7720
  • Falcon87
    #1307
    Áááá, ez nem igaz. Mostanában, mikor be akarok menni a Skadovskaba, akkor a bugtrap ledob az asztalra. Ez kész.
  • Vendettahc
    #1306
    Sziasztok.

    Annyi kérdésem lenne csupán hogy nekem miért nem akar menteni a játék ?

    Játszok, Autosave is bevan kapcsolva, azonban nem ment sehogyan sem. Rámegyek hogy save, visszadob a játékba, és ennyi.

    A másik. Átállítom a grafikát, mindent felhúzok, következő játéknál megint minden ugy van ahogy eredetileg telepítés után volt. Nem tudom miért, a gépem bírná a csutkát, és mégsem engedi. a Felhős Bug pedig nálam is jelen van.

    Win 7-et használok, ez egy 1.0 release amúgy. Nem keleltt semmilyen okosság, csak telepíteni és kész is.

    1.6.0.0 build egyébként.Szóval az alap.

    Köszi a választ előre is.
  • RoyalPredator
    #1305
    MIKOR JÖN MÁR KIIIIIII -.-

    V vki súgjon warezt. Úgyis megveszem collectors editionba... csak az idővel csalok.
  • weskerrebort
    #1304
    A Crysis hez van konkrétan egy dx10unlock nevű progi xp re mely futtatásakor elérhető lesz a maximum beállítás xp n is. A Warhead kiegészítő (ugyanitt segédprogram nélkül!!!) elérhetővé teszi a dx10 beállításokat, sztem megoldhato lehet ez a Stalker hez is..... de hogy hogy? :)
  • lacinkacinka89
    #1303
    Hali! Olvastam több helyen is, hogy már van vmi patch a játékhoz ami vmi "kimaradt grafikai elemeket tesz bele" v vmi ilyesmit. Az lenne a kérdésem, hogy ezt v vmi patch-et ami már kijött hozzá, ha van , honnan lehetne letölteni?? Válaszokat köszönöm!
  • Louis Cyphre
    #1302
    Jó kis parás részek is vannak a gameben. Mikor lemegyünk liften Prypiat alá, na ott van egy rész amikor megszólal ilyen csecsemő sírás, kiderül hogy egy ajtó mögül jön, kinyitjuk az ajtót és... Többet nem írok. ;)
    Egyébként hatalmas a game, alig bírom abbahagyni. :)
  • KranaZoli #1301
    Köszi!
    Akkor Nekem a HDAO kell.

    1ébként ezen is volt indítás után.
  • Abu85
    #1300
    Az SSAO az alap default mód. Ezt a Crytek találta ki anno. A HBAO az NV eljárása kevesebb mintavétel több számolás az SSAO-hoz képest. A képminőség kb. azonos. A HDAO az ATI megoldása kibaszott sok mintavétel és local data share támogatás. Ez adja a legjobb képminőséget. Az gyengébbek közül az SSAO-nak akkor van értelme ha a kártya támogatja a DX10.1-et, mert abban gyors az algoritmus. A HBAO nyilván a DX10-es kariknak ajánlott.
  • czky
    #1299
    A hiba az Ön készülékében van. :((
    És igen, Pripyat-ból vissza kell menni, hogy végigjátszhasd a gamét.
  • andsil
    #1298
    Sikerült már megoldania valakinek azt a problémát, hogy 10 másodperc alatt kidob Creekből, ha visszamegyek rá? Vagy csak nálam van iylen probléma? És ha nemtudok visszamenni, akkor gondolom nem lehet végigjátszani....
  • berczely
    #1297
    Windows 7-et tessék felrakni!
  • saca79
    #1296
    srácok olvastam valahol hogy elvileg van DX 10 XP-re.van egy oldal ahonnan le lehet tölteni a szükséges dll valamint DX10 fix fájlokat. azt szeretném kérdezni szakértőktől hogy ez valóban működőképes vagy csak kamu ? mert a hsz-ekben rengeteg ellentmondás van. valaki azt irta tönkreteszed az egész configot vele valakinek meg tökéletesen működik!!
  • saca79
    #1295
    Akinek gondja van a Pripyati pálya betöltésével irjon nekem privát üzit.. elküldöm a megoldást!
  • weskerrebort
    #1294
    :(
    Patch biztos nincs az újratelepítés, hát nem tudom bízhatok benne, hogy megoldódik?
  • sjucus
    #1293
    Köszi a segítséget!
    Igazából nam a játékkal kapcsolatos a szöveg, de emlékeztem rá, hogy itt olvastam ilyen oldalról.
  • Deus Ex
    #1292
    Nem tudom, ebben a cikkben honnan vették a nyolc órás játékidőt, ez szerintem csak harmadik végigjátszásra mehet, ha az ember ismeri a terepet és tudja, hová kell nyúlni. Bár én a SoC-ot is kb. száz óra játékidővel vittem végig..:-]

