63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • nemeza
    #11830
    Ha ezt beilleszted, akkor a [newanim] részt töröld.
  • nemeza
    #11829
    A modellt ha megvagy vele, be kell hivatkozni a model.cfg-be.
    2 modellből áll a csengő gombja. egyik a keret, másik a gomb.
    Az o3d-k a model\Ik200_Generic mappában vannak.
    A hozzá tartozó textúrák a texture mappában.
    Ha a gombra klikkelünk, akkor az benyomódik és megszólal a csengő.
    -Példa eleje-
    Csengő
    [mesh]
    Ik200_Generic\opt_mf_g_2_ker.o3d

    [viewpoint]
    3

    [mesh]
    Ik200_Generic\opt_mf_g_2.o3d

    [viewpoint]
    3

    [mouseevent]
    csengo

    [newanim]
    origin_from_mesh
    anim_trans
    door_ajtocsengo_g
    0.0015

    -Példa vége-
  • bocskor3
    #11828
    31 MB-ből lett 1.24MB és ugyanez a helyzet...
  • bocskor3
    #11827
    most próbálok egy másik modellt éppen konvertálja.
  • dgufoplast
    #11826
    Hát jó kérdés hogy történt ilyen mert én 3MB vagy 2MB-sokat szoktam konvertálni és abból szoktak 800KB vagy 900KB ki jönni ha át konvertálom
  • bocskor3
    #11825
    A 14 MB-ből 14,7 kb lett úgy hogy rámentem hogy seperate files.
    A konvertált fájlt beraktam az SD77 model mappájába.
    és a cfg-ből mindent kitöröltem kivéve azt hogy

    ***********************
    Außenhaut main

    és az ehez tartozó dolgokat.
  • dgufoplast
    #11824
    Most ez a 14 MB-ből lett ennyi ? vagy most mi a gond be írtad a cfg be azt amit konvertáltál a fájlra gondolok ?
  • bocskor3
    #11823
    Van egy kis gond átkonverltáltam de csak egy o3d fájlt csinált ami 14,7 KB
    http://noob.hu/2012/01/10/WTF.jpg és ilyen a busz! ?
  • dgufoplast
    #11822
    Nincs mit de majd azokat amit animálni kel meg ami mozog az mind külön legyen mert akkor kezdheted előröl az egészet meg amit lehet vonjál össze mert az se jó ha túlsók darabra van szedve a modell
  • Plett
    #11821
    shift+Z de már írták :)
  • bocskor3
    #11820
    Nagyon Nagyon szépen köszönöm DG!!!!
  • kuhnzsolt
    #11819
    shift+Z
  • CB 31 Szmötyi
    #11818
    Köszönöm.
  • dgufoplast
    #11817
    És az x fáj egybe van vonva vagy több darabból áll ha több darabból áll akkor be kell jelölnöd a konvertálónál hogy darabokra szedje szét és jó lesz (Separate Files)
  • bocskor3
    #11816
    ha jól tudom F7
  • CB 31 Szmötyi
    #11815
    Légyszives segítsetek ami a Plett képén fent a piros szöveget hogy lehet előzohzni, amin az adatok vannak?
  • bocskor3
    #11814
    Hát sajnos rendszergazdaként windows xp service pack 2 ben sem jó
    amúgy jól láttad win7-em van Az X fájl 14 mega de tegnap a 3 megással is ezt csinálta. :(
  • dgufoplast
    #11813
    Hány MB az x fáj ?
  • CB 31 Szmötyi
    #11812
    Plett:

    A fent a kép tetejénhol lehet bakapcsolni vagy előhozni a piros adarokat?
  • Plett
    #11811
    egy nagyon óvatos tipp:
    rendszergazda futtatás a programra? ha jól látom win7 van a gépen
  • bocskor3
    #11810
    sziasztok mért van az hogy amikor omsi x-converterrel át akarok nyomni x et o3d-be akkor ezt írja ki minden busznál ezt csinálja és már nagyon idegesító amúgy egy ikarus E95-öt akarunk készíteni a barátommal.

