63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • fuszhi
    #11870
    OFF: hááát :) ..majd megmutatom biztos azt fogod gondolni mikor meglátod hogy jajj neeee tényleg :)
  • Zoliikp
    #11869
    OFF:
    Melegszik?


  • fuszhi
    #11868
    Milan1909 : a kerítést is tervbe vettem arról a fajtáról amit te szeretnél légyszíves küldj képet és akkor olyat készítek.

    Routeres : zsír-zsír úr viszont ha konkrét elrendezés van vagy egyedi objektum benne akkor ha küldesz fényképet akkor úgy igyekszek eleve el rendezni és akkor pont hasonló lehetne.

    Zoliikp: Szép ez olyan modern játszóteres. Amin én nőttem fel, azokra gondoltam meg azokra a padokra aminek a szélei kőből vannak. Illetve még eszembe jutott az az ötlet is hogy vonatmegállót készítsek. Biztos azt is több mindenki értékelné.
  • Haulin
    #11867
    Segítséget kérnék. Leszedtem a man buszt és az orosz pályát. Elindítom betölt indulok el a busszal ugrál még az alap buszokkal is. Levettem a grafikát ugyan úgy ugrál. Átmentem egy régebbi pályára amit vitt normálisan elég jó grafikával. Hogy most a busztól vagy a pályától kergült meg a játék azt nemtudom, de már felidegesít. Igencsak megvan a gépem a játékhoz,(még az omsinál is jóval erősebb gépigényű játékokat is visz) ezt az egyet nem értem.Pedig nagyon szívesen el vezetgettem volna a pályán:/
  • Zoliikp
    #11866
    A netről kaptam le őket:


    Kicsinyítve is húzósak méretben, de lehet nyiszálni őket...
  • Routeres
    #11865
    OFF: Akkor már szinte suttogva (), kerestem neked DFGT-hez beállítást. Mert a PCxxxx beállítások csak a grafikai beállításokban térnek el, a többi, jelen esetben a játékvezérlőhöz kapcsolódó beállítást maximum visszaállítja az alapértelmezett, ergo a DFGT-nek perfektül megfelelő beállításra.

    Also mein Freund, lesd meg ezt a képet. Illetve itt le van írva, hogy kell beállítani a kormányodat az OMSI-hoz


    Egyébként várom a játszóteredet, 2 hely is van a pályámon, ahova játszótér kéne. OFF: Illetve belekóstoltam a modellezésbe is.
  • Milan1909
    #11864
    Nagyon jó ötlet, és előre is köszönjük szépen, és személy szerint nagyon várom, jónéhány játszó tér van az útvonalaim mentén. készítenél hozzá kerítést is? Illetve nem tudnál készíteni drótkerítést? Bocsi, ha sokat kértem...
  • fuszhi
    #11863
    OFF: Én is halkan jegyzem úr, hogy addig nem rakja be a 900 fokot csak a 200 at engedi, ameddig nem állítja be az ember valamelyik beállítást. Nekem így van, de javaslom próbáld majd meg egyszer hogy csak beállítod a kormányt viszont nem választasz lehetőséget, és csak 200at fog engedni ;) üdv
  • Routeres
    #11862
    OFF: Izé... Csak halkan eloszlatom a ködöt, a PC2xxx beállítás csak a grafikára vonatkozik. A kormány fordulási szögét nem befolyásolja.
  • fuszhi
    #11861
    OFF: Driving Fotce GT 900fok csak akkor lesz 900fokos , és a szimulátorban is 900fokot használ most már csak ki kellett választanom egy akár 2007 es gépbeállítást , de azt hiszem a 2011 -essel nyomom grundorf
  • adam993
    #11860
    Olyanom nekem is van, gázadásra abbahagyja. Bár mondjuk ezt a rezgést jobb lenne vizuálisan is érzékelni...
  • kuhnzsolt
    #11859
    OFF:Milyen kormányod van? Lehet olyan mint nekem, de az elég érdekes a kormányzás, illetve a gáz adás is!
  • fuszhi
    #11858
    Nekem például a kormány rezeg ha a busszal állok és nincs üresbe ha meg kis gázt nyomok akkor a rezgés elhalványodik. Nekem ennyi megteszi bőven.
  • ccv520
    #11857
    Ja még az is, hogy az indító/leállító gombot addig kellene nyomva tartani, még be nem indul/le nem áll a busz.
  • fuszhi
    #11856
    Sziasztok hamarosan neki fogok állni játszó tereket készíteni. Mivel gondolom a sugár és az árkád objektumokat nem tudja mindenki felhasználni. Gondoltam rá hogy készítek játszó tereket illetve a játszóterek elemeit külön külön elérhető elemekké igyekszem varázsolni.
    Így bárki egyedi parkot tud létrehozni.
    Régen volt az a rakéta meg voltak azok a kő "padok" (két kőpad közt fa volt a pad ülő és támaszkodó része), valamint mászókákat kicsit közepeset és nagyot, a hintát se fogom elfelejteni. Homokozóból is két fajtára emlékszek.Mert ezeket már, más is fel tudja használni. Üdv
  • ccv520
    #11855
    Nincs benne ez a részlet a játékban, viszont jó lenne. A tükrök minden buszon rezegnek valamennyire, nem állnak egy helyben.
  • rajenmax
    #11854
    Nem is volt ilyesmiről szó...
  • adam993
    #11853
    Ma sétálgattam a buszpályaudvaron, és észleltem, hogy a legtöbb busz indításkor nagyon beremeg. Nem emlékszem, hogy a játékban lenne ilyen, hogy pl. amikor indítasz a hosszú tükörszár, vagy az üveg nekiállna remegni. Másnál is így van?
  • kuhnzsolt
    #11852
    Hát ez egyszer biztos !
  • LMG123
    #11851
    A kereszteződéseket kicsit furcsán oldod meg... :D
  • nrgasdasd
    #11850
    Nos, így vizsgaidőszak után volt egy kis időm foglalkozni pályámmal, megosztok veletek 2 képet: Örs vezér tere

    http://noob.hu/2012/01/11/ovt.jpg

    http://noob.hu/2012/01/11/ovt2.jpg

    Egyelőre még nagyon kezdetleges állapot.

