7720
  • RoyalPredator
    #1427
    http://www.youtube.com/watch?v=aWS0UqNx718
    höhö.
  • BlackSpider
    #1426
    PM ment
  • BlackSpider
    #1425
    Koszi,hogy mondod - amugy nehanyszor mar vegigvittem az elozo 2 STALKER-t es tudom mit tudnak a fegyverek -Hogy miert mentem ezekkel a fegyokkal?pontosan azert mert igy nagyobb volt a kihivas valamivel Stalker szinten.Legkozelebb majd a legnehezebb szinten valoszinu mas fegyvereket is hasznalni fogok de elso nekifutasbol nem akartam a legnehezebb fokozaton kezdeni.Masreszt sokan forumokon rinyalnak,hogy tul konnyu a jatek,hat ha a legutosebb fegyokkal mesz es akkora sebzest viszel be akkor meg szep es ha egyesek meg kulombozo modokat is hasznalnak hogy tonnaszamra cipeljenek maguk utan cuccot-koszi ez igy szerintem mar nem STALKER hanem amolyan Crajzis tipusu mocsadek.
  • bgabor
    #1424
    Sok olyan fegyver van, ami jóval többet tud az AK-nál, vagy egészen más jellegű. Például egy SVD-vel négyszer olyan messzire is ellősz mint az AK-val, és halálpontosan. A legtöbb gépkarabély jobban sebez mint az AK.
    Az AS Val például több mint másfélszer akkorát sebez, és alapból hangtompítós.
    Közelre pedig a dobtáras Striker shotgun a király, automatára upgradelve.
  • madmanic
    #1423
    Üdv!

    linket szeretnék kérni a bugfix.exe hez ami orvosolja a fagyást mikor visszatérnék Creek be!

    Köszönöm!

    Illetve gamecopyn van 3 db, melyiket kell leszednem?
  • BlackSpider
    #1422
    Ha elkezdenel hasalgatni a zonaban azt a bizonyos eszkozt mar csak pisalasra tudnad hasznalni az elso probalkozas utan esetleg megbogyosodnel mint Pamela Anderson vagy meg jobb 2-3 fejed none.
    Szep kilatasok nem mondom
  • BlackSpider
    #1421
    Hmmmmmmmmmmm nem ertem egyes embereknek mi a feneert kell minden csili-vili fegyver.En szemely szerint vegigvittem a jatekot ugy,hogy volt egy jo oreg AK-47 amire tavcso volt szerelve melle a ket tipusu golyo,egy soretes puska es egy Vintar minden fegyo maxra upgradelve-amugy a Vintart alig hasznaltam.
    Ami az ejellatast illeti Exoskeletonnak van beepitve ejellato rendszer,tessek lovet aldozni ra es megoldodnak a dolgok,nembeszelve arrol hogy sokkal jobban ellenallsz az ellenseg loveseinek is ebben a szep "oltonyben".
  • mcmoha
    #1420
    crouch:gubbaszt,kuksol,kuporog,leguggol. Talan azert nincs hasalas a jatekban mert ez a Zonaban igen veszelyes tevekenyseg.
  • bgabor
    #1419
    Amúgy ti tudtatok felvenni a Yanovnál küldetéseket a dutytól és a freedomtól? Én csak a Jar apósat tudtam felvenni. A két vezető csak dumál, nem adnak küldiket.
  • bgabor
    #1418
    Na de azt még meg is érteném, ha csal találni lehetne gránátvetőt, de hol árulják a gránátokat? Az ugyebár lőszer, fogyóeszköz. Egyetlen gránáttal se találkoztam eddig, egyetlen lelőtt stalkernél sem.
  • bgabor
    #1417
    Nem mondod hogy szószerint fordítva ezt jelenti...
    Kicsit értelmesebb hasalásnak fordítani mint mélyguggolásnak, nem? vagy te tudsz guggolni és mélyguggolni is?
  • r4pt0r
    #1416
    Huh nem is baj hogy később jön angolul a játék remélem addig még javítanak rajta eleget, mert ahogy látom van még mit tenni. :D
  • SaGa
    #1415
    Puskára szerelt gránátvetőt találtam valakinél. Külön megvehetőt nem...
  • RoyalPredator
    #1414
    Inkább igyál Vodkát
  • SaGa
    #1413
    A low crouch sem hasalás, hanem "mély guggolás". Lehasalni nem lehet egyik stalkerben sem.
  • bgabor
    #1412
    Van egykét érdekesség amiről érdeklődnék azoktól, akik már végigjátszották:
    A sisakba vásárolt infrared scanner miben jelentkezik? Megvettem jó pénzért és hiába nyomom be az éjjellátót, semmi különbség. Saját gombja meg nincs.

