63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • Hyp3r
    #11910
    Már megadta magát az editorom, azóta minden főbb objektum, illetve hosszabb útszakasz lerakása után mentek :D

    Én is úgy gondoltam, hogy csak a vonalak mentén lesz kidolgozva a környezet, a lakott területen kívül eső szakasz mellett pedig fákat helyezek el és dombokat/hegyeket. Próbálok gyári elemekkel dolgozni, illetve 1-1 hosszabb útszakasz után tesztelek is, hogy rendben van-e az AI forgalom, illetve illeszkednek-e egymáshoz rendesen a spline-ok és az objektumok. Az Usedom nevű pályához hasonlóan akarom kidolgozni a várost (mint Wogarast ha jól írtam), a falukat pedig Grundorfhoz hasonlóra csinálom, csak kicsit nagyobb változatban és persze egyedi falukat akarok létrehozni, nem másolatokat.

    #11903 : Az idő nem számít, lehet akár fél év is, csak legyek kész vele. Amíg van szabadidőm (kb márciusig), addig csinálom rendszeresen, de utána első az államvizsgára való felkészülés:D

  • bocskor3
    #11909
    légyszi segítsetek!!!!!!!!
  • Norbi779
    #11908
    Csinálom a buszt, és a Deep Explorationban raktam rá színeket, és ezeket a színeket/textúrákat le kell menteni hogy az omsi megjelenítse? Ha igen hogy mentsem le és milyen formátumban!?
  • gabor514
    #11907
    Jelcz L11



    Letöltés
  • bocskor3
    #11906
    Sziasztok hogyan lehet azt megcsinálni hogy a motor ne induljon be elsőre és hosszabb ideig kelljen indítózni.
    Próbáltam az engine.osc-ben és a constfile-ban is de nem megy.
    Amúgy én is nagyon várom a pályádat!!!
  • Routeres
    #11905
    G.Gabe-nek igaza van.
    Tapasztalatból mondom, nem lehet épp ésszel bírni, hogy minden nap dolgozz a pályán. Beleőrülsz... Mikor a végére érsz, hatalmas megkönnyebbülés, hogy végre túl vagy rajta. :)

    Pár jótanács:
    -BACKUP! BACKUP! BACKUP! Mindig csinálj biztonsági mentést, sose lehet tudni...
    -Csak oda rakj le tile-t, ahová mindenképpen kell, mert az üres tile is nagyon eszi a gépet.
    -Csak akkora részen dolgozd ki, amennyit a buszt vezetve látsz. Az lebegjen a szemed előtt, hogy jól kell futnia.

    Ezen kívül élményekben gazdag építést kívánok! OFF: A diliházban találkozunk!
  • olimano2222
    #11904
    SOS mostanában elindítom az omsit és a buszt leakarom tenni valamelyik buszmegáloba de nem sorol fel egyet sem csak egy üres sort amire rá lehet nyomni és ki tesz a semmibe miután vissza kerültem az AL buszokon csak a soför látszik és az utasok :D ez mitöl lehet (néha jó néha nem)
  • generalGGabe
    #11903
    Naná, hogy érdekel, nem csak engem, hanem sok százunkat szerintem.
    Viszont a 2-3 hónapról tegyél le.
    Lesz az 4-5 is.
  • Hyp3r
    #11902
    Sziasztok!

    Úgy döntöttem, hogy belevágok 1 saját pálya megépítésébe. Tegnap el is kezdtem, de az OMSI map editora nem a stabilitásáról híres, így a tegnapi munkám kb 50%-a odaveszett... Napi 1-2 órát tudok majd vele foglalkozni, így ha minden jól megy, szerintem olyan 2-3 hónap alatt el tudok készülni vele. Nem valós map, de remélem azért tetszeni fog.
    Amit tartalmazni fog a tervek szerint:
    - 2 város
    - 2 nagyobb falu
    - 2 kisebb falu
    - helyközi és helyi vonalak egyaránt lesznek
    - autópályás szakaszok azoknak, akik nem szeretnek 2percenként megállni
    - változatos domborzat
    Ha elkészülök az úthálózattal, akkor képeket is teszek majd fel róla, persze ha érdekel valakit.

