63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • Szabeebmx
    #11790
    OFF:Nekem win 7 64 bites alatt semmi gondom vele
  • gumikacsa
    #11789
    Win7 alatt nekem is szar volt az editor.
  • SD EJC
    #11788
    Fülke bal felső sarokban is próbáltad? Ott van a fűtés szabályzója. Van rajta egy 3 fokozatú ventilátor, mellette pedig egy ferde ledes csík, ami alatt két gomb, hogy mennyire fújjon meleget.
  • Routeres
    #11787
    Örülök, hogy végül megoldódott.
  • Erlau Trans #11786
    Köszi a segítséget mind2-nek.
  • Erlau Trans #11785
    Elmentettem, persze:)

    Az OMSI a gond. Az XP-re feltelepített OMSI Editorjában is csináltam egy ilyen szűz pályás 100 métert, megadtam neki, hogy "No unscheduled traffic" és láss csodát, nincs AI. Nem kellett neki még a Car prohibited sem.... Maxra vettem az AI forgalmat, hátha csak nem bóklászik a 100 méteremre éppen semmi, de akkor sem volt rajta AI forgalom....

    Nem tudom mi lett a Win7-es OMSI-val... most mát nem szórakozom vele, majd újrahúzom (talán holnap....). Vagy csinálom a pályát az XP-n...
  • zsilka péter
    #11784
    Mutass képet mindent a dologról. Traffic rules fülről is path-ról mindenről. hátha úgy okosabbak leszünk.
  • Erlau Trans #11783
    Igen piros. De érted nem csak a pályámon van gond, hanem azon a semmi 100 méteren is amit csináltam. Ott is beállítottam mindkét szabályt és semmi.
  • zsilka péter
    #11782
    Nekem Xp-n és 7-en is működik jól, nem az oprendszer lesz a gond.
  • Erlau Trans #11781
    Azt már észrevettem, hogy 20 méter egyenes, 3 darab path... meg a kereszteződésnél nagyjából a "zebra" környékén még van egy kis darab path... Ha erre gondoltál, ezekre kifejezetten figyeltem, észre vettem elsőre, hogy ilyen darabkák vannak és fedik is egymást.

    Mindjárt megnézem Windows XP is van a gépen, arra is feltoltam régebben az OMSI-t.
  • zsilka péter
    #11780
    Pedig nekem így működik. Piros minden patch? No uns. traffic és Car prohibited móddal is piros az összes path? Pedig így működik a dolog.
  • Erlau Trans #11779
    tökön szúrom magam..... DE így SEM jó....... :( A pályámon sem és a 100 méterecskén sem........... :(
  • Routeres
    #11778
    Ha egy szűz pályán 100 méter út szabályzását nem veszi figyelembe az gázos...
    Egy hülye kérdés (de mindennel számolni kell, jobb félni, mint megijedni): elmented, mielőtt kilépsz?
    Esetleg ha újraraknád? Lehet bebugolt az editor.

    A 6 path egymásont úgy értem, hogy hangyapöcsnyi darabkákból áll némely kereszteződés path-ja. Na most ami mondjuk fordul, az 3 részből áll, ami meg egyenesen megy, szintén 3 részből áll. És mivel egy magasságban vannak, szépen összemosódnak, és nehéz kivenni, melyik hova tartozik.

    Hidd el, én is szívok. Sokan jelezték, hogy a pályámon az AI gyakran befordul egyből a busz elé, meg a gyalogos lelép, meg ilyenek. Én is hiába állítottam be, nem vette figyelembe pár helyen.
  • zsilka péter
    #11777
    Olvasd már el amit írtam előbb...És úgy jó lesz.
  • Erlau Trans #11776
    Na ezt megnézem. Köszi :)
  • Erlau Trans #11775
    Igen, azt csináltam, ahogy írod is.

    És igen. SimpleStreet-el dolgozom. Ezt a 6 path-ot hogy érted? Hogy-hogy egymáson, én azt hogy látom? Mert én nem látok csak egy barna csíkot, nem látok még rajta semmit (sem alatta...).