    Itt a kép: http://noob.hu/2012/01/10/error.png
  • Plett
    #11809
    ütemezett prioritást belőttem 3-ra (4 volt) és most megindult a forgalom, úgyhogy lehet ez volt a gond, vagy csak szimpla szerencse :D de köszi az ötletet ;)
  • ozimak
    #11808
    Igen én is pont ezzel(is) küzdök a pályámon ... Hiába adom meg az elsőbbségeket és a főútnak a high priority-t,néha akkor is összeakadnak. Erre az lehet a megoldás ha 3 prioritást használunk: Főút egyenes: high, mellékút egyenes/kanyarodó kifelé: low,főútról mellékútra pedig hagyjuk az alap path-ot priority nélkül. De ezt még nem teszteltem...
  • Plett
    #11807
    erre a link sem jó...
    na utoljára:

    elnézést a sok egymás utáni hsz-ért :)
  • Plett
    #11806
    fenébe, nem jött össze a kép :)
  • Plett
    #11805

    ilyen problémátok nem szokott lenni hogy egyszerűen fogják magukat az AI-k és megadják magukat egy kereszteződésben? :) hiába várok 10 percet, nem tűnik el, kerülni sem tudok, úgyhogy ugrott a menetrend a Kispesti pályán :) ez pálya hiba lehet, vagy valami beállítási probléma? nálatok nincs ilyen?
  • zorba3333
    #11804
    Tényleg jó kis pálya :)
    Hibátlanul működik, és ha egy kicsit emeli az ember a forgalom intenzitását, akkor valódi nagyvárosi hangulat hozható össze.

    Sajnos telepítő nincs, így manuálisan kell mindent a helyére másolni.

    FONTOS: a letöltendő állományok közül, az egyik
    (HKsouthV1.5_splines_marcel.zip)tartalma duplán van szerkesztve.
    A kicsomagolás után csak a "Marcel" mappa tartalmát kell bemásolni a játék főkönyvtárában lévő Spline/Marcel mappába.


    Összesen 19 viszonylat van a térképhez, ebből 6 betétjárat, 3 éjszakai, a többi főjáratként üzemel.
    Több járat is van, amely csak bizonyos napszakokban, illetve csak hétvégén, és ünnepnapokon közlekedik, de van két járat (374, 399) aminek a közlekedési rendjére még nem sikerült rájönnöm.

    A kezdőpontok tekintetében is bőséges a választék, ugyanis 33 helyszínen kezdhetjük el a játékot.

    A járatokon utazók száma a napszakok függvényében változik, így előfordul, hogy pl. Vasárnap reggel egymás után két megállóban sincs felszálló utas.

  • matesz19
    #11803
    Jó pálya lehet csak kicsit szar a videó hogy a telepítéséről szól a 3/4-e és nem a pályáról.... De köszi a pályát. :)
  • ozimak
    #11802
    Egy kérdés:Beraktam a főbb útvonalakat "unscheduled traffic density high"-ra,de úgy nézem talán túl sokan járnak azokon az utakon. Érdemesebb alapon hagyni őket és csak a nagyon frekventált utakra rakni a high-t? Vagy ez nagyban függ az ai forgalom sűrűségének beállításán is? Mármint az options-ben.
  • mimo0612
    #11801
    Ha valaki szeretne egy jót buszozni ezt nézze meg! :D A letöltő linkek a video alatt. Nagyon jó kis pálya. :D http://www.youtube.com/watch?v=E-_h9nTUlH0
  • LMG123
    #11800
    Ha megnézed,vmi orosz oldalra van feltöltve,úgyhogy lehetséges,hogy ők rakták fel újra. :D
  • bazsi25
    #11799
    köszi nemeza
  • nemeza
    #11798
    Már nem azért, de kértetek engedélyt az újra feltöltésre? Mert kifejezetten engedélyköteles. link.
  • nemeza
    #11797
    csuklós 415: lol. 435-nek hívják.
    Amint láthatod, még most dolgoznak a csuklós buszok támogatásán. Meg egy modellen is..
  • LMG123
    #11796
    Tudjuk. Sehol.
  • bazsi25
    #11795
    hali mindenkinek nem tudom hogy lehet e ilyent kérdezni de felteszem a kérdést látam a youtube-n egykét videot
    ikarus 405
    ikarus 250
    meg egy csuklos 415-öst
    na most az a kérdésem tudjátok e hogy ezzeket hol lehet letölteni?
  • fuszhi
    #11794
  • gumikacsa
    #11793
    Visszavonnám, amit a Kispest pályáról írtam. Mentem rajta 1-2 kört, és nem is tudom, mire emlékeztem...
  • Erlau Trans #11792
    OFF: Nekem 32 bites...
  • Erlau Trans #11791
    Xp alatt betöltöttem a szerkesztett pályámat, majd csak betettem egy táblát, mint object. Rámentettem, és a Traffic Rules továbbra sem volt jó. Aztán az egyik buszöbölben kitörölgettem a korábban beállított szabályokat és újranyomkodtam minden path-ra az öbölben és láss csodát jó lett.

    A korábban beállított szabályokra (Win7) fittyet hány a játék, de az XP-n szerkesztettel jó.