63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • matesz19
    #11750
    Igen tudom hogy nem kicsit alacsony az a 7-8 FPS, de most nincs jobb gépre pénzem, így sajna csak olyan pályával játszom ami nem szaggat be, amiből nincs túl sok....
  • matesz19
    #11749
    Én is nagyon várom már, de remélem az nem fog annyira szaggatni mint a SL 202-es. :)
  • gabesz012
    #11748
    Szerintem jó lett. :) Viszont talán a bkv egyik legunalmasabb vonala, az a sok 30-as övezet, meg monotonság... Nekem túl nagy falat (inkább időben és türelemben) a pálya építés. De youtube-on fent van pl a 13-as, 53-as vonal is, ráadásul azok sokkal jobb minőségben, így aki érez késztetést... :)
  • LMG123
    #11747
    Én nem vagyok pesti,de a videó megnézése alatt úgy éreztem,hogy fúde ismerős nekem ez a környék és útvonal,fel lehetett minden helyet ismerni,szóval igencsak visszaadja a map a valóságot...
  • Zoliikp
    #11746
    Csak arra, hogy minden egyes objektumot megfelelő méretűre kell készítened a pontos illeszkedéshez.
    Ráadásul méretbeli különbségek is vannak az sli- szövegfájl, és o3d- objektumfájlok között.
    ha az úttestet objektumként készíted el, az könnyebb is, szebb is, de le kell mondani a "flexibilitásáról"... nem lehet nyújtani, ívelni...
    Így mások általi felhasználását "megnehezíted", ezáltal a magadét is, hiszen lesz sírás miatta...
    Szerintem...
  • Rayden02
    #11745
    Jó lesz ez!
    Am Győr megépítésbe nem fog bele senki?
    Én annak örülnék a legjobban!
  • Rayden02
    #11744
    Én már nagyon várom!
  • fuszhi
    #11743
    Lehet kicsivel több fantáziára vagy egyedi objektumra volna szükség amit még így utólag is bele lehet rakni ;)
  • Routeres
    #11742
    Pedig az jóformán egész pályát a szóban forgó videó segítségével építettem. Minden nap ezzel a járattal járok, van összehasonlítási alapom.

    De nem akarok elfogultnak tűnni, kinek a pap, kinek a paplan.
  • fuszhi
    #11741
    Készítettem egy metró állomásra hasonlító akármit remélem majd jól jön valakinek üdv fuszhi
  • fuszhi
    #11740
    Hogy megoldották a gombot. Az 7-8 FPS az nem kicsit alacsony. Remélem hamar be fejezik ezt a buszt, mert már nagyon várom.
  • matesz19
    #11739
    Kezd alakot ölteni a busz hátulsó része is :P



    Részletek a itt a lap alján. :)
  • matesz19
    #11738
    Annyira drasztikusan már nem, de azért nekem sajna még mindig 7-8 FPS-nél jár és néha 6 alá is esik. De lehet hogy azért, mert csak 1 GB ram van a gépemben... Mind1 ez van, lesz majd jobb is. :)
  • fuszhi
    #11737
    Hát én is merem remélni , de már a Kispest sem zabál úgy tudom.
  • matesz19
    #11736
    Nagyon brutális lett. :D Remélem ha 1x elkészül az Örs vezérterei pálya nem fogja zabálni az FPS-t mint a Kispest pálya. :)
  • matesz19
    #11735
    Na hát igen ebben igazad van, de örüljünk hogy van. :) + látod hogy mi alapján épült a pálya. :D
  • gumikacsa
    #11734
    "Ezzel egy kicsit megnehezíted a saját, illetve mások "életét"..." - ezzl konkrétan mire gondolsz?
  • gumikacsa
    #11733
    Na, ez az, amit nem nagyon ad vissza a map.
  • nemeza
    #11732
    Nálam működik.
  • BPY254
    #11731
    Sziasztok. A MAN NL202-n nem lehet a fűtést kapcsolni és állítani. Tud rá valaki valami orvoslást?
  • fuszhi
    #11730
    A videó is kész :
  • fuszhi
    #11729
    Sziasztok hoztam egy képet meg egy videót is nemsoká üdv
  • matesz19
    #11728
    194 BKV busz Határ út-Gloriett-Határ út, smarty kamerával rögzítve. :D
  • BPY254
    #11727
    Sziasztok. Nemrég leszedtem a háttérhangok módosítást. Nemtudom hogy hova kell bemásolni.!
  • Erlau Trans #11726
    Pályaépítési topikba is beírtam, de oda nem jár senki...

    közlekedési szabályokat... Megadom neki, hogy ne kanyarodjon be az AI egy bizonyos útszakaszra (ez lenne a vá.), de annak ellenére bemennek. Ha megadom neki hogy taxi és busz bemehet, akkor az bemegy, a többi nem.