    Elágazásnál az elágazó pathjait végig kattintgatni? Megcsináltam. Pl. a buszvégállomásnál lévő két kereszteződésben minden irányban kanyarodó autót letiltottam, illetve a végállomás útján is.

    Sőt, a buszmegálló öblökbe is szabályozni akartam, hogy "No unscheduled traffic", mégis bekanyarodik az AI az öbölbe.

    Ezzel kapcsolatban nem lesz tiszta a fejem, mert több hetem van a pályába, meló után minimum 1 órát csinálgattam. És ahhoz, hogy ezen bukjon el az egész.... hát.. idegesítő. :(

    De... ha mind ezektől amit leírtál, el is tekintünk, csak nézzük az aktuális problémát, még pedig azt, hogy egy teljesen szűz pályán lerakott 100 méter egyenesen beállított path szabályzást miért nem veszi figyelembe? Gonoltam arra, hogy én kúrtam el valamit, nézzük meg egy tök üres pályán amin van egy darab 100 méteres utacska, és mi van ha arra adom meg, hogy "No unscheduled traffic". Erre csak ott bóklászik a 100 méteremen is az AI...
  • omsidriver
    #11774
    Jegyzettömbbel lehet megnyitni.
  • zsilka péter
    #11773
    Jegyzettömb, WordPad, stb.
  • zsilka péter
    #11772
    Traffic Rules - Car Prohibited. Ezzel ( is ) végig kell kattintani azokat a path-okat ahol nem szeretnéd, hogy a buszokon kívül más is menjen.
  • Routeres
    #11771
    Gondolom a "No unscheduled traffic" gombot kattintottad be, és azzal kattintgattad végig a path-okat, ahol nem akartál forgalmat, illetve ugyan így jártál el sebességkorlátozásnál.

    Papíron mindent jól csináltál.
    Egy dologra figyelj, elképzelhető, hogy nem minden path-ra kattintottál rá, ez SimpleStreets-es objektumok esetében jelentkezhet ahol 6 path van egymáson (német precizitás, mi?), és akkor találd el azt, ami neked kell...

    Javaslom, hogy egy jó alvás után, tiszta fejjel, valami jó zenével a háttérben állj neki a forgalmi rend szabályozgatásának, és figyeld, melyik path-ra kattintasz. Elágazásnál a teljes elágazó ág path-jait végig kell kattintgatnod. Legalább is én így tapasztaltam.
  • zorba3333
    #11770
    Én ezt a Moges verziót töltöttem le, és kiválóan működik.
    Moges map

    Pontosabban, annyi apró módosítást kell elvégezned, hogy ha telepítve van nálad a 405-ös Mercedes busz, akkor az eredeti Mercedes New mappa nevét Mercedes new-ra módosítod, mert a map így keresi.
    Ellenkező esetben hibát ír ki.

    WinRar-ral csomagold ki, ne Total Commanderrel!!!
  • buszvezeto1
    #11769
    Sziasztok!
    Lenne egy kérdésem elsősorban a menetrendkészítőkhöz:
    A " TTL " kiterjesztésű fájlokat milyen programmal illetve, hogyan lehet megnyitni???

    Válaszotokat előre is köszönöm!
  • Erlau Trans #11768
    Na most már tényleg a tököm tele van ezzel a map editorral... csináltam egy szűz pályát, leraktam rá egy 100 méter egyenes utat. beállítottam rajta a traffic rulest, ne menjen arra nem tervezett forgalom (kattingattam azokra a barna nyilakra hogy car, szépen be is pirosodott).... mégis ott bóklászik az autó..... mi a francot nem csinálok jól?