    Megjegyzem, a bejárható terep csak első látásra tűnik kicsinek.
  • Munyos
    #1291
    Sziasztok a pripyat pálya betöltése után engem is kivág az asztalra :(.....amugy a veles detektorokat hol tom össze szedni ... vki azt mondta hogy stalkereket kell ölni de azoknál gagyi fajta van!!! Jah a jupiteres részen 1 vonatban van 1 szerszámos láda a szerelönek!jellegzetesség hogy 1 villám mászkál a vonat belsejében!!!
  • mac100
    #1290
    Sztem majd a Patch vagy a Reinstall megoldja
  • bgabor
    #1289
    Köszi, közben rájöttem. Azzal a különbséggel hogy ahol írtad, a workshopnál lévő szerelőláda nem alap hanem középszintű, így a három fejlesztési szint közül már kettő elérhető a Creekben.

    Azt nem tudná megmondani valaki hogy hol találok Creekben sugárzáscsökentő(pl: -2 radiation) relikviát, amivel tudnám végre használni a megtalált, sugárzással járó relikviákat?
  • tom2004
    #1288
    A fejlesztések 3 oszlopban vannak, az első oszlop fejlesztései (szerszámosláda) Creek pályán vannak, a második oszlop fejlesztéseihez Jupiterben kell keresni a készleteket, a harmadik oszlophoz Pripyatban kell megkeresni a szerszámkészleteket. A szerszámkészleteket Creek részeges szerelőnek és Jupiter szerelőnek kell leadni, 3x1-1 mindkettőnek. Jupiterben a technikustól fel kell venni egy küldetést az szerelési anyagok (kondenzátor, tranzisztor, gyanta-forrasztóón stb.) megszerzését is a betonüzemben.
  • weskerrebort
    #1287
    a gamekapocs.hu-n teszetlték! Né meg:
    http://www.gamekapocs.hu/cikk/4065/1243/1/STALKER:+Call+of+Pripyat+teszt
  • weskerrebort
    #1286
    Na bazze, engöm se enged Pripyatba :( Ez igen elszomorító :( :( :(
    Tudja valaki az orvosságot e hibára?
  • KranaZoli #1285
    Akinek szintén volt olyan bug, hogy árnyék felhő követte a karakterét, lenne olyan kedves és bekopizná ide a user.ltx fájlból ezeket a sorokat?!

    r2_sun on
    r2_sun_depth_far_bias -0.001
    r2_sun_depth_far_scale 1.
    r2_sun_depth_near_bias 0.001
    r2_sun_depth_near_scale 1.
    r2_sun_details off
    r2_sun_far 70.
    r2_sun_focus on
    r2_sun_lumscale 1.
    r2_sun_lumscale_amb 1.
    r2_sun_lumscale_hemi 1.
    r2_sun_near 1.
    r2_sun_near_border 0.75
    r2_sun_quality st_opt_ultra
    r2_sun_shafts st_opt_high
    r2_sun_tsm off
    r2_sun_tsm_bias -0.05
    r2_sun_tsm_proj 0.18

    Én először a CS-ből másoltam át. Ami fentebb van (inkább az első sorok) azokat meg most találtam a NET-en. Kíváncsi vagyok, hogy másnak milyen értékek szerepelnek itt. Olyan is jó, akinek szimplán jó volt. :)

    A vége az szerintem inkább csak a minőségi beállítás.
  • wesker24
    #1284
    Valakit dobott már ki Pripyat pálya betöltése közben ??