    Mit ronthattam el? Mire kellene még figyelnem, amikor a közlekedési szabályokat létrehozom? SDK alapján csinálom, de az angolom nem perfect.
  • Zoliikp
    #11725
    Ezzel egy kicsit megnehezíted a saját, illetve mások "életét"...
    A Crossing Editorban behívott kereszteződéshez rendelni, szerkeszteni tudsz sli-úttestet...
    Ha olyan tetszik éppen, amelyiknek a pathjai nem fedik egymást, illetve nem megfelelően illeszkednek, ott a helyszínen lehet módosítani.
    Sajnos a progi nem éppen felhasználó barát, koordináta-rendszer nélkül kell pozícióba rakni az elemeket...
  • kem001
    #11724
    OFF: Igen, és alattunk rohad szét a metró, busz és a villamos..
  • gumikacsa
    #11723
    OFF:Persze hogy nem, leállna az ország szíve... Majd a mi fizetésünkből pumpálnak bele pénzt, meg szintén a mi fizunkból jó kis prémiumokat a sok tokás köcsögnek...
  • kem001
    #11722
    OFF: Nem fog leállni, mivel nem érdeke a fővárosnak, hogy megbénuljon a forgalom
  • gumikacsa
    #11721
    Üdv.

    Én a kereszteződéseket, az utakat, sőt a környező terepet is mint modellt rakom be a játékba. A legnagyobb gondom, hogyan tegyem le a pathokat, vagy miket, úgy, hogy a hozzá kapcsolódóval patent legyen minden sáv. Nem lenne gond, ha lenne olyan funkció, hogy beimportálod a mellette lévő objektumot, és ahhoz tudod illeszteni a pathokat.
  • spy803
    #11720
    Naja de olyan utat is letettem ahol nincs gyalogos, egy egyenes után a kanyarban is eltűnnek/megjelennek az autók.
  • atila4
    #11719
    OFF:vicc ami ebbe az országba folyik...
  • wollnerd #11718
    OFF:Hát igen! Az osztályomból 12-en mennek BKV-val a 17-ből!
  • matesz19
    #11717
    OFF: Dugig lesznek buszmegállók, ha elfogy a BKV pénze... Ez se lesz süti...
  • generalGGabe
    #11716
    Pontosan a pathoknak kell illeszkedniük egymáshoz. Azokat kapcsolja össze
    egészen pontosan a gyalogos pathokat.
    Az én pályámon minden saját, az összes útker is.
    Több okból is:
    1.: magyar utakat szeretnék a pályámon látni
    2.: mivel Észak-PEstet építem, valósághűségre törekszem, ami eddig bevált. Épületek nélkül is felismerik az utakat, melyik melyik
    3.: ez az egyik legfontosabb: A GYÁRI UTAK ÉS ÚTKEREK SZAROK, PONTATLANOK. Erről bővebben routerest lehetne kérdezni, hogy mennyit szopott emiatt a Kispest pályán, de gondolom a többi építő is megszenvedi ezt.
  • Ikarusfan
    #11715
    OFF: Ezt vagy egy hónapja megírta az indóház. Amúgy ha leáll, az szép lesz, mert több tízezer ember nem fog tudni munkába és iskolába járni (én pl. legalább is biztos nem fogok a III-k kerületből Ferencvárosba elgyalogolni) és így elég érdekes dolgok jönnének...
  • wollnerd #11714
    OFF:BKK: A hónap végén leállhat a BKV
  • fjx235
    #11713
    Sziasztok!
    Az lenne a kérdésem,hogy nincs valahol részletes leírás arról,hogy hogy kell programozni a lámpákat a kereszteződésben,nem az SDK-ra gondoltam,hanem valami bővebre ,mert van egy-két dolog amit nem értek?

    Pl:hol állítom a periódus hosszát?
    hol adom meg az irányokat pl:Határ útnál van kb 14 irány?
    Az editorban a ruote signal-nál mi a szerepe ennek:set signal stb
    Van valami Ampel editor,azt hol találom?


    köszönöm
  • ozimak
    #11712
    Na ezaz! Ezért nem lehet csak úgy építeni egy teljesen élethű pályát anélkül,hogy megcsinálnád hozzá szinte az összes nagyobb kereszteződést! Mert sajnos mindegyik egyedi ugyebár,és 90% hogy nem találsz hozzá hasonlót az editorban! Annak idején elkezdtem én is egy pályát összerakosgatni mindenféle spline-ból,aztán amikor felmentem tesztelni akkor nekem is kiguvadt a szemem Minden egyes kereszteződésnél eltűnt... majd újra megjelent egy autó. Én is csak nagyjából illesztgettem össze az utakat és kereszteződéseket de mostmár tudom,hogy pontosan egyezniük kell! És nem csak méretben(pl. "2 spur 11m") hanem a "path"-nak is pontosan találkoznia kell ahhoz, hogy az autók eltűnés nélkül tudjanak menni az utakon. A mostanin pl. nem is lesz olyan hely szinte ahol eltűnhetnek,még útvéget sem nagyon hagyok szabadon,csak a főbb utaknak lesz majd valamikor folytatása de a mellékutcákat összekötöm. Szóval nem egyszerű ez... főleg nem ahhoz,hogy egy Magyarország mapot készítsünk!
  • kuhnzsolt
    #11711
    A pályámról új videó



    Ha van rá igény felteszem a nyers videót, de az igen szaggat!