    Ja meg beállítok neki 30-a seb.korlátot, azt megy 40 körüli sebességgel az AI
  • gumikacsa
    #11767
    Valami olyasmi :D
  • atty707
    #11766
    Szia!
    A magyar oldalon javítva lett a Moges. Sajnos crc-hibás volt a 3.rar, így újracsomagolva lett feltöltve.
  • Hyp3r
    #11765
    Szia!

    Nincs meg véletlenül a Moges map 3. rar állománya? :)
    Esetleg nincs kedved feltölteni valahova a mapot? :D
    A cseh omsi portálos verzió nekem nem működik, a magyar honlapról meg nem tudtam letölteni a 3. rar állományt sajnos :S
  • mimo0612
    #11764
    OFF: Mi köszönjük! :D
  • fuszhi
    #11763
    OFF:

    mimo0612: köszi

    zorba3333 : köszi igyekeztem egyszerűre. Názzétek el nekem kicsit fáradt vagyok sok volt ez az árkád meg a Sugár építés még készítettem ezen kívül mást is , de az még nincs teljesen kész.

    Kuhn Zsolt : Köszi úr
  • kuhnzsolt
    #11762
    Íme a pálya hiánymentesen: http://data.hu/get/4604174/Helykozi.rar
  • zorba3333
    #11761
    Jó kis pálya lett, gratula :)

    Humort sem mellőző, (útirányt mutató nyíl felirata: "Tökmindegy" :D )alacsony gépigényű map.

    Parányi mérete ellenére jól játszható, és mivel nem zabálja a gépet, így a kisebb teljesítményű gépeken játszók is zökkenőmentesen használhatják.

    Nálam belső nézetben, üresen, utasok, és útvonalválasztás nélkül (mivel nincs hof fájl mellékelve :D) 33-42FPS (MAN NL 202), külsőben 55-64, pedig nem "erőművön" játszom.
    Igaz az alapbeállítás 2008-ra vissza van véve, hogy akadás nélkül fusson a Moges map :)




  • Erlau Trans #11760
    Senki nem tud adni infót? :(
  • kuhnzsolt
    #11759
    tga fájlok kimaradtak :D:D
  • fuszhi
    #11758
    Sorry Hoffal együtt : http://data.hu/get/4603893/Hoffal.rar
  • kuhnzsolt
    #11757
    Hello! Én csináltam a menetrendet, én Fuszhi-nek átküldtem a menetrenddel együtt! Ahogy én küldtem egy vehicles/man sd200/-sd202-es mappába tettem
  • mimo0612
    #11756
    :D fain, hof fájl mikor lesz ?
  • fuszhi
    #11755
    Tehát készítettem akkor van egy "IKEA -ánk" :)) van egy ÁRKÁD -unk és most már van egy SUGÁR -unk is. Ide süssetek : Ez a sugár árnyákos része.
  • fuszhi
    #11754
    Üdv Na mi a Pálya? ITT az új pálya :) http://data.hu/get/4603781/Helykozi.rar
  • Routeres
    #11753
    Ebből nekem az következik, hogy újra él a Gyöngyös map projekt. Jól gondolom?
  • gumikacsa
    #11752
    Ez is egy vélemény, az enyém is. Én sem vagyok pesti. Nem akartam fikázni a pályát, hisz nem kis munka lehetett megépíteni, de kicsit több egyedi tereptárgy kellett volna. De a lényeg hogy van, mostanában én is ezn megyek főleg.
  • gumikacsa
    #11751
    Igazából mindent kimondottan az adott pályámhoz csinálok, minél jobban törekedve arra, hogy minden ott legyen, ahol igazából is. Persze azt nem mondom, hogy minden egyes házat, tereptárgyat lemodellezek, de a pálya vonalvezetése meg fog egyezni az eredetivel, és a főbb objektumok ott lesznek, ahol lenniük kell. Persze ez nem kis idő, amiből mostanság nekem nincs is, de egyszer majd kész lesz.
    Az utakkal és a kereszteződésekkel nem célom, hogy más is fel tudja használni, hacsak nem konkrétan a Gyöngyösi pályához akar hozzáépíteni.