7720
  • berczely
    #1507
    Letöltöttem én is de nekem sem megy az én verziómmal vagy a patch-el van gond nem tudom!
    Kiír valami orosz szöveget és ennyi...
  • SaGa
    #1506
    Másik oldalról (helyről) nyílik...
  • barmi
    #1505
    Igen. Pont ezt tettem szóvá én is. Annak nem igazán van ott keresnivalója ugyanis a CoP AMD ATI game. Semmi köze az nvidiához...

  • madmanic
    #1504
    abba a helyiségbe máshonnan lehet bejutni, keresgélj... (lent)

    ha teljesíted a valed detektoros küldetést a skadovszkon fogod megkapni a "tökéletes detektort" ahogy írja a szöveg h azzal kutasd át a területet. Ha megvan akkor menk vissza addig nem látod az anomáiát.

    A Hunk of meat a Jupiter melletti (balra) anomáliában lesz, lent abban a betonteknőben, ahol mindig mutánnsok rohangálnak. A másik passz..

    Gausst lősz magadnak Pripyat ban.. he he

    Akkor most nekem help vki pliz!

    Sultannal mihez kell kezdeni? már minden feladatot megcsináltam, csak ez a kopasz köcsög nem áll velem szóba.

    Lehet h a legelején nem kellett volna feladat nélkül kinyirnom a csávót a hajóban? ahol 2 compasst találtam..?
  • Tib
    #1503
    Nekem nagyon bejön a játék, még annak ellenére is, hogy van benne 1-2 bug :)

    "SAM volkhov" terület: Ha valakinek van ötlete, kérem árulja el, hogy mit jelent ez az orosz üzenet! Gondolom az ok, hogy miért nem tudok vagy hogy hogyan lehet bejutni...


    "Cooling Tower" terület: A keresendő anomáliát az egység legmagasabb pontjáról látom velem egy vonalban jelölve a térképen. Vizuálisan semmit nem látok és a Vales, Response vagy a Bear detektorok sem jeleznek semmit... Mi a teendő?

    "Bunker Scientists" terület: A 2 relikviát ("Hunk of meat" és "Gingerbread Man") merre találom?

    Survivor "Monolith" küldetés: A bázisnál senki nem akar segíteni, Yanova-t meg nem találom ott... Kihez forduljak?

    weskerrebort: Honnan kerítetted a Gauss-t?
  • KranaZoli #1502
    Itt van másképpen:

    link
  • KranaZoli #1501
    Jah, csak akkor ehhez kellene gondolom az original orosz verziós game. Amit leszedtem vmi értelmezhetetlen karakterekkel kiír vmit, ennyi...

    Azonban más warez verziót Én nem ismerek, csak az önkicsomagolós fajtát.

    Sorry a kicsiny warez-ért!
  • mcmoha
    #1500
    Igen, azt irjak ez az elso patch a jatekhoz.:)
  • KranaZoli #1499
    1.6.0.1 ?!?!ű

    Ez most az 1.6.0.1-es patch lenne már?!

    Vmit letöltöttem itt a melóhelyen, de game az nincs... Oroszul már csak enni; inni; aludni tudok. :D
  • RoyalPredator
    #1498
    Kaphatnék egy linket? (PM)
  • wesker24
    #1497
    Haználd a legujabb cracket akkor nem lép ki Pripyatnál !
  • RoyalPredator
    #1496
    Lefagyott a game amikor felmentem Pripyat fele az alagút végén.
    Hozzáteszem, keményen meg kellett dolgozni azért a Quick save-ért is.
    Szóval...
    "A játék közbeni megakadások a MACem hibája, vagy még mindíg a motor csinálja?"
  • weskerrebort
    #1495
    HAli Mindenki!
    A lent látott borítón azért az ATI mellett ott figyel az NVIDIA is :)
  • SaGa
    #1494
    Ne írjuk le se az nvidiát, se az atit, mert marhaság. Ha már csak az egyik lenne, nem annyiba kerülnének a kértyák, amennyibe most és nem ott tartanának teljesítményben sem. Nézd meg egy Mac hardverét....

    A verseny arról szól, hogy hol az egyik, hol a mésik szerez némi előnyt. Egy éve az ati "volt padlón"...