    Üdv!
  • dgufoplast
    #11901
    Ez a konvertáló program neve ha meg van az omsi sdk,OmsiXConv,másik meg a pálya szerkesztő neve OMSI - Editor de amivel meg tudod nyitni a 3ds,x fáj(DirectX Model)fájlokat ahhoz szintén másik program kell OFF: Fel vettelek msn re majd leszel írj

    OFF: Fuszi jó kis játszótér
  • gumikacsa
    #11900
    Ezek szépek, de rengeteg poligonból állnak. Én a legtöbbet megoldanám néhány poligonból. Igaz, nem lenne ennyire szép, de legalább játékbarát, és mégsem a pálya mellett vannak közvetlen, hogy fontos legyen a kidolgozás
  • fuszhi
    #11899
    Kezd formákat önteni az elképzelés, viszont kicsit sikerült elszállni a hintával :)))) Lehet vissza kell vegyek a részletességből majd. Íme kis ízelítő :
  • bazsi25
    #11898
    helo DG Az msn cimem : [email protected] ide küld el lécy amit kell
    mert lehet hogy nem leszek fent még anyit szeretnék kérdezni hogy melyik a
    pálya meg a busz szerekeztő?
  • Zoliikp
    #11897
    Nyersen válaszolva, sehogy.
    Azt viszont tudni kell, hogy a szétbontott alkatrész x-be mentve "megtartja" azt a pozíciót, ahonnan a daraboláskor származott.
    Ha tehát o3d-be továbbkonvertálod, a paraméter megmarad, és az Omsiban a model cfg-fájljában [mesh] utasítás után meg tudod jeleníteni.

    A leírtak alapján, ha a mellette lévőt is külön [mesh] utasítással megjelenítteted...
  • gumikacsa
    #11896
    Óóóó... eddig tetszetős :)
  • halaszfi
    #11895
    ha sok darabot konvertálok hogy rakom omsiban össze
  • Milan1909
    #11894
    Eszméletlenül jó, grat :)
  • generalGGabe
    #11893


    na így
  • generalGGabe
    #11892
    Íme egy kis videó a készülő pályámról, és egy összehasonlító videó is mellékelve van.

    http://www.youtube.com/watch?v=A8dqNtvhsDc&feature=plcp&context=C3214009UDOEgsToPDskIOoAUK8S0y5o_0TMDNY4QX

    http://www.youtube.com/watch?v=Q_9mAR8vzo4&feature=related
  • gumikacsa
    #11891
    Nem azzal volt a baj, hanem a bokrokkal. Többször nekimentem a láthatatlan falnak. De megoldottam, most már rá is lehet engedni a busz orrát a szegély felé.

  • Routeres
    #11890
    Az Addon_SimpleStreets-en belül, a Roundabout részben találod őket. Én a 16m sugarút használtam.
  • gumikacsa
    #11889
    A pályádon lévő körforgalom modelljének mi a neve, hol találom?
  • olimano2222
    #11888
    Sziasztok 2problémám van megint :/ mostanában elindítom az omsit és a buszt leakarom tenni valamelyik buszmegáloba de nem sorol fel egyet sem csak egy üres sort amire rá lehet nyomni és ki tesz a semmibe miután vissza kerültem az AL buszokon csak a soför látszik és az utasok :D ez mitöl lehet (néha jó néha nem)
  • kuhnzsolt
    #11887
    sikerült
  • bocskor3
    #11886
    Sziasztok itt van manuális váltó az NL202-höz Graywolf jóvoltából
    http://www.multiupload.com/VB4JORDTX1
  • kuhnzsolt
    #11885
    Üdv mindenkinek! Az omsi x convertert ti mulyen beállítással használjátok? Mert akármit csinálok az épület fejjel lefele van
  • generalGGabe
    #11884
    Most levettem a pathokat róla, így működik.
    Újra fogom rakni akkor az összeset, mert akkor azzal lesz valami gond.
    De nagyon bosszantó, hogy egy ilyen baromság hátráltat.
  • dgufoplast
    #11883
    OFF: De meg találsz msn is és ott is el mondhatom mit hogy kell konvertálni meg milyen program kell hozzá
  • dgufoplast
    #11882
    OFF: Én már igen de csak másik pályán az írta mint neked mentem és mindig jött a fel írat hogy el gázoltam a gyalogost