    Aki végigitte hogy jutott el Pripyatba ? Mármint a városba ?
  • KranaZoli #1283
    Ami van, az meg szintén "csak" egyéb topic-okban.
  • berczely
    #1282
    Keresgélek én is mindenhol de mivel még csak az oroszoknál jelent meg ezért semmi teszt nincs kint a neten sajnos!
  • PhantomAss
    #1281
    két kérdés:
    valaki említette, hogy a befejezés nyálas, vmi kutyakölykök születtek meg ilyenek
    akkor most itt is többféle befejezés van? én megcsináltam az összes küldit (oázis, szerszámok,stb) semmi task nem maradt, és a végén volt egy elbeszélés hogy mi lett az emberekkel ezután
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    amúgy a legvégén pripyat-ban az a stalker akivel találkozunk csak nem strelok? :O)
  • KranaZoli #1280
    Ezeket Én is megtaláltam gúglival. :D
    De Én ezt úgy értelmeztem, hog az SSAO-nak ezek a módjai. Alapból a HDAO van kijelölve. Nincs erről vmi leírás féle?! Vagy screenshot-ok, vagy: melyiket érdemesebb választani és miért?!

    Vmi ilyesmi érdekelne.
  • berczely
    #1279
    SSAO a Clear Sky-ban:
  • berczely
    #1278
    A HDAO az a High Definition Ambient Occlusion a HBAO az pedig a Horizon-Based Ambient Occlusion.Utóbbit talán az Nvidia prezentálta még 2008-ban.Az SSAO az meg szerintem az elődje lehet ezeknek.
  • PhantomAss
    #1277
    mondjuk webfordítás.hu, vagy translate.google.hu
    de készülj fel rá, hogy nagyon komplex szövegeket nem tudnak helyesen lefordítani, a fordítás is értelmetlen lesz
    esetleg írd ide amit nem tudsz, hátha tud vki segíteni
  • KranaZoli #1276
    Az SSAO-ból melyiket kellene választani?!
    (melyik a jobb minőségű?!)

  • wesker24
    #1275
    Mit kell olyankr csinálni amikor eljutottunk Pripyat városához de amint betölti a pályát kivág az asztalra hibaüzivel !
  • kmartin
    #1274
    Hello!
    Ott járok hogy Pripjatba kell csapatot gyűjteni , a tudósoknál már találtam egy embert aki jönne csak azt irta hogy beszéljek az egyik tudóssal erre az adott 1 küldetést. Ezt hogy csináljam meg
    1 tagot már találtam aki egy szakállas csóka
    más:a monolithos főnök be akar lépni valamelyik csapatba de a duty és freedome főnök se veszi fel mit tegyek
  • weskerrebort
    #1273
    hogyan juthatok a helikopterhez, vagyis a teleport anomáliához ha már kinyírtam a uszályban lévő muksot? (ugye neki van egy Pszeudusz kutyája? mert aszt is kinyírtam :D ) Már rég megvizsgáltam a helikoptert csak szeretnék ott újra körülnézni.
  • sjucus
    #1272
    Sziasztok!
    Valaki le tudná írni annak az oldalnak a címét, ahol a szöveget tudom lefordítani? Pl oroszról angolra vagy más nyelvre. Már volt róla szó valakinek a hsz-ben, de nem találom. Előre is köszi!!
  • weskerrebort
    #1271
    A Creekes fazonnak vodkát kell adni fejlesztés előtt, max 2üveggel mert a 3. kiüti és egy napig csak alszik :D De ha leitatod a 2üveggel megcsinálja ha van hozzá tol illetve tecnika.
  • bgabor
    #1270
    Megtaláltam az egyik szerszámészletet a workshopban, ahol mondtad.
    De a Creekes szerelő még mindíg nem hajlandó fejleszteni. Mi ez? Mindkét szerszámos cuccot el kell vinni neki, és csak utána hajlandó fejleszteni? Hogy működik ez?
  • bgabor
    #1269
    Megtaláltama választ a #1216-ban. Viszont egy másik problémám adódott:
    A déli, Scat3-as helikopteres helyszínt nem tudom megközelíteni, mivel egy magaslaton van, amire sehogyan se tudok feljutni, pedig már körbejártam.
  • hugyecz
    #1268
    Köszönöm a segítséget mindenkinek, végigtoltam már csak 1-2 mellékküldi van. a hunt end meat pripyat-ban van de nekem törlődött ez a küldi amikor átmentem, valahol az evakuáció környékén találtam azt hiszem egy kis yoda társaságában.