    De ez itt amúgy is off...
  • weskerrebort
    #1493
    Gamebuster? :) Pöpec, kipróbálom.
    Most nyomultam be Pripyatban a laborba. Nemegyszer majd eldobtam az egeret vazze. Ezek tudnak odalent paráztatni. Megnyugtató hogy a gauss puska még a törpicsegek pajzsát is átszakítja :)
    A frász kitör ettől az atmoszférától :D
    IMÁDOM ezt a gamet!!!!
  • saca79
    #1492
    most tolom másodjára a játékot win 7 dx 10 es beállításokkal sokkal komolyabb a graf mint xp-n volt! gameboostert próbálta már valaki ?szerintem elég sokat dob a játék teljesítményén azzal hogy a szükségtelen progikat letiltja a játék futása alatt.
  • barmi
    #1491
    OFF:

    Hogy miért? azért mert

    nagyon kevés a valóságalapja az iménti hozzászólásodnak szeréntem.

    Annyi igazság van benne hogy nem szép dolog egy padlóra került
    ellenfélbe még egyet jól belerúgni mondjuk fejbe

    de itt be is fejeztem az offot!

    ON:
  • RoyalPredator
    #1490
    No no no no....
    Nem nyanvadt NVidia. Mindkettő cég kimagasló eredmnyeket ér el. Hogy meik a jobb, az játékfüggő. Mindkettőnek vannak csúcskategóriás modelljei, ugyanannyira erősek, szinte ugyanaz a technológia is.

    AMD ATIval ha jobban fut, hát tegyék rá aztm de ne nyamvattazzad le az Nvidiát mert ez vitaforrás, másrészt minek.
  • barmi
    #1489
    Jó lett, de az nvidia logót eltűntetném és egy AMD logót tennék a helyére mivel ez AMD ATI játék és nem pedig nyamvadt nvidia hálaisten! ^_^
  • TitaniumRR #1488
    Szia,

    Létezik az, hogy mindent maxra húzva a kézben tartott fegyverek textúrája olyan, mint a ShoC-ban mindenféle patch és MOD nélkül?

    Íme a borítóterv:
    (Nálam eddig ezügyben a CS viszi a pálmát.)

  • luspaydavid
    #1487
    Hátg akkor most okasabb lettem :) Filmet még nem láttam de most már tervezem. Am ez a film tényleg jó lenne. :D
  • saca79
    #1486
    shift+enter-el nem csin semmit de azért köszi!
  • bgabor
    #1485
    Egyértelműen jobb és több mint a CS volt, és fényévekkel jobb a SoC-nál.
  • saca79
    #1484
    érdekes ha kikapcsolom a fullscreen módot aztán vissza akkor beáll rendesen LOL.
  • lammaer
    #1483
    Apropó: a Clear Skyhoz képes mennyiben új/más a C.O.Pripyat?

    Épp most érek lassan a CS végére, jó volt / szép volt, de ha sok újdonság nincs a Pripyatban, akkor hanyagolom kicsit a Stalkert (pont úgy ahogy a SoC után mostanra vettem rá magam a CS kipróbálására :) )
  • RoyalPredator
    #1482
    Windowsnál shift+enter ?
  • lammaer
    #1481
    Én is olvastam a könyvet, de elég deprimált, lassú és igazából elég történet nélküli volt az egész. Valahogy se igazán eleje se igazén vége nem volt...