    Nem tudom ti hogy vagytok vele, de szerintem marha kiábrándítóan lettek megvalósítva a különböző, sniper távcsőbe vehető mütyürök. Kitűnő ötlet volt, de marhára kiábrándító volt, mikor kiderült, hogy a hangzatos "auto-targeting system" ugyanaz, amit a sima távcső(5-ös gomb) alapból tud.

    Más. Találkozott valaki a játékban cső alá szerelhető gránátvetőkkel, amik az előző részben is voltak? Nemhogy M203-ast és GP-25öst nem láttam egyetlen kereskedőnél se, de egy fia gránátvetős gránáttal se találkoztam a játékban(pripyatban járok). Pedig ugye a Bulldog automata gránátvető is ilyenekkel tüzel, plusz ugye a Tunder gépkarabélyon is ott figyel gyárilag a gránátvető. Hová a francba lettek?

    Végül pedig találtam egy kihagyhatatlan helyet Pripyatban, ahová melegen ajánlott ellátogatni:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Pripyat északi részén, nem messze a Monolith helyőrségtől két panelház között áll egy mutáns fa, aminek az ágai a házakra csimpaszkodnak. Ezt a fát kell megmászni. A ferdén álló törzsén kell fölmenni, majd körbe, egyre magasabbra. Sajna a mozgó, veszélyes zöld izé útvonalát is keresztezni kell a feljebb mászás során. Végül a legfelső ágról át lehet ugrani az egyik panellház legfelső lakásának erkélyére. A lakásba lépve egyéb cuccok mellett egy +6os healing hatású artifactot találhatunk, és a sarokba támasztva egy RPM könnyűgéppuskát a hozzá való lőszerekkel.
  • bgabor
    #1411
    Na rájöttem a gondra, el vagy b*szva a low crouch key bindelése:

    Unfortunately it isn't as simple as that. If like me you like to bind 'sprint' to the shift key you will have a problem. The controls menu doesn't give you the option of rebinding the low crouch key for some strange reason. So if you have given the shift key to any other control then you won't be able to low crouch. If you want the low crouch back just go into the controls menu and set the controls to default. Sprint will be back at x then and low crouch will be the shift key.
  • berczely
    #1410
    Köszönöm!
  • bgabor
    #1409
    A főküldetésszál része lesz majd.
  • bgabor
    #1408
    Áruljátok már el hogyan lehet lehasalni a játékban? Nem guggolásra gondolok, hanem hasalásra, amilyen az előző két stalkerben is volt.
    Azért kéne mert a jupiter gyárban csak úgy tudnám megszerezni a fine toolst ha átbújok a csövek alatt, de guggolással nem engedi. Viszont láttam a youtubon, hogy meg lehet csinálni. Szóval hogy kell?

    Se a menüben, se a contols fileban nem találtam "low crouch"-ot.(az előző részekben így hívták)
  • berczely
    #1407
    Creek területén van az a hely ahol van egy lezuhant helikopter az áramfejlesztő telepen vagy mi az a sok villanyoszlop meg trafó meg mittom...
    Na ott van egy ház amiben le lehet menni egy lépcsőn a pincében és ott van egy ajtó amit valamilyen kártyával lehet csak kinyitni!
    Na azt a kártyát hol találom?
  • Proh
    #1406
    Sziasztok!

    Több száz hozzászólást olvastam már, de sajnos még mindig nem találtam meg a kérdésemre a választ. A Creek-beli technikus haverja Joker hol nyugszik? Mert az egyik hozzászólásban olyat láttam, hogy a Pineoak anomáliától délre. Az egész környéket bejártam (szerintem), s nem találtam egy holttestet sem. Viszont a másikat megtaláltam a leéget falu alatti barlangrendszerben. Ezúttal is köszönet annak, aki írta a tippet!
  • KranaZoli #1405
    Itt van picivel érthetőbb formában:

    "
    Patch Coming Soon!