    üdv:
  • zorba3333
    #11849
    Tény ami tény, az OMSI valóban nem az optimalizáltságáról híres, ellenben az általad írt konfigon simán kéne futnia.

    Egyáltalán nem gyenge a vasad, bár a grafikai kártyádat nem ismerem.
    Sokan sokkal gyengébb gépeken játszanak, és bár sokszor erős kompromisszumokkal, de elfut nekik a program.

    A játék szempontjából a magok száma majdhogynem mellékes a fentebb említett optimalizálatlanságból adódóan, és mint az már kiderült a "csodaprogramok" (Game Boaster, és társai) sem segítenek túl sokat a teljesítmény magonkénti optimális elosztásában.

    Próbálj állítani a grafikai beállításokon.
    Vedd le minimumra, majd töltsd be a leghúzósabb térképedet, és opciónként, manuálisan állítsd be a grafikai jellemzőket mindaddig, amíg számodra még élvezhetően fut a pálya.

    Ezt követően a kisebb pályák nagy valószínűséggel magasabb FPS értékeket fognak produkálni mint most.
    Lehet, hogy macerás, de hidd el megéri!
  • mojorisin
    #11848
    A te géped jó, az OMSI optimalizálatlan....
  • wollnerd #11847
    A pálya bizony nagyon jó! Végre jó sok busz van mindenütt és figyelni kell rájuk! :)
    Csak ehhez nagyon jó gép kell hozzá. Nálam 14-15 fps a AMD Athlon(tm) II X3 3.4 GHz, 4 GB RAM-mal...
  • ccv520
    #11846
    Ja, 395. Az van, én is elkezdtem. (396-ot olvastam. :) )
  • dgufoplast
    #11845
    3ds be meg van lehet majd el kezdem konvertálni Nv változatba
  • TheSosy
    #11844
    A helyközi pályán nem működik az IBIS-em. Minden busz főkönyvtárába bemásoltam a hof. fájlt de amikor beirom nem fogadja el.
  • ccv520
    #11843
    Jó lenne, de nem tudok kész modellről.
  • dgufoplast
    #11842
    Esetleg valaki nem csinál Ikarus 395-öt ?
  • Zoliikp
    #11841
    Ha erről van szó, tényleg részletes, szép modell...



    Sokat kell majd összevonni, de megéri majd azok számára, akik a távolsági járatokat kedvelik...
  • bocskor3
    #11840
    na mindegy majd holnap megbeszélem vele.
  • bocskor3
    #11839
    Hát a scriptelést és a hangokat meg tudnám csinálni a texture-t a barátom csak az a modell mappa azt az eggyet nem tudom. ...
  • nemeza
    #11838
    Így van.
    A modelleket betenni könnyű. De ott van még a scriptelés és a hangok.

    Hajrá!
  • bocskor3
    #11837
    köszönöm,értem!
  • Zoliikp
    #11836
    Ami a méretet illeti, az az X-fájlra vonatkozóan lett kitapasztalva:
    ez nem haladhatja meg a 2-2.5 MB-ot...
    Ezzel ugyan sokan vitatkozhatnak, de egy átlagos gépen körülbelül ennyit tud "megemészteni" az Omsi konvertere...
  • Zoliikp
    #11835
    Akkor itt most tegyünk rendet:
    Separálni a 3ds-ben, vagy az X fájlban kell!
    Amit Te csináltál az azt jelenti, hogy az Omsi konvertere szétszedi a modell a benne elnevezett mesh-darabokra.
    Tehát az ~15 kb nem a busz egésze amit konvertálnál, hanem annak az első darab mesh-részlete, a többit viszont memória, vagy egyéb okok miatt nem konvertálja...
  • bocskor3
    #11834
    Rájöttem az a baja hogy a több részből álló modelleket nem rakja be a játékba.
    Amelyik több részből áll annak nem több részre kéne konvertálódnia?
    Mert nekem csak 1 részre csinálja és nem működik.
  • bocskor3
    #11833
    a vbus-ból egy ikarus Eag e95-öt próbálok ami nagyon részletes és több részből áll ezért omsi x converterben rá kell menni hogy seperate files
    és így a 14 megából 14 kilobájt lesz.
  • nemeza
    #11832
    Mit raksz be? Saját modell? Más játékból esetleg?
    Próbáld ki, hogy csak 1db ülést teszel be pl. Vagy a padlót.
  • bocskor3
    #11831
    köszönöm nemeza de én itt még nem tartok.
    egyenlőre magát a busz modelljét sem rakta sehova.
    úgy csináltam hogy az sd77 model mappájában lecseréltem az eredeti wagenkasten fájlt az általam készítettel (amit átneveztem) és nem rakta be.