    OFF: Bazsi25 lépjébe a csetbe itt az sg én és el mondom
  • generalGGabe
    #11881
    Sziasztok!

    Egy érdekes hiba jött elő nálam.

    Megcsináltam az Újpest víztorony körüli csomópontot.
    Fasza lett, ráraktam pathokat, mindent.
    Erre a szerkesztő, mikor lerakom, meghülyül. Nem enged lerakni semmi útelemet, sem útkert, sem splinét, csak úgy, hogy hozzácsatolja
    ehhez a csomóponthoz. Hiába vagy 2-300 méterrel odébb építkeznék, megnyomom a "n" betűt, és automatikusan ahhoz csapja.
    El sem tudom venni.
    Aztán, mikor elindítom a játékot, és megyek a busszal, a hozzá vezető utcába bekanyarodok, egyből elkezdi feldobálni azt az ablakot,
    hogy elgázoltam egy gyalogost. Ezt kb 5 másodpercenként.
    Ha kiveszem a csomópontot, az építkezés is normálisan megy, és a játék közben sem jön fel az üzenet.

    Hiába raktam újra, azzal még egy új hiba lépett fel, nem talál egy .o3d-t a pályán. Végignéztem az összes elemet, minden meg van.

    Valaki találkozott már ilyen marhaságokkal?
  • bazsi25
    #11880
    és mind ezt hol kell? dg
  • dgufoplast
    #11879
    Meg fogod a modellt amelyiket szeretnéd konvertálni a vbuszos modellek azok 3ds-ek és meg igazítod a térbe hogy a helyén legyen ha nincs ha jó akkor el kezded konvertálni persze először fel kell osztani pl:belső,karosszéria,üveg,....stb utána el mented a 3ds modellt x fájba(DirectX Model) és át konvertálod az omsiba
  • bazsi25
    #11878
    és azt hogy kell? dg bocs de még nagyon kezdő v.ok ezzel a játékkal
  • Willi Betz
    #11877
    Cserepes házról kell kép a sarokra?
  • nrgasdasd
    #11876
    Igen, nekem sem nagyon teszik egyelőre a kereszteződés az Örsnél, fogjuk rá, hogy csak "sablon". Hoztam még egy képet Füredi utca / Vezér utca

    http://noob.hu/2012/01/12/furedi_vezer.jpg
  • dgufoplast
    #11875
    Jó mindegyik csak némelyik nagyon ki van dolgozva és az be fogja fogni az omsit ha be konvertálod a modellt
  • bazsi25
    #11874
    nemeza feltehetek egy kérdést nem tudod e hogy a v.busz szimulátorhoz a buszok jok e a omsihoz. köszönet elöre is.
  • Routeres
    #11873
    Nekem mindegy, hogy fog kinézni a játszótér, csak játszótér legyen. Ugyan is a valós pályánál nem az a cél, hogy az utolsó fűszálat is pontosan a helyére rakd, hanem hogy a pálya felismerhető legyen. :)

    Ezek a padok baromi jók. A felújítás előtt a #11871 féle padok voltak a Kós Károly téren, és a pályán pár helyen vannak a #11872. hsz-ben mutatott padok is.

    Magyar jellegzetes objektek sokat dobnak egy magyar pálya hangulatán.
  • fuszhi
    #11872
  • fuszhi
    #11871
    "Rá" gondoltam :