    A Stalker sztem frankón emészhetővé tette a koncepciót ami a könyvből jön.
  • saca79
    #1480
    user itx ben átírtam a felbontást az asztaléval megegyezőre így már működik az egér de ha be van kapcsolva a fullscren mód csak egy kis ablakban jelenik meg a játék
  • saca79
    #1479
    ki akartam próbálni win 7 alatt dx 10 beállításokkal de a játék csak egy kis ablakban fut és amint belépek az options-ba az egér a sarokba ugrik és ennyi. semmit nem tok átállítani!!!! se felbontást se semmit valakinek van valami ötlete?
  • RoyalPredator
    #1478
    A játék közbeni megakadások a MACem hibája, vagy még mindíg a motor csinálja?
  • saca79
    #1477
    köszi közben már megtaláltam létrehozott az all users -ben egy új dokumenty nevű mappát. miután felraktam a nyelvi cuccot. köszi... hát igen a win7 kereső csodája!!!!
  • SaGa
    #1476
    Igaz. Összesen 6 zóna van, amelyek a "látogatás" idején keletkeztek...
  • weskerrebort
    #1475
    A zónát idegenek hagyták itt egyfajta lenyomatként ami jelöli hogy itt jártak. Lehet hogy céljuk volt vele, de valszeg még észre se vettek minket, embereket. Legalábbis a könyv szerint.
  • weskerrebort
    #1474
    Ajánlom a könyvet, olvasásra :) Egy kicsit megint más mint a film.
    Eszméletlen hangulata van. A filmet leszedtem de még nem láttam, itt is a kívánságteljesítő van középpontban?
  • RoyalPredator
    #1473
    Ezt is tudom. Azért én Shadow of Chernobyllal kezdtem, csak inkább LARPozok az életben, minthogynem összefossam magam az 5.1es hangfal mélynyomójától.

    SaGa pedig jól mondja, a Tarkovszkij féle STALKER az eredeti, abból indultak ki a fejlesztők egy sci-fis útvonalon, kihasználva Chernobyl katasztrófáját ami agy örök seb a történelemben. Szerintem zseniálisat alkottak. A filmben a Zóna tényleg nem ottvan, hanem valahol máshol, de kb úgyanúgy fest a téma. Persze sokkal sűrűbb növényzet, és precízebb, mert nemtudnak normális pályát építeni az orosz fejlesztők.
    Gondolom az engine miatt főleg.

    Az eredeti filmben anomáliák "voltak", azértis dobáltak csavaranyákat pólyával, amit a játék apacsavarokkal utánoz. Találó, nem?
    Nomeg a Zónának ott valamiféle lelket, egyént tulajdonítottak, amitől meg is őrült a túravezető srác. A kornak megfelelő sci-fi volt.

    De mit meg nem adnék egy egy jó kis STALKER filmhez, a játék elemeivel...
  • luspaydavid
    #1472
    Ezt nem tudtam a filmről tudtam csak.
  • SaGa
    #1471
    A játék főkönyvtárában található egyik ltx fájl (amit a modok használatához is módosítani kell) első sora adja meg, hogy hova ment a program, ezt simán átírhatod és akkor máshova fog. Ha egy mod, vagy patch ezt a sort módosítja, akkor nem fogja megtalálni a régi mentéseket, csak ha visszaírod, vagy a régi helyről átmásolod a fájlokat.
  • SaGa
    #1470
    A S.T.A.L.K.E.R. kifejtése valóban ez, de a "stalker" egy létező szó, aminek többféle jelentése van. és a köztudatba először a Sztrugackij testvérek "Piknik a senkiföldjén", vagy "Piknik az árokparton" (fordítótól függő) című kisregényében jelent meg. Ebből a könyvből készült a Stalker c. Tarkovszkij film.

    A Zóna mint olyan, ebben a műben "született", bár ott nem az erőmű környékén, hanem a Földön sokfelé létezik és nem tudni hogyan jött létre. Talán a földönkívüliek, talán a természet...
    Az anomáliák, az artefactok, a kívánság teljesítő (szoba) és a csavar használata a könyvből való, a többi a GSC fejlesztők ötlete...
  • KranaZoli #1469
    Hát pedig Nekem sem pakolja máshova. :o
    És a MOD alatti HSZ-ekben sem írja senki, hogy lenne ilyen problémája.

    Esetleg keress rá Windows-ban a régi kiterjesztésére a C:\-n.

    Vagy pakolj vissza egy másik nyelvi fájl MOD-ot és ments. Ha jó a logikád, akkor azt a régi helyére kell, hogy tegye.

    PS:

    Szerintem a STALKER szó, vagy mozaik szó fordításának zéró értelme van. Kb. mint a Terminator = Halálosztó.

  • saca79
    #1468
    nem töröltem le az nekem is megvan benne a régi mentésekkel de mióta felraktam a nyelvi fájlokat máshol keresheti és máshová is menti mert csak új játékot tok kezdeni és az új mentéseket (dátum szerint)már nem is találom abban a mappában. valaki segítsen mert nem akarom elölről kezdeni !!!