    - In the advanced graphics settings added option "tessellation" (for DX11);
    - Added support for advanced instruction of the latest models of processors;
    - Improved support for integrated graphics Intel;
    - Vital reduced load times and improved overall performance when using DX11;
    - Improved texture on the 32-bit systems;
    - Added ability to simultaneously run the game under different user accounts;
    - The possibility to run the game under a user account with restricted privileges;
    - Improved system falling knife;

    Single player

    - Fixed a crash with the message "gamedata \ scripts \ xr_effects.script: 1288: attempt to index global 'npc' (a nil value)";
    - Fixed a crash with the message "Arguments: bad node in heap";
    - Fixed a crash with the message "any vertex in patrol path [...] is inaccessible for object [...]";
    - Fixed a crash with the message "bone <obj-> PHGetSyncItemsNumber ()";
    - Fixed a crash with the message "xrGame.dll, CxIOFile:: Scanf ()";
    - Fixed crash when opening "message history" in the CPC;
    - Fixed crash when you try to talk to the shingle after hunting Creek;
    - Fixed crash when you try to talk to the shingle after it was found Magpie;
    - Fixed crash when you try to talk to Kowalski after setting the "One Shot";
    - Fixed crash when trying to talk to Bear after the job "Hostage";
    - Fixed crash when you try to talk to Sychom after setting the "Transaction";
    - Fixed crash when talking with Herman about research during the job "Investigation of anomalies;
    - Fixed crash when trying to give Azot more material than was originally in the game;
    - Fixed hang on the loading level;
    - Fixed inability to continue the game after the issuance of the job "One Shot";

    - Added saving rate approximation in dynamic elevations;

    Multiplayer

    - Optimized network part of the game, which substantially reduced the number used by traffic;
    - Improved system to combat cheaters;

    - Fixed crash when connecting to the server, by changing the team and when the map changes;
    - Fixed crash when attempting to connect to GameSpy no connection to the Internet;
    - Fixed a crash when the collection of statistics;
    - Fixed crash when recording a demo;
    - Fixed game hang if the server was forbidden mode observer;

    - Fixed the loss of character during the spawn;
    - Fixed the lack of ammunition for the pistol in the "team against the team";

    List of changes is not final. Approximate time release patch - the end of October.
    "
  • berczely
    #1404
    Nekem is kicsomagolós verzióm van!
    A javítás még nem jelent meg amúgy!

    Nem tudom hogy lehet majd felrakni!
  • KranaZoli #1403
    És ez hol van, ill. hogyan telepíted fel?!

    Arra gondolok, hogy Nekem olyan van, ami csak kicsomagolta Magát. Gondolom Nektek is. (nem install verzió volt)

    A patch-ek meg általában installált game-ekre tudnak csak felkúszni.
  • berczely
    #1402
    Alapból oroszul volt azt átnyomták google fordítóval angolba az se sokkal jobb... lényeget érted azt kész!
  • ALEXLONG
    #1401

    Az aknamezőre hogy lehet bejutni ?, valamint a három detektort hol tudom becserélni ?
    Válasz:
    jobb kéz fele van egy drótkerítés ha annak nekidőlve végigmész karc nélkül bent vagy.A detektort asszem a jupiternél a dokiknál két mester ül és azoknál, utána még küldözgetnek ide oda de azt már a "GPS" mutatja.
  • r4pt0r
    #1400
    A szándék lehet megvolt, csak nem jól használta. :D
  • saca79
    #1399
    és ez a patch létezik? meg lehet szerezni?
  • kevinbalazs
    #1398
    hagyd máár..
    csak jófej akart lenni.


    saca79 köszi!!! kipróbálom.remélem sikerül.
  • r4pt0r
    #1397
    Vagy angolul másold be, vagy magyarul te fordítsd le, de ez a webfordításos hülyeség borzalmas és érthetetlen. :D
  • berczely
    #1396
    Patch 1.6.01. A változtatások listáját.

    Mentett játékok fognak dolgozni version 1.6.01

    Teljes

    - A fejlett grafikai beállításokat hozzáadott opció "mozaik"-nak (DX11);
    - Added support for speciális oktatás a legújabb modellek processzorok;
    - Jobb az integrált Intel grafikus;
    - Vital csökkent a betöltési idő és a megnövekedett általános teljesítményt használatakor DX11;
    - Jobb textúra a 32 bites rendszerek;
    - Added képes egyszerre futtatni a játékot, különböző felhasználói fiókok;
    - Az a lehetőség, hogy a játék futtatása alatt egy felhasználót korlátozott jogosultsággal;
    - Jobb rendszer alá tartozó kés;

    Egyjátékos

    - Javítva egy összeomlik ezzel az üzenettel: "GameData \ scripts \ xr_effects.script: 1288: kísérlet index globális" npc '(a nil value) ";
    - Javítva egy összeomlik ezzel az üzenettel: "érvei: rossz csomópontja hányó";
    - Javítva egy összeomlik ezzel az üzenettel: "minden csúcsa járőr útvonal [...] nem érhető el az objektum [...]";
    - Javítva egy összeomlik ezzel az üzenettel: "csont <obj-> PHGetSyncItemsNumber ()";
    - Javítva egy összeomlik ezzel az üzenettel: "xrGame.dll, CxIOFile:: scanf ()";
    - Fixed crash megnyitásakor "üzenetet történelem" a CPC;
    - Fixed crash, amikor megpróbál beszélni a zsindely utáni vadászat patak
    - Fixed crash, amikor megpróbál beszélni a zsindely miután kiderült, Szarka;
    - Fixed crash, amikor megpróbál beszélni Kowalski beállítása után a "One Shot";
    - Fixed crash, amikor megpróbálnak beszélni a Medve után a job "Hostage";
    - Fixed crash, amikor megpróbál beszélni Sychom beállítása után a "tranzakció";
    - Fixed összeomlik, ha beszél Herman a kutatási munka során a vizsgálatokat a "rendellenességek;
    - Fixed crash, amikor megpróbálnak adni Azot több anyag, mint azt eredetileg a játék;
    - Fixed hang on a terhelési szinten;
    - Fixed képtelen folytatni a játékot kibocsátása utáni munka "One Shot";

    - Added megtakarítási ráta közelítés dinamikus emelkedés;

    Többrésztvevős

    - Optimalizált hálózat része a játéknak, amely jelentősen csökkentette a forgalom által használt;
    - Jobb rendszer csalók elleni küzdelmet;

    - Fixed összeomlik, ha csatlakozik a szerverre, megváltoztatva a csapat, és amikor a térképet változások;
    - Fixed crash, amikor megpróbál csatlakozni a GameSpy nem csatlakozik az internethez;
    - Javítva az összeomlás, amikor a statisztikai adatok gyűjtését;
    - Fixed összeomlik, ha a demo felvétel;
    - Fixed játék lefagy, ha a kiszolgáló tilos volt mód megfigyelőként;

    - Fixed a veszteség a karakter alatt a spawn;
    - Fixed hiánya lőszer a pisztolyt a "csapat ellen a csapat";

    A módosítások listája nem végleges. Várható időpontja release folt - október végéig.
  • barmi
    #1395
    dekóder = detektor
  • barmi
    #1394
    miután a tudósoknak leadta a dekódereket át kell menni pripyatba
    egyszer ha jól tudom és ha ott végeztél a rádbízott feladattal csak
    utána mész vissza creek-be a mega-giga detektorért amivel már meg
    tudod vizsgálni a kijelölt helyet rendesen!
  • PhantomAss
    #1393
    szerezz 3 veles detektort (vagy vmi ilyesmi neve van), add oda a tudósoknak, és cserébe majd kapsz egy überdetektort a creek pályán a hajón
    azzal kell odamenned az építményhez, és azzal már meg tudod vizsgálni
  • berczely
    #1392
    Jupiter pályán a vasútállomás közelében vagy egy nagy beton félkör izé építmény, olyan víztározó szerű vagy nemtom miaz ott lehet hallani egy rádió adást na az kitől jön?
    És ebbe az épületbe hogy lehet bejutni?
  • berczely
    #1391
    Valaki!

    Mit és hová kell írni hogy lehessen TPS nézetben nyomulni?
  • KranaZoli #1390
    Ezt Én értem is és örülök is Neki, hogy ilyen csak azt nem értem éppen ezért, hogy egész télen csak a fordítgatásokkal lennének elfoglalva?!

    Hát, nem tudom.
    Ha csak ennyi lenne, akkor ezt szerintem megoldanák úgy, hogy karácsonyra pénzük legyen belőle.
  • RoyalPredator
    #1389
    Hát picit sokat kell szaladgálni, meg keveset bírok el és pénzhíjján vagyok.

    Hogy terjeszkedjek most, ha nincs több mellékküldi, csávó vigyen el másik területre?
  • barmi
    #1388
    A készülő javításokra nincs sok értelme várni mert a játék teljesen működőképes (maga a történet szál) és bugmentes leginkább (grafikai bugokkal találkoztam legtöbbször. Első bug amit tapasztaltam a karakterem körüli kör alakú árnyék, kb 3 méter átmérőjű, amit 1-2 sor átírásával el tudtam tüntetni. második bug hogy csíkos a terep ami nálam csak dx9 alatt jelentkezett, dx 10-ben nem tapasztaltam hasonlót).

    A gamedata is meg van buherálva és még így is lazán végigtolható. Nem keletkeznek történetbeli anomáliák, esetleges fagyások .

    Ja, és egy két karakternek (tényleg csak 1-2) belenőtt a lába a betonba. (ez lehet hogy a gamedata birizgálás műve)