, az csak az agy szüleménye, valójában szó nincs ilyesmiről.
    Próbálj visszaemlékezni csecsemő korodra mennyire emlékszel. Az összes érzékelést akkor tanulod meg folyamatosan.
    Halálod után olyan lesz mielőtt megszülettél. Emlékszel?:)
  • BCS pixel
    #37
    ez jó :D
  • bmw
    #36
    Az emberek mindig is hinni fognak...
  • wednes
    #35
    A vadászpilótás eset, hol bizonyítja, hogy nemcsak haldoklónál van halálközeli élmény?
    Le is van írva, hogy az agyból kitódul a vér a végtagokba. És ha ez az állapot tartós lenne, az nem vezetne halálhoz?
    Kíváncsi lennék milyen állapotba lenne az az illető akit fél órán keresztül maximális sebességgel pörgetnének a centrifugában.
  • roliika
    #34
    Nem a sajtóból tudok amit tudok hanem közvetlenül az emberektől.

    Igen hiszek olyan lényekben akik látnak minket, nálunk fejlettebbek, intelligensebbek, teljesen máshogy látják azt amit mi kis életünkben pozitív vagy negatív eseményként látjuk, máshogy látják a múlt jelen jövő értelmét..pontosabban ők nem értik mi az hogy múlt jelen meg jövő.. sorsunkat képesek befolyásolni, mi viszont csak közvetett módon szerezhetünk róluk tudomást. Jó a szándékuk, nem akarnak ártani mert nincs is értelme, nem lenne hasznuk belőle, nevezhetjük angyalnak, szellemnek, energia lénynek..rengeteg nevük van, nagyon hosszú időre nyúlik vissza a bennük való hit és bizonyosság, és az összes létező kultúrában fellelhetőek.
  • Chocho
    #33
    Én is úgy gondolom, hogy ebben a témában egyik félnek sem lehet igazat adni. A szkeptikusok is csak "hiszik", hogy nincs semmi, és a hívők is csak "remélik", hogy van. Előbb vagy utóbb úgyis megtudjuk, nem igaz?
  • Balintos
    #32
    Lehülyézel, küldesz egy beintős smilet, kösz, ez aztán nem személyeskedés...öröm veled beszélni
  • torreadorz
    #31
    Az agy egy elég bonyolult szerkezet és még nem tudjuk hogy hogyan is müködik pontosan.
    Mondok néhány érdekességet:
    1, amikor alszol az agyad ugyanugy érzékel mindent. Pl. ha wc-re kell menned, akkor a legtöbb ember folyamatosan arról álmodik hogy wc-re kell mennie, de nem tud mert nincs wc ahol van, van de foglalt stb stb, egészen addig amig eléggé nem kell és ekkor felébred. Magyarán, álmodban is tökéletesen érezted a tested, csak épp nem voltál tudatában hogy miért álmodod azt. Ezt azért mondom, mert attól hogy valaki haldoklik és pl. épp mütik és eszméletlen, az nem feltétlen jelenti azt hogy nem fogja fel a környezetét. Ugyanugy ahogy álmodban is hallod ezeket, simán lehet hogy az eszméletlen ember agya is mindent hall,érez esetleg lát is ami körülötte történik.

    2, az ember agya olyan, hogy a legtöbb dolgot kitalálja. Jó példa erre a legtöbb optikai csalódás (neten is találni rá rengeteg bemutatot, vicces képet) ahol az agy valami olyasmit vél látni ami valójában nincs ott (pl. statikus körök amiket az agy mozgónak lát a képen, egyforma méretü/hosszúságu idomok, amiket az agy különböző méretünek lát stb stb). Ez meg arra példa, hogy a beérkező információkból az agy megpróbál valamit kirakni ami szerinte a legjobb, miközben az nem feltétlen az (büvésztrükkök dettó).

    Tehát a végeredmény:
    -egy csomó mindenféle bejövö információ (hangok,zajok,képek stb) de forrás nélkül (nem vagy tudatában hogy honnan is jön pontosan vagy hogy mi a forrása a hangnak).
    -az agyad ezeket megpróbálja rendszerezni, kitalálni hogy mi hová tartozik, mi hogy keletkezhet (mint az optikai csalódás)
    -ha haldokolsz ezt szorozd meg 10-el és adj hozzá egy rakás "drogot" amik mégjobban megkavarják a dolgot

    A végeredmény simán lehet az, hogy az illető úgy érzékeli utólag, hogy ő kivülről látta magát és hogy mindent hallot amit mondtak az orvosok, mert az agya ezt igy tudta a legértelmesebben "felfogni".

    ui:
    egyébként a túlvilági lét/nemlét létezésére csak egy biztosan agyhalott ember feltámasztása és elmesélése adhatna bizonyitékot, sajnos a dolog paradoxona hogy aki nem volt agyhalott az nem 100%os bizonyiték, aki meg az, az már nem tud beszélni...
  • jeti00
    #30
    hiszel az angyalokban?
  • AzUs
    #29
    Háhá, igazi kocka!!!
  • IJK
    #28
    Na az ilyen a halott bejárja a műtőt tipikus bulvársajtó. Nem kell ám minden ilyet elhinni.
    Az akupunktúráról annyit, hogy azért az sem 100%-os. Másrészről tapasztalati alapon működik, nyilván több ezer éven keresztül fejlődött ki. Európában is lett volna hasonló, ha nincsenek folytonos háborúk és egymást megsemmisítő kultúrák.
  • roliika
    #27
    Van lehetőség ara hogy végleg "meghalj" a lelked ilyenkor megintcsak tovább él de valami olyasmi lesz belőled amit angyalnak szokás nevezni...nincs fizikai test...de amíg az ember ide el nem jut addig biza újjászületik, úgyhogy kezdj hozzászokni, hogy még fogod szívni ezt a levegőt jóideig.