386
  • Shakata
    #226
    Jó ég, ha az ostoba tahóság fájna, itt emberek ordítoznának. Úgy írtok, hogy fogadni mernék egyszer nem nyitottátok ki a bibliát, hogy esetleg modern értelmezéseket olvassatok, vagy ne adj isten! ti magatok gondolkozzatok, azt meg feltételezni sem merem.
    Giordano Bruno azt mondta: Minden csillag olyan, mint a nap, mindegyik körül keringenek bolygók, mindegyiken vannak emberek (értsd jól!) és együtt dícsérjük az Istent.
    Ne korlátozzuk már a Mindenhatót! Ez a baja a világnak is, mindig az a rohadt nagy EGO. csak én, csak mi. Ki foghatná fel egy végtelen szuperintelligencia tervét? Lehet, hogy az emberi létezés is csak egy állapot egy magasabb szint eléréséhez, hogy azon is tovább lehessen lépni, hogy végül egyre közelebb kerüljünk Istenhez. Ha vannak más értelmes fajok, az legalább olyan csoda, mintha nincsenek.

    Az meg, hogy valaki természettudománykönyvként fogja fel a többezeréves szövegeket, elég szánalmas, már ne haragudj. Itt egy aspektusról volt szó. A csillagok talán nem világítanak éjszaka? Hazudott a Biblia? Akkor minek fényévekről, és magnetúdókról, meg ilyenekről beszélni? Mármint a régi szövegekben természetesen. Pandákról sem esik benne szó, attól még léteznek, a kettő nem zárja ki egymást!
  • NEXUS6
    #225
    Ha már nincs semmi és senki, akiben hihetnél, végül kénytelen leszel hinni magadban!:)))
  • NEXUS6
    #224
    Na most itt van mellettem a macskám, nem csinál semmit csak néz, direkt felveszi velem a szemkontaktust, ha nem figyelek akkor macerál és addig nem hagy békén amíg ki nem megyek a konyhába vele. Még fel sem álltam, de ő már örül, hogy kimegyek vele, mert leleste a mozdulataimról, a szemeről. Nem kell neki enni adni, mert kinn van a kaja, de imádja amikor ott vagyok és soxor csak úgy hajlandó enni.

    Ezek azért már önmagukban is hihetetlen összetett lelki folyamatok, és azon kívül hogy szavakkal fejezte volna ki a szándékát gyakorlatilag minden olyan magasabbrendű szellemi működést produkált, amit általában csak az emberre tartanak jellemzőnek.

    A lélek kifejezés régebben összefoglalta a tudatot, a magasabbrendű szellemi képességet, illetve magát azt a különös testet, amit elvileg a test elhagyásakor birtokolunk.
    Az állatoknak szinte nyilvánvalóan van egyfajta tudatuk, sőt öntudatuk. Társas viszonyaik nem sokkal maradnak el az ember mögött, rengeteg fajta intelligenciát mutatnak, bár azokat a speciálisakat, amik az embernél megvannak nem, beszéd képesség, bonyolult elvont rendszerek konstruálásának képessége.
    Biológiailag, fizikailag nem különböznek lényegesen az embertől, van egyfajta mérhető elektromágneses tulajdonságokkal rendelkező aurájuk, szal szellemtestük is valszeg.

    Ufók márpedig léteznek, ne higyj a sok kóklernek!:DDD
  • Myron
    #223
    lol
    nekem Gyurcsok jobban bejött :D sokkal jobban beleélte magát :D
  • rika
    #222
    Erre nem is gondoltam.Ha így nézem valóban más értelme van az egésznek.

    Annyira hinnék pedig valamiben.Megvan Tihanyi Tamásban.De aztán senki ne mondja nekem,hogy ő nem tud valamit.
  • Myron
    #221
    most nem az lenne a lényeg itt h létezik e a bibliai isten mert az nyilván nem, hanem h valami egyéb természetfeletti valami, ami létrehozta ezt az egészet

    persze egyesek itt idéztek már bibliából mindenféle részleteket, erre az elméletre fókuszálva, konkretizálva érveltek... hát azt el sem érdemes olvasni :D
  • Doktor Kotász
    #220
    Nem akarok senkit megsérteni a hitében. A halálközeli élmények az agy víziói.
    Sokan Istent emlegetik, pedig a vallás egy többezer éves elavult ideológia. A kereszténység meg egy 2000 éves irányzat.

    Mi csak egy csillag körül keringő bolygó lakói vagyunk. Ha sokak által hitt Istennek bármi célja is lenne az emberiséggel, akkor elég lett volna egy csillagot, meg egy bolygót teremtenie. De csak a mi galaxisunkban legalább százmilliárd csillag van, és szerény becslések szerint is ebből százezer az életnek megfelelő körülményekkel rendelkezik, tehát csak a mi galaxisunkban százezer bolygó van, amelyiken van élet. És galaxisból is van legalább százmilliárd. A kereszténység meg arról beszél a Bibliában, hogy megteremté a csillagokat, hogy éjszaka azért ne legyen annyira sötét, itt a földön meg az embert, és állatokat, növényeket. Ha velünk volt célje, akkor meg a képmására formálódtunk. (itt megkérdezném, hogy miért is kell, hogy Isten emberformájú legyen...)
  • Myron
    #219
    lol haver írta:

    mit ne mondjak
    az egész emberiségen látszik hogy egy kibaszott veletlen
    olyan 98%-ra azt mondanam hogy felesleges
  • Myron
    #218
    az álmok is nagyon hasonlóak
    ki ne álmodta volna h zuhan egy szakadékba, majd vagy felkel mielőtt leesik vagy nem :D
    vagy h tud repülni
    vagy h leesett a fasza
    stb stb...
    ráadásul nagyban függ attól h mi történt veled a napokban h miről álmodsz
    akkor tegyük azt egy halál közeli esetnél nem véletlen h mindenki hasonló dolgokat 'álmodik'
  • rika
    #217
    Tegyük fel,hogy van lélek vagy valami hasonló.Vajon akkor az állatoknak is van?Vagy ők csak vannak és kész?Esetleg egy féregnek is?Stb.
    Szerintem csak álmokat kergetnek egyesek.Én 15-16 évesen hittem mindenben Ufok,Uri Geller,piramisok,és még sorolhatnám.Most ,hogy öregebb lettem és van internet szinte mindegyikről kiderül az igazság.A nagy mágus egy csaló.A piramisokban sincs semmi extra.Az ufók meg elmehetnek a picsába.
    Az viszont furcsa,hogy akik átélték ezt a halál közeli élményt,szinte kivétel nélkül mindenki ugyan azt tapasztalta.Legalábbis a doki szerint.Ha csak simán az agy ökörködése lenne akkor valószinuleg olyanok lennének ezek az élmények mint az álamok.Mindenkinél más.De ebben az estben sok az egyforma élmény.
  • Myron
    #216
    "Isten a maga képére megteremtette az embert, és lelket (összetett tudatot, leki képességet?) adott neki" Ennyit tudunk Istenről.
    Mivan? mer valaki leírta ezt valami papírra? vagy evvel valami mást akartál mondani?

    "Valszeg mert a bennünket "teremtő" lény is csupán egy biológiai létező valaki volt."

    és azt ki teremtette?


    a Földön most azért vannak növények meg állatok mert szaporodnak.
    logikus mer ha nem szaporodnának akkor nem lennének :D
    tehát jó rég kialakult valahogy véletlen egy egysejtű, ami sejtosztódott, meg továbbfejledt stb... (evolúció)
    na de ahhoz kellett a Föld.
    ahhoz meg az ősrobbanás (?)

    és akkor itt el is akadtunk h az honnan van, mert most akkor arra mondjuk h isten teremtette.
    eddig meg a Földre mondtuk ugyanezt.
    aztán 1000 év múlva meg lehet h valami másra.
  • NEXUS6
    #215
    Egyrészről a Világ komplexitása valami hihetetlen mértékkben haladja meg egy ember, az emberi agy összetettségét.
    Feltételezve, hogy vannak olyan folyamatok, amelyek lehetővé teszik, hogy az univerzum távoli részei kapcsolatba kerüljenek egymással, már is előállhatnak olyan folyamatok, amelyek ha nem is automatikusan teszik Isten létét szükségszerűvé, de legalább lehetővé teszik, hogy ha létezik valamifajta kozmikus tudat, és az a képesség, hogy bárhol beavatkozhasson.

    Másrészt humánetológiai szempontból a környezethez, más élőlényekhez való viszonyunk visszatükröz egy már már ösztönszerű folyamatot, amit újra és újra ismétlünk.
    A környezetünket átalakítjuk, háziasítjuk, annak gazdáivá válunk. Tudat alatt folytatjuk ezt a láncot, kiterjesztve magunk fölé, és szüntelenül keressük azt a valakit, valamit, ami/aki minket is kiemelt a természetből, gyak "háziasított".
    Egyrészt nem biztos, hogy ilyen fizikailag is valóban létezik, létezett. Másrészt ha igen, nem biztos, hogy az olyan fajta végtelen képességgel rendelkezik, mint amit egy Istennek tulajdonítunk.

    "Isten a maga képére megteremtette az embert, és lelket (összetett tudatot, leki képességet?) adott neki" Ennyit tudunk Istenről.
    A kérdés az, hogy egy kozmikus szuperlény miért hasonlít leginkább öregapámra, és miért nem adott szupermen képességeket is emellé?
    Valszeg mert a bennünket "teremtő" lény is csupán egy biológiai létező valaki volt.
  • NEXUS6
    #214
    Lásd taoizmus, shintó, vagy sámánizmus. Úgy tűnik elkéstél a felismeréssel.
    Pár 1000, vagy pár 10 000 évet!
  • Myron
    #213
    na én rájöttem ki/mi az isten:
    a fizika törvényei

    csak még nem jöttünk rá mindre

    lehet zárni a topicot
  • Myron
    #212
    igen ez így van.
    na de nem válaszoltál h mi lenne ha kiderülne 100-asra h van.

    végülis aki akarta annak eddig is volt :D
  • Myron
    #211
    de most komolyan, el tudjátok képzelni h az újságok címlapján ott lenne h:
    VAN ISTEN!!!

    le lenne írva h mi célja az emberiséggel meg hogy keletkezett a világ és hova tart és mér meg ilyesmik...

    ilyen úgyse lesz sose
  • Shakata
    #210
    Nincs többféle Isten. legfeljebb többféle Istenkép
  • Myron
    #209
    itt most persze nem a keresztény istenre gondolok, mer abból is van több fajta ha jól tudom :D
    mert annak is van több fajta vallása vagymi
    szal nem ez a lényeg

    hanem valami általános isten ami tényleg van :D
  • Myron
    #208
    de mér, ha most kiderülne 100%-ra h van, mi változna?
    semmi
    eddig is volt
  • Shakata
    #207
    Nem hinném. Ha nicns isten, valóban. Ha viszont van, akkor ez életünk legfontosabb kérdése. Én azt gondolom, mérlegeljen mindenki magának.
  • Myron
    #206
    akkor végülis most tök mind1 h van e vagy nincs
    felesleges ezen elmélkedni
  • Shakata
    #205
    Nem mondhatnám, hogy kifejett vallásszakértő vagyok, így csak általánosságban tudok beszélni, illetve abszolút keresztény vallási alapokról indulhatok ki.
    Nem azért mert segít. Az ember független lény, azt hiszem magának kell a legtöbb dolgot megtenni. Van egy jó mondás: "Tedd meg, ami tőled kitelik. Ami azon túl van, bízd Istenre!" Mindenkivel van úgy, hogy a legváratlanabb helyzetekben történik éppen valami, éppen azért, mert akkor történt valami, ami azt eredményezte hogy és ígytovább... az már rajtad múlik miként fogod fel: véletlenek sorozatának, vagy isteni gondviselésnek, csodának.
    Ellenben úgy gondolom, a legtöbb Istenhit célja az Isten tökéletességével való együtlét, beteljesülés. Nem itt van a helye, hogy vallási vitákat folytassunk, a részletekről, vagy hogy melyik vallás miért és miben igaz, de a céljukat tekintve azt hiszem megegyeznek.
  • Myron
    #204
    "Ha igaza van, akkor ugye nem kell kifejteni, miért jó neki"
    de miért is jó neki?
    mer akkor őt segíteni fogja amúgy meg aki nem hisz benne annak nem segít? vagy hogy értetteD?
  • Myron
    #203
    és akkor most gondoljatok bele h ha van valami felsőbb értelem az most hogy röhöghet h milyen fasságokat irkálunk itt össze-vissza
  • Shakata
    #202
    Ja és még valami. Azt hiszem az itt magukat ateistának valló egyének valamivel nincsenek tisztában. Az emberek nem elsősorban azért hisznek egy Teremtő Istenben, mert akarnak tőle ezt-azt, vagy mert félne tőle. Éppen ellenkezőleg: csodálják mindazt, amit tett (vagy ha az ateistáknak van igazuk: neki tulajdonítanak).
    Egyszerűen arról van szó, mit veszít aki hisz, ha téved? (Ha igaza van, akkor ugye nem kell kifejteni, miért jó neki.:))
    Bízik valamiben, egészséges, emberhez méltó életet él, megpróbál megbecsülni másokat, és természetes módon megbecsültté válni. Vagy ezek ma már nem számítanak elismerésre méltó dolgoknak?
  • Lost Lont
    #201
    Majd ők is tudnak, ha megengedjük nekik, és tudom, hogy akkor is lesznek sokan, akik azt mondják, hogy jaj ez úgyis csak ál-értelem, meg nem létező, de akkor ennyi erővel mi is ugyan annyi eséllyel lehetünk azok. Mellesleg szerintem milliókat, milliárdokat sért vallási alapon az, ha tényként kezeljük azt, hogy hasonlítunk Istenre (értem ez alatt az összes nem keresztény vallást kb.). És nincs kedvem ebbe belemenni, mert a végtelenségig lehetne folytatni.
  • Shakata
    #200
    AKkor mi az öntudat? A simeknek is van öntudatok: evés, WC, társaság, szórakozás, életcélok stb.
    Ez bizonyos szintű öntudat, kb egy papucsállatka szintjén ugyan, de működik.
    az öntudat nem hiszem hogy egyenlő a lélekkel. inkább csak eszköz.
    mellesleg, ha azt mondom: TUDOM, hogy van lelkem, akkor ki vehetné a bátorságot, hogy azt mondja, tévedsz, nincs lelked, hazudsz.?!
  • Myron
    #199
    hát ezen ne múljon.
    simán leprogramozhatták volna h tudjanak új házat építeni maguknak stb.stb. nem nagy dolog
    szal valamilyen szintű MI-t vihettek volna a játékba h maguktól csináljanak ezt azt.
  • Myron
    #198
    ja csak azt kifelejtettétek h nincs öntudata a sim-nek.
    de ha mondjuk egy külön szálon 100msec-enként mindig ellenőrzi minden sim objektum h az isAlive változója true-e, az már öntudatnak számít?
  • Shakata
    #197
    Jó kérdés, csak mi tudjuk, hogy a Simek nem élnek, hanem bizonyos irányelvek alapján működnek. Viszont sosem fogják átépíteni maguktól a házukat, és sosem fognak csak úgy viccből olyat csinálni, amit még soha senki sem. Mi viszont igen, és ha maradunk az analógiánál, akkor a mi Programozónk többször is kifejezésre juttatta már, hogy hasonlítunk rá. Elsősorban abban, hogy tudunk új dolgokat kitalálni.
  • Lost Lont
    #196
    "Hogy lehetne egy Simnek igazán elmagyarázni, hogy ő csak sim."
    Hogy lehetne elmagyarázni egy embernek (akár egy isten szemszögéből), hogy ő csak egy ember? Annyira lehet létező egy ember, mint egy sim, és annyira lehet Isten isten, mint mi a simeknek.
  • Myron
    #195
    és mi van akkor ha istennek nincs is öntudata?
  • Shakata
    #194
    Nem olvsatam végig minden hozzászólást, de már az elején felhúztam magam, úgyhogy ha lehet visszakanyarodnék az Isten témához.

    Mivel az emberiség világról felfogott össztudása a megismerhető tudás mindössze kb.: 0,00000000000000001%-a, ostobaság lenne BIZONYOSAN kijelenteni bármit is Istenről. Ugyanakkor ha mind a 100%ot ismerjük, akkor sem biztos, hogy találunk meggyőzőbb bizonyítékot, mint amik most a rendelkezésünkre állnak. Ha például egy Ford motorban élnénk, hiába ismernénk minden egyes alkatrészt H. Ford létezését semmi sem bizonyítaná. Lenne aki azt mondaná, hogy véleltlen, más pedig Fordban hinne.

    Úgyhogy:
    A tudás hiányában semmilyen biztosat nem állíthatunk Istenről, csak azokat, amiket ő jelentett ki magáról. (Most ezt el lehet hinni, vagy nem, de objektív bizonyítékok nincsenek, legfeljebb közvetettek) De még lehet, hogy ezeket is rosszul értelmezzük, vagyis az emberek Istenképe nagyon hiányos, és semmi köze nincs valószínűleg a teljes valósághoz, ugyanakkor ez nem jelenti azt sem, hogy nem igaz. Mindössze meglehetősen hiányos.

    DE! Isten biztos nem ilyen: NEM nyúl saját kezével a hópelyhekhez és nem saját kezével csinálja a villámokat. Nem saját kezűleg választja szét a vizet, és nem sajátkezűleg gyújt a csillagok alá. Viszont egy programozó egy futó program minden pillanatában mindent irányít, vagy létrehoz egy komplex szabályokból álló virtuális világot, akár EXCEL, akár WOW.
    Hogy lehetne egy Simnek igazán elmagyarázni, hogy ő csak sim. Fájlokból épül fel, amik bájtokból és bitekből állnak. A bitek az elektromos áram lététől és nemlététől függnek, mindenféle szilícium dolgon folyik az áram, amit máshol termelnek. Winchesteren tároljuk őket, mágneses módszerekkel, programozói elvek mentén épülnek fel a programok.
    Szóval ezek után, aki azt képzeli, hogy az Isten bábfigurákat teremtett, meglehetősen szegényes fantáziáról, és szűklátókörűségről tesz tanúbizonyságot.
  • balee66
    #193
    Deja vu és érzéki csalódás nem lehet, mivel az ember olyan információk birtokába juthat egy ESP élmény során, mely információkhoz elméletileg (a hivatalos álláspont szerint) nem juthatna.
  • Myron
    #192
    hát ja
  • Rincewind
    #191
    Egy haldoklo talan utolso remenye, hogy a halal utan varja meg valami. Nem ertem mi erdeke fuzodhet barkinek is ahhoz, hogy ezt elvegye az emberektol. Mert ennek a kutatasnak mas celjat nem latom. Ertelmetlen es bizonyos szempontbol talan meg erkolcstelen is.
  • NEXUS6
    #190
    Hát nem igazán arról van szó csupán, hogy TPS módba vált a kamera. Merthogy ilyenkor is van egy tested csak az teljesen más tulajdonságokkal rendelkezik.

    A gond az, hogy testelhagyás nem sima deja-vu/érzéki csalódás szerű valami. Rengeteg a beszámolókban hasonló módon megjelenő motívum van, ami minimális, mondhatni zéró változatosságot mutat. Az ilyenkor megszerzett információtról, a kornyezettel való interakcióról nem is beszélve.

    Talán valóban kicsit korai még kijelenteni, hogy igen akkor bizonyított, hogy a tudat elhagyhatja a testet, valami szellem formában, és hallelúja akkor sose halunk meg.
    De csupán csak azért korai, mert a tudomány nem tud egyetlen dolgot megmagyarázni, ami megmarad, ha kivonunk minden elméletből minden eltérő extra feleslegesen bevezetett, dolgot, változót, de ez az egy még is ott marad!
    A tudatról, az érzékelő szubjektumról magáról, van szó, mint minden a testenkívüli élménnyel foglalkozó elmélet halmazának közös metszetét.

    OK szal a tudat a testben marad, és minden csak valami roppant trükkös átverés természetősanyánktól, de akkor is: mi a tudat, az én maga, akinek fontos ez az élmény?
  • s2rk2ny
    #189
    Én ezekben a hópelyhekben Isten csodálatos világát látom.
    Ha egy "sima" hópehely lehet 12 féle, akkor elképzelhető és érthető, hogy mennyire sokszínű a világ amiben élünk.

    Aki nem hisz Istenben - annak egy dolgot kívánok. Legyen elég bölcs ahhoz, hogy egy adott pillanatban felismerje az isteni gondviselés jeleit. Mert AKKOR boldog ember.
  • sz4bolcs
    #188
    Nyilván. Mindenkit kikezdenek, aki 'túl sok bélyeget nyal'. Ha más nem, majd a hangok.
  • balee66
    #187
    Nem hallhattam szüleim szavait, mivel a két szoba közt még volt két szoba, a falak is elég vastagok voltak, nagy